Головна
ГоловнаКримінальне, кримінально-процесуальне правоКримінальну право → 
« Попередня Наступна »
В.І. Радченко, А.С. Михлин, В.А. Казакова. Коментар до кримінального кодексу російської федерації (постатейний), 2008 - перейти до змісту підручника

Стаття 285.2. Нецільове витрачання коштів державних позабюджетних фондів Коментар до статті 285.2


1. Державні позабюджетні фонди створюються державою для вирішення соціальних завдань, що випливають з гарантованих Конституцією прав громадян:
- на соціальне забезпечення за віком;
- соціальне забезпечення за хвороби, інвалідності, у разі втрати годувальника, народження і виховання дітей і в інших випадках, передбачених законодавством Російської Федерації про соціальне забезпечення;
- соціальне забезпечення у випадку безробіття;
- охорону здоров'я та отримання безкоштовної медичної допомоги.
Відповідно, утворені Пенсійний фонд РФ, Фонд страхування РФ, Федеральний фонд обов'язкового медичного страхування, Державний фонд зайнятості РФ.
2. Фонд формується за рахунок відрахувань роботодавців та інших джерел. Кошти державних позабюджетних фондів перебувають у федеральній власності, не входять до складу бюджетів всіх рівнів бюджетної системи Російської Федерації і вилученню не підлягають.
3. Об'єктивна сторона злочину полягає у прийнятті рішень уповноваженою посадовою особою витрачати кошти фонду на цілі, що не відповідають умовам, визначеним нормативними актами, що регулюють його діяльність, або бюджетом фонду, і в їх реальному витрачанні (придбання обладнання, видача коштів фізичним особам тощо). Наприклад, кошти Пенсійного фонду, призначені для виплати пенсіонерам, витрачаються понад затверджені бюджетом фонду сум на власну діяльність фонду шляхом придбання автотранспортних засобів, меблів, оргтехніки і т.д.
Злочин вважається закінченим з моменту реального витрачення коштів за нецільовим призначенням.
4. Обов'язкова умова - витрачання коштів у великому розмірі, тобто в сумі, що перевищує 1,5 млн. руб.
5. Суб'єктом злочину є посадові особи фонду та його регіональних відділень, уповноважені приймати рішення про витрачання коштів фонду (керівники, їх заступники, начальники фінансових служб, включаючи головних бухгалтерів).
6. Вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою є кваліфікуючою ознакою ч. 2 коментарів статті.
Суб'єктами групи можуть бути тільки посадові особи, які працюють як в одній організації фонду, так і в різних його організаціях. Наприклад, посадова особа центрального правління фонду і начальник його регіонального відділення домовляються про нецільове витрачання коштів фонду, виділених цьому відділенню. Надання сприяння посадовій особі з боку службовців фонду чи інших осіб у нецільовому витрачанні коштів фонду складу злочину з їхнього боку не утворює.
7. Злочин здійснюється з прямим умислом, тобто посадова особа усвідомлює нецільовий характер витрачання коштів фонду і бажає цього.
Мотиви, якими керувалося посадова особа (помилково зрозумілі інтереси фонду, карьеристские міркування, користь, інші особисті спонукання), на кваліфікацію його дій не впливають.
Слід мати на увазі, що, коли нецільове витрачання коштів фонду допущено посадовою особою з метою запобігання або усунення небезпеки для законних інтересів громадян, державних або громадських інтересів, при вирішенні питання про наявність в його діях складу злочину слід керуватися нормами ст. 39 КК РФ (крайня необхідність).
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 285.2. Нецільове витрачання коштів державних позабюджетних фондів Коментар до статті 285.2 "
  1. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    стаття трактує про передачу проданої речі із застереженням про збереженні права власності за продавцем до оплати речі покупцем або настання іншої обставини, тобто про невідкладно обумовленому договорі про передачу. Абзац 1 ст. 491 ГК відокремлює умовну традицію (речову угоду) від лежить в її основі не умовна купівлі-продажу (обязательственной угоди), а також показує, що угода
  2. Стаття 285.1. Нецільове витрачання бюджетних коштів Коментар до статті 285.1
    285.1 КК РФ, - відповідна закону діяльність публічного апарату влади і управління у сфері бюджетних відносин. Предметом злочину є бюджетні кошти (бюджетні асигнування) - кошти бюджетів різних рівнів, за винятком коштів державних позабюджетних фондів. Однією з умов нормального функціонування публічного апарату влади і управління є
  3. Стаття 285.2. Нецільове витрачання коштів державних позабюджетних фондів Коментар до статті 285.2
    285.2 КК РФ, в чому має схожість зі складом ст. 285.1 КК РФ. Відмінність полягає в тому, що в аналізованій статті мова йде про нецільове витрачання небюджетних коштів, а коштів державних позабюджетних фондів, тобто предметом злочину є кошти державних позабюджетних фондів. Цільове ж призначення таких засобів визначається на рівні законодавства РФ і
  4. § 1. Економічна основа місцевого самоврядування
    нецільове використання, пряме розкрадання грошових коштів і прискорені процеси руйнування. Як результат, житловий фонд в Росії, незважаючи на спекулятивні ціни на нерухомість у найбільших містах, особливо в Москві, за світовими стандартами є одним з найбільш не пристосованих серед розвинених країн і не забезпечує прийнятної якості життя. З початку 90-х річна плата за комунальні
  5. § 2. Фінансові ресурси муніципальних утворень
    статтях бюджету. У місцевих бюджетах окремо передбачаються доходи, що направляються на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань місцевого значення, та субвенції, надані для забезпечення здійснення органами місцевого самоврядування окремих державних повноважень, переданих їм федеральними законами і законами суб'єктів Російської Федерації, а
  6. 1. Поняття про страхування та договорі страхування
    витрачання коштів з нього здійснюються на основі щорічно затверджується у вигляді закону його бюджету. Продукція, до фонду страхові внески носять фіскальний характер. При цьому внески, про які йде мова, складають лише частину джерел фонду поряд насамперед з надходженнями до федерального бюджету. Зазначені особливості обов'язкового соціального страхування визначили необхідність
  7. 2. Суб'єкти та об'єкти договору позики
    витрачання коштів екологічних фондів на цілі, не пов'язані з природоохоронною діяльністю. Як видно з матеріалів справи, договори, укладені між фондом і суспільством, опосередковують комерційні відносини і не пов'язані з природоохоронною діяльністю. Тому вони в силу ст. 168 ЦК є нікчемними. Прокурор має право звернутися до арбітражного суду з позовом на захист державних та
  8. § 2. Розрахунки і кредитування
    нецільове використання позикових коштів дає кредитору-позикодавцеві право, якщо інше не передбачено договором, розірвати договір в односторонньому порядку, вимагати від позичальника повернення позики та сплати належних відсотків, - п. 1 і 2 ст. 814 ГК. Ці правила є спільними як для договору позики, так і для кредитного договору. Якщо за кредитним договором на момент його розірвання за
  9. § 1. Поняття і принципи місцевого самоврядування. Моделі взаємовідносин державної влади і місцевого самоврядування
    стаття 3, частини 2 і 3; статті 12 і 130, частина 1, Конституції Російської Федерації). Відповідно до статті 130 (частина 2) Конституції Російської Федерації місцеве самоврядування - як публічна (муніципальна) влада - здійснюється громадянами шляхом референдуму, виборів, інших форм прямого волевиявлення, через виборні та інші органи місцевого самоврядування ".
  10. § 6. Договір банківського рахунку
    витрачання коштів на рахунку розрізняють універсальні і цільові рахунки. До універсальних можна віднести розрахунковий та поточний рахунки, кошти на яких можуть зараховуватися і списуватися незалежно від мети та напрямки розпорядження ними . Грошові кошти на цільових рахунках можуть витрачатися лише на цілі, прямо зазначені в законі і договорі (наприклад, інвестиційні та конверсійні рахунки враховують
© 2014-2022  yport.inf.ua