Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
Ю. П. Орловський. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації (постатейний), 2009 - перейти до змісту підручника

Стаття 218. Комітети (комісії) з охорони праці

Коментар до статті 1. Комітет є складовою частиною системи управління охороною праці організації, а також однією з форм участі працівників в управлінні організацією в галузі охорони праці. Його робота будується на принципах соціального партнерства.
Створюється комітет з ініціативи роботодавця та (або) з ініціативи працівників або їх представницького органу на паритетній основі (кожна сторона має один голос незалежно від загального числа представників сторони) з представників роботодавця, професійних спілок або іншого уповноваженого працівниками представницького органу.
Чисельність комітету визначається залежно від чисельності працівників в організації, специфіки виробництва, кількості структурних підрозділів та інших особливостей, за взаємною домовленістю сторін, що представляють інтереси роботодавця та працівників.
Висування в комітет представників працівників організації може здійснюватися на підставі рішення виборного (-их) органу (-ів) первинної (-их) профспілкової (-их) організації (-ій), якщо він (вони) об'єднує (-ють) більше половини працюючих, або на зборах (конференції) працівників організації; представників роботодавця - роботодавцем.
Склад комітету затверджується наказом (розпорядженням) роботодавця.
Положення про комітет організації затверджується наказом (розпорядженням) роботодавця з урахуванням думки виборного профспілкового органу та (або) іншого уповноваженого працівниками організації представницького органу.
2. Основні завдання, функції та права комітету визначені Типовим положенням про комітет (комісії) з охорони праці, затв. Наказом Міністерства охорони здоров'я Росії від 29 травня 2006 р. N 413 (Бюлетень трудового та соціального законодавства РФ. 2006. N 6).
3. Основними функціями Комітету є:
розгляд пропозицій роботодавця, працівників, професійних спілок та (або) інших уповноважених працівниками представницьких органів для вироблення рекомендацій, спрямованих на поліпшення умов і охорони праці працівників;
надання сприяння роботодавцю в організації навчання працівників з охорони праці, безпечних методів і прийомів виконання робіт, а також перевірки знань вимог охорони праці та проведення своєчасного і якісного інструктажу працівників з охорони праці;
участь в проведенні обстежень стану умов і охорони праці в організації, розгляді їх результатів та вироблення рекомендацій роботодавцю щодо усунення виявлених порушень;
інформування працівників організації про проведені заходи щодо поліпшення умов і охорони праці, профілактики виробничого травматизму, професійних захворювань ;
доведення до відома працівників організації результатів атестації робочих місць за умовами праці та сертифікації робіт з охорони праці;
інформування працівників організації про діючих нормативах щодо забезпечення змивають і знезаражуючими засобами , сертифікованої спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, правильності їх застосування, організації зберігання, прання, чищення, ремонту, дезінфекції та знезараження;
сприяння в організації проведення попередніх при вступі на роботу і періодичних медичних оглядів та дотримання медичних рекомендацій при працевлаштуванні;
сприяння своєчасному забезпеченню працівників організації, зайнятих на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, молоком, іншими рівноцінними харчовими продуктами і лікувально-профілактичним харчуванням;
участь у розгляді питань фінансування заходів з охорони праці в організації, обов'язкового соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, а також здійснення контролю за витрачанням коштів організації та Фонду соціального страхування РФ (страховика), що спрямовуються на попереджувальні заходи щодо скорочення виробничого травматизму та професійних захворювань;
сприяння роботодавцю у впровадженні у виробництво більш досконалих технологій, нової техніки, автоматизації і механізації виробничих процесів з метою створення безпечних умов праці, ліквідації важких фізичних робіт;
підготовка та подання роботодавцю пропозицій щодо вдосконалення робіт з охорони праці та збереження здоров'я працівників, створенню системи морального і матеріального заохочення працівників, дотримуються вимог охорони праці та забезпечують збереження і поліпшення стану здоров'я;
розгляд проектів локальних нормативних правових актів з охорони праці та підготовка пропозицій по них роботодавцю, профспілковому виборному органу і (або) іншому уповноваженому працівниками представницькому органу.
4. Для здійснення покладених функцій комітету надаються такі права:
отримувати від роботодавця інформацію про стан умов праці на робочих місцях, виробничого травматизму та професійних захворювань, наявності небезпечних і шкідливих виробничих факторів і заходи щодо захисту від них, про існуючий ризик ушкодження здоров'я;
заслуховувати на засіданнях комітету повідомлення роботодавця (його представників), керівників структурних підрозділів та інших працівників організації про виконання ними обов'язків щодо забезпечення безпечних умов і охорони праці на робочих місцях і дотриманню гарантій прав працівників на охорону праці;
заслуховувати на засіданнях комітету керівників та інших працівників організації, які допустили порушення вимог охорони праці, що призвели за собою важкі наслідки, і вносити роботодавцю пропозиції про притягнення їх до відповідальності відповідно до законодавства РФ ;
брати участь у підготовці пропозицій до розділу колективного договору (угоди з охорони праці) з питань, що знаходяться в компетенції комітету;
вносити роботодавцю пропозиції про заохочення працівників організації за активну участь у роботі щодо створення умов праці, що відповідають вимогам безпеки та гігієни;
сприяти вирішенню трудових спорів, пов'язаних з порушенням законодавства про охорону праці, зміною умов праці, питаннями надання працівникам, зайнятим у шкідливих і (або) небезпечних умовах праці, компенсацій.
5. Члени комітету повинні проходити навчання з охорони праці за рахунок коштів роботодавця, а також коштів Фонду соціального страхування РФ (страховика) відповідно до порядку, встановленого федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з нормативно-правового регулювання у сфері праці, в напрямі роботодавця на спеціалізовані курси не рідше одного разу на 3 роки.
6. Члени комітету не рідше одного разу на рік інформують виборний орган первинної профспілкової організації або збори (конференцію) працівників про виконану ними в комітеті роботі. Виборний орган первинної профспілкової організації або збори (конференція) працівників організації вправі відкликати з комітету своїх представників і висувати до його складу нових представників. Роботодавець вправі своїм рішенням відкликати своїх представників з Комітету і призначати замість них нових представників.
7. Забезпечення діяльності комітету, його членів (звільнення від основної роботи на час виконання обов'язків, проходження навчання тощо) встановлюється колективним договором, локальним нормативним правовим актом організації.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 218. Комітети (комісії) з охорони праці "
  1. Стаття 71. Неповага до Дисциплінарного комітету
    Неповага, проявлену по відношенню до Дисциплінарного комітету, пов'язане з перешкоджанням здійсненню дисциплінарного провадження, невиконанням рішення Дисциплінарного комітету, погрозами та образами на адресу членів Дисциплінарного комітету, сполученням або розповсюдженням інформації, що не відповідає дійсності, про діяльність Дисциплінарного комітету тягне за собою накладення штрафу
  2. 5. Звільнення за порушення вимог охорони праці
    Ще одна підстава для застосування дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення - це порушення вимог охорони праці. При цьому повинні виконуватися дві умови: - порушення встановлено комісією з охорони праці або уповноваженим з охорони праці; - порушення спричинило тяжкі наслідки (нещасний випадок на виробництві, аварію, катастрофу) або свідомо створювало реальну загрозу
  3. Контрольні питання до § 7.7
    1. Що розуміється під охороною праці по Російському трудовому праву? 2. Як організовується робота з охорони праці та техніки безпеки на підприємствах? 3. Розкажіть про порядок розслідування нещасних випадків, пов'язаних з виробництвом. 4. Які особливі правила встановлені для охорони праці молоді та осіб із зниженою працездатністю? 5. У чому полягають особливості охорони праці жінок,
  4. Стаття 5.27. Порушення законодавства про працю та про охорону праці
    1. Порушення законодавства про працю та про охорону праці - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від п'яти до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати праці. 2. Порушення законодавства про працю та про охорону праці особою, раніше підданим адміністративному покаранню за аналогічне адміністративне правопорушення, - тягне дискваліфікацію на строк від одного року
  5. Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
    1. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 1 статті 5.27, статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці
  6. Стаття 5.3. Невиконання рішення виборчої комісії, комісії референдуму
    Невиконання рішення виборчої комісії, комісії референдуму, прийнятого в межах її компетенції, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від десяти до двадцяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від ста до двохсот мінімальних розмірів оплати
  7. Стаття 48. Оскарження рішень Дисциплінарного комітету
    1. Член Організації, притягнутий до дисциплінарної відповідальності, має право оскаржити рішення Дисциплінарного комітету в Раду директорів протягом десяти днів з дня отримання копії виписки з протоколу засідання Дисциплінарного комітету. 2. Скарга на рішення Дисциплінарного комітету подається до Ради директорів, який зажадає матеріали справи з Дисциплінарного
  8. Коментар до статті 23.12
    1. Статус федеральної інспекції праці визначено Положенням про зазначену інспекції, затвердженим Постановою Уряду РФ від 28 січня 2000 р. N 78. Згідно з Положенням федеральна інспекція праці - єдина федеральна централізована система державних органів, які здійснюють державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства Російської Федерації про працю та охорону праці
  9. Стаття 18. Обрання комітету кредиторів
    1. Комітет кредиторів обирається зборами кредиторів з числа фізичних осіб за пропозицією конкурсних кредиторів та уповноважених органів на період проведення спостереження, фінансового оздоровлення, зовнішнього управління і конкурсного виробництва. Державні і муніципальні службовці можуть обиратися членами комітету кредиторів за пропозицією уповноважених органів. За рішенням зборів
  10. Стаття 8.9. Порушення вимог щодо охорони надр і гідромінеральних ресурсів
    Порушення вимог щодо охорони надр і гідромінеральних ресурсів, яке може викликати забруднення надр і гідромінеральних ресурсів або привести родовище корисних копалин і гідромінеральних ресурсів у стан, непридатний для розробки, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від десяти
  11. Стаття 171. Гарантії працівникам, обраним до профспілкових органів та комісії з трудових спорів
    Коментар до статті 1. Про гарантії працівникам, які входять до складу виборних колегіальних органів профспілкових організацій і не звільненим від основної роботи, див. коментар. до ст. 374. 2. Про гарантії звільненим профспілковим працівникам див. коментар. до ст. 375. 3. Про гарантії права на працю працівникам, є членами виборного профспілкового органу, див. коментар. до ст. 376. 4. Ряд гарантій
© 2014-2022  yport.inf.ua