Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоМуніципальне право → 
« Попередня Наступна »
А.П. Рижак. Постатейний коментар до Федерального закону "Про поліцію", 2011 - перейти до змісту підручника

Стаття 11. Використання досягнень науки і техніки, сучасних технологій та інформаційних систем

Коментар до статті 11
1. На виконання закріпленої в коментованій статті обов'язки поліції надано право використовувати в діяльності інформаційні системи, відео-та аудіотехніку, кіно-і фотоапаратуру, а також інші технічні та спеціальні засоби, що не заподіюють шкоди життя і здоров'ю громадян, а також навколишньому середовищу; вести Відеобанк і відеотеки осіб, що проходили (проходять) у справах і матеріалами перевірок поліції; формувати, вести і використовувати банки даних оперативно-довідкової, криміналістичної, експертно-криміналістичної, розшукової та іншої інформації про осіб, предмети і фактах; використовувати банки даних інших державних органів і організацій , в тому числі персональні дані громадян, якщо федеральним законом не встановлено інше (п. 33 ч. 1 ст. 13 коментованого Федерального закону).
2. Положення ч. 2 коментованої статті деталізовані відомчими нормативними актами. Так, згідно з п. 7 Інструкції про порядок прийому, реєстрації та дозволу в органах внутрішніх справ Російської Федерації заяв, повідомлень та іншої інформації про події повідомлення про подію може надходити до органу внутрішніх справ особисто від заявника, нарочним, поштою, по телефону, телеграфу , інформаційним системам загального користування, факсимільним або іншим видом зв'язку.
3. Для прийому повідомлень в електронній формі, що надійшли з інформаційних систем загального користування <56>, застосовується програмне забезпечення, що передбачає обов'язкове заповнення заявником реквізитів, необхідних для роботи з повідомленнями про події.
---
<56> Далі - інтернет-повідомлення.
4. Інтернет-повідомлення роздруковується, подальша робота з ним ведеться як з письмовим повідомленням у порядку, встановленому цією Інструкцією.
5. Що таке "інформаційні системи загального користування"? Згідно закріпленому у ст. 2 Федерального закону від 27 липня 2006 року N 149-ФЗ "Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації" <57> визначенням, інформаційна система - це сукупність міститься в базах даних інформації та забезпечують її обробку інформаційних технологій і технічних засобів. Інформаційна система загального користування - це інформаційна система, яка відкрита для використання всіма фізичними та юридичними особами та в послугах якої цим особам не може бути відмовлено (ст. 3 Федерального закону від 10 січня 2002 року N 1-ФЗ "Про електронний цифровий підпис" < 58>).
---
<57> Див: Собр. законодавства РФ. 2006. N 31 (1 ч.). Ст. 3448.
<58> Див: Собр. законодавства РФ. 2002. N 2. Ст. 127.
6. Якщо виходити зі змісту даних, закріплених у законах визначень, важко зрозуміти, як по інформаційній системі загального користування в орган внутрішніх справ може надійти повідомлення про подію? Проте ознайомлення з текстом наступного абзацу п. 7 Інструкції про порядок прийому, реєстрації та дозволу в органах внутрішніх справ Російської Федерації заяв, повідомлень та іншої інформації про події дозволяє зрозуміти, що ми маємо справу з ситуацією, коли нормативне визначення інформаційних систем загального користування не відповідає тому значенням, в якому дане словосполучення вжито МВС Росії. Під інформаційними системами загального користування в Інструкції мається на увазі інформація, що міститься в Інтернеті, разом з забезпечують її отримання інформаційними технологіями та технічними засобами.
7. Повідомлення про пригоду орган внутрішніх справ можуть надходити також факсимільним видом зв'язку. Факсимільний зв'язок являє собою передачу по телефонних каналах за допомогою телефаксу зображень, листів, фотографій, документів на паперових носіях <59>. Відповідно, по телефаксу може вчинити і повідомлення про подію.
---
<59> Райзберг Б.А. Сучасний економічний словник / Б.А. Райзберг, Л.Ш. Лозовський, Е.Б. Стародубцева. М.: ИНФРА-М, 2006. Довідкова система "КонсультантПлюс".
8. Останнє може бути доставлено до органу внутрішніх справ будь-яким "іншим видом зв'язку". Аналіз змісту п. п. 32 і 35 ст. 2 Федерального закону "Про зв'язок" дозволяє нам уточнити, що в даному випадку маються на увазі всі інші види електрозв'язку, де електрозв'язок являє собою будь-які випромінювання, передачу або прийом знаків, сигналів, голосової інформації, письмового тексту, зображень, звуків або повідомлень будь-якого роду по:
- радіосистеми;
- провідний;
- оптичної;
- інших електромагнітних системах.
9. Використання будь-якого з названих видів зв'язку допустимо і для передачі повідомлення про подію в орган внутрішніх справ. Відповідно, повідомлення про подію в орган внутрішніх справ можуть бути спрямовані по асьці, електронній пошті, скайпу і т.п.
10. Закріплене в абз. 3 п. 7 Інструкції про порядок прийому, реєстрації та дозволу в органах внутрішніх справ Російської Федерації заяв, повідомлень та іншої інформації про події припис, що стосується необхідності застосування програмного забезпечення, що передбачає обов'язкове заповнення заявником реквізитів, необхідних для роботи з повідомленнями про події, адресується органам внутрішніх справ. Навряд чи можна визнати відсутність такого програмного забезпечення - підставою відмови у прийнятті повідомлення про подію, що надійшов до органу дізнання в "електронній формі".
11. Тим часом в кожному разі потрібно прагнути до того, щоб у заяві про подію були відображені такі відомості:
- найменування органу внутрішніх справ, якому адресовано повідомлення про подію;
- прізвище, ім'я та по батькові заявника;
- адреса місця проживання заявника;
- посада та місце роботи заявника;
- поштовий адреса заявника (для кореспонденції);
- номер телефону заявника;
- опис події події, місця, часу, наслідків та інших обставин його вчинення;
- прохання, адресоване до керівника органу внутрішніх справ, про прийняття встановлених законом заходів за скоєння правопорушення;
- список свідків або очевидців, якщо такі відомі;
- завершальну заяву фразу "написано власноруч і правильно";
- підпис заявника;
- число, місяць, рік направлення заяви до органу внутрішніх справ.
12. Про поняття "злочин" див. коментар до ст. 2 цього Закону.
13. Див також коментар до ст. ст. 1, 10, 12, 13 цього Закону.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 11. Використання досягнень науки і техніки, сучасних технологій та інформаційних систем "
  1. § 1. Поняття і принципи місцевого самоврядування. Моделі взаємовідносин державної влади і місцевого самоврядування
    Поняття місцевого самоврядування відносно недавно стало загальновживаним в російському праві. В якості юридичного терміну воно було закріплено в Законі СРСР від 9 квітня 1990, N 1418-1 "Про загальні засади місцевого самоврядування і місцевого господарства в СРСР". --- Відомості З'їзду народних депутатів СРСР і Верховної Ради СРСР. 1990. N 16. Ст. 267.
  2. § 1. Інтелектуальна власність як сукупність прав і структурне утворення в системі права
    Поняття інтелектуальної власності. Одним з об'єктів цивільних прав є інтелектуальна власність (ст. 128 ЦК). З 1 січня 2008 р. даним терміном в російському законодавстві позначаються результати інтелектуальної діяльності і прирівняні до них засоби індивідуалізації юридичних осіб, товарів, робіт, послуг і підприємств, яким надається правова охорона. Іншими
  3. § 2. Міжнародно-правова охорона промислової власності
    Паризька конвенція про охорону промислової власності 1883 р. і інші угоди з питань промислової власності. Для забезпечення закордонного визнання та охорони прав винахідників і творців інших об'єктів охорони промислової власності полягають міжнародні (міжнародно-правові) угоди, покликані подолати територіальний характер дії прав промислової
  4. § 1. Поняття та ознаки інноваційної діяльності
    Поняття інноваційної діяльності. Термін «інновація» (innovation - нововведення; нововведення - англ.) З'явився у вітчизняному економічному і юридичному лексиконі на початку 1980-х рр.., Будучи «включеним» в загальний смисловий контекст обширнейшего гуманітарного поняття науково-технічного прогресу. Його появі в Росії ми зобов'язані перш за все теоретичним розробкам вчених, що займаються
  5. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
  6. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    1. Ad hoc [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. Ad referendum [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A fortiori [а фортіорі] - тим більше 4. A posteriori [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A priori [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. Bona fide [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. Causa [кауза] -
  7. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
  8. 3. Застава
    Поняття та правова природа Зовсім особливе місце серед усіх способів забезпечення виконання зобов'язань займає заставу майна. Це один з класичних цивільно - правових інститутів, що мають багатовікову історію, які беруть свій початок в римському праві. У перший період розвитку застави в римському праві переважали інтереси кредитора. Майно боржника (наприклад, закладається
  9. § 1. Криміналістична тактика і її система
    На думку більшості вчених, «криміналістична тактика - це система наукових положень і розроблюваних на їх основі рекомендацій щодо організації та планування попереднього і судового слідства, визначенню лінії поведінки осіб, які здійснюють судове дослідження, і прийомів проведення окремих процесуальних дій, спрямованих на збирання і дослідження доказів, на
  10. Тема 4.2. Правові екологічні вимоги, процедури і відносини з використання природних ресурсів та охорони навколишнього середовища
    Принципи екологічного права виникають з сучасного розуміння значення доброякісної природного середовища для здорового життя людей, забезпечення їх ресурсами та іншими засобами життя, а також розуміння впливу людської життєдіяльності на якісний стан природного середовища і здатності людей змінювати свою поведінку по відношенню до навколишньої природи відповідно до пізнаних
© 2014-2022  yport.inf.ua