По-справжньому ефективне місцеве самоврядування повинно володіти відповідною економічною основою. Економічну основу місцевого самоврядування становлять знаходиться в муніципальній власності майно, кошти місцевих бюджетів, а також майнові права муніципальних утворень. Згідно ч. 2 ст. 8 Конституції Російської Федерації муніципальна власність визнається і захищається нарівні з приватної, державної та іншими формами власності. У частині 1 ст. 130 Конституції Російської Федерації закріплено, що місцеве самоврядування в Російській Федерації забезпечує самостійне володіння, користування і розпорядження муніципальної власністю.
|
- Глава 16. ЕКОНОМІЧНА ОСНОВА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
економічну підтримку
- § 1. Організація місцевого самоврядування в містах федерального значення.
Глава муніципального освіти (муніципального округу, міста, селища), місцева адміністрація, контрольний орган. Жителі міст федерального значення не обмежені у своїх правах. Будь-який громадянин Російської Федерації, який має місце проживання в місті федерального значення, незалежно від строків проживання і місця народження, відповідно до встановлених законодавством гарантіями прав
- § 2. Організація місцевого самоврядування в закритих адміністративно-територіальних утвореннях.
Голова місцевої адміністрації спільно з керівниками підприємства і (або) об'єкта зобов'язаний здійснювати заходи з порятунку і охорони життя та здоров'я людей, захисту їх прав, збереження матеріальних цінностей, а при необхідності до початку роботи відповідних органів, утворених Урядом Російської Федерації, приймати рішення про евакуацію населення. Законом можуть бути встановлені межі
- Глава 5. ГАРАНТІЇ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
глава муніципального освіти, які вважають, що прийнятим і опублікованим в установленому порядку нормативним правовим актом порушена їх компетенція. Крім судів загальної юрисдикції захист прав місцевого самоврядування здійснюється в арбітражному судочинстві. Зокрема, відповідно до ч. 2 ст. 192 Арбітражного процесуального кодексу Російської Федерації органи місцевого самоврядування
- Глава 7. ПИТАННЯ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ.
Економічних, соціальних і демографічних потенціалів. Так, до компетенції поселень віднесене вирішення більшої частини питань місцевого значення, що безпосередньо торкається повсякденні життєві інтереси населення, а муніципальними районами значною мірою реалізуються окремі державні повноваження. У зв'язку з введенням дворівневої системи місцевого самоврядування в Російській
- § 2. Місцеві бюджети
глава муніципального освіти, адміністрація муніципального освіти, контрольний орган та інші органи, посадові особи, на які федеральним і регіональними законодавствами, муніципальними правовими актами покладені бюджетні повноваження. Підготовка та затвердження проекту місцевого бюджету. Рішення про підготовку проекту місцевого бюджету муніципального освіти, як правило,
- Глава 17. Міжмуніципального співробітництва
економічного розвитку муніципальних утворень, координація взаємодії муніципальних утворень та їх об'єднань з федеральними та регіональними органами державної влади для захисту інтересів місцевого самоврядування, розвиток міжмуніципального співробітництва. При підготовці законопроектів, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, органи державної влади повинні
- § 4. Реформи місцевої влади кінця ХХ - початку XXI ст.
Глава місцевого самоврядування. На територіях, що включають кілька міських і сільських поселень, спільним рішенням органів місцевого самоврядування міг бути створений єдиний орган місцевого самоврядування відповідних територій. Наприклад, в районах міг утворюватися орган місцевого самоврядування, що формується з представників органів самоврядування міських і сільських поселень. Було
- § 3. Децентралізація та місцеве самоврядування
економічну основу місцевого самоврядування. До цієї групи норм примикають правила про те, що наділення органів місцевого самоврядування окремими державними повноваженнями здійснюється з одночасною передачею на місця необхідних матеріальних і фінансових коштів, що місцевому самоврядуванню компенсуються додаткові витрати, що виникли внаслідок рішень органів державної
- § 1. Загальна характеристика
глава поселення повинен змінити у складі представницького органу району свого попередника на посту глави. Обрання нового складу представницького органу поселення означає необхідність обрання ним зі свого складу нових членів представницького органу району. Представницький орган поселення в будь-який момент може замінити раніше обраних ним членів представницького органу муніципального
|