Оскільки парламентська процедура, як ми побачимо нижче - у § 4-6, досить громіздка і для прийняття рішень звичайно потрібно значний час, а життя нерідко такого часу не залишає, конституції багатьох країн передбачають можливість делегування парламентами своїх повноважень іншим державним органам, що мають можливість приймати рішення більш оперативно. За парламентами при цьому залишається наступний контроль. Парламентські повноваження делегуються зазвичай уряду. Найчастіше це законодавчі повноваження, і уряд, отримавши їх, здійснює делеговане законодавство. Приклад детального його регулювання дає Іспанська конституція. Згідно з її ст. 82 Генеральні кортеси зможуть делегувати Уряду повноваження видавати норми, що мають силу закону, з певних питань, які не можуть бути предметом органічних законів. Законодавча делегація повинна буде надаватися за допомогою базового закону, коли його предметом буде створення текстів у вигляді статей, або звичайного закону, коли мова йде про об'єднання різних законодавчих текстів в один єдиний. Вона надаватиметься у вираженій формі з конкретного питання і з встановленням терміну для її здійснення. Делегація вичерпується, коли Уряд опублікує відповідну норму. Не можна вважати, що делегація надана мовчазно або на невизначений час. Чи не буде також допускатися субделегація владі, іншим ніж саме Уряд. Базові закони точно визначать предмет і обсяг законодавчої делегації, принципи і критерії, яких слід дотримуватися при її здійсненні. Повноваження на об'єднання законодавчих текстів визначить нормативну сферу, до якої належить зміст делегації, уточнивши, чи обмежується вона тільки формулюванням єдиного тексту або включає впорядкування, прояснення та узгодження законодавчих текстів, що підлягають об'єднанню. Не торкаючись власну компетенцію трибуналів, що делегують закони зможуть встановлювати в кожному випадку додаткові формули контролю. Згідно ст. 83 базові закони ні в якому разі не зможуть дозволяти зміна самого базового закону і уповноважувати на видання норм, що мають зворотну силу. Стаття 84 дає Уряду право заперечувати проти розгляду законопредложенія або поправки, які б суперечили чинній законодавчій делегації. У такому випадку можливе подання законопредложенія про повне або часткове скасування делегує закону. Урядові приписи, що містять делеговане законодавство, повинні згідно зі ст. 85 іменуватися законодавчими декретами. Таке докладний конституційне регулювання делегованого законодавства - випадок нечастий. Зазвичай конституційне законодавство в цьому питанні більш лапідарно. Румунська Конституція в ст. 114 встановлює, що Парламент може ухвалити спеціальний закон, який уповноважує Уряд видавати ордонанси в областях, які не є предметом органічних законів. У законі мають визначатися область і термін, в рамках яких можуть видаватися ордонанси. Закон може передбачити обов'язок Уряду представляти ордонанси на затвердження Парламенту з законодавчій процедурі до закінчення терміну уполномочия. Порушення строку припиняє дію ордонанса. Як виняток Уряд може приймати невідкладні ордонанси, які набувають чинності тільки після представлення на затвердження Парламенту, який якщо не на сесії, то обов'язково скликається. Схвалення або відхилення ордонансов здійснюється законом. Таким чином, ми бачимо, що, хоча румунське регулювання даного інституту більш короткий, ніж іспанське, воно містить таке серйозне його обмеження, яке іспанська законодавець, можливо, вважав само собою зрозумілим, але, на наш погляд, це недолік іспанського конституційного тексту. Делегувати можуть бути й інші повноваження. Так, відповідно до частини першої ст. 79 італійської Конституції «Палати передають Президенту Республіки право амністії та помилування законом про делегування». Примітно тут не тільки те, що і право помилування делегується Парламентом, хоча зазвичай воно належить до власної компетенції глави держави, а й те, що делегування має не триває, а одноразовий характер. Це випливає з частини другої зазначеної статті, згідно з якою амністія і помилування не можуть застосовуватися до злочинів, скоєних після внесення пропозиції про делегування.
|
- § 3. Делегування органам місцевого самоврядування окремих державних повноважень.
Делегування, в законодавстві повністю відсутня. Це відноситься і до процесуальної, і до матеріальної частинам делегування державних повноважень. Делегування повноважень - вельми специфічний спосіб наділення повноваженнями, при якому один орган управління покладає на інший право вирішити питання, віднесене до компетенції першого органу. У Конституції РФ поняття "делегування" в
- § 1. Форми передачі органам місцевого самоврядування державних та інших повноважень.
Делегування. Наділення органів місцевого самоврядування окремими державними повноваженнями здійснюється тільки законом. Таку вимогу встановлено ч. 2 ст. 132 Конституції РФ. Делегування деяких державних повноважень органам місцевого самоврядування може здійснюватися в особливих випадках нормативним правовим актом органу державної влади Російської Федерації або
- Стаття 16. Повноваження органів державної влади суб'єктів Російської Федерації у сфері охорони здоров'я
делегування, наприклад, з федерального центру в регіони. Крім того, позначений Закон (ст. 26.1) допускає субделегірованіе в рамках загальних принципів розмежування повноважень між федеральними органами виконавчої влади та органами виконавчої влади суб'єктів РФ. --- СЗ РФ. 1999. N 42. Ст. 5005. Субделегіроваться можуть тільки повноваження, передані
- Стаття 17
повноваження; в) при скасуванні повноваження репрезентованою або при відмові посередника від повноваження, незалежно від того, передбачено це чи ні правилами їх
- 77. За допомогою яких процедур в Європейському Союзі видаються акти делегованого законодавства?
Делегування нормотворчих повноважень "уряду" ЄС - Комісії. На підставі зазначених повноважень Комісія видає акти делегованого законодавства (наприклад, регламенти "про застосування" Митного кодексу ЄС). Нерідко їй навіть дозволяється вносити поправки в тексти нормативних актів, затверджених Євро-парламентом і Радою. Цілком очевидно, що подібна діяльність Комісії не § 4. Наділення органів місцевого самоврядування окремими державними повноваженнями
- делегування повноважень з одного рівня влади на інший. Предметом наділення є будь публічно-владні повноваження, що не відносяться до питань місцевого значення і до виключних повноважень Російської Федерації, суб'єктів Федерації. Наділення можливо тільки в законодавчій формі. Наділення органів місцевого самоврядування окремими державними повноваженнями іншими нормативними
Стаття 14
- повноважень або з перевищенням повноважень, його угоди не створюють зобов'язань між представляють, і третьою особою. 2. Однак, якщо з поведінки акредитуючої слід, що третя особа могло розумно і сумлінно вважати, що посередник мав повноваження діяти від імені подається і що він діяв в рамках таких повноважень, що представляється не може посилатися у відносинах з третіми
Стаття 16
- повноважень або з перевищенням повноважень, за відсутності схвалення несе відповідальність за відшкодування третій особі такого збитку і таким чином, щоб це третя особа було поставлено в ту ж ситуацію, в якій воно знаходилося б, якби посередник діяв відповідно до повноважень та у межах цих повноважень. 2. Однак посередник не несе відповідальності, якщо третя особа знала або
§ 1. Класифікація повноважень органів місцевого самоврядування
- повноваженнями, а при здійсненні переданих окремих державних повноважень - державно-владними повноваженнями. І адміністративно-владні, і державно-владні повноваження органів місцевого самоврядування можна класифікувати через призму управлінських функцій: керівних, регулюючих, розрахунково-аналітичних, організаційних, контрольних. Таким чином, можна говорити про
Стаття 15
- повноважень з перевищенням повноважень або без
Зміни в державному апараті.
- Делегування йому законодавчих повноважень парламентом, на основі власних прерогатив. Формально урядові декрети повинні були лише доповнювати, уточнювати законодавство і носили підзаконний характер. На ділі уряд неодноразово брало акти, що мали силу закону, і скасовувало колишні законодавчі акти. Крім того, парламент періодично надавав правим кабінетах
Стаття 10. Повноваження суб'єктів Російської Федерації в галузі земельних відносин
- повноважень суб'єктів Російської Федерації ставляться резервування, вилучення, у тому числі шляхом викупу, земель для потреб суб'єктів Російської Федерації, розробка та реалізація регіональних програм використання та охорони земель, що перебувають в межах суб'єктів Російської Федерації; інші повноваження, не віднесені до повноважень Російської Федерації або до повноважень органів місцевого
16.6. Розсекречення відомостей та їх носіїв
- делегування їм таких повноважень організацією фондообразователем або її правонаступником. У разі ліквідації фондоутворювача і відсутності її правонаступника питання про порядок розсекречення носіїв відомостей, що становлять державну таємницю, розглядається Міжвідомчою комісією із захисту державної таємниці. Громадяни, підприємства, установи, організації та органи державної
20.4.3. Повноваження щодо стягнення сум податків, піною м штрафів
- повноваження, пов'язані з усуненням шкоди, заподіяної бюджету несплатою податкових платежів, і виконанням заходів відповідальності, застосованих до платника податків. Реалізація цих повноважень відбувається поза рамками податкового контролю, тому що являє собою наслідки порушень, виявлених під час податкових перевірок. Згідно з законодавчими нормами, що діяли до прийняття частини
Стаття 27
- повноваження, схвалення або припинення повноваження відбувалося або підтверджувалося в письмовій формі, може в будь-який час зробити заяву в Відповідно до статті 11 про те, що будь-яке положення статей 10, 15 або глави IV, яке допускає, щоб надання повноваження, схвалення або припинення повноваження здійснювалися не в письмовій, а в будь-якій іншій формі, не застосовно, якщо представлений і
ПОРЯДОК РОЗПОДІЛУ ПОВНОВАЖЕНЬ
- делегування та його практичної доцільності. Делегування повноважень здійснюється з урахуванням завдань соціально-економічного розвитку муніципального утворення суб'єкта Російської Федерації. Передані повноваження не повинні створювати перешкоди для вирішення муніципальними органами влади питань місцевого значення або погіршувати соціально-економічне становище муніципального освіти.
Термін договору доручення
- повноваженням на певний термін, який вказується в довіреності. Цей термін, іменований подп. 1 п. 1 ст. 188 ГК строком довіреності, є строком існування повноваження. Тому з його закінченням повноваження припиняється, навіть якщо повірений не завершив виконання доручення. Згідно п. 2 ст. 971 ГК термін існування повноваження може бути визначений не тільки в довіреності, а й в
Повноваження представника
- повноважень. Якщо ж представник перевищує свої повноваження, представлений вільний від яких би то не було зобов'язань перед третьою особою, з якою представник вступив у правові відношення від його імені. Що ж являють собою повноваження представника? Юридична природа даного поняття отримала в літературі різні оцінки. Одні вчені розглядають повноваження представника як
полномочий. Если же представитель превышает свои полномочия, представляемый свободен от каких бы то ни было обязательств перед третьим лицом, с которым представитель вступил в правовые отношения от его имени. Что же представляют собой полномочия представителя? Юридическая природа данного понятия получила в литературе различные оценки. Одни ученые рассматривают полномочие представителя как
|