1. Коментована стаття передбачає: здійснення контролю за виконанням колективного договору та угоди; коло осіб і органів, що здійснюють контроль; обов'язок сторін соціального партнерства надавати інформацію один одному, а також відповідним органам по праці для забезпечення ефективності відповідного контролю; терміни надання необхідної інформації не пізніше одного місяця з дня відповідного запиту; встановлення конкретних осіб, винних у невиконанні колективно-договірних умов. 2. Здійснення контролю за виконанням колективного договору, угоди є найважливішою мірою забезпечення домовленістю сторін, досягнутою в процесі ведення переговорів про їх укладання, а також відповідності встановлених умов інтересам сторін договірного регулювання. Він забезпечує також захист інтересів працівників від включення в колективні договори і угоди умов, що знижують рівень прав і гарантій працівників, передбачених трудовим законодавством. 3. Контроль здійснюється сторонами соціального партнерства (ст. 25 ТК), представниками сторін (ст. 29-31, 33, 34 ТК), які діють від імені та в інтересах сторін, відповідними органами з праці. В якості повноважного представника інтересів працівників у проведенні контролю за виконанням зобов'язань, передбачених колективними договорами та угодами, в даний час виступають також профспілкові правові інспектори, функції яких визначаються Типовим положенням про правову інспекції праці профспілок, затвердженим постановою Виконкому ФНПР від 26.09.2007 N 4-2 * (72). 4. Для забезпечення ефективності необхідного контролю представники соціальних партнерів зобов'язані надавати один одному необхідну інформацію. Винна ненадання інформації, необхідної, зокрема, для здійснення контролю, є одним з законом передбачених підстав для притягнення до юридичної відповідальності, передбаченої в ст. 54 ТК (див. коментар. До зазначеної статті) і в КпАП.
|
- Стаття 51. Контроль за виконанням колективного договору, угоди
контролю встановлюються сторонами самостійно, в т.ч. можуть бути визначені у самому колективному договорі або угоді. Допустимо використовувати форму звіту про виконання колективного договору, угоди на загальних зборах (конференції) працівників, профспілкової конференції тощо 3. Для проведення контролю вони зобов'язані надавати один одному інформацію про виконання умов договірного акта,
- Стаття 5.29. Ненадання інформації, необхідної для проведення колективних переговорів і здійснення контролю за дотриманням колективного договору, угоди
контролю за дотриманням колективного договору, угоди, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від десяти до тридцяти мінімальних розмірів оплати
- Стаття 5.29. Ненадання інформації, необхідної для проведення колективних переговорів і здійснення контролю за дотриманням колективного договору, угоди
контролю за дотриманням колективного договору, угоди, - тягне за собою попередження або накладення адміністративного штрафу в розмірі від однієї тисячі до трьох тисяч рублів . (В ред. Федеральних законів від 22.06.2007 N 116-ФЗ, від 27.07.2010 N
- Стаття 54. Відповідальність за ухилення від участі в колективних переговорах, ненадання інформації, необхідної для ведення колективних переговорів і здійснення контролю за дотриманням колективного договору, угоди
контролю за дотриманням колективного договору, угоди, тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від 1 до 3 тис. руб. (ст. 5.29
- Стаття 408. Угоду в ході вирішення колективного трудового спору
виконання зобов'язань за угодою, досягнутою в результаті примирної процедури, у вигляді накладення адміністративного штрафу в розмірі від 2000 до 4000 руб. По-друге, в Відповідно до ч. 2 ст. 406 та ч. 2 ст. 409 ТК у разі відмови від виконання угоди, досягнутої в ході примирних процедур, працівники можуть приступити до оголошення страйку. 3. Контроль за дотриманням
- Коментар до статті 5.30
колективного договору, угоди слід розуміти відмову з причин, не зазначених у Законі РФ від 11 березня 1992 р. N 2490-1 "Про колективні договори і угоди" (в ред. Федеральних законів від 24 листопада 1995 р. N 176-ФЗ і від 1 травня 1999 р. N 93-ФЗ). В якості можливих причин правомірного відмови від укладення колективного договору, угоди слід розглядати розголошення одним з
- Стаття 5.28. Ухилення від участі в переговорах про укладення колективного договору, угоди або порушення встановленого терміну їхнього ув'язнення
колективного договору, угоди або порушення встановленого законом строку проведення переговорів, а одно незабезпечення роботи комісії з укладання колективного договору , угоди у визначені сторонами терміни - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від десяти до тридцяти мінімальних розмірів оплати
- Коментар до статті 5.29
контролю за виконанням колективного договору можуть бути визначені в його тексті. Згідно ст. 17, 24 Закону РФ "Про колективні договори і угоди" контроль за виконанням колективного договору здійснюється сторонами та їх представниками, а також органами з праці. При здійсненні контролю сторони зобов'язані надавати всю необхідну для цього наявну у них інформацію . Сторони,
- Стаття 5.31. Порушення чи невиконання зобов'язань щодо колективного договору, угоди
виконання роботодавцем або особою, його представляють, зобов'язань за колективним договором, угодою - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від тридцяти до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати
- Стаття 5.30. Необгрунтована відмова від укладення колективного договору, угоди
колективного договору, угоди - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від тридцяти до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати
- Стаття 5.28. Ухилення від участі в переговорах про укладення колективного договору, угоди або порушення встановленого терміну їхнього ув'язнення
колективного договору, угоди або порушення встановленого законом строку проведення переговорів, а одно незабезпечення роботи комісії з укладання колективного договору, угоди у визначені сторонами терміни - тягне попередження або накладення адміністративного штрафу в розмірі від однієї тисячі до трьох тисяч рублів. (в ред. Федеральних законів від 22.06.2007 N 116-ФЗ, від
- Стаття 5.30. Необгрунтована відмова від укладення колективного договору, угоди
колективного договору, угоди - тягне попередження або накладення адміністративного штрафу в розмірі від трьох тисяч до п'яти тисяч рублів. (в ред. Федеральних законів від 22.06.2007 N 116-ФЗ, від 27.07.2010 N
- Стаття 55. Відповідальність за порушення або невиконання колективного договору, угоди
виконання роботодавцем або особою, його представляють, зобов'язань за колективним договором, угодою тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від 3 тис. до 5 тис. руб. (ст. 5.31 КоАП). Відповідальність для представників працівників законодавством про адміністративні правопорушення не Стаття 5.31. Порушення чи невиконання зобов'язань щодо колективного договору, угоди
- виконання роботодавцем або особою, його представляють, зобов'язань за колективним договором, угодою - тягне за собою попередження або накладення адміністративного штрафу в розмірі від трьох тисяч до п'яти тисяч рублів. (в ред. Федеральних законів від 22.06.2007 N 116-ФЗ, від 27.07.2010 N
Стаття 42. Порядок розробки проекту колективного договору і укладення колективного договору
- виконання однією із сторін може спричинити складання протоколу розбіжностей (пред'явлення вимог роботодавцю) і виникнення колективного трудового
7.2. Колективний договір
- контроль за виконанням колективного договору, відповідальність сторін, соціальне партнерство, забезпечення нормальних умов функціонування профспілок, інших уповноважених працівниками представницьких органів; відмова від страйків за умовами, включених у даний договір, при своєчасному і повному їх виконання. Проект колективного договору підлягає обов'язковому обговоренню працівниками в
Стаття 55. Відповідальність за порушення або невиконання колективного договору, угоди
- стаття носить відсильний характер. У КпАП виділені адміністративні правопорушення, пов'язані з укладанням колективного договору, угоди, а також з порушенням або невиконанням їхніх зобов'язань. Так, згідно зі ст. 5.30 КоАП необгрунтовану відмову роботодавця або особи, його представляє, від укладення колективного договору, угоди тягне за собою попередження або накладення адміністративного
Стаття 26. Рівні соціального партнерства
- стаття визначає мету колективного договору як встановлення зобов'язань працівників і роботодавців, треба мати на увазі, що економічне і правове становище соціальних партнерів різна. У зв'язку з цим ніяких додаткових (порівняно з трудовими договорами , правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими інструкціями) зобов'язань на працівників покласти не можна. Вони можуть лише
статья определяет цель коллективного договора как установление обязательств работников и работодателей, надо иметь в виду, что экономическое и правовое положение социальных партнеров различно. В связи с этим никаких дополнительных (по сравнению с трудовыми договорами, правилами внутреннего трудового распорядка, должностными инструкциями) обязательств на работников возложить нельзя. Они могут лишь
|