Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоМуніципальне право → 
« Попередня Наступна »
А.П. Рижак. Постатейний коментар до Федерального закону "Про поліцію", 2011 - перейти до змісту підручника

Стаття 8. Відкритість і публічність

Коментар до статті 8
1. Діяльність поліції може бути відкритою і негласною. Незважаючи на це, в коментованій нормі закріплено обставина, що діяльність поліції будується на принципі відкритості в тій мірі, в якій це не суперечить вимогам КПК РФ, КоАП РФ, Федерального закону "Про оперативно-розшукову діяльність", Закону РФ від 21 липня 1993 року "Про державну таємницю" <48>, про захист іншої захищеної законом таємниці, а також не порушує прав громадян, громадських об'єднань та організацій. Безсумнівно, повною мірою положення даного принципу можуть стосуватися лише гласною діяльності поліції.
---
<48> Див: Собр. законодавства РФ. 1997. N 41. Ст. 8220 - 8235.
2. Відповідно до вимог ч. 2 ст. 12 Федерального закону "Про оперативно-розшукову діяльність" оприлюднення відомостей про осіб, впроваджених в організовані злочинні групи, про штатних негласних співробітників органів, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність <49>, а також про осіб, що впливають чи надавали їм сприяння на конфіденційній основі , допускається лише за їх згодою у письмовій формі та у випадках, передбачених федеральними законами.
---
<49> Деякі підрозділи і співробітники поліції здійснюють оперативно-розшукову діяльність.
3. Зазначений у цій статті принцип діє на всіх етапах здійснюваної поліцією діяльності при реалізації нею всіх передбачених законом форм та видів правозастосування.
4. Згідно ст. 2 Закону РФ "Про засоби масової інформації" під засобом масової інформації розуміється періодичне друковане видання, радіо-, теле-, відеопрограма, кінохронікальних програма, інша форма періодичного поширення масової інформації і, відповідно, під масовою інформацією - призначені для необмеженого кола осіб друковані, аудіо-, аудіовізуальні та інші повідомлення та матеріали.
5. Під редакцією засобу масової інформації розуміються організація, установа, підприємство або громадянин, об'єднання громадян, що здійснюють виробництво і випуск засобу масової інформації; а під головним редактором розуміється особа, яка очолює редакцію (незалежно від найменування посади) і приймає остаточні рішення щодо виробництва і випуску засоби масової інформації.
6. Про виробництво оперативно-розшукової діяльності поліцією див. також коментар до п. 10 ч. 1 ст. 12, п. 10 ч. 1 ст. 13 цього Закону.
7. Див також коментар до ст. ст. 1, 12, 13 цього Закону.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 8. Відкритість і публічність "
  1. § 13. Інші форми безпосереднього здійснення населенням місцевого самоврядування та участі у його здійсненні.
    Відкрита, мирна, доступна кожному, яка проводиться у формі зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування або в різних поєднаннях цих форм акція, здійснювана з ініціативи громадян Російської Федерації, політичних партій, інших громадських об'єднань і релігійних об'єднань. Метою публічного заходу є вільне вираження і формування думок, а також висунення
  2. § 2. Принципи і гарантії виборчого права
    відкрито, наприклад, не заходячи в кабіну (приміщення) для таємного голосування. Головне, щоб такий спосіб голосування не містив ознак передвиборної агітації. Якщо виборець хоче скористатися таємним голосуванням, то відповідна комісія зобов'язана забезпечити йому це право. Отже, для виборчих комісій забезпечення таємного голосування є їх обов'язком. А.І. Солженіцин,
  3. § 2. Права, обов'язки і відповідальність платників податків
    відкриття спеціального рахунку-недоимщика та ін Серед основних обов'язків платника податків на першому місці стоїть своєчасна і повна сплата законно встановлених податків. Податковий тягар підприємців складається, як уже зазначалося, з федеральних, регіональних і місцевих податків, передбачених у ст. 19,20 і 21 Закону «Про основи податкової системи в РФ». Існуюча протягом
  4. § 1. Поняття і принципи місцевого самоврядування. Моделі взаємовідносин державної влади і місцевого самоврядування
    стаття 3, частини 2 і 3; статті 12 і 130, частина 1, Конституції Російської Федерації). Відповідно до статті 130 (частина 2) Конституції Російської Федерації місцеве самоврядування - як публічна (муніципальна) влада - здійснюється громадянами шляхом референдуму, виборів, інших форм прямого волевиявлення, через виборні та інші органи місцевого самоврядування ".
  5. § 2. Регулювання компетенції органів місцевого самоврядування
    статтях, з відповідними нормами Федерального закону 1995 р., не можна не відзначити, що багато в чому вони перетинаються, і в обох Законах поряд з господарськими питаннями до питань місцевого значення належать і соціальні питання (забезпечення житлом, бібліотечна справа, транспорт), і питання забезпечення безпеки громадян (попередження та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, заходи
  6. § 2. Фінансові ресурси муніципальних утворень
    статтях бюджету. У місцевих бюджетах окремо передбачаються доходи, що направляються на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань місцевого значення, та субвенції, надані для забезпечення здійснення органами місцевого самоврядування окремих державних повноважень, переданих їм федеральними законами і законами суб'єктів Російської Федерації, а
  7. § 3. Основні інститути цивільного права зарубіжних держав
    відкриту, або закриту підписку на акції. Останнім часом законодавець ввів таку форму корпорацій, як європейська акціонерне суспільство. Що стосується осіб, які бажають займатися бізнесом, не об'єднуючись із іншими групами осіб, то така можливість законодавчо закріплена, так як існує можливість зареєструватися як індивідуальний І німецьке, і французьке право
  8. § 4. Суспільство з обмеженою відповідальністю
    відкрите акціонерне товариство чи у виробничий кооператив, в іншому випадку підлягає ліквідації (п. 1 ст. 88 ГК, абз. 2 п. 2, п. 3 ст. 7 Закону про ТОВ). Учасниками товариства можуть бути громадяни та юридичні особи, при цьому на їх участь Закон встановлює ті ж обмеження, що і на участь вкладників у коммандіти: державні та муніципальні органи не можуть брати участь у
  9. § 2. Захист нематеріальних благ
    відкритих для вільного відвідування, чи на публічних заходах (зборах, з'їздах, конференціях, концертах, виставах, спортивних змаганнях і подібних заходах), однак за умови, що таке зображення не є основним об'єктом використання; 3) отримано в результаті позування громадянина за плату. Власне, йдеться переважно про натурника та професійних
  10. § 2. Поняття і основні види угод
    відкриття конкурсу. Тоді право розпорядження визнається законом за іншою особою (наприклад, у разі конкурсу за конкурсним керуючим). Різниця між зобов'язальними і розпорядчими угодами є основоположним для системи цивільного права. Дії розпорядчих угод, у тому числі розпоряджень, що змінюють приналежність прав, повинні враховуватися всяким. Так , якщо кредитор
© 2014-2022  yport.inf.ua