Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
В.Л. Гейхман, Е.Н. Сидоренко. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації, 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 356. Основні повноваження федеральної інспекції праці

1. Всі закріплені в цій статті основні повноваження органів федеральної інспекції праці засновані на положеннях Конвенції МОП N 81 "Про інспекцію праці".
2. Видається, що всі повноваження державних інспекцій праці, перераховані в коментованій статті, є похідними і підпорядковані найважливішого повноваженням цього державного органу, що стоїть на першому місці, - здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням трудового законодавства у всіх організаціях допомогою перевірок, обстежень, видачі обов'язкових для виконання приписів про усунення виявлених трудових правопорушень, притягнення винних до відповідальності у відповідності з федеральним законом.
3. У повноваження федеральної інспекції праці вменен нагляд і контроль за реалізацією прав працівників на отримання забезпечення по обов'язковому соціальному страхуванню від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, а також за призначенням та виплатою допомоги з тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавців. Таке доповнення ТК видається цілком обгрунтованим і доцільність таких доповнень виходить з такого.
Відповідно до подп. 3, 7 п. 2 ст. 18 Федерального закону "Про обов'язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань" страховик (Фонд соціального страхування) зобов'язаний:
- своєчасно здійснювати забезпечення по страхуванню в розмірах і строки, які встановлені Федеральним законом, включаючи необхідну доставку і пересилку коштів на забезпечення по страхуванню;
- виконувати рішення державної інспекції праці з питань обов'язкового соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Відповідно до Федерального закону від 29.12.2006 N 255-ФЗ "Про обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством" (в ред. Від 08.12.2010) допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується працівникам за перші два дні тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, а за решту періоду починаючи з третього дня тимчасової непрацездатності - за рахунок коштів Фонду соціального страхування РФ.
З введенням доповнень до ТК федеральна інспекція праці зобов'язана здійснювати нагляд і контроль за правильним і своєчасним призначенням та виплатою допомоги з тимчасової непрацездатності, що виплачуються роботодавцем.
Слід зазначити, що крім федеральної інспекції праці в організаціях незалежно від форм власності контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою допомоги по соціальному страхуванню вправі здійснювати комісії з соціального страхування з представників роботодавця і виборного профспілкового органу або обраного уповноваженого по соціальному страхуванню. Фонд соціального страхування спільно з органами податкової служби здійснює контроль за повнотою і своєчасністю нарахування і сплати страхувальниками страхових внесків та інших платежів, а за правильним і раціональним витрачанням цих коштів на підприємствах контроль здійснює Фонд за участю професійних спілок (див. п. 27, 28 Положення про Фонд соціального страхування, затвердженого постановою Уряду РФ від 12.02.1994 N 101 (в ред. від 19.11.2008) * (555)).
При цьому страхувальник (в особі керівника організації і головного бухгалтера) несе відповідальність за правильністю нарахування та витрачання коштів державного соціального страхування, у тому числі і при виплаті допомоги з тимчасової непрацездатності.
4. Представляється, що зазначені в ст. 356 ТК повноваження федеральної інспекції праці дають можливість безпосереднього звернення до вищих органів державної виконавчої влади, що створює сприятливу обстановку для подальшої реалізації повноважень в інтересах захисту прав працівників і обмеження випадків свавілля з боку роботодавців.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 356. Основні повноваження федеральної інспекції праці "
  1. Стаття 354. Федеральна інспекція праці
    1. Федеральна інспекція праці - це єдина централізована система державних органів, що здійснює нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права, всіма роботодавцями на території РФ, утворена відповідно до ратифікованої Росією Конвенції МОП N 81 та Протоколом до неї 1995 р., згідно з якими
  2. Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
    1. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 1 статті 5.27, статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці
  3. Стаття 354. Федеральна інспекція праці
    Коментар до статті 1. Федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим на проведення державного нагляду і контролю у сфері праці, є Федеральна служба з праці та зайнятості, що знаходиться у віданні Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку РФ. Зазначена служба здійснює надані їй повноваження відповідно до Положення про Федеральної службі з праці та
  4. Коментар до статті 23.12
    1. Статус федеральної інспекції праці визначено Положенням про зазначену інспекції, затвердженим Постановою Уряду РФ від 28 січня 2000 р. N 78. Згідно з Положенням федеральна інспекція праці - єдина федеральна централізована система державних органів, які здійснюють державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства Російської Федерації про працю та охорону праці
  5. Стаття 365. Взаємодія федеральної інспекції праці з державними органами, органами місцевого самоврядування та організаціями
    1. Стаття, що грунтується на ст. 5 Конвенції МОП N 81 "Про інспекцію праці", де передбачається, що компетентний орган влади, яким є інспекція праці, вживає відповідних заходів з метою сприяння: - ефективній співпраці між службами інспекції, з одного боку, та іншими урядовими службами, а також державними і приватними установами,
  6. Стаття 356. Основні повноваження федеральної інспекції праці
    Коментар до статті 1. Стаття 356 визначає компетенцію федеральної інспекції праці, що забезпечує реалізацію поставлених перед нею завдань. У своїй діяльності федеральна інспекція праці не повинна виходити за межі наданих їй повноважень, інакше вона буде або перешкоджати здійсненню наглядово-контрольної діяльності іншими уповноваженими на те державними органами, або
  7. Стаття 355. Принципи діяльності та основні завдання федеральної інспекції праці
    1. Одним з найважливіших принципів міжнародного права є принцип захисту прав і свобод людини, заснований на Статуті ООН, Загальної декларації прав людини (1948 р.) * (553), Міжнародному пакті "Про економічні, соціальні та культурні права" (1966 р.), Міжнародному пакті "Про громадянські та політичні права" (1966 р.) * (554) та інших міжнародно-правових документах. 2. У Конвенції МОП N
  8. Стаття 359. Незалежність державних інспекторів праці
    1. Відповідно до ст. 6 Конвенції МОП N 81 "Про інспекцію праці" персонал інспекції повинен складатися з державних службовців саме тому, що статус і умови роботи державних службовців роблять їх незалежними від будь-якого неналежного зовнішнього впливу. Незалежність державних інспекторів праці полягає в тому, що, реалізуючи свої контрольно-наглядові повноваження, вони
  9. Стаття 358. Обов'язки державних інспекторів праці
    Коментар до статті 1. Здійснюючи наглядово-контрольні повноваження федеральної інспекції праці, державні інспектори діють відповідно до Конституції РФ, вимогами федеральних законів та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права. Перелік таких актів наведений у ст. 5 (див. коментар. До неї). Відповідно до ст. 18 Закону про захист прав юридичних осіб і
  10. 11. Скасування рішення суду або скасування (визнання незаконним) рішення державної інспекції праці про відновлення працівника на роботі
    . Якщо за рішенням суду або державної інспекції праці працівника, раніше звільненого з організації, знову прийняли на роботу (відновили), то його можна звільнити по даній підставі в тому випадку, якщо в результаті оскарження рішення суду скасовано або рішення державної інспекції праці про відновлення на роботі було скасовано або визнано незаконним. Наказ про припинення трудового
  11. Стаття 355. Принципи діяльності та основні завдання федеральної інспекції праці
    Коментар до статті 1. Стаття 45 Конституції РФ гарантує громадянам Російської Федерації право на державний захист наданих їм прав і свобод. Принцип державного захисту прав і свобод людини і громадянина служить основоположним початком для діяльності всього державного механізму. Будучи ланкою цього механізму, федеральна інспекція праці та її посадові особи зобов'язані
  12. Стаття 360. Порядок інспектування роботодавців
    1. Згідно ст. 15 Конвенції МОП N 81 "Про інспекцію праці" інспекторам праці забороняється брати участь прямо чи опосередковано в справах підприємств, які перебувають під їх контролем. Проведення перевірок посадовими особами та органами федеральної інспекції праці визначається Конвенцією МОП N 155 "Про безпеку та гігієну праці" (1981 р.), що встановлює заходи на національному рівні та на рівні
  13. Стаття 365. Взаємодія федеральної інспекції праці з державними органами, органами місцевого самоврядування та організаціями
    Коментар до статті 1. Федеральна інспекція праці при організації та проведенні перевірок здійснює взаємодію з наступних питань: 1) інформування про нормативних правових актах і методичних документах з питань організації та здійснення державного контролю (нагляду); 2) визначення цілей, обсягу, термінів проведення планових перевірок; 3) інформування про результати
  14. Стаття 23.40. Органи державної інспекції по маломірних суднах
    1. Органи державної інспекції з маломірних суден розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 8.22, 8.23 (в частині випуску в експлуатацію та експлуатації маломірних суден з перевищенням нормативів вмісту забруднюючих речовин у викидах або нормативів рівня шуму), частиною 2 статті 11.7, статтями 11.8, 11.8 .1, 11.9 - 11.12, частиною 2 статті 11.13
  15. Стаття 216.1. Державна експертиза умов праці
    1. Коментована стаття визначає органи, що здійснюють державну експертизу умов праці, її цілі і завдання. У Положенні про проведення державної експертизи умов праці в Російській Федерації, затвердженому постановою Уряду РФ від 25.04.2003 N 244 (в ред. Від 01.02.2005) * (345), передбачено порядок направлення на експертизу документів і матеріалів з умов і охорони
  16. Стаття 363. Відповідальність за перешкоджання діяльності державних інспекторів праці
    Коментар до статті 1. Стаття 212 ТК зобов'язує роботодавця: а) забезпечувати безперешкодний допуск посадових осіб органів державного нагляду і контролю за дотриманням вимог охорони праці з метою перевірки умов і охорони праці в організації, розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань; б) виконувати приписи посадових осіб органів
  17. Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці
    Коментар до статті 1. Коментована стаття передбачає адміністративний і (або) судовий порядок оскарження рішень державних інспекторів праці. Адміністративний порядок передбачає подачу скарги вищестоящому по підпорядкованості особі чи органу. У ст. 361 уточнюється, що рішення державних інспекторів праці можуть бути оскаржені відповідному керівнику за підпорядкованістю,
  18. Стаття 353. Органи державного нагляду і контролю за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права
    1. Відповідно до ст. 7 Конституції в Російській Федерації охороняються працю і здоров'я людей. Державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства про працю та охорону праці є однією з гарантій реалізації права працівників на здоров'я та безпечні умови праці, а також одночасно способом захисту трудових прав. 2. Росія в 1998 р. ратифікувала Конвенцію МОП N 81 про інспекцію
© 2014-2022  yport.inf.ua