« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Стаття 322. Незаконне перетинання Державного кордону Російської Федерації Коментар до статті 322
|
1. Безпосереднім об'єктом злочину, зазначеного в коментованій статті, є недоторканність Державного кордону РФ. Відповідно до Закону РФ від 1 квітня 1993 р. N 4730-1 "Про Державну кордоні Російської Федерації" Державною кордоном визнається лінія і проходить по цій лінії вертикальна поверхня, що визначають межі державної території (суші, вод, надр, повітряного простору) Російської Федерації. 2. Об'єктивна сторона злочину характеризується активною дією, пов'язаним з перетином Державного кордону РФ без дійсних документів на право в'їзду в Російську Федерацію або виїзду з її території або без належного дозволу, отриманого в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації. Порядок перетину Державного кордону РФ регламентований Федеральним законом від 15 серпня 1996 р. "Про порядок виїзду з Російської Федерації та в'їзду в Російську Федерацію". Під незаконним перетинанням розуміється фактичне переміщення особи через Державний кордон будь-яким способом (у тому числі з використанням транспорту) у будь-якому напрямку. Обов'язковою умовою для складу злочину є відсутність дійсних документів на право в'їзду або виїзду або відсутність належного дозволу, встановленого законодавством. Для складу злочину досить одного з названих умов. Основними документами для громадян Російської Федерації є: паспорт, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, паспорт моряка (посвідчення особи моряка). Відповідні документи встановлені для іноземних громадян та осіб без громадянства (документи, що засвідчують особу, визнані в Російській Федерації; віза, видана відповідним дипломатичним представництвом Російської Федерації за кордоном). Належне дозвіл означає, що в особи є належно оформлений, дійсний документ на право виїзду або в'їзду в Росію, отриманий у порядку, встановленому законодавством Російської Федерації. 3. Кримінально караним є перетин тільки охороняється Державного кордону РФ. Тому для притягнення до відповідальності по коментарів статті має значення обізнаність особи про охорону конкретної ділянки кордону. Якщо відсутні ознаки прикордонної охорони (пости, патрулі), немає ясно видимих прикордонних знаків, перетин Державного кордону може бути і невинним. 4. Злочин вважається закінченим з моменту фактичного перетину лінії Державного кордону РФ (пішохідним способом, на будь-якому транспорті, таємно або відкрито, легально або нелегально). 5. Суб'єктивна сторона характеризується прямим умислом. Особа усвідомлює суспільну небезпеку незаконного переміщення через кордон і бажає здійснити таке діяння. 6. Суб'єктом злочину може бути особа, яка досягла віку 16 років, незалежно від того, є вона громадянином Російської Федерації, іноземним громадянином або особою без громадянства. 7. Частиною 2 коментованої статті передбачена підвищена відповідальність за незаконний перетин Державного кордону, вчинене групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або з застосуванням насильства чи загрози його застосування. Всі зазначені ознаки злочину раніше були прокоментовані в інших статтях (наприклад, ст. Ст. 35, 105, 318). 8. Згідно з приміткою до коментарів статті кримінальна відповідальність не настає, якщо правила перетину Державного кордону РФ порушили іноземні громадяни та особи без громадянства при використанні ними права політичного притулку, про що зазначено в Конституції РФ, якщо в їх діях не міститься іншого злочину. Представляється, що не утворюється зазначеного складу злочину і в тому випадку, якщо перетин Державного кордону буде вимушеним (аварія літака, корабля, стихійне лихо чи інша вимушена причина).
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " Стаття 322. Незаконне перетинання Державного кордону Російської Федерації Коментар до статті 322 " |
- Стаття 12. Обов'язки поліції
Коментар до статті 12 Перераховані в цій статті та інші обов'язки поліції в межах своєї компетенції відповідно до займаної посади виконують співробітники поліції. Коментар до пункту 1 цієї статті 1.1. Порядок реалізації даного обов'язку врегульовано Інструкцією про порядок прийому, реєстрації та дозволу в органах внутрішніх справ Російської Федерації
- § 2. Форми опосередкованої участі населення у здійсненні муніципальної влади
Відмінності органів місцевого самоврядування від органів влади державної чітко простежуються в Конституції Російської Федерації. В якості таких виступають: по-перше, суб'єкт, який дані органи представляють і від імені якого здійснюють будь-які юридичні дії, по-друге, територіальні межі юрисдикції владних органів, по-третє, виняткові, їм одним притаманні особливості.
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
1. Ad hoc [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. Ad referendum [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A fortiori [а фортіорі] - тим більше 4. A posteriori [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A priori [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. Bona fide [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. Causa [кауза] -
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
- 3. Застава
Поняття та правова природа Зовсім особливе місце серед усіх способів забезпечення виконання зобов'язань займає заставу майна. Це один з класичних цивільно - правових інститутів, що мають багатовікову історію, які беруть свій початок в римському праві. У перший період розвитку застави в римському праві переважали інтереси кредитора. Майно боржника (наприклад, закладається
- 3. Підстави та умови договірної відповідальності
Протягом багатьох років в юридичній науці радянського періоду панувала думка, згідно з яким необхідним підставою цивільно - правової відповідальності зізнавався якийсь "склад цивільного правопорушення". Дану позицію поділяють і багато сучасні автори. На думку Г.К. Матвєєва, наприклад, "наявність складу цивільного (і всякого іншого) правопорушення - загальне і, як правило,
- 1. Поняття договору зберігання
ГК називає зберіганням договір, за яким одна сторона (зберігач) зобов'язується зберігати річ, яка передана їй другою стороною (поклажодавцем), і повернути її поклажодавцеві у схоронності (п. 1 ст. 886). Договір зберігання - різновид договору послуг. Як відзначав свого часу Г.Ф. Шершеневич, "зберігання речі представляє особливого роду послуги, особисте дію, і з цього боку поклажа наближається до особистого
- Глава XX. ДОГОВОРИ ПРО ІГРАХ І ПАРІ
В основі ігор і парі лежить ризик, який, укладаючи між собою договір, беруть на себе сторони. В.А. Ойгензіхт в одній зі своїх робіт піддав аналізу більше сотні мали місце в різний час висловлювань щодо питання про саме поняття ризику. Значна частина з них спирається на уявлення про ризик як підставі цивільно-правової відповідальності сторін. --- ---
- 3.3. приватноправове уніфікація і lex mercatoria
Ідея lex mercatoria виникла на початку 60-х років минулого століття. Теоретичним обгрунтуванням її виникнення послужив ряд теорій: соціологічна теорія Жоржа Селла, що вважав, що окремі групи всередині суспільства створюють власні юридичні правила, тому міжнародна спільнота комерсантів також прагне створити юридичні правила для організації діяльності своєї спільності та
|