Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
В.Л. Гейхман, Е.Н. Сидоренко. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації, 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 145. Оплата праці керівників організацій, їх заступників і головних бухгалтерів

1. Стаття, що закріплює диференціацію правового регулювання оплати праці керівників організацій, їх заступників і головних бухгалтерів у бюджетних організаціях в залежності від рівня відповідного бюджету.
2. Частина 1 коментованої статті визначає органи, які встановлюють порядок і розміри оплати праці керівників бюджетних організацій відповідного рівня.
3. У небюджетних організаціях згідно з ч. 2 коментованої статті розмір заробітної плати керівників організацій, їх заступників і головних бухгалтерів визначається за згодою сторін трудового договору. При цьому умови оплати праці за трудовим договором не можуть бути погіршені в порівнянні з встановленими трудовим законодавством, іншими нормативними правовими актами, що містять норми трудового права, угодами, колективним договором.
4. Оплата праці керівників державних підприємств проводиться відповідно до Положення про умови оплати праці керівників державних підприємств під час укладання з ними трудових договорів (контрактів), затвердженим постановою Уряду РФ від 21.03.1994 N 210 * (250). Складовими частинами заробітної плати керівників державних підприємств є посадовий оклад і винагорода за результати його фінансово-господарської діяльності. Посадові оклади керівників державних підприємств встановлюються залежно від величини тарифної ставки 1-го розряду робочого основної професії, певної колективним договором на даному підприємстві, виходячи з облікової чисельності підприємства (див. Положення).
Розмір посадового окладу в зазначених межах встановлюється з урахуванням складності управління підприємством, його технічної оснащеності та обсягів виробництва продукції. Посадовий оклад керівника визначається у фіксованій сумі. Він підвищується одночасно з підвищенням тарифних ставок працівників даного підприємства шляхом внесення змін (доповнень) в трудовий договір (контракт) з ним.
Посадовий оклад визначається виходячи з облікової чисельності працівників на 1-е число місяця, в якому укладається контракт. При зміні облікової чисельності працівників підприємства у бік зменшення у зв'язку зі зниженням обсягів виробництва через неплатоспроможність споживачів, конверсії та з інших об'єктивних причин умови контрактів з керівниками про розмір посадового окладу можуть не переглядатися.
Для забезпечення єдиного підходу в галузі при визначенні основної професії слід керуватися галузевою (тарифним) угодою, в якій вказана професія робітників і рівень мінімальної тарифної ставки 1-го розряду. Якщо в галузевому (тарифному) угоді або колективному договорі підприємства основна професія не зазначена, то вона визначається органом виконавчої влади, яке б містило контракт. Рекомендується вважати основною ту професію, яка має найбільшу питому вагу за чисельністю робітників.
Оплата праці керівника державного підприємства (розмір посадового окладу, розмір відрахувань від прибутку на винагороду за результати фінансово-господарської діяльності) визначається органом виконавчої влади, на який покладено координація і регулювання діяльності у відповідних галузях і здійснення повноважень власника майна, або уповноваженим ним органом, який має право укладати трудовий договір (контракт) з керівником державного підприємства.
Винагорода за результати фінансово-господарської діяльності підприємства виплачується за рахунок прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства за вирахуванням коштів, спрямованих на споживання. Розмір винагороди встановлюється за нормативом, що визначається як відношення 12 місячних посадових окладів до суми зазначеного прибутку за попередній календарний рік.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 145. Оплата праці керівників організацій, їх заступників і головних бухгалтерів "
  1. Стаття 145. Оплата праці керівників організацій, їх заступників і головних бухгалтерів
    стаття згадує організації, що фінансуються з бюджету, в той час як ст. ст. 135 і 144 ТК вживають термін "державні та муніципальні установи". Очевидно, що маються на увазі одні й ті ж види юридичних осіб і було б доцільно навести в єдність термінологію, використовувану в гол. 21 ТК. 2. Оплата праці керівників, їх заступників і головних бухгалтерів державних і
  2. Стаття 181. Гарантії керівнику організації, його заступникам та головному бухгалтеру при розірванні трудового договору у зв'язку зі зміною власника майна організації
    керівником організації, його заступниками, головним бухгалтером у зв'язку зі зміною власника майна організації є самостійною підставою розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця (див. коментар. до п. 4 ч. 1 ст. 81). Право на розірвання трудового договору належить новому власнику майна організації протягом 3 місяців з дня виникнення у нього права
  3. 2.7. Інші підстави звільнення з ініціативи роботодавця
    керівника організації, його заступників та головного бухгалтера). Це підстава передбачено п. 4 ч. 1 ст. 81 Трудового кодексу РФ; - вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, несумісного з продовженням даної роботи (п. 8 ч. 1 ст. 81 Трудового кодексу РФ); - прийняття необгрунтованого рішення керівником організації (філії, представництва),
  4. Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
    статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці Російської Федерації, його заступники; головний державний правовий інспектор праці Російської Федерації; головний державний інспектор Російської Федерації з охорони
  5. Коментар до статті 23.12
    праці визначено Положенням про зазначену інспекції, затвердженим Постановою Уряду РФ від 28 січня 2000 р. N 78. Згідно з Положенням федеральна інспекція праці - єдина федеральна централізована система державних органів, які здійснюють державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства Російської Федерації про працю та охорону праці всіма організаціями та фізичними
  6. 2. Зміна власника
    керівником організації, його заступниками і головним бухгалтером. Це підтверджено і в п. 32 Постанови Пленуму Верховного Суду РФ від 17 березня 2004 р. N 2. Таким чином, при розірванні трудового договору у зв'язку зі зміною власника майна організації необхідне дотримання двох умов: 1) звільнити можна тільки керівника організації, його заступників та головного бухгалтера; 2)
  7. Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці
    стаття передбачає адміністративний і (або) судовий порядок оскарження рішень державних інспекторів праці. Адміністративний порядок передбачає подачу скарги вищестоящому по підпорядкованості особі чи органу. У ст. 361 уточнюється, що рішення державних інспекторів праці можуть бути оскаржені відповідному керівнику за підпорядкованістю, головному державному інспектору
  8. Стаття 23.12. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права
    стаття 5.44 визнана такою, що втратила силу з 1 січня 2010 року. Питання адміністративної відповідальності за приховування страхового випадку регламентуються статтею 15.34 даного документа. 1. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права, розглядає
  9. Коментар до статті 15.2
    керівник, головний бухгалтер та завідувач касою кредитної організації забезпечують збереження грошових коштів і цінностей, здійснюють контроль за своєчасним оприбуткуванням грошей, що надійшли до кас кредитної організації, організовують чітке касове обслуговування своїх клієнтів і несуть відповідальність згідно з чинним законодавством за забезпечення дотримання
  10. Стаття 20.16. Незаконна приватна детективна або охоронна діяльність
    оплати праці; на юридичних осіб - від двохсот до трьохсот мінімальних розмірів оплати праці. 2. Створення в організації служби безпеки без спеціального дозволу (ліцензії) - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на керівника організації в розмірі від сорока до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати праці. 3. Здійснення недержавними освітніми установами
  11. Стаття 23.13. Органи, які здійснюють функції по контролю і нагляду у сфері забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення
    статтями 6.3 - 6.7, частиною 2 статті 7.2 (в частині знищення або пошкодження знаків санітарних (гірничо-санітарних) зон і округів , лікувально-оздоровчих місцевостей і курортів), статтею 8.2, статтею 8.5 (у частині інформації про стан атмосферного повітря, джерел питного та господарсько-побутового водопостачання, а також про радіаційну обстановку), частиною 2 статті 8.42 цього Кодексу. (У
  12. Стаття 23.38. Органи морського транспорту
    статтями 8.22, 8.23, 11.6, частиною 1 статті 11.7, статтями 11.8 - 11.11, частиною 1 статті 11.13, частиною 2 статті 11.14, статтями 11.15, 11.16, частинами 2, 3 і 5 статті 11.17, пунктами 3 і 4 частини 1 та частиною 4 статті 11.18, частинами 1, 3 та 4 статті 11.19 справжнього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів , зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1)
© 2014-2022  yport.inf.ua