Головна
ГоловнаКримінальне, кримінально-процесуальне правоКримінальне право → 
« Попередня Наступна »
В.І. Радченко, А.С. Михлин, В.А. Казакова. Коментар до кримінального кодексу російської федерації (постатейний), 2008 - перейти до змісту підручника

Стаття 320. Розголошення відомостей про заходи безпеки, які застосовуються у відношенні посадової особи правоохоронного чи контролюючого органу Коментар до статті 320


1. Коментована норма достатня нова. Вона з'явилася у зв'язку з прийняттям Федерального закону від 20 квітня 1995 р. N 45-ФЗ "Про державний захист суддів, посадових осіб правоохоронних і контролюючих органів", яким у відношенні зазначених осіб встановлена система заходів державного захисту життя, здоров'я та майна. Стаття 320 є кримінально-правовою гарантією такого захисту.
2. Об'єктом злочину є нормальна робота органів управління. Виходячи з диспозиції вказаної норми, діями винного може бути заподіяна шкода життю і здоров'ю посадових осіб та їх близьким, їх власності, житлу, особистому житті.
Предметом злочину є відомості про заходи безпеки, які застосовуються у відношенні посадової особи правоохоронного чи контролюючого органу або його близьких.
Потерпілими від даного злочину є посадові особи правоохоронного чи контролюючого органу та їх близькі.
3. Об'єктивну сторону злочину утворює розголошення відомостей про заходи безпеки. Для складу злочину досить того, щоб заходи безпеки були розголошені хоча б одній особі, якій відомості про заходи безпеки не були довірені по роботі або службі.
Розголошення відомостей - це повідомлення їх будь-яким способом будь-якій особі для використання цих відомостей з метою перешкоджання службовій діяльності посадової особи правоохоронних або контролюючих органів.
Мета перешкоджання службовій діяльності пов'язана з виконанням конкретних функцій посадової особи відповідно до його повноважень.
Склад злочину - формальний, і настання яких би то не було наслідків для відповідальності за ч. 1 коментованої статті не потрібно.
4. Суб'єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом. Особа усвідомлює суспільну небезпеку розголошення відомостей про заходи безпеки посадових осіб правоохоронних або контролюючих органів або їх близьких, усвідомлює, що розголошує відомості з метою перешкоджання службовій діяльності зазначених осіб, і бажає це зробити.
5. Суб'єктом злочину за загальним правилом є особа, яка досягла 16-річного віку. Разом з тим таким суб'єктом насамперед є особа, якій за службовим обов'язком або по роботі відомі відомості про відповідні заходи безпеки, які застосовуються у відношенні посадової особи або його близьких. Це може бути особа, яка бере участь у реалізації заходів безпеки. Водночас, якщо відомості розголошуються особою, якій випадково стало відомо про вжиті заходи безпеки, воно також може бути суб'єктом даного злочину, оскільки законодавцем не пред'являється якихось спеціальних вимог до суб'єкта даного злочину.
6. У ч. 2 коментованої статті передбачено відповідальність за розголошення відомостей про заходи безпеки, що спричинило тяжкі наслідки. Вони можуть ставитися до особистості потерпілого (смерть, тяжка шкода здоров'ю, згвалтування, захоплення заручників, майновий збиток), а так само до діяльності представленого ним правоохоронного чи контролюючого органу. Їх тяжкість оцінює суд.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 320. Розголошення відомостей про заходи безпеки, які застосовуються у відношенні посадової особи правоохоронного чи контролюючого органу Коментар до статті 320 "
  1. Стаття 311. Розголошення відомостей про заходи безпеки, які застосовуються у відношенні судді та учасників кримінального процесу Коментар до статті 311
    Основним об'єктом злочину є інтереси правосуддя. В якості додаткового об'єкта виступає безпеку суддів, учасників кримінального процесу та їх близьких. Суспільна небезпека розглядуваного злочину полягає в тому, що в результаті розголошення вживані заходи безпеки втрачають ефективність, учасники кримінального процесу стають вразливими для будь-якого
  2. Стаття 320. Розголошення відомостей про заходи безпеки, які застосовуються у відношенні посадової особи правоохоронного чи контролюючого органу Коментар до статті 320
    Основним об'єктом злочину є нормальна діяльність органів управління. Додатковий об'єкт - безпеку посадових осіб правоохоронних і контролюючих органів, а також їх близьких. Суспільна небезпека розглядуваного злочину полягає в тому, що в результаті розголошення вживані заходи безпеки втрачають ефективність, зазначені вище суб'єкти стають
  3. Стаття 7. Права та обов'язки організацій, що здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном
    1. Коментована стаття передбачає права і закріплює обов'язки організацій, що здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном (вказівка на права таких організацій включено Федеральним законом від 30 жовтня 2002 р. N 131-ФЗ, яким і введено в дану статтю перше з положень, що передбачають ці права , йдеться про новий п. 11). Відкриває дану статтю пункт,
  4. Стаття 13. Права поліції
    Коментар до статті 13 Перерахованими у цій статті, так само як іншими правами поліції в межах своєї компетенції відповідно до займаної посади користуються співробітники поліції. Коментар до пункту 1 цієї статті 1.1. Вимога, про який йдеться в п. 1 ст. 13 коментованого Федерального закону, може бути як письмовим, так і усним. 1.2. Для
  5. Стаття 29. Обмеження, обов'язки та заборони, пов'язані зі службою в поліції
    Коментар до статті 29 січня. Стаття, що встановлює обмеження, обов'язки і заборони, пов'язані зі службою в поліції. У цьому відношенні насамперед необхідно відзначити, що, відтворюючи та деталізуючи правові позиції, висловлені в Постанові КС Росії від 6 червня 1995 р. N 7-П і Визначенні КС Росії від 21 грудня 2004 р. N 460-О (див. коментар до ст. 35 Закону), КС Росії в
  6. Стаття 13. Права поліції
    Коментар до статті 13 січня. Коментована стаття передбачає права поліції. У пояснювальній записці до проекту коментованого Закону зазначалося, що права поліції максимально конкретизовані; виключені деякі норми, що не мають чіткого юридичного змісту і дозволяють довільно (без необхідних підстав, належної процедури і дотримання певних термінів) обмежувати права
  7. 4. Злочини, що порушують загальні правила безпеки. Характеристика окремих видів злочинів проти громадської безпеки
    Теppоpізм (ст. 205 КК). Як наголошується в Концепції національної безпеки Російської Федерації, затвердженої Указом Президента РФ від 17 грудня 1997 р. N 1300 (в ред. Указу від 10 січня 2000 р. N 24): "У багатьох країнах, у тому числі в Російській Федерації, різко загострилася проблема тероризму, що має транснаціональний характер і загрожує стабільності у світі, що обумовлює
  8. 4. Злочини, що перешкоджають виконанню працівниками правоохоронних органів їх обов'язків по здійсненню цілей і завдань правосуддя
    Безпосереднім об'єктом злочинів, що входять в цю групу, є нормальне функціонування судових і слідчих органів щодо здійснення правосуддя, а також охоронювані і гарантуються законом права та інтереси громадян. У ст. 311 КК охороняються права та інтереси судді, учасників кримінального процесу та їх близьких при розгляді кримінальних справ. Перешкоджання здійсненню правосуддя
  9. 3. Злочини, пов'язані з протидією суб'єктам управлінської діяльності по здійсненню їх функцій
    Група злочинів, що характеризуються різними формами протидії суб'єктам управлінської діяльності, є найбільш небезпечної із злочинів проти порядку управління. Підвищена суспільна небезпека цих злочинів обумовлюється тим, що порушення нормальної діяльності правоохоронних чи інших органів пов'язане з одночасним впливом в різних формах на життя,
  10. Список літератури
    * (1) Більш докладно про всі ці зміни див у наступних розділах курсу. * (2) Поняття "державна влада" використано законодавцем як узагальнююче поняття, що включає ряд компонентів, позначених у розділах, що входять до розділу Х. * (3) Див: Злочинність і правопорушення. 1998. Статистичний збірник. М., 1999. С. 117-118, 158. * (4) Див: Стан злочинності в Росії за
© 2014-2022  yport.inf.ua