Головна
ГоловнаПриродоресурсове, аграрне, екологічне правоАграрне право → 
« Попередня Наступна »
Державна дума РФ. Земельний Кодекс Російської Федерації, 2001 - перейти до змісту підручника

Стаття 49. Вилучення, в тому числі шляхом викупу, земельних ділянок для державних або муніципальних потреб


1. Вилучення, в тому числі шляхом викупу, земельних ділянок для державних або муніципальних потреб здійснюється у виняткових випадках, пов'язаних з:
1) виконанням міжнародних зобов'язань Російської Федерації;
2) розміщенням наступних об'єктів державного або муніципального значення за відсутності інших варіантів можливого розміщення цих об'єктів:
об'єкти федеральних енергетичних систем та об'єкти енергетичних систем регіонального значення;
об'єкти використання атомної енергії ;
об'єкти оборони та безпеки;
об'єкти федерального транспорту, шляхів сполучення, інформатики та зв'язку, а також об'єкти транспорту, шляхів сполучення, інформатики та зв'язку регіонального значення;
об'єкти, що забезпечують космічну діяльність;
об'єкти, що забезпечують статус і захист Державного кордону Російської Федерації;
лінійні об'єкти федерального і регіонального значення, забезпечують діяльність суб'єктів природних монополій;
об'єкти електро-, газо-, тепло-і водопостачання муніципального значення;
автомобільні дороги федерального, регіонального або міжмуніципального, місцевого значення;
(в ред. Федерального закону від 08.11.2007 N 257-ФЗ)
(пп. 2 в ред. Федерального закону від 29.12.2004 N 191-ФЗ)
3) іншими обставинами у встановлених федеральними законами випадках, а стосовно до вилучення, у тому числі шляхом викупу, земельних ділянок із земель, що перебувають у власності суб'єктів Російської Федерації або муніципальній власності, у випадках, встановлених законами суб'єктів Російської Федерації.
2. Втратив силу. - Федеральний закон від 21.12.2004 N 172-ФЗ.
3. Умови та порядок вилучення, у тому числі шляхом викупу, земельних ділянок для державних або муніципальних потреб встановлюються статтею 55 цього Кодексу.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 49. Вилучення, в тому числі шляхом викупу, земельних ділянок для державних або муніципальних потреб "
  1. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
  2. § 2. Елементи договору оренди
    Сторони договору оренди. Сторонами договору оренди є орендодавець і орендар. Стаття 608 ЦК присвячена однієї із сторін договору оренди - орендодавцю. У ній зазначено, що право здачі майна в оренду належить його власнику. Орендодавцями можуть бути також особи, уповноважені законом або власником здавати майно в оренду. Отже, за загальним правилом орендодавцем може бути
  3. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    1. Ad hoc [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. Ad referendum [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A fortiori [а фортіорі] - тим більше 4. A posteriori [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A priori [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. Bona fide [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. Causa [кауза] -
  4. § 3. Особливості успадкування та іншого посмертного переходу окремих видів майна
    Спадкування прав участі (членства) в юридичних особах. Оскільки громадяни можуть бути засновниками (учасниками) юридичних осіб, логічним є запитання про можливість успадкування права участі (членства) померлого до тих чи інших правосуб'єктності організації. Відповідь на нього залежить від самої організації і особливостей її пристрою (організаційно-правової форми). У тих організаціях, щодо яких
  5. 3. Застава
    Поняття та правова природа Зовсім особливе місце серед усіх способів забезпечення виконання зобов'язань займає заставу майна. Це один з класичних цивільно - правових інститутів, що мають багатовікову історію, які беруть свій початок в римському праві. У перший період розвитку застави в римському праві переважали інтереси кредитора. Майно боржника (наприклад, закладається
  6. 1. Загальні положення
    В основі подання про конкурс як особливої правової конструкції лежить ідея змагальності. Змагальності немає там, де все розставлено по місцях . З повною підставою тому конкурсом було протиставлено конкурсне виробництво, в якому "цей процес ретельно врегульовано Законом про банкрутство саме тому, щоб усунути саму можливість" змагання "." Конкурс і "конкурсне
  7. § 5. Право обмеженого користування чужою земельною ділянкою (сервітут)
    Земельний і Цивільний кодекси розглядають сервітут як вторинної речового права. Однак можливий розгляд сервітуту як обтяження земельної ділянки. З точки зору власника земельної ділянки, який сусіди використовують для проходу до водойми, сервітут є обмеженням його права. З точки зору сусідів, сервітут - це право користування чужою земельною ділянкою.
  8. Стаття 9. Повноваження Російської Федерації в галузі земельних відносин
    1. До повноважень Російської Федерації в галузі земельних відносин належать: 1) встановлення основ федеральної політики в галузі регулювання земельних відносин; 2) встановлення обмежень прав власників земельних ділянок, землекористувачів, землевласників, орендарів земельних ділянок, а також обмежень оборотоздатності земельних ділянок; 3) державне управління в
  9. Стаття 23. Право обмеженого користування чужою земельною ділянкою (сервітут)
    1. Приватний сервітут встановлюється відповідно до цивільного законодавства. 2. Публічний сервітут встановлюється законом або іншим нормативним правовим актом Російської Федерації, нормативним правовим актом суб'єкта Російської Федерації, нормативним правовим актом органу місцевого самоврядування у випадках, якщо це необхідно для забезпечення інтересів держави, місцевого самоврядування
  10. Стаття 31. Вибір земельних ділянок для будівництва
    1. Громадянин або юридична особа, зацікавлені у наданні земельної ділянки для будівництва, звертаються до виконавчого органу державної влади або орган місцевого самоврядування, передбачені статтею 29 цього Кодексу, із заявою про вибір земельної ділянки та попереднє погодження місця розміщення об'єкта. У даній заяві мають бути зазначені призначення
© 2014-2022  yport.inf.ua