Головна
ГоловнаАдміністративне, фінансове, інформаційне правоАдміністративне право → 
« Попередня Наступна »
Президент Російської Федерації. Кодекс РФ про адміністративні правопорушення (ред. від 02.04.2012), 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 28.1.1. Протокол огляду місця вчинення адміністративного правопорушення


(введена Федеральним законом від 24.07.2007 N 210-ФЗ)
1. У разі вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 12.24 або частиною 2 статті 12.30 справжнього Кодексу, складається протокол огляду місця вчинення адміністративного правопорушення.
2. Протокол огляду місця вчинення адміністративного правопорушення складається негайно після виявлення вчинення адміністративного правопорушення.
3. Огляд місця вчинення адміністративного правопорушення здійснюється особами, уповноваженими складати протоколи про адміністративні правопорушення відповідно до частини 1 статті 28.3 цього Кодексу, у присутності двох понятих.
4. У протоколі огляду місця скоєння адміністративного правопорушення вказуються дата і місце його складання, посада, прізвище та ініціали особи, яка склала протокол, відомості про особу, безпосередньо керував транспортним засобом у момент вчинення адміністративного правопорушення, про тип, марку, модель, державний номерний знак транспортного засобу , а також прізвища, імена, по батькові, адреси місця проживання понятих, свідків і потерпілих, якщо є свідки і потерпілі, місце, час вчинення і подія адміністративного правопорушення, стаття цього Кодексу, що передбачає адміністративну відповідальність за дане адміністративне правопорушення, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
5. У протоколі огляду місця скоєння адміністративного правопорушення описуються:
1) дії посадових осіб, зазначених у частині 3 статті 28.1.1 цього Кодексу, в тому порядку, в якому вони проводилися;
2) стан і якість дорожнього полотна, наявність або відсутність дорожньої розмітки, ступінь освітленості ділянки дороги, на якому вчинено адміністративне правопорушення;
3) тип перехрестя (регульований або нерегульований), на якому скоєно адміністративне правопорушення, справність або несправність світлофора, наявність або відсутність знаків пріоритету;
4) інші істотні для даної справи обставини.
6. У протоколі огляду місця скоєння адміністративного правопорушення викладаються також заяви осіб, які брали участь у проведенні огляду.
7. При складанні протоколу огляду місця скоєння адміністративного правопорушення особам, бере участі в огляді місця вчинення адміністративного правопорушення, роз'яснюються їх права та обов'язки, передбачені цим Кодексом, про що робиться запис у протоколі.
8. У протоколі огляду місця скоєння адміністративного правопорушення робиться запис про застосування фото-і кінозйомки, відеозапису, інших встановлених способів фіксації речових доказів. Матеріали, отримані при виробництві огляду із застосуванням фото-і кінозйомки, відеозапису, інших встановлених способів фіксації речових доказів, додаються до відповідного протоколу.
9. Протокол огляду місця вчинення адміністративного правопорушення підписується його посадовою особою, а також особами, що брали участь у виробництві огляду. Копії протоколу огляду місця вчинення адміністративного правопорушення вручаються особам, безпосередньо керували транспортними засобами в момент вчинення адміністративного правопорушення.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 28.1.1. Протокол огляду місця вчинення адміністративного правопорушення "
  1. Стаття 12. Обов'язки поліції
    Коментар до статті 12 Перераховані в цій статті та інші обов'язки поліції в межах своєї компетенції відповідно до займаної посади виконують співробітники поліції. Коментар до пункту 1 цієї статті 1.1. Порядок реалізації даного обов'язку врегульовано Інструкцією про порядок прийому, реєстрації та дозволу в органах внутрішніх справ Російської Федерації
  2. Стаття 13. Права поліції
    Коментар до статті 13 Перерахованими у цій статті, так само як іншими правами поліції в межах своєї компетенції відповідно до займаної посади користуються співробітники поліції. Коментар до пункту 1 цієї статті 1.1. Вимога, про який йдеться в п. 1 ст. 13 коментованого Федерального закону, може бути як письмовим, так і усним. 1.2. Для
  3. Стаття 14. Затримання
    Коментар до статті 14 січня. Право кожного на свободу та особисту недоторканність закріплено в ч. 1 ст. 22 Конституції РФ. У цій же статті Закону закріплено заборону затримання особи на термін більше 48 годин без судового рішення. --- КонсультантПлюс: примітка. Монографія А.П. Рижакова "Затримання за підозрою у вчиненні злочину"
  4. Що значить - достатні підстави підозрювати?
    Закон, на жаль, не дає відповіді на це питання, дозволяючи трактувати відповідь як завгодно. Але безумовно, якщо після перевірки документів підозри не підтвердилися, значить, вони були недостатніми. У такому випадку у громадянина є підстави для оскарження подібних дій, тим більше якщо вони спричинили для нього несприятливі наслідки (про оскарження дій міліції, які порушують права і
  5. Стаття 14. Затримання
    Коментар до статті 14 січня. Комментируемая глава регламентує застосування поліцією наступних заходів державного примусу: затримання; входження (проникнення) в жилі та інші приміщення, на земельні ділянки і території; оточення (блокування) ділянок місцевості, житлових приміщень, будівель та інших об'єктів ; формування та ведення банків даних про громадян. Закон 1991 про міліції не
  6. Стаття 13. Права поліції
    Коментар до статті 13 січня. Стаття, що передбачає права поліції . У пояснювальній записці до проекту коментованого Закону зазначалося, що права поліції максимально конкретизовані; виключені деякі норми, що не мають чіткого юридичного змісту і дозволяють довільно (без необхідних підстав, належної процедури і дотримання певних термінів) обмежувати права
  7. Стаття 12. Обов'язки поліції
    Коментар до статті 12 Січня. У даній статті встановлено обов'язки поліції, а в наступній статті передбачені її права. Як наголошувалося в пояснювальній записці до проекту коментованого Закону, до переліку обов'язків поліції включені функції, які не були враховані в Законі 1991 про міліції, але які міліція здійснювала у відповідності з іншими законодавчими та іншими нормативними
  8. Стаття 27.10. Вилучення речей і документів
    1. Вилучення речей, що з'явилися знаряддям вчинення або предметами адміністративного правопорушення, та документів, що мають значення доказів у справі про адміністративне правопорушення та виявлених на місці вчинення адміністративного правопорушення чи при здійсненні особистого огляду, огляду речей, що знаходяться при фізичній особі, і огляді транспортного кошти, здійснюється
  9. Стаття 28.1. Порушення справи про адміністративне правопорушення
    1. Приводами до порушення справи про адміністративне правопорушення є: 1) безпосереднє виявлення посадовими особами, уповноваженими складати протоколи про адміністративні правопорушення, достатніх даних, що вказують на наявність події адміністративного правопорушення; 2) надійшли з правоохоронних органів, а також з інших державних органів, органів місцевого
  10. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    1. Ad hoc [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. Ad referendum [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A fortiori [а фортіорі] - тим більше 4. A posteriori [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A priori [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. Bona fide [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. Causa [кауза] -