(в ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) 1. Президент Російської Федерації видає укази, що регулюють бюджетні правовідносини, зазначені в пункті 1 статті 1 на-вартого Кодексу. Укази Президента Російської Федерації не можуть суперечити цьому Кодексу та федеральним законам, зазначеним у статті 2 цього Кодексу. 2. На підставі та на виконання цього Кодексу, федеральних законів, зазначених у статті 2 цього Кодексу, указів Прези-дента Російської Федерації, передбачених пунктом 1 цієї статті, Уряд Російської Федерації приймає нормативні правові акти, що регулюють бюджетні правовідносини, передбачені статтею 1 цього Кодексу . 3. Федеральні органи виконавчої влади приймають акти, що регулюють бюджетні правовідносини, передбачені статтею 1 цього Кодексу, у випадках і межах, що передбачені цим Кодексом, федеральними законами, зазначеними у статті 2 цього Кодексу, та актами, зазначеними у пунктах 1 і 2 цієї статті. 4. Органи державної влади суб'єктів Російської Федерації приймають нормативні правові акти, що регулюють бюджетні правовідносини, в межах своєї компетенції відповідно до цього Кодексу. 5. Органи місцевого самоврядування приймають муніципальні правові акти, що регулюють бюджетні правовідносини, в межах своєї компетенції відповідно до цього Кодексу.
|
- 2. Система джерел бюджетного права
нормативних правових актів представницьких органів місцевого самоврядування про місцеві бюджети на відповідний рік та інших федеральних законів, законів суб'єктів РФ і нормативних правових актів представницьких органів місцевого самоврядування, що регулюють правовідносини, зазначені в ст. 1 БК РФ (ст. 2 БК РФ). Президент РФ має право видавати укази, що регулюють бюджетні
- Тема 3. Бюджетні правовідносини
регулювання і бюджетного процесу. Бюджетні повноваження Російської Федерації. Бюджетні повноваження суб'єктів Російської Федерації, органів місцевого самоврядування. Поняття і зміст міжбюджетних відносин. Принципи міжбюджетних відносин. Міжбюджетне регулювання. Вирівнювання бюджетної забезпеченості. Міністерство фінансів Росії в системі регулювання міжбюджетних
- Стаття 162. Бюджетні повноваження одержувача бюджетних коштів
нормативними правовими актами (муніципальними правовими актами), що регулюють бюджетні
- Стаття 1. Правовідносини, що регулюються Бюджетним кодексом Російської Федерації
правовий статус учасників бюджетного процесу, правові основи порядку та умов при-потягу до відповідальності за порушення бюджетного законодавства Російської
- 33. Джерела бюджетного права Росії. Загальна характеристика Бюджетного кодексу РФ.
Правових актів Міністерства фінансів РФ, а також Бюджетний кодекс РФ, прийнятий 31 липня 1998р. і введений в дію з 1 січня 2000р. Основним джерелом бюджетного права в РФ є Бюджетний кодекс Російської Федерації. Найважливішими джерелами бюджетного права є Податковий кодекс Російської Федерації, а також правові акти суб'єктів РФ і муніципальних утворень, які регламентують
- § 17. Джерела бюджетного права
нормативні акти. У Конституції Російської Федера ції встановлюються загальні положення та принципи бюджетного устрою держави. Так, ст. 71, 72 визначають компетенцію Російської Федерації і сферу спільної діяльності Рос сийской Федерації і її суб'єктів щодо бюджету; ст. 101, 104, 106, 114 встановлюють основи порядку розгляду, ут верждения бюджету та контролю
- 6. Поняття і види джерел аграрного права.
Нормативних актів і внутрішньогосподарських нормативні
- 3. Бюджетні правовідносини
нормативними правовими актами право на отримання бюджетних коштів. Особливістю бюджетних правовідносин є те, що вони обмежені в часі терміном дії бюджету: бюджетні правовідносини виникають 1 січня відповідного фінансового року і припиняються 31 грудня відповідного фінансового року. У пункті 2 ст. 1 БК РФ вказується, що кодекс встановлює правовий статус
- Тема 9. Бюджетний контроль
нормативна перевірка, техніко-економічні розрахунки). Ревізія - основна форма бюджетного контролю. Акт ревізії. Аудит бюджету. Зовнішній аудит бюджету. Внутрішній аудит
- Н. А. Саттарова. Бюджетне право. Підручник, 2009
- Президент Російської Федерації. Бюджетний кодекс Російської Федерації (чинна редакція від 14.07.2013), 2013
- 8. Нормативні правові акти. Закон
нормативно-правового акта: 1) владно-вольовий характер, 2) неодноразовість застосування; 3) адресованность невизначеному колу осіб. Нормативні акти можна класифікувати за юридичною силою на закони та підзаконні акти. Закон - це нормативний акт, прийнятий в особливому порядку органом законодавчої влади або референдумом, що виражає волю народу, має вищу юридичну силу і
- Запитання для самоконтролю
нормативний акт регулює обіг стягнення на кошти бюджетної
- 32. Поняття і предмет бюджетного права Російської Федерації. Бюджетне право в системі фінансового права, його взаємозв'язок з інститутами фінансового права.
Регулюються особливим підрозділом фінансового права - бюджетним правом. Бюджетне право - центральний розділ особливої частини фінансового права, пов'язаний з іншими розділами та інститутами останнього, що обумовлено положенням бюджету у фінансовій системі РФ, його координуючою роллю. БП - це розділ фінансового права, що складається з юридичних норм, що регулює суспільні відносини,
- 53. Органи бюджетного контролю
нормативних правових актах відповідних органів місцевого самоврядування. Бюджетний контроль здійснюють органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування: Федеральна служба фінансово-бюджетного нагляду, Федеральне казначейство, фінансові органи суб'єктів РФ і муніципальних утворень, головні розпорядники, розпорядники бюджетних коштів. Форми та порядок здійснення
- Стаття 38.1. Принцип підвідомчості видатків бюджетів
нормативного правового акта Президента Російської Федерації, Уряду Російської Федерації, вищого виконай-тельного органу державної влади суб'єкта Російської Федерації, місцевої адміністрації. (В ред. Федерального закону від 30.12.2008 N
|