Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоМуніципальне право → 
« Попередня Наступна »
А.П. Рижак. Постатейний коментар до Федерального закону "Про поліцію", 2011 - перейти до змісту підручника

Стаття 9. Суспільна довіра та підтримка громадян

Коментар до статті 9
1. Правове регулювання в області громадського контролю, в тому числі за діяльністю поліції, здійснюється відповідно до Конституції РФ, загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права, міжнародними договорами Російської Федерації, Федеральним конституційним законом від 26 лютого 1997 року N 1-ФКЗ "Про Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації ", Федеральним законом від 4 квітня 2005 року N 32-ФЗ" Про Громадську палату Російської Федерації ", цим Законом, іншими нормативними правовими актами.
2. У ч. 2 коментованої статті закріплено вимогу, що стосується здійснюваних співробітниками поліції дій. Останні повинні бути обгрунтованими і зрозумілими для громадян.
3. "Обгрунтованість" дій співробітником поліції є відповідність рішення про здійснення таких тієї сукупності доказів (відомостей), яка фактично є в розпорядженні співробітника поліції і підтверджує зроблені ним висновки. Дії є обгрунтованими лише тоді, коли до рішення про їх виробництві були законні фактичні (юридичні) підстави, а в ряді випадків і передбачений законом привід.
4. Дії співробітника поліції повинні бути зрозумілі особам, присутнім при їх проведенні. Наприклад, затримання злочинця не повинне бути схожим на розбійний напад. Співробітник поліції повинен перед виробництвом затримання, а при відсутності такої можливості в процесі його виробництва пояснити присутнім хто він такий (повідомити свої посада, звання, прізвище) і що саме він робить (виробляє затримання злочинця).
5. У разі вчинення співробітником поліції правопорушення, що виразилося в порушенні прав і свобод громадян або прав організацій, поліція зобов'язана в межах своїх повноважень не тільки вжити заходів щодо відновлення порушених прав і свобод, а одно принести вибачення громадянину, права і свободи якої були порушені співробітником поліції. Недбайливий співробітник поліції повинен бути притягнутий до законної відповідальності.
6. При реалізації поліцією вимог, передбачених ч. 4 коментованої статті, слід враховувати думку громадянина, чиї честь, гідність і ділова репутація були зганьблені. Якщо громадянин категорично проти того, щоб, наприклад, в газеті ще раз публікувалися відомості, що стосуються його честі, гідності та ділової репутації, нехай і спростовують раніше повідомлену інформацію, то в цьому випадку можливе виконання зобов'язання, покладеного на поліцію ч. 4 ст. 9 коментованого Федерального закону, без згадки про зміст раніше повідомленої інформації і навіть даних громадянина.
7. У такій ситуації спростування, наприклад, в газеті може містити всього-навсього інформацію про назву публікації, найменуванні, номер, дату виходу газети, в якій вона була опублікована, і інформацію про те, що повідомлені в даній публікації відомості судом, слідчим, органом дізнання або самої поліцією визнані не відповідними дійсності.
8. Незважаючи на місце в загальному списку наданих громадським радам коштів, одним з найбільш важливих з них слід визнати здійснення громадського контролю.
9. При реалізації суспільного контролю не допускається втручання в оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну діяльність поліції і у виробництво по справах про адміністративні правопорушення.
10. Громадська рада діє на постійній основі в порядку, встановленому Президентом РФ, іншими нормативними правовими актами Російської Федерації.
11. У суб'єкті Російської Федерації утворюється один громадську раду, яка здійснює свою діяльність у межах території відповідного суб'єкта Російської Федерації.
12. За результатами здійснення громадського контролю громадською радою готуються рішення у формі висновків, пропозицій і звернень.
13. Про поняття "громадський порядок" і "громадська безпека" див. коментар до ст. 1 цього Закону.
14. Про поняття "органи місцевого самоврядування" див. коментар до п. 31 ч. 1 ст. 12 цього Закону.
15. Див також коментар до ст. ст. 1, 12, 13 цього Закону.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 9. Суспільна довіра та підтримка громадян "
  1. § 2. Фінансові ресурси муніципальних утворень
    За справедливим зауваженням Президента Російської Федерації, "великою проблемою місцевого самоврядування залишається недостатність його власної доходної бази. Але саме з місцевих органів влади населення запитує і за виконання федеральних законів, таких як Закон про ветеранах, і за роботу житлово-комунального господарства, і за дуже багато чого, багато чого іншого ". Сукупність місцевих фінансових
  2. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
  3. § 1. Інтелектуальна власність як сукупність прав і структурне утворення в системі права
    Поняття інтелектуальної власності. Одним з об'єктів цивільних прав є інтелектуальна власність (ст. 128 ЦК). З 1 січня 2008 р. даним терміном в російському законодавстві позначаються результати інтелектуальної діяльності і прирівняні до них засоби індивідуалізації юридичних осіб, товарів, робіт, послуг і підприємств, яким надається правова охорона. Іншими
  4. § 1. Поняття і види сімейних правовідносин
    Сім'я і сімейні правовідносини. Як показано в попередньому розділі, сімейне право регулює групу суспільних відносин, які хоч і називаються сімейними, але по своїй суті являють собою різновид відносин, що входять у предмет цивільного права. Зазначені відносини досить численні і різноманітні, проте сама їх виділення в особливу групу свідчить про наявність у них
  5. 2. Свобода договорів
    Свобода договорів разом з рівністю учасників цивільних відносин і рядом інших принципів відноситься ст. 1 ГК до числа основних засад цивільного законодавства. Всі вони тісно пов'язані між собою. Немає сумнівів у тому, що свобода договорів перетвориться на фікцію, якщо тільки всі інші основні принципи не будуть реалізовані в цивільному законодавстві та практиці його застосування. Сенс
  6. Стаття 12. Обов'язки поліції
    Коментар до статті 12 Перераховані в цій статті та інші обов'язки поліції в межах своєї компетенції відповідно до займаної посади виконують співробітники поліції. Коментар до пункту 1 цієї статті 1.1. Порядок реалізації даного обов'язку врегульовано Інструкцією про порядок прийому, реєстрації та дозволу в органах внутрішніх справ Російської Федерації
  7. Тема 3.3. Суб'єкти адміністративного права
    Загальне поняття суб'єкта адміністративного права Суб'єкт адміністративного права - це учасник суспільних відносин, що володіє певними правами і обов'язками, якими він наділений у зв'язку з необхідністю реалізації своїх життєвих потреб. В адміністративному праві його норми реалізуються громадянами, державними органами, громадськими об'єднаннями та іншими, які і є
  8. Тема 5.2. Трудові правовідносини
    Поняття трудового правовідносини Трудове право регулює трудові відносини. У недалекому минулому вони були трудовими відносинами тільки робітників і службовців, оскільки їх праця базувався на державній власності, яка практично була єдиною формою власності. Кооперативно-колгоспна власність, закріплена Конституцією 1977 р., дуже близько примикала до
  9. Глава 20. РЕСТИТУЦІЯ, віндикація І кондікція
    За десятиліття, що минув з першого видання книги, тема співвідношення віндикації з реституцією придбала велику популярність і стала чи не найпоширенішим предметом наукових досліджень початківців цивілістів. З'явилося багато робіт, присвячених цим темам. Прояснилися та практичні аспекти застосування норм про реституцію. Це вже не дає підстав розцінювати проблематику реституції як
  10. § 2. Відповідальність органів, виборних посадових осіб місцевого самоврядування перед населенням
    Згідно ст. 71 Закону від 6 жовтня 2003 р. населення муніципального освіти має право відкликати депутатів, членів виборних органів місцевого самоврядування, виборних посадових осіб місцевого самоврядування відповідно до цього Закону. Підстави настання відповідальності депутатів, членів виборних органів місцевого самоврядування, виборних посадових осіб місцевого самоврядування перед
© 2014-2022  yport.inf.ua