Головна |
« Попередня | Наступна » | |
Стаття 9. Суспільна довіра та підтримка громадян |
||
1. Правове регулювання в області громадського контролю, в тому числі за діяльністю поліції, здійснюється відповідно до Конституції РФ, загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права, міжнародними договорами Російської Федерації, Федеральним конституційним законом від 26 лютого 1997 року N 1-ФКЗ "Про Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації ", Федеральним законом від 4 квітня 2005 року N 32-ФЗ" Про Громадську палату Російської Федерації ", цим Законом, іншими нормативними правовими актами. 2. У ч. 2 коментованої статті закріплено вимогу, що стосується здійснюваних співробітниками поліції дій. Останні повинні бути обгрунтованими і зрозумілими для громадян. 3. "Обгрунтованість" дій співробітником поліції є відповідність рішення про здійснення таких тієї сукупності доказів (відомостей), яка фактично є в розпорядженні співробітника поліції і підтверджує зроблені ним висновки. Дії є обгрунтованими лише тоді, коли до рішення про їх виробництві були законні фактичні (юридичні) підстави, а в ряді випадків і передбачений законом привід. 4. Дії співробітника поліції повинні бути зрозумілі особам, присутнім при їх проведенні. Наприклад, затримання злочинця не повинне бути схожим на розбійний напад. Співробітник поліції повинен перед виробництвом затримання, а при відсутності такої можливості в процесі його виробництва пояснити присутнім хто він такий (повідомити свої посада, звання, прізвище) і що саме він робить (виробляє затримання злочинця). 5. У разі вчинення співробітником поліції правопорушення, що виразилося в порушенні прав і свобод громадян або прав організацій, поліція зобов'язана в межах своїх повноважень не тільки вжити заходів щодо відновлення порушених прав і свобод, а одно принести вибачення громадянину, права і свободи якої були порушені співробітником поліції. Недбайливий співробітник поліції повинен бути притягнутий до законної відповідальності. 6. При реалізації поліцією вимог, передбачених ч. 4 коментованої статті, слід враховувати думку громадянина, чиї честь, гідність і ділова репутація були зганьблені. Якщо громадянин категорично проти того, щоб, наприклад, в газеті ще раз публікувалися відомості, що стосуються його честі, гідності та ділової репутації, нехай і спростовують раніше повідомлену інформацію, то в цьому випадку можливе виконання зобов'язання, покладеного на поліцію ч. 4 ст. 9 коментованого Федерального закону, без згадки про зміст раніше повідомленої інформації і навіть даних громадянина. 7. У такій ситуації спростування, наприклад, в газеті може містити всього-навсього інформацію про назву публікації, найменуванні, номер, дату виходу газети, в якій вона була опублікована, і інформацію про те, що повідомлені в даній публікації відомості судом, слідчим, органом дізнання або самої поліцією визнані не відповідними дійсності. 8. Незважаючи на місце в загальному списку наданих громадським радам коштів, одним з найбільш важливих з них слід визнати здійснення громадського контролю. 9. При реалізації суспільного контролю не допускається втручання в оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну діяльність поліції і у виробництво по справах про адміністративні правопорушення. 10. Громадська рада діє на постійній основі в порядку, встановленому Президентом РФ, іншими нормативними правовими актами Російської Федерації. 11. У суб'єкті Російської Федерації утворюється один громадську раду, яка здійснює свою діяльність у межах території відповідного суб'єкта Російської Федерації. 12. За результатами здійснення громадського контролю громадською радою готуються рішення у формі висновків, пропозицій і звернень. 13. Про поняття "громадський порядок" і "громадська безпека" див. коментар до ст. 1 цього Закону. 14. Про поняття "органи місцевого самоврядування" див. коментар до п. 31 ч. 1 ст. 12 цього Закону. 15. Див також коментар до ст. ст. 1, 12, 13 цього Закону. |
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна " Стаття 9. Суспільна довіра та підтримка громадян " |
||
|