загрузка...

трусы женские х/б
« Попередня Наступна »

Стаття 274. Правові засади регулювання праці керівника організації

Права і обов'язки керівника організації (підприємства) в галузі трудових відносин визначаються:
- ТК - в загальному вигляді права та обов'язки керівника як роботодавця передбачені ст. 22 ТК (див. ст. 22 і коммент. До неї), а як працівника - ст. 21 ТК (див. ст. 21 і коммент. До неї);
- законами та іншими нормативними правовими актами, установчими документами організації, трудовим договором. Таким чином, права та обов'язки керівника, встановлені ТК та іншими законами, можуть бути конкретизовані і доповнені відповідними підзаконними актами, в тому числі і суб'єктів РФ, установчими документами організації (підприємства), локальними нормативними актами організації (підприємства), трудовим договором з організацією.
Однак при цьому, згідно зі ст. 5 ТК, підзаконні акти про зміст трудового договору з керівниками організації (підприємства) не повинні суперечити ТК і іншим законам. Не допускається включення до договори умов, які погіршують становище керівників в порівнянні з ТК, законами та іншими нормативними правовими актами, колективним договором, угодою (див. ст. 57 ТК і коммент. До неї).
У коментованій статті зроблено акцент на ТК і федеральні закони, які визначають правовий статус керівника. Так, наприклад, права та обов'язки керівника унітарного підприємства як органу управління визначені ст. 21 Федерального закону "Про державні та муніципальних унітарних підприємствах", а також трудовим і цивільним законодавством. Слід мати на увазі, що на керівника організації, що виконує, в тому числі функції її одноосібного виконавчого органу, поширюються норми ТК і, зокрема, гл. 43.
Права та обов'язки роботодавця у недержавних організаціях здійснюють її виконавчі органи управління. В акціонерних товариствах керівництво всією поточною діяльністю товариства здійснюється одноосібним виконавчим органом суспільства (директор, генеральний директор) або колегіальним виконавчим органом суспільства (правління або дирекція та ін) У силу ст. 69 Федерального закону "Про акціонерні товариства" одноосібний виконавчий орган товариства може видавати накази про призначення на посади працівників товариства, про переклади на іншу роботу, звільнення та ін
На трудові відносини генерального директора, інших керівників акціонерного суспільства також поширюються норми ТК, включаючи гол. 43. Їх права та обов'язки також визначаються федеральними законами, іншими нормативними правовими актами, а також установчими документами організації (підприємства) і безпосередньо трудовим договором.
Підсумовуючи особливості регулювання праці керівника організації, зафіксовані в гол. 43 ТК, необхідно відзначити наступне:
- трудовий договір з керівником укладається на строк, встановлений установчими документами організації або угодою сторін;
- укладенню трудового договору з керівником можуть передувати процедури, встановлені законами, іншими нормативними правовими актами, установчими документами організації (конкурс, обрання, вибори, призначення на посаду і т.д.);
- встановлені обмеження в роботі керівників на оплачуваних посадах в інших організаціях за сумісництвом;
- передбачено заборону на входження до складу органів, які здійснюють функції нагляду і контролю в даній організації;
- встановлена ??повна матеріальна відповідальність керівника за пряму дійсну шкоду , заподіяний організації;
- передбачені додаткові підстави для розірвання трудового договору.
В цілому, коментована стаття в оновленій редакції розширює коло актів, в яких закріплюються повноваження керівників організацій (підприємств) у сфері трудових відносин. Оскільки керівник організації, який виступає в якості роботодавця у трудових відносинах, реалізує її трудову правосуб'єктність, він повинен в процесі реалізації керуватися ст. 22 ТК (див. ст. 22 ТК і коммент. До неї), що закріплює основні права та обов'язки роботодавця.
загрузка...
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 274. Правові засади регулювання праці керівника організації "
  1. Стаття 281. Особливості регулювання праці членів колегіального виконавчого органу організації
    регулювання праці керівника організації, певний коментованій главою, не є вичерпним. Трудовий кодекс встановлює, що федеральними законами можуть встановлюватися інші особливості регулювання праці керівників організацій та членів колегіальних виконавчих органів цих
  2. Глава 43. Особливості регулювання праці керівника організації та членів колегіального виконавчого органу організації
    регулювання праці керівника організації та членів колегіального виконавчого органу
  3. Стаття 26. Рівні соціального партнерства
    основи та сфери дії відповідного регулювання з урахуванням числа суб'єктів, на яких воно поширюється. Так, на федеральному рівні встановлюються основи регулювання відносин у сфері праці в Російській Федерації; на міжрегіональному рівні відповідні основи охоплюють своїм регулюванням два і більше суб'єкта РФ; на регіональному - встановлені основи визначають регулювання
  4. Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці
    стаття передбачає адміністративний і (або) судовий порядок оскарження рішень державних інспекторів праці. Адміністративний порядок передбачає подачу скарги вищестоящому по підпорядкованості особі чи органу. У ст. 361 уточнюється, що рішення державних інспекторів праці можуть бути оскаржені відповідному керівнику за підпорядкованістю, головному державному інспектору
  5. Контрольні питання
    правового регулювання трудових відносин в Росії? 3. Які трудові права іноземців в Російській Федерації? 4. Яке правове регулювання праці російських громадян за кордоном? 5. Які правові основи регулювання умов праці в міжнародних організаціях? 6. Які існують особливості в правовому регулюванні трудових відносин за участю іноземців у країнах СНД? 7. В
  6. Стаття 273. Загальні положення
    стаття регулює трудові відносини керівників організацій (підприємств) незалежно від їх форми власності (державна, приватна чи інша) та їх організаційно-правової форми (акціонерне товариство, кооператив, товариство, некомерційна організація, унітарна підприємство тощо), за винятком таких випадків: - керівник організації є єдиним учасником
  7. Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
    статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці Російської Федерації, його заступники; головний державний правовий інспектор праці Російської Федерації; головний державний інспектор Російської Федерації з охорони
  8. Стаття 145. Оплата праці керівників організацій, їх заступників і головних бухгалтерів
    стаття згадує організації, що фінансуються з бюджету, в той час як ст. ст. 135 і 144 ТК вживають термін "державні та муніципальні установи". Очевидно, що маються на увазі одні й ті ж види юридичних осіб і було б доцільно навести в єдність термінологію, використовувану в гол. 21 ТК. 2. Оплата праці керівників, їх заступників і головних бухгалтерів державних і
  9. Стаття 363. Відповідальність за перешкоджання діяльності державних інспекторів праці
    правових актів про працю. 2. Необгрунтоване перешкоджання наглядово-контрольної діяльності органів федеральної інспекції праці, невиконання у встановлений термін приписів державних інспекторів праці згідно ст. 25 Закону про захист прав юридичних осіб і підприємців служить підставою для притягнення до відповідальності керівників та інших посадових осіб організацій. За
  10. Стаття 20.16. Незаконна приватна детективна або охоронна діяльність
    праці; на юридичних осіб - від двохсот до трьохсот мінімальних розмірів оплати праці. 2. Створення в організації служби безпеки без спеціального дозволу (ліцензії) - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на керівника організації в розмірі від сорока до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати праці. 3. Здійснення недержавними освітніми установами діяльності з
  11. Стаття 145. Оплата праці керівників організацій, їх заступників і головних бухгалтерів
    стаття закріплює диференціацію правового регулювання оплати праці керівників організацій, їх заступників і головних бухгалтерів у бюджетних організаціях в залежності від рівня відповідного бюджету. 2. Частина 1 коментованої статті визначає органи, які встановлюють порядок і розміри оплати праці керівників бюджетних організацій відповідного рівня. 3. У небюджетних
загрузка...

загрузка...
енциклопедія  бешбармак  яловичина  кабачки  начинка