1. У разі, якщо при здійсненні фізичною особою адміністративного правопорушення призначається адміністративне покарання у вигляді попередження або адміністративного штрафу, протокол про адміністративне правопорушення не складається, а уповноваженою на те посадовою особою на місці вчинення адміністративного правопорушення виноситься постанова у справі про адміністративне правопорушення про призначення адміністративного покарання у вигляді попередження або адміністративного штрафу в порядку, передбаченому статтею 29.10 цього Кодексу. Копія постанови по справі про адміністративне правопорушення вручається під розписку особі, щодо якої її винесено, а також потерпілому на його прохання. (В ред. Федеральних законів від 24.07.2007 N 210-ФЗ, від 09.11.2009 N 249-ФЗ) 1.1. Втратив силу. - Федеральний закон від 18.07.2011 N 225-ФЗ. 2. У разі, якщо особа, щодо якої порушено справу про адміністративне правопорушення, заперечує наявність події адміністративного правопорушення і (або) призначене йому адміністративне покарання, складається протокол про адміністративне правопорушення. (В ред. Федерального закону від 09.11.2009 N 249-ФЗ) 3. У разі виявлення адміністративного правопорушення, передбаченого главою 12 цього Кодексу, або адміністративного правопорушення у сфері благоустрою території, передбаченого законом суб'єкта Російської Федерації, вчиненого з використанням транспортного засобу, зафіксованих із застосуванням працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото-і кінозйомки, відеозапису, протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі про адміністративне правопорушення виноситься без участі особи, щодо якої порушено справу про адміністративне правопорушення, і оформлюється в порядку, передбаченому статтею 29.10 цього Кодексу. Копії постанови у справі про адміністративне правопорушення та матеріалів, отриманих із застосуванням працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото-і кінозйомки, відеозапису, надсилаються особі, щодо якої порушено справу про адміністративне правопорушення , поштою рекомендованим поштовим відправленням протягом трьох днів з дня винесення вказаної постанови. (Частина 3 введена Федеральним законом від 24.07.2007 N 210-ФЗ, в ред. Федеральних законів від 23.07.2010 N 175-ФЗ, від 21.04.2011 N 69-ФЗ)
|
- Стаття 28.6. Призначення адміністративного покарання без складання протоколу
призначене йому адміністративне покарання або відмовляється від сплати адміністративного штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення, складається протокол про адміністративне
- Стаття 12. Обов'язки поліції
стаття 141 КПК РФ називається "Заява про злочин". Порядку прийняття заяви про явку з повинною присвячена наступна стаття, яка так і називається "Явка з повинною". У ній законодавець посилається на ч. 3 ст. 141 КПК РФ. Однак нічого не говорить про те, що на порядок прийняття явки з повинною поширюється і ч. 4 ст. 141 КПК РФ. Тому видається, що ч. 4 ст. 141 КПК РФ не має
- Стаття 13. Права поліції
стаття КПК України. У КПК РФ відсутня правова основа такого виклику. У ньому йдеться про виклик підозрюваного, обвинуваченого, потерпілого і свідка. А такі з'являються лише після порушення кримінальної справи. 3.6. Відсутність в КПК РФ правової основи виклику особи до органу дізнання на стадії порушення кримінальної справи є перешкодою для здійснення його подальшого приводу. Ні з
- Стаття 184. Загальні положення виконання покарання у вигляді смертної кари
призначення смертної кари за такі злочини: вбивство при обтяжуючих обставинах (ч. 2 ст. 105 КК РФ); посягання на життя державного чи громадського діяча (ст. 277 КК РФ); посягання на життя особи, яка здійснює правосуддя або попереднє розслідування (ст. 295 КК РФ); посягання на життя співробітника правоохоронного органу (ст. 317 КК РФ) і геноцид (ст.
- Види адміністративних покарань та порядок їх застосування.
статтях Особливої частини КпАП або закону суб'єкта РФ. Наприклад, покарання у вигляді попередження за адміністративні правопорушення у сфері дорожнього руху передбачається в двадцяти статтях КпАП. Попередження завжди виноситься в письмовій формі . Ця ознака відрізняє його від усного зауваження, яке зазвичай застосовується у разі звільнення особи від адміністративної відповідальності. При
- Коментар до статті 2.1
статтями КпАП). Непряма кореляція проступків і злочинів виявляється значно частіше. Оскільки встановлення понятійного відповідності проступку і злочину неможливо, в цих випадках необхідні тлумачення правової норми і фіксація суспільно небезпечних наслідків протиправного діяння; наприклад, при кваліфікації адміністративних правопорушень в галузі охорони навколишнього природного середовища
- Стаття 14. Затримання
призначених ним судом примусових заходів медичного характеру або примусових заходів виховного впливу, - до передачі їх в установи, що забезпечують виконання таких заходів. Раніше в п. 9 ч. 1 ст. 11 Закону 1991 про міліції вказувалося право міліції затримувати і доставляти у спеціальні заклади осіб, які ухиляються від проходження призначених ним у встановленому законом порядку
- Стаття 13. Права поліції
стаття передбачає права поліції. У пояснювальній записці до проекту коментованого Закону зазначалося, що права поліції максимально конкретизовані; виключені деякі норми, що не мають чіткого юридичного змісту і дозволяють довільно (без необхідних підстав, належної процедури і дотримання певних термінів) обмежувати права громадян і організацій, а також які стосуються не
- Стаття 12. Обов'язки поліції
призначення зазначеного представника оформляється розпорядженням начальника органу внутрішніх справ. У частині 3 зазначеної статті встановлено, що уповноважений представник органу внутрішніх справ зобов'язаний: 1) сприяти в проведенні публічного заходу в межах своєї компетенції; 2) забезпечувати разом з організатором публічного заходу та уповноваженим представником органу
- 3 . Злочини, що посягають на політичні права і свободи
статтями гл. 16 "Злочини проти життя і здоров'я". В інших випадках спосіб вчинення цього злочину зазвичай на кваліфікацію за ч. 1 ст. 136 КК не впливає. Для визнання злочину закінченим у наявності повинні бути наступні ознаки: порушення прав громадян (діяння), шкоду, заподіяну правам і законним інтересам громадян (суспільно небезпечний наслідок), і причинний зв'язок між ними.
|