Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
А.А. МІШИН. Конституційне (державне) право зарубіжних країн, 2008 - перейти до змісту підручника

Глава 3. Про керівні принципи СОЦІАЛЬНОЇ ТА ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ


Стаття 39. 1. Органи публічної влади забезпечують соціальну, економічну і юридичну захист сім'ї.
2. У рівній мірі органи публічної влади забезпечують всебічний захист дітей, рівних перед законом незалежно від походження і незалежно від цивільного стану матерів. Закон сприяє встановленню батьківства.
3. Батьки повинні надавати всіляку допомогу своїм дітям, незалежно від того, народжені вони у шлюбі чи поза шлюбом, протягом їх неповноліття і в інших випадках, встановлених законом.
4. Діти користуються захистом, встановленим в міжнародних угодах, укладених для охорони їхніх прав.
Стаття 40. 1. Органи публічної влади забезпечують створення сприятливих умов для соціального та економічного прогресу і для найбільш справедливого розподілу регіональних та особистих доходів в рамках політики економічної стабільності. Особливо вони повинні проводити політику, спрямовану на досягнення повної зайнятості.
2. Рівним чином органи публічної влади заохочують політику, що забезпечує здійснення професійної підготовки та перепідготовки; вони спостерігають за безпекою та гігієною праці, гарантують необхідний відпочинок допомогою обмеження робочого дня, надання періодичних оплачуваних відпусток та розвитку мережі відповідних центрів.
Стаття 41. Органи публічної влади підтримують систему публічного соціального страхування для всіх громадян, яка гарантує допомогу і надання в необхідному випадку достатніх посібників, особливо при безробіттю. Отримання додаткової допомоги та посібників є добровільним.
Стаття 42. Держава особливо піклується про охорону соціальних та економічних прав іспанських трудящих, які перебувають за кордоном, і проводить політику, спрямовану на їх повернення.
Стаття 43. 1. Визнається право на охорону здоров'я.
2. У віданні органів публічної влади знаходяться організація та захист народного охорони здоров'я, здійснювані проведенням профілактичних заходів, наданням необхідної допомоги і послуг. Закон встановлює відповідні права та обов'язки всіх причетних до здійснення цих функцій.
3. Органи публічної влади організують санітарну освіту, розвиток фізичного виховання і спорту. У рівній мірі вони сприяють організації дозвілля людей.
Стаття 44. 1. Органи публічної влади сприяють і заохочують доступ до культури, на який мають право всі громадяни.
2. Органи публічної влади сприяють розвитку науки, наукових та технічних досліджень на благо спільних інтересів.
Стаття 45. 1. Кожна особа має право користуватися навколишнім середовищем в цілях розвитку своєї особистості, і воно зобов'язане охороняти цю середу.
2. Органи публічної влади стежать за раціональним використанням усіх природних ресурсів в цілях захисту і покращення якості життя, охорони та відновлення довкілля, спираючись на необхідну колективну солідарність.
3. Особи, винні в порушенні положень попереднього пункту, підлягають відповідно до закону кримінальної або адміністративної відповідальності, а також зобов'язані відшкодувати заподіяну шкоду.
Стаття 46. Органи публічної влади гарантують збереження та захист історичного, культурного та художнього спадщини народів Іспанії і багатств, його складових, незалежно від їх правового режиму та приладдя. Кримінальний закон передбачає санкції проти посягань на це спадщина.
Стаття 47. Всі іспанці мають право на користування упорядкованим житлом. Органи публічної влади сприяють створенню для цього необхідних умов, встановлюють відповідні норми, що забезпечують ефективне здійснення цього права, регулюючи користування земельними ділянками в загальних інтересах з метою попередження спекуляції ними.
Населення бере участь у витратах, викликаних діяльністю публічних установ з благоустрою.
Стаття 48. Органи публічної влади сприяють створенню необхідних умов для вільного і ефективної участі молоді в політичному, соціальному, економічному і культурному розвитку.
Стаття 49. Органи публічної влади вживають заходів до надання допомоги, лікування та одужання осіб, фізично або психічно ослаблених, надаючи їм спеціальну допомогу, особливий захист, якої вони потребують, і необхідну допомогу для користування правами, що випливають з цього розділу, наданими всім громадянам.
Стаття 50. Органи публічної влади гарантують престарілим громадянам гідне економічне існування шляхом надання їм відповідних пенсій, розміри яких періодично переглядаються. Також незалежно від сімейних зобов'язань надається сприяння поліпшенню добробуту цих осіб через систему соціальних служб, які покликані здійснювати спостереження за здоров'ям, житловими та культурними умовами і їхнім дозвіллям.
Стаття 51. 1. Органи публічної влади гарантують захист інтересів споживачів та осіб, що мають право користування, забезпечуючи ефективними засобами їх безпеку, здоров'я та їх законні економічні інтереси.
2. Органи публічної влади сприяють поширенню інформації та необхідних знань для споживачів та осіб, що мають право користування, підтримують їх організації і розглядають питання, які можуть зачіпати інтереси споживачів відповідно з умовами, що встановлюються законом.
3. У рамках положень попередніх пунктів закон регулює внутрішню торгівлю та порядок видачі дозволів на виробництво товарів.
Стаття 52. Закон регулює діяльність професійних організацій, які сприяють захисту своїх економічних інтересів. Внутрішня структура і діяльність цих організацій повинні носити демократичний характер.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Глава 3. про керівні принципи СОЦІАЛЬНОЇ ТА ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ "
  1. § 4. Реформи місцевої влади кінця ХХ - початку XXI ст.
    Глава місцевого самоврядування. На територіях, що включають кілька міських і сільських поселень, спільним рішенням органів місцевого самоврядування міг бути створений єдиний орган місцевого самоврядування відповідних територій. Наприклад, в районах міг утворюватися орган місцевого самоврядування, що формується з представників органів самоврядування міських і сільських поселень. Було
  2. § 2. Структура і організація роботи представницького органу муніципального утворення
    глава муніципального освіти, а в разі, якщо вказана посадова особа є главою місцевої адміністрації - голова представницького органу муніципального утворення, який обирається цим органом зі свого складу. У статуті муніципального освіти важливо чітко закріпити внутрішню організацію представницького органу, що включає його структурні підрозділи: а) керівників -
  3. § 2. Місцева адміністрація
    глава на принципах єдиноначальності. Він своїми актами вводить в дію рішення адміністрації, уособлюючи її як єдиний орган. Главою місцевої адміністрації в першої моделі є глава муніципального освіти за посадою; в другій - особа, яка призначається на посаду голови місцевої адміністрації за контрактом, що укладається за результатами конкурсу на заміщення зазначеної посади на строк повноважень,
  4. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    главах цього підручника. * (158) Детальніше див: Рибалов А.О. Володіння орендаря та зберігача / / Арбітражні спори. 2005. N 2. * (159) Див, напр.: Покровський І.А. Основні проблеми цивільного права. М., 1998. Серія "Класика російської цивілістики". С. 233-234; Витрянский В.В. Договір оренди / / Закон. 2000. N 11. С. 14-26; Цивільне право. У 4 т. Т. 3. Зобов'язальне право: підручник /
  5. Глава 21 Становлення абсолютної монархії в Росії
    керівні державні пости. Його замінюють принципи вислуги, кваліфікації та особистої відданості государеві і системі. Пізніше ці принципи будуть оформлені в Табелі про ранги (1722 р.) функція державної служби поєднує дворянство (спочатку Петро I хотів, назвати це стан "Шляхетством") в політично і юридично консолідовану групу. Економічну консолідацію завершив Указ про
  6. Глава 22 Державні реформи першої чверті XVIII в.
    Керівних кадрів, нові принципи їх формування закріпила Табель про ранги 1722 р. процес централізації торкнувся і систему місцевих органів: з 1626 р. по всій території держави поряд з органами місцевого самоврядування (губні, земські хати, городові прикажчики) стали з'являтися воєводи. До кінця XVII в. їх число зросло до двохсот п'ятдесяти, вони зосередили всю адміністративну,
  7. 7. Пойменовані і непойменовані договори
    главах, присвячених окремим типам договорів. Маються на увазі, наприклад, п. 2 ст. 454 ЦК, згідно з яким до купівлі - продажу цінних паперів і валютних цінностей відносяться положення однойменного параграфа про купівлю - продаж, якщо законом не встановлено спеціальні правила їх купівлі - продажу, ст. 816 ГК, згідно з якою до відносин між особою, що випустила облігацію, і її держателем правила
  8. 3. Становлення радянського кримінального законодавства (1917-1922 рр..)
    Принципове ставлення до цієї міри покарання. До лютого 1918 розстріли в Радянській державі по суду не вироблялися. Смертна кара була відновлена ??у зв'язку з надзвичайним станом, що ставили під загрозу існування радянського ладу, постановою Раднаркому від 23 лютого 1918 "Соціалістична Вітчизна в небезпеці". У 1920 р. смертна кара знову скасовується і пізніше у зв'язку з
  9. Виноски
    глава про посягання на життя) говорилося про зменшеної відповідальності за вбивство, вчинене за наполяганням вбитого. У Уложенні допускалося застосування надзвичайних заходів не уповноваженою на те особою, якщо потім буде доведено, що ці заходи були необхідні для державної користі і без шкоди для служби не можна відкласти прийняття цих заходів до вищого на те дозволу (ст. 340). * (527) В
  10. § 3. Політико-правові засади організації місцевої влади в УРСР
    керівного органу Ради і органу управління загальної компетенції. У структурі виконкомів з окремих напрямів роботи утворювалися відділи, управління, комісії. Особливо обмовлялося, що в невеликих поселеннях виконкоми не створюються, а виконавчі і розпорядчі функції виконують обираються Радами голова Ради, його заступник та секретар. По-п'яте, виконкоми засновувалися як
© 2014-2020  yport.inf.ua