Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
В.Л. Гейхман, Е.Н. Сидоренко. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації, 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 216. Державне управління охороною праці

1. У зв'язку із затвердженням нової структури федеральних органів виконавчої влади (Указ Президента РФ від 09.03.2004 N 314 "Про систему і структуру федеральних органів виконавчої влади" (в ред. Від 22.06.2010) * (343)) і поділом повноважень між федеральними органами виконавчої влади в частині виконання федеральними міністерствами правовстановлюючих функцій і федеральними службами - функцій з контролю та нагляду, а федеральними агентствами - з надання державних послуг і управління державним майном до редакції цієї статті внесено зміни, а саме: у ч. 1 і 3 слова "федеральним органом виконавчої влади з праці "замінено словами" федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з нормативно-правового регулювання у сфері праці ".
Порівняно з колишньою редакцією з коментованої статті виключена функція Уряду РФ з розподілу повноважень у галузі охорони праці між федеральними органами виконавчої влади та передбачено можливість передачі окремих повноважень з державного управління охороною праці органам місцевого самоврядування.
2. За дорученням Уряду РФ Мінздоровсоцрозвитку Росії, що є федеральним органом виконавчої влади, відає питаннями охорони праці і управляє охороною праці, виконуючи різноманітні функції, в тому числі самостійно приймає такі нормативні правові акти:
- перелік документації та матеріалів , експонованих на державну експертизу умов праці (залежно від об'єкта експертизи);
- граничні норми перенесення і переміщення важких речей працівниками у віці до 18 років;
- порядок навчання та перевірки знання вимог охорони праці працівників організацій, включаючи навчання та перевірку знань окремих категорій застрахованих працівників за рахунок Фонду соціального страхування РФ;
- положення про особливості розслідування нещасних випадків на виробництві в окремих галузях і організаціях, а також форми документів, необхідних для розслідування нещасних випадків на виробництві;
- правила безплатної видачі лікувально-профілактичного харчування;
- міжгалузеві правила та типові інструкції з охорони праці;
- типові норми праці;
- норми безкоштовної видачі вітамінних препаратів;
- норми безплатної видачі працівникам сертифікованих засобів індивідуального захисту;
- норми безплатної видачі працівникам змиваючих і знешкоджуючих засобів, порядок та умови їх видачі;
- норми і умови безкоштовної видачі працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці, молока або інших рівноцінних харчових продуктів;
- раціони лікувально-профілактичного харчування;
- перелік шкідливих виробничих факторів, при впливі яких в профілактичних цілях рекомендується вживання молока або інших рівноцінних харчових продуктів ;
- перелік запобіжних заходів зі скорочення виробничого травматизму та професійних захворювань працівників, проведення яких частково фінансується за рахунок страхових внесків на обов'язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;
- перелік виробництв, професій і посад, робота в яких дає право на безкоштовне отримання лікувально-профілактичного харчування у зв'язку з особливо шкідливими умовами праці;
- критерії визначення ступеня втрати професійної працездатності в результаті нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, форма програми реабілітації потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання;
- методичні рекомендації з розробки державних нормативних вимог охорони праці;
- типове положення про комітет (комісії) з охорони праці.
Спільно з федеральними органами виконавчої влади, органами виконавчої влади суб'єктів РФ і громадськими об'єднаннями Мінздоровсоцрозвитку Росії здійснює контроль за реалізацією законодавства про працю, дотриманням встановлених соціальних гарантій та ін
3. Федеральні органи виконавчої влади мають право здійснювати окремі функції нормативного правового регулювання, спеціальні дозвільні, наглядові та контрольні функції у галузі охорони праці. Зазначені органи зобов'язані погоджувати прийняті ними вимоги охорони праці, а також координувати свою діяльність з Мінздоровсоцрозвитку Росії.
4. Відповідно до ст. 20 Федерального закону "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" профспілки мають право брати участь у формуванні державних програм з питань охорони праці, а також у розробці нормативних правових та інших актів, що регламентують питання охорони праці та захисту від професійних захворювань. Вони здійснюють повсякденний профспілковий контроль за охороною праці.
5. У комментируемую статтю Федеральним законом від 22.07.2008 N 157-ФЗ * (344) включені нові норми (ч. 5 і 6 зазначеної статті), спрямовані на посилення та поліпшення державного управління охороною праці. У зв'язку з цим у ч. 5 передбачається, що Уряд РФ і уповноважені ним федеральні органи виконавчої влади забезпечують розробку нормативних правових актів, що визначають основи державного управління охороною праці, розробляють федеральні цільові програми поліпшення умов і охорони праці і забезпечують контроль за їх виконанням.
У частині 6 додатково передбачено, що органи виконавчої влади суб'єктів РФ в області охорони праці забезпечують реалізацію на території суб'єкта РФ державної політики в галузі охорони праці і федеральних цільових програм поліпшення умов і охорони праці, а також розробляють і реалізують регіональні програми та заходи в галузі охорони праці.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 216. Державне управління охороною праці "
  1. Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
    1. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 1 статті 5.27, статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці
  2. Контрольні питання до § 7.7
    1. Що розуміється під охороною праці по Російському трудовому праву? 2. Як організовується робота з охорони праці та техніки безпеки на підприємствах? 3. Розкажіть про порядок розслідування нещасних випадків, пов'язаних з виробництвом. 4. Які особливі правила встановлені для охорони праці молоді та осіб із зниженою працездатністю? 5. У чому полягають особливості охорони праці жінок,
  3. Стаття 5.27. Порушення законодавства про працю та про охорону праці
    1. Порушення законодавства про працю та про охорону праці - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від п'яти до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати праці. 2. Порушення законодавства про працю та про охорону праці особою, раніше підданим адміністративному покаранню за аналогічне адміністративне правопорушення, - тягне дискваліфікацію на строк від одного року
  4. Коментар до статті 23.12
    1 . Статус федеральної інспекції праці визначено Положенням про зазначену інспекції, затвердженим Постановою Уряду РФ від 28 січня 2000 р. N 78. Згідно з Положенням федеральна інспекція праці - єдина федеральна централізована система державних органів, які здійснюють державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства Російської Федерації про працю та охорону праці
  5. Стаття 212. Обов'язки роботодавця щодо забезпечення безпечних умов і охорони праці
    1. Відповідно до п. 3 ст. 37 Конституції кожен має право на працю в умовах, що відповідають вимогам безпеки та гігієни. Відповідно до цієї конституційної норми коментована стаття передбачає, що роботодавець зобов'язаний забезпечити здорові і безпечні умови праці, охорону праці для всіх працівників. Вона містить докладний перелік обов'язків роботодавця щодо забезпечення
  6. Стаття 23.12. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права
    (в ред. Федерального закону від 28.12.2009 N 380-ФЗ) КонсультантПлюс: примітка. Відповідно до Федерального закону від 24.07.2009 N 213-ФЗ стаття 5.44 визнана такою, що втратила силу з 1 січня 2010 року. Питання адміністративної відповідальності за приховування страхового випадку регламентуються статтею 15.34 даного документа. 1. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює
  7. Розмір державного мита за прийняття заходів по охороні спадщини
    За прийняття нотаріусом заходів щодо охорони спадкового майна з спадкоємців, які прийняли спадщину, до 1 січня 2005 стягується державне мито в розмірі однократного мінімального розміру оплати праці (в даний час вона становить 100 руб.). З 1 січня 2005 р. з урахуванням змін, внесених до НК, державне мито за прийняття заходів по охороні спадщини становить 600
  8. 5. Звільнення за порушення вимог охорони праці
    Ще одна підстава для застосування дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення - це порушення вимог охорони праці. При цьому повинні виконуватися дві умови: - порушення встановлено комісією з охорони праці або уповноваженим з охорони праці; - порушення спричинило тяжкі наслідки (нещасний випадок на виробництві, аварію, катастрофу) або свідомо створювало реальну загрозу
  9. Стаття 210. Основні напрями державної політики в галузі охорони праці
    1. Стаття, що має своє основне значення в питаннях правового забезпечення та державної політики в галузі охорони праці. 2. Напрями державної політики в галузі охорони праці носять комплексний характер і припускають: - забезпечення пріоритету збереження життя і здоров'я працівників - даний напрямок реалізується за допомогою проголошення в різних
  10. Стаття 8.9. Порушення вимог щодо охорони надр і гідромінеральних ресурсів
    Порушення вимог щодо охорони надр і гідромінеральних ресурсів, яке може викликати забруднення надр і гідромінеральних ресурсів або привести родовище корисних копалин і гідромінеральних ресурсів у стан, непридатний для розробки, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від десяти
  11. Стаття 311. Умови, при яких допускається надомна праця
    1. Стаття, що відтворює загальні вимоги, що стосуються будь трудової діяльності. Працівники не повинні залучатися до робіт, протипоказаним їм за станом здоров'я (див. ст. 212 ТК і коммент. До неї). Як і інші працівники, у встановлених законом випадках надомники повинні проходити медичні огляди. 2. На надомників поширюються всі вимоги охорони праці в
  12. Стаття 211. Державні нормативні вимоги охорони праці
    1. Основні державні нормативні вимоги охорони праці закріплені в розд. X ТК, а також в інших федеральних законах, законах суб'єктів РФ, постановах Уряду РФ, нормативних правових актах Мінздоровсоцрозвитку Росії та інших органів федеральної виконавчої влади (при цьому продовжують діяти деякі нормативні правові акти скасованого Мінпраці Росії). При
  13. Стаття 12.2. Керування транспортним засобом з порушенням правил установки на ньому державних реєстраційних знаків
    1. Управління зареєстрованим транспортним засобом з нечитабельним, нестандартними або встановленими з порушенням вимог державного стандарту державними реєстраційними знаками - тягне за собою попередження або накладення адміністративного штрафу в розмірі однієї другої мінімального розміру оплати праці. 2. Керування транспортним засобом без державних реєстраційних
  14. Охорона спадщини та управління ним
    Нотаріус та виконавець заповіту самостійно або на вимогу одного або декількох спадкоємців зобов'язані приймати всі необхідні заходи з охорони спадщини та управління їм (в тому числі - щодо встановлення складу спадкоємців, встановленню і охорони спадкового майна). Термін відповідної діяльності нотаріуса та виконавця визначається обсягом роботи, іншими факторами, але не більше
  15. Стаття 5.27. Порушення законодавства про працю та про охорону праці
    1. Порушення законодавства про працю та про охорону праці - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від однієї тисячі до п'яти тисяч рублів; на осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи, - від однієї тисячі до п'яти тисяч рублів або адміністративне призупинення діяльності на термін до дев'яноста доби; на юридичних осіб -
  16. Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці
    Коментар до статті 1. Коментована стаття передбачає адміністративний і (або) судовий порядок оскарження рішень державних інспекторів праці. Адміністративний порядок передбачає подачу скарги вищестоящому по підпорядкованості особі чи органу. У ст. 361 уточнюється, що рішення державних інспекторів праці можуть бути оскаржені відповідному керівнику за підпорядкованістю,
  17. Стаття 18.7. Непокора законному розпорядженню або вимозі військовослужбовця у зв'язку з виконанням ним обов'язків з охорони Державного кордону Російської Федерації
      Непокора законному розпорядженню або вимозі військовослужбовця у зв'язку з виконанням ним обов'язків з охорони Державного кордону Російської Федерації - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від десяти до п'ятнадцяти мінімальних розмірів оплати праці або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти
© 2014-2022  yport.inf.ua