Головна
ГоловнаТеорія та історія держави і праваТеорія права і держави → 
« Попередня Наступна »
А. В. Афоніна. Шпаргалка з правознавства, 2009 - перейти до змісту підручника

70. Основи податкової системи Російської Федерації. Джерела податкового права

Результатом прийняття Податкового Кодексу РФ (далі - НК РФ) стало формування розгалуженої мережі державних органів, що забезпечують організацію збору податків; впровадження системи податкового обліку і контролю; освіту щодо стабільної системи оподаткування.
Стаття 2 НК РФ визначає відносини, що регулюються законодавством про податки і збори РФ:
1) владні відносини по встановленню, запровадження і стягування податків і зборів в РФ,
2) відносини, що виникають у процесі здійснення податкового контролю, оскарження актів податкових органів, дій (бездіяльності) їх посадових осіб та притягнення до відповідальності.
Правове зміст НК РФ:
1) види податків і зборів;
2) підстави виникнення, зміни та припинення податкових правовідносин,
3) порядок виконання обов'язків по сплаті податків і зборів;
4) права та обов'язки платників податків і податкових органів;
5) форми і методи податкового контролю;
6) відповідальність за вчинення податкових правопорушень;
7) порядок оскарження дій або бездіяльності податкових органів та їх посадових осіб.
Головними завданнями податкових органів є контроль за:
а) дотриманням податкового законодавства;
б) повнотою і своєчасністю внесення до відповідного бюджету державних податків та інших платежів;
в) контроль, здійснюваний відповідно до законодавства Російської Федерації про валютне регулювання та валютний контроль.
Джерела (форми) податкового права - це офіційно певні зовнішні форми, в яких містяться норми, що регулюють відносини, що виникають в процесі оподаткування, тобто форми зовнішнього змісту податкового права.
Система актів, що регулюють податкове право:
1) Конституція РФ;
2) законодавство про податки і збори містить у собі наступні елементи:
а) федеральне законодавство про податки і збори;
б) регіональне законодавство про податки і збори;
в) нормативні правові акти про податки і збори, прийняті представницькими органами місцевого самоврядування.
Підзаконні нормативні правові акти містять у собі:
1) акти органів загальної компетенції:
а) укази Президента РФ;
б) постанови Уряду РФ;
в) підзаконні нормативні правові акти;
2) акти органів спеціальної компетенції:
а) відомчі підзаконні нормативні правові акти органів спеціальної компетенції з питань, пов'язаних з оподаткуванням, видання яких прямо передбачено Податковим кодексом РФ;
б) рішення Конституційного Суду РФ;
в) норми міжнародного права і міжнародні договори РФ.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " 70. Основи податкової системи Російської Федерації. Джерела податкового права "
  1. § 3. Джерела муніципального права.
    Податків і зборів, здійснення охорони громадського порядку та ін.), а також можуть наділятися законом окремими державними повноваженнями з передачею необхідних для їх здійснення матеріальних і фінансових коштів; місцевому самоврядуванню гарантується право на судовий захист; місцевим самоврядуванню гарантується компенсація додаткових витрат, що виникли внаслідок рішень,
  2. § 3. Окремі джерела муніципального права
    податків, ставки яких органи місцевого самоврядування мають право визначати в межах, встановлених законом (п. п. 1 - 3 ст. 9); закріплення права органів місцевого самоврядування при здійсненні своїх повноважень у рамках закону співпрацювати і вступати в асоціацію з іншими органами місцевого самоврядування для здійснення завдань, що становлять спільний інтерес (п. 1 ст. 10); закріплення права
  3. § 4. Реформи місцевої влади кінця ХХ - початку XXI ст.
    Податкового, бюджетного законодавства. Що взяти за основу: власні муніципальні податки, міжбюджетне регулювання або те й інше в певній пропорції? По-друге, чітке розмежування в рамках цивільного, адміністративного, земельного законодавства об'єктів публічної власності різного рівня. Це одне з головних напрямів реформи. Наближення муніципальної влади до
  4. § 2. Джерела комерційного права
    податкового органу та підприємця-платника податків); в регулюванні превалюють імперативні норми, що відображає дозвільний режим управлінської діяльності. Практичне значення теоретичних положень про відмінність нормативно-правових режимів підприємницької та управлінської діяльності полягає в тому, що вони можуть бути використані і повинні використовуватися в процесі
  5. § 1. Підряд
    податковому Комерційне право. Ч. I. Под ред. В.Ф. Попондопуло, В.Ф. Яковлевої. - СПб., С.-Петербурзький університет, 1997. С. 287 та іншому спеціальному законодавстві в цілому ряді випадків по-різному визначається правова доля доходів, отриманих за такими різними правовими підставами, як підрядні договори або договори про надання послуг. Предметом договорів про надання послуг є
  6. § 2. Розрахунки і кредитування
    податкові платежі та обов'язкові платежі до державних позабюджетних фінансові фонди. На прохання клієнтів банки відкривають їм, крім розрахункового рахунку, допоміжні банківські рахунки, які призначені для проведення операцій з яких-небудь певних видів діяльності, наприклад, спеціальний рахунок фінансування капітальних вкладень, субрахунок з торговельних операцій і инкассированию
  7. § 1. Загальні положення
    податкових надходжень у державну скарбницю. Сукупність правових способів захисту прав та інтересів підприємців є невід'ємною складовою частиною правового режиму підприємництва, який встановлюється чинною Конституцією (Основним Законом) Російської Федерації, Цивільним кодексом та іншими законодавчими актами Російської Федерації. [2] У той же час різні способи
  8. § 3. Розгляд економічних спорів арбітражними судами
    податків, зборів, державного мита та штрафів, про власності та приватизації, про реєстрацію комерційних організацій та визнання недійсними установчих документів, про виконання грошових зобов'язань, про страхування і т.д. [ 10] Суперечка, що не віднесений законом до підвідомчості арбітражних судів, не підлягає розгляду в арбітражному суді. Як передбачено в подп. 1 п. 1 ст. 107 АПК, якщо в
  9. § 1. Банківська система. Правове становище кредитних організацій
    податкових органах як платник податків. Законом Банк Росії та його установи звільнені від сплати всіх податків, зборів, мита та інших платежів на території Російської Федерації (ч. 3 ст. 26). Це викликано особливим правовим режимом прибутку Банку Росії, яка є одним з основних джерел Феде-рального бюджету. Комерційне право. Ч. II. Под ред. В.Ф. Попондопуло, В.Ф. Яковлевої. -
  10. § 2. Операції банків із залучення грошових коштів юридичних осіб і громадян
    податкові органи мають право стягувати в безспірному порядку недоїмки по податках та інших обов'язкових платежах, а також пені за затримку їх сплати з поточних валютних рахунків організацій в межах відсутнього залишку рублевих коштів [10]. Прийняття грошових коштів у внески. Залучення банками коштів в значній частині - 57-65 і більше відсотків складаються з вкладів юридичних і фізичних
© 2014-2022  yport.inf.ua