Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
Ю. П. Орловський. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації (постатейний), 2009 - перейти до змісту підручника

Стаття 161. Розробка та затвердження типових норм праці

Коментар до статті 1. Типові норми призначені для робіт, виконуваних за типовою технології, виходячи з оптимальних для даного типу виробництва організаційно-технічних умов. Типові норми можуть бути міжгалузевими, професійними, галузевими та ін
2. Відповідно до Постанови Уряду РФ від 11 листопада 2002 р. N 804 (СЗ РФ. 2002. N 46. Ст. 4583) затверджено Правила розробки і затвердження типових норм праці, що визначають порядок розробки та затвердження типових норм праці для однорідних робіт. Згідно із зазначеними Правилами типові міжгалузеві норми праці затверджуються Мінздоровсоцрозвитку Росії, типові норми праці розробляються федеральним органом виконавчої влади, на який покладено управління, регулювання і координація діяльності в галузі (підгалузі) економіки. Інші типові норми - професійні, галузеві та інші - затверджуються відповідним федеральним органом виконавчої влади з правилами підготовки нормативних актів федеральних органів виконавчої влади. Перегляд типових норм праці у випадках, передбачених законодавством РФ, здійснюється в порядку, встановленому для їх розробки і затвердження.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 161. Розробка та затвердження типових норм праці "
  1. Стаття 159. Загальні положення
    розробці відповідних норм. Система нормування праці може встановлюватися і колективним договором. 3. Державне сприяння системної організації нормування праці здійснюється Мінздоровсоцрозвитку Росії, яке затверджує типові норми праці (п. 5.2.71 Положення про Міністерство охорони здоров'я і соціального розвитку Російської Федерації, утв. Постановою Уряду РФ від
  2. § 2. Нормування праці в сільськогосподарських організаціях
    161 ТК РФ розробляються і затверджуються в порядку, встановленому Урядом РФ. До 2005 р. державне регулювання нормування праці в усіх сільськогосподарських організаціях здійснювалося шляхом розробки та впровадження типових галузевих і регіональних норм праці в рослинництві і тваринництві, на ремонтних та інших видах робіт. Так, постановою Мінпраці Росії від 18
  3. Стаття 7.5. Самовільна видобуток бурштину
    розробки, а так само збут незаконно видобутого бурштину в натуральному і (або) переробленому вигляді без наявності дозволу (ліцензії) - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від трьох до п'яти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від п'яти до десяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від п'ятдесяти до ста мінімальних розмірів оплати
  4. Стаття 147. Оплата праці працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими і (або) небезпечними й іншими особливими умовами праці
    розробки спеціального переліку важких робіт, робіт із шкідливими і (або) небезпечними й іншими особливими умовами праці. Замість нього має бути прийнятий нормативний правовий акт, що визначає категорії працівників, які мають право на підвищення оплати праці у зв'язку з несприятливими умовами праці, і мінімальний розмір такого підвищення . Такий акт за дорученням Уряду РФ, очевидно, повинен бути
  5. Стаття 20.6. Невиконання вимог норм і правил з попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій
    затвердженими в установленому порядку планом ліквідації надзвичайних ситуацій, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від десяти до двадцяти мінімальних розмірів оплати
  6. Стаття 9.4. Порушення вимог нормативних документів у галузі будівництва
    затверджених проектів , інших нормативних документів у галузі будівництва при виконанні інженерних вишукувань, проектних, будівельно-монтажних робіт, а також при виробництві будівельних матеріалів, конструкцій і виробів - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від десяти до двадцяти
  7. Стаття 9.2. Порушення норм і правил безпеки гідротехнічних споруд
    норм і правил безпеки при проектуванні, будівництві, приймання, введення в експлуатацію, експлуатації, ремонті, реконструкції, консервації або виведенні з експлуатації гідротехнічної споруди - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від десяти до п'ятнадцяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти мінімальних розмірів оплати
  8. Стаття 8.9. Порушення вимог щодо охорони надр і гідромінеральних ресурсів
    розробки, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від десяти до двадцяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від ста до двохсот мінімальних розмірів оплати
  9. Стаття 216. Порушення правил безпеки при веденні гірських, будівельних або інших робіт Коментар до статті 216
    розробці рудних, нерудних і розсипних родовищ корисних копалин підземним способом, затверджених Постановою Держгіртехнагляду Росії від 13 травня 2003 р. N 30; Єдиних правил безпеки при розробці родовищ корисних копалин відкритим способом, затверджених Постановою Держгіртехнагляду Росії від 9 вересня 2002 р. N 57; Постанови Держбуду Росії від 23 липня 2001 р. N 80
  10. Стаття 155. Оплата праці при невиконанні норм праці, невиконанні трудових (посадових) обов'язків
    норми праці встановлена ст. 21 ТК і відноситься до основних обов'язків працівника. Норми праці (норми часу, виробітку, обслуговування) встановлюються в локальних нормативних актах. Вони обов'язкові для виконання. Невиконання норм праці є дисциплінарним проступком (див. коментар. до ст. 192). Факт невиконання норм праці повинен бути зафіксований у письмовій формі. Працівнику надається
  11. Стаття 8.7. Невиконання обов'язків щодо приведення земель у стан, придатний для використання за цільовим призначенням
    розробки родовищ корисних копалин, включаючи загальнопоширені корисні копалини, будівельних, меліоративних, лісозаготівельних, вишукувальних та інших робіт, в тому числі здійснюваних для внутрішньогосподарських або власних потреб, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від десяти до п'ятнадцяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб
  12. Стаття 13.7. Недотримання встановлених правил і норм, що регулюють порядок проектування, будівництва та експлуатації мереж і споруд зв'язку
    норм, що регулюють порядок проектування, будівництва та експлуатації мереж і споруд зв'язку, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від десяти до двадцяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від ста до двохсот мінімальних розмірів оплати
  13. Стаття 10.11 . Порушення норм і правил ведення племінного тваринництва
    праці; на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від двохсот до трьохсот мінімальних розмірів оплати праці. 2. Порушення правил державної реєстрації племінних тварин і племінних стад - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від трьох до п'яти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від п'яти
  14. Коментар до статті 23.12
    затвердженим Постановою Уряду РФ від 28 січня 2000 р. N 78. Згідно з Положенням федеральна інспекція праці - єдина федеральна централізована система державних органів, які здійснюють державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства Російської Федерації про працю та охорону праці всіма організаціями та фізичними особами, на яких це законодавство
  15. Стаття 8.11. Порушення правил і вимог проведення робіт по геологічному вивченню надр
    розробці родовищ, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від десяти до двадцяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від ста до двохсот мінімальних розмірів оплати
  16. Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
    статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці Російської Федерації, його заступники; головний державний правовий інспектор праці Російської Федерації; головний державний інспектор Російської Федерації з охорони
  17. Стаття 42. Порядок розробки проекту колективного договору та укладення колективного договору
    розробки і укладення колективного договору, досягнуте в рамках комісії з ведення колективних переговорів, є обов'язковим для сторін. Очевидно, його невиконання однією із сторін може спричинити складання протоколу розбіжностей (пред'явлення вимог роботодавцю) і виникнення колективного трудового
© 2014-2022  yport.inf.ua