Безпосередньо контролю органів законодавчої влади присвячені ст. 102 і 103 КРФ. Законом встановлено механізм контролю з боку федеральних зборів за відповідністю указів президента Конституції РФ і законо-давства. Рада федерації зокрема здійснює контроль при затвердженні указів президента про введення воєнного чи надзвичайного стану, а також при вирішенні питання про можливість використання збройних сил РФ за її межами. ГД здійснює контрольні повноваження у слід випадках: 1) надання згоди президенту на призначення голови уряду 2) вирішення питання про довіру уряду 3) висування обвинувачення проти президента для усунення його від посади 4) голова ЦБ і уповноважений з прав людини призначаються на посаду і звільняються з неї ГД. Обидві палати разом - Найяскравішим прикладом контролю є розгляд і затвердження представленого урядом Федерального Бюджету. Контрольні повноваження Федеральних Зборів виражаються в тому, що: I. Призначення та відкликання дипломатичних представників здійснюється президентом після консультації з ко-мітету або комісіями Федеральних Зборів. II. Формою контролю за діяльністю органів ІВ є запит депутата або групи депутатів уряду або органам ІВ РФ чи суб'єктів РФ. III. Контроль за виконанням федерального бюджету здійснюються рахункова палата, яка складається з членів ради федерації і ГД, при цьому контрольні повноваження рахункової палати поширюються не тільки на держ органи, а й на органи МСУ. Рахункова палата проводить ревізії, перевірки та інші контрольні заходи. Завдання рахункової палати: 1) організація та здійснення контролю за вчасно-менним виконанням дохідних і видаткових частин всіх видів бюджетів; 2) оцінка обгрунтованості дохідних і видаткових статей проектів федерального бюджету; 3) фінансова експертиза проектів ФЗ і норм актів ФОИВ. Якщо у випадку перевірки з боку рахункової палати виявлені які-небудь порушення вирішується питання про притягнення винних осіб до різних видів відповідальності (адміністративної, дисциплінарної, кримінальної). 97.
|
- Стаття 265. Форми фінансового контролю, осуществляе-мого законодавчими (представницькими) органами
(в ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) 1. Законодавчі (представницькі) органи здійснюють такі форми фінансового контролю: (в ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) попередній контроль - в ході обговорення і затвердження проектів законів (рішень) про бюджет та інших проектів законів (рішень) з бюджетно -фінансових питань; поточний контроль - у ході
- Стаття 353.1. Відомчий контроль за дотриман-ням трудового законодавства та інших нормативних пра-вових актів, що містять норми трудового права
(введена Федеральним законом від 18.07.2011 N 242-ФЗ) Відомчий контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права, в підвідомчих організаціях здійснюється федеральними органами виконавчої влади, органами виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, органами місцевого самоврядування в порядку і на
- Стаття 81. Резервні фонди виконавчих орга-нів державної влади (місцевих адміністрацій)
(в ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) 1. У видатковій частині бюджетів бюджетної системи Російської Федерації (за винятком бюджетів державних внебюд-житніх фондів) передбачається створення резервних фондів виконавчих органів державної влади (місцевих адміністра-цій) - резервного фонду Уряду Російської Федерації, резервних фондів вищих виконавчих
- Стаття 264.5. Подання, розгляд і ут-вержденіе річного звіту про виконання бюджету законодав-тільних (представницьким) органом
1. Порядок подання, розгляду і затвердження річного звіту про виконання бюджету встановлюється відповідаю-щим законодавчим (представницьким) органом відповідно до положень цього Кодексу. 2. Одночасно з річним звітом про виконання бюджету представляються проект закону (рішення) про виконання бюджету, інша бюджетна звітність про виконання відповідного бюджету
- Стаття 157. Бюджетні повноваження органів дер-жавного і муніципального фінансового контролю
(в ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) 1. Органи державного, муніципального фінансового контролю, створені законодавчими (представницькими) органу-ми, здійснюють контроль за виконанням відповідних бюджетів та готують висновки на річний звіт про виконання відповідних бюджетів, проводять експертизи проектів зазначених бюджетів, довгострокових цільових програм і
- Стаття 8.1. Контроль за дотриманням органами державної влади суб'єктів Російської Федерації, органу-ми місцевого самоврядування законодавства про місто-будівельної діяльності
(введена Федеральним законом від 18.12.2006 N 232-ФЗ) 1. Федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з реалізації державної політики, надання державних послуг, управління державним майном у сфері будівництва, містобудування, промисловості буді-вельних матеріалів та житлово-комунального господарства, органами державної влади суб'єктів
- Стаття 173. Прогноз соціально-економічного роз-витку
(в ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) Відповідно до Федерального закону від 03.12.2012 N 244-ФЗ з 1 січня 2014 року в абзаці першому пункту 1 статті 173 слова "муніципального району (міського округу)" будуть замінені словами "муніципального освіти". 1. Прогноз соціально-економічного розвитку Російської Федерації, суб'єкта Російської Федерації, муніципального району
- 9. Поняття і види джерел АП.
Джерела права - це зовнішні форми вираження права. Джерелами АП є зовнішні форми вираження АПН. Джерелами адміністративного права є акти державних та муніципальних органів, в яких містяться адміністративно-правові норми. Найважливіша особливість галузі адміністративного права - різноманітність і безліч джерел юридичних норм. Це детерміновано предметом галузі:
- Політичний контроль
Політичний контроль за діяльністю органів місцевої влади здійснюють вищі органи державної влади. Депутати представницького органу муніципального утворення також можуть здійснювати контроль діяльності місцевої адміністрації і впливати на ефективність, оперативність і законність. При всенародному волевиявленні оцінку результатів діяльності місцевої влади виносить
- Судовий контроль
Судовий контроль носить додатковий характер по відношенню до адміністративному контролю. Громадяни, які проживають на території муніципального освіти, органи місцевого само-врядування та посадові особи місцевого самоврядування мають право пред'являти до суду або арбітражного суду позови про визнання недійсними актів органів державної влади та дер-жавних посадових осіб, органів місцевого
- Стаття 23.60. Органи валютного контролю
1. Органи валютного контролю розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 15.25 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник федерального органу виконавчої влади, уповноваженого в галузі валютного контролю, його заступники; 2)
- Стаття 23.60. Органи валютного контролю
1. Органи валютного контролю розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 15.25 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник федерального органу виконавчої влади, уповноваженого в галузі валютного контролю, його заступники; 2)
- Стаття 23.9. Органи експортного контролю
1. Органи, уповноважені в галузі експортного контролю, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 14.20 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник федерального органу виконавчої влади, уповноваженого в галузі експортного контролю,
- Стаття 4. Відносини, регульовані законодавець-ством про містобудівну діяльність
1. Законодавство про містобудівну діяльність регулює відносини щодо територіального планування, містобудівельно-тельному зонуванню, плануванні території, архітектурно-будівельного проектування, відносини з будівництва об'єктів капітального будівництва, їх реконструкції, капітального ремонту, а також з експлуатації будівель, споруд (далі - містобудівельно-тільні відносини). (У
- Президентський контроль за орга-нами ІВ.
Виходячи з принципу поділу влади розрізняють такі види державного контролю: 1) Президентський; 2) контроль органів законодавчої влади; 3) контроль органів ІВ; 4) судовий контроль. Основні цілі контролю: 1) дотримання органами ІВ та їх д / л законодав-ства РФ, 2) забезпечення доцільного витрачання бюджетних коштів, 3) підтримання стабільності державної устрій-ства, 4)
|