Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
В.Л. Гейхман, Е.Н. Сидоренко. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації, 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 357. Основні права державних інспекторів праці

1. У коментованій статті перераховані права, сформульовані в Конвенції МОП N 81.
2. Порядок здійснення державними інспекторами праці закріпленого в коментованій статті права розслідувати нещасні випадки на виробництві регламентований Положенням про особливості розслідування нещасних випадків на виробництві в окремих галузях і організаціях, затвердженим постановою Мінпраці Росії від 24.10.2002 N 73 * (556).
3. Стаття, що фактично встановлює загальний звід прав посадових осіб федеральної інспекції праці, уповноважених на здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, незалежно від специфіки їх наглядово-контрольної діяльності та займаних посад. У той же час слід враховувати, що в федеральної інспекції праці існує внутрішнє розділення напрямків наглядово-контрольної діяльності за дотриманням законодавства про працю щодо інститутів трудового права, відповідно до якого вона фактично здійснюється державними інспекторами праці з правових питань та з охорони праці.
4. У процесі наглядово-контрольної діяльності державні інспектори праці мають право знайомитися з усіма документами, які можуть містити інформацію про порушення трудових прав працівників. У разі потреби державний інспектор праці має право звернутися з проханням про надання йому копій окремих документів. З метою найбільш повної перевірки державні інспектори праці направляють контрольованим органам відповідні листи (питання) з конкретним зазначенням истребуемую матеріалів. При цьому неприпустимий відмова роботодавців та їх представників надати необхідну інформацію на тій підставі, що вона не може бути безоплатній (більш докладно про відповідальність за перешкоджання діяльності державних інспекторів праці див. коментар. До ст. 363).
5. Актом реагування державного інспектора праці на порушення, виявлені в ході перевірки, є виноситься їм припис про усунення розкритих правопорушень, їх причин та умов, що їм умов. Припис складається у двох примірниках: один примірник припису з копіями додатків (протоколи проведених досліджень та експертиз, пояснення працівників) вручається роботодавцю або його представнику під розписку або надсилається поштою з повідомленням про вручення, яке долучається до примірника приписи, що залишається у справі перевіряючого органу федеральної інспекції праці. У приписі допустима постановка питання про необхідність залучення керівників та інших посадових осіб організації до дисциплінарної відповідальності або про відсторонення їх від роботи у встановленому порядку (див. ст. 76 ТК і коммент. До неї). Виконання приписів державних інспекторів праці є обов'язком роботодавця, покладеної на нього ст. 212 ТК (див. коментар. До неї).
6. Державні інспектори праці наділені владними правами щодо притягнення до адміністративної відповідальності керівників та інших посадових осіб організації, винних у порушенні трудового законодавства, нормативних правових актів, що містять норми трудового права. Адміністративна відповідальність зазначених осіб виражається в накладенні грошового штрафу в розмірах, зазначених у КоАП (див. ст. 419 ТК і коммент. До неї).
Державні інспектори праці можуть направляти до правоохоронних органів матеріали про притягнення роботодавця і його представників до кримінальної відповідальності у випадках, коли дії зазначених осіб містять визнання кримінально-караного діяння.
7. Слід мати на увазі, що Федеральний закон від 09.05.2005 N 45-ФЗ "Про внесення змін до Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення та інші законодавчі акти Російської Федерації, а також про визнання такими, що втратили чинність, деяких положень законодавчих актів Російської Федерації" (в ред . від 23.07.2010) * (557), яким внесено зміни до комментируемую статтю, припинив позасудову практику призупинення діяльності осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи, юридичних осіб, їх структурних підрозділів, у тому числі виробничих дільниць, агрегатів, а також експлуатації будівель або споруд, проведення окремих видів робіт. Відповідно до даного Федеральному закону уповноважена посадова особа в разі потреби зупинення діяльності звертається до судових органів для розгляду даного питання. У виняткових випадках зазначена особа з метою запобігання безпосередньої загрози життю, здоров'ю людей, настання техногенної катастрофи, а також заподіяння непоправного шкоди природним об'єктам або станом навколишнього середовища і неможливості запобігання зазначених обставин іншими способами, має право вибрати захід забезпечення - тимчасова заборона діяльності з негайною передачею необхідних матеріалів на розгляд судді.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 357. Основні права державних інспекторів праці "
  1. Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці
    стаття передбачає адміністративний і (або) судовий порядок оскарження рішень державних інспекторів праці. Адміністративний порядок передбачає подачу скарги вищестоящому по підпорядкованості особі чи органу. У ст. 361 уточнюється, що рішення державних інспекторів праці можуть бути оскаржені відповідному керівнику за підпорядкованістю, головному державному інспектору
  2. Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
    статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці Російської Федерації, його заступники; головний державний правовий інспектор праці Російської Федерації; головний державний інспектор Російської Федерації з охорони
  3. Стаття 359. Незалежність державних інспекторів праці
    державними органами і посадовими особами. Незалежність державних інспекторів праці полягає в тому, що наглядово-контрольні повноваження вони здійснюють тільки на основі закону, свого внутрішнього переконання і матеріалів перевірок, проведених відповідно до вимог повноти, всебічності та об'єктивності. Вплив (в будь-якій формі) державних органів або посадових
  4. Стаття 23.30. Органи державного енергетичного нагляду
    статтями 7.19, 9.7 - 9.12, 11.20 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської Федерації з енергетичного нагляду, його заступники; 2) старші державні інспектори з енергетичного нагляду; 3) державні інспектори з
  5. Коментар до статті 23.12
    державних органів, які здійснюють державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства Російської Федерації про працю та охорону праці всіма організаціями та фізичними особами, на яких це законодавство поширюється. Згідно з Положенням про державну інспекцію праці в суб'єкт Російської Федерації, затвердженим Наказом Мінпраці Росії від 29 лютого 2000 р. N 65
  6. Стаття 229.3. Проведення розслідування нещасних випадків державними інспекторами праці
    стаття наділяє державного інспектора праці правом проводити додаткове розслідування нещасного випадку при виявленні прихованого нещасного випадку, надходженні скарги, заяви, іншого звернення потерпілого (його законного представника або іншої довіреної особи) , особи, що перебувала на утриманні загиблого в результаті нещасного випадку, або особи, яка перебувала з ним у близькій спорідненості
  7. Стаття 229.3. Проведення розслідування нещасних випадків державними інспекторами праці
    державними інспекторами праці. Державний інспектор праці проводить розслідування в таких випадках: - при виявленні прихованого нещасного випадку; - при вступі скарги, заяви потерпілого (його законного представника); - при незгоді особи, яка була на утриманні померлого або родича загиблого (їх законного представника) з висновками комісії з розслідуванню
  8. Стаття 354. Федеральна інспекція праці
    основні завдання, форми діяльності (по взаємодії з правоохоронними органами; федеральними органами виконавчої влади, яким надано право здійснювати функції нагляду і контролю у межах їх повноважень, визначених законом; органами державної влади та її суб'єктів; органами місцевого самоврядування; об'єднаннями роботодавців та об'єднаннями профспілок; іншими
  9. Стаття 229.2. Порядок проведення розслідування нещасних випадків
    стаття передбачає, проведення яких дій покладається на комісію з розслідування нещасного випадку (державного інспектора праці), а також приблизний перелік матеріалів, які можуть бути використані в ході розслідування, в т.ч. матеріалів, що підлягають підготовці роботодавцем. Конкретний перелік матеріалів розслідування визначається головою комісії (державним
  10. Стаття 363. Відповідальність за перешкоджання діяльності державних інспекторів праці
    основних обов'язків роботодавця закріплює своєчасне виконання приписів державних наглядових і контрольних органів, сплату грошових штрафів, накладених за порушення законів, інших нормативних правових актів про працю. 2 . Необгрунтоване перешкоджання наглядово-контрольної діяльності органів федеральної інспекції праці, невиконання у встановлений термін приписів
  11. Стаття 359. Незалежність державних інспекторів праці
    права, не виконуючі запропоновані їм приписи, які застосовують загрозу насильством або насильницькі дії по відношенню до державних інспекторам, членам їх сімей та майну, несуть відповідальність, встановлену федеральними
  12. Стаття 23.12. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права
    стаття 5.44 визнана такою, що втратила силу з 1 січня 2010 року. Питання адміністративної відповідальності за приховування страхового випадку регламентуються статтею 15.34 даного документа. 1. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права, розглядає
  13. Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці
    державних інспекторів праці. 2. Якщо особа притягується до адміністративної відповідальності державним інспектором праці, вона може оскаржити постанову по справі про адміністративні правопорушення в порядку, встановленому російським процесуальним законодавством. Наприклад, згідно зі ст. 30.1 КоАП постанову по справі про адміністративне правопорушення, скоєному юридичною
© 2014-2022  yport.inf.ua