Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
В.Л. Гейхман, Е.Н. Сидоренко. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації, 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 365. Взаємодія федеральної інспекції праці з державними органами, органами місцевого самоврядування та організаціями

1. Стаття, що грунтується на ст. 5 Конвенції МОП N 81 "Про інспекцію праці", де передбачається, що компетентний орган влади, яким є інспекція праці, вживає відповідних заходів з метою сприяння:
- ефективній співпраці між службами інспекції, з одного боку , та іншими урядовими службами, а також державними і приватними установами, що здійснюють аналогічну діяльність, - з іншого;
- співпраці між представниками інспекції праці та роботодавцями і працівниками або їхніми організаціями.
2. При здійсненні своєї діяльності федеральна інспекція праці також активно взаємодіє з іншими спеціальними федеральними наглядовими службами: Федеральною службою з екологічного, технологічного і атомного нагляду (див. ст. 366, 367, 369 ТК і коммент. До них), Федеральною службою з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини (див. ст. 368 ТК і коммент. до неї), а також з профспілковими правової та технічної інспекціями (див. ст. 370 ТК і коммент. до неї).
3. Загальний порядок і форми взаємодії федеральних органів виконавчої влади встановлені у Типовому регламенті взаємодії федеральних органів виконавчої влади, затвердженому постановою Уряду РФ від 19.01.2005 N 30 (в ред. Від 24.09.2010) * (559).
Відповідно до п. 12 Типового регламенту з метою найбільш ефективного та узгодженого вирішення певного кола завдань зацікавленими органами виконавчої влади на представницької основі можуть утворюватися координуючі органи (міжвідомчі комісії або організаційні комітети). До складу зазначених органів залежно від питань, для вирішення яких вони утворюються, включаються представники відповідних органів виконавчої влади, наукових організацій, які в координуючих органах мають право дорадчого голосу.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 365. Взаємодія федеральної інспекції праці з державними органами, органами місцевого самоврядування та організаціями "
  1. Стаття 354. Федеральна інспекція праці
    1. Федеральна інспекція праці - це єдина централізована система державних органів, що здійснює нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права, всіма роботодавцями на території РФ, утворена відповідно до ратифікованої Росією Конвенції МОП N 81 та Протоколом до неї 1995 р., згідно з якими
  2. Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
    1. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 1 статті 5.27, статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці
  3. Стаття 354. Федеральна інспекція праці
    Коментар до статті 1. Федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим на проведення державного нагляду і контролю у сфері праці, є Федеральна служба з праці та зайнятості, що знаходиться у віданні Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку РФ. Зазначена служба здійснює надані їй повноваження відповідно до Положення про Федеральної службі з праці та
  4. Коментар до статті 23.12
    1. Статус федеральної інспекції праці визначено Положенням про зазначену інспекції, затвердженим Постановою Уряду РФ від 28 січня 2000 р. N 78. Згідно з Положенням федеральна інспекція праці - єдина федеральна централізована система державних органів, які здійснюють державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства Російської Федерації про працю та охорону праці
  5. Стаття 365. Взаємодія федеральної інспекції праці з державними органами, органами місцевого самоврядування та організаціями
    Коментар до статті 1. Федеральна інспекція праці при організації та проведенні перевірок здійснює взаємодію з наступних питань: 1) інформування про нормативних правових актах і методичних документах з питань організації та здійснення державного контролю (нагляду); 2) визначення цілей, обсягу, термінів проведення планових перевірок; 3) інформування про результати
  6. Стаття 23.40. Органи державної інспекції по маломірних суднах
    1. Органи державної інспекції з маломірних суден розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 8.22, 8.23 (в частині випуску в експлуатацію та експлуатації маломірних суден з перевищенням нормативів вмісту забруднюючих речовин у викидах або нормативів рівня шуму), частиною 2 статті 11.7, статтями 11.8, 11.8 .1, 11.9 - 11.12, частиною 2 статті 11.13
  7. Стаття 23.40. Органи державної інспекції по маломірних суднах
    1. Органи державної інспекції з маломірних суден розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 8.22, 8.23 (в частині випуску в експлуатацію та експлуатації маломірних суден з перевищенням нормативів вмісту забруднюючих речовин у викидах або нормативів рівня шуму), частиною 2 статті 11.7, статтями 11.8 - 11.12 , частиною 2 статті 11.13 справжнього Кодексу.
  8. 11. Скасування рішення суду або скасування (визнання незаконним) рішення державної інспекції праці про відновлення працівника на роботі
    . Якщо за рішенням суду або державної інспекції праці працівника, раніше звільненого з організації, знову прийняли на роботу (відновили), то його можна звільнити по даній підставі в тому випадку, якщо в результаті оскарження рішення суду скасовано або рішення державної інспекції праці про відновлення на роботі було скасовано або визнано незаконним. Наказ про припинення трудового
  9. Стаття 23.55. Органи державної житлової інспекції
    1. Органи державної житлової інспекції розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 7.21 - 7.23 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний житловий інспектор Російської Федерації, його заступники; 2) державні житлові
  10. Стаття 363. Відповідальність за перешкоджання діяльності державних інспекторів праці
    Коментар до статті 1. Стаття 212 ТК зобов'язує роботодавця: а) забезпечувати безперешкодний допуск посадових осіб органів державного нагляду і контролю за дотриманням вимог охорони праці з метою перевірки умов і охорони праці в організації, розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань; б) виконувати приписи посадових осіб органів
  11. Стаття 356. Основні повноваження федеральної інспекції праці
    Коментар до статті 1. Стаття 356 визначає компетенцію федеральної інспекції праці, що забезпечує реалізацію поставлених перед нею завдань. У своїй діяльності федеральна інспекція праці не повинна виходити за межі наданих їй повноважень, інакше вона буде або перешкоджати здійсненню наглядово-контрольної діяльності іншими уповноваженими на те державними органами, або
  12. Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці
    Коментар до статті 1. Коментована стаття передбачає адміністративний і (або) судовий порядок оскарження рішень державних інспекторів праці. Адміністративний порядок передбачає подачу скарги вищестоящому по підпорядкованості особі чи органу. У ст. 361 уточнюється, що рішення державних інспекторів праці можуть бути оскаржені відповідному керівнику за підпорядкованістю,
  13. Стаття 23.56. Органи державного архітектурно-будівельного нагляду
    1. Органи державного архітектурно-будівельного нагляду розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 9.4, 9.5 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) начальник головної інспекції державного архітектурно-будівельного нагляду федерального
  14. Стаття 23.32. Органи, що здійснюють державний контроль за безпекою вибухонебезпечних виробництв
    1. Органи, що здійснюють державний контроль за безпекою вибухонебезпечних виробництв, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами 1 і 2 статті 9.1 та статтею 9.19 цього Кодексу. (В ред. Федеральних законів від 02.07.2005 N 80-ФЗ, від 27.07.2010 N 226-ФЗ) 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині
  15. Стаття 360. Порядок інспектування роботодавців
    1. Згідно ст. 15 Конвенції МОП N 81 "Про інспекцію праці" інспекторам праці забороняється брати участь прямо чи опосередковано в справах підприємств, які перебувають під їх контролем. Проведення перевірок посадовими особами та органами федеральної інспекції праці визначається Конвенцією МОП N 155 "Про безпеку та гігієну праці" (1981 р.), що встановлює заходи на національному рівні та на рівні
  16. Стаття 23.32. Органи, що здійснюють державний контроль за безпекою вибухонебезпечних виробництв
    1. Органи, що здійснюють державний контроль за безпекою вибухонебезпечних виробництв, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 9.1 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник інспекції вибухонебезпечних виробництв федерального органу
  17. Стаття 358. Обов'язки державних інспекторів праці
    Коментар до статті 1. Здійснюючи наглядово-контрольні повноваження федеральної інспекції праці, державні інспектори діють відповідно до Конституції РФ, вимогами федеральних законів та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права. Перелік таких актів наведений у ст. 5 (див. коментар. До неї). Відповідно до ст. 18 Закону про захист прав юридичних осіб і
  18. Стаття 23.15. Органи, що здійснюють державний карантинний фітосанітарний контроль
    1. Органи, що здійснюють державний карантинний фітосанітарний контроль, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 10.1 (в частині порушення правил боротьби з карантинними шкідниками рослин, збудниками хвороб рослин, рослинами-бур'янами), статтями 10.2, 10.3 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені
© 2014-2022  yport.inf.ua