Головна
ГоловнаПриродоресурсове, аграрне, екологічне правоАграрне право → 
« Попередня Наступна »
Державна дума РФ. Земельний Кодекс Російської Федерації, 2001 - перейти до змісту підручника

Стаття 38.1. Порядок організації та проведення аукціонів з продажу земельних ділянок із земель, що перебувають у державній або муніципальній власності, або права на укладення договорів оренди земельних ділянок із земель, що перебувають у державній або муніципальній власності, для житлового будівництва


(введена Федеральним законом від 29.12.2004 N 191-ФЗ)
1. Аукціон з продажу земельної ділянки із земель, що перебувають у державній або муніципальній власності, або права на укладення договору оренди такої земельної ділянки для житлового будівництва (за винятком індивідуального і малоповерхового житлового будівництва) проводиться тільки щодо земельної ділянки, що пройшов державний кадастровий облік, у разі , якщо визначені дозволене використання такої земельної ділянки, засновані на результатах інженерних вишукувань параметри дозволеного будівництва об'єкта капітального будівництва, а також технічні умови підключення такого об'єкта до мереж інженерно-технічного забезпечення та плата за підключення.
2. Аукціон з продажу земельної ділянки із земель, що перебувають у державній або муніципальній власності, або права на укладення договору оренди такої земельної ділянки для індивідуального і малоповерхового житлового будівництва проводиться тільки щодо земельної ділянки, що пройшов державний кадастровий облік, у разі, якщо визначені дозволене використання такого земельної ділянки, а також технічні умови підключення об'єкта до мереж інженерно-технічного забезпечення та плата за підключення.
3. Аукціон з продажу земельної ділянки для житлового будівництва із земель, що перебувають у державній або муніципальній власності, або права на укладення договору оренди такої земельної ділянки є відкритим за складом учасників і за формою подачі заявок (далі для цілей цієї статті - аукціон).
4. В якості продавця земельної ділянки або права на укладення договору оренди такої земельної ділянки виступає виконавчий орган державної влади або орган місцевого самоврядування, передбачені статтею 29 цього Кодексу.
5. Продавець земельної ділянки або права на укладення договору оренди такої земельної ділянки приймає рішення про проведення аукціону.
6. В якості організатора аукціону виступає продавець земельної ділянки або права на укладення договору оренди такої земельної ділянки або чинна на підставі договору з ним спеціалізована організація.
7. Продавець земельної ділянки або права на укладення договору оренди такої земельної ділянки визначає початкову ціну предмета аукціону, суму завдатку та істотні умови договору, в тому числі строк оренди. Початкова ціна предмета аукціону (початкова ціна земельної ділянки або початковий розмір орендної плати) визначається відповідно до законодавства Російської Федерації про оціночну діяльність.
8. Організатор аукціону встановлює час, місце і порядок проведення аукціону, форму та строки подання заявок на участь в аукціоні, порядок внесення та повернення завдатку, величину підвищення початкової ціни предмета аукціону ("крок аукціону"). "Крок аукціону" встановлюється в межах від одного відсотка до п'яти відсотків початкової ціни предмета аукціону.
9. Повідомлення про проведення аукціону опубліковується організатором аукціону в періодичному друкованому виданні, визначеному відповідно Урядом Російської Федерації, вищим виконавчим органом державної влади суб'єкта Російської Федерації, головою муніципального освіти, і розміщується на офіційному сайті Російської Федерації в мережі "Інтернет" для розміщення інформації про проведення торгів, визначеному Урядом Російської Федерації, не менше ніж за тридцять днів до дня проведення аукціону. До визначення Урядом Російської Федерації офіційного сайту Російської Федерації в мережі "Інтернет" для розміщення інформації про проведення торгів повідомлення про проведення аукціону розміщується на офіційному сайті організатора аукціону в мережі "Інтернет". Інформація про проведення аукціону повинна бути доступна для ознайомлення всім зацікавленим особам без справляння плати.
(П. 9 в ред. Федерального закону від 17.07.2009 N 164-ФЗ)
10. Повідомлення або повідомлення про проведення аукціону повинно містити відомості:
1) про організатора аукціону;
2) про найменування органу державної влади або органу місцевого самоврядування, які прийняли рішення про проведення аукціону, про реквізити зазначеного рішення;
3) про місце, дату, час і порядок проведення аукціону;
4) про предмет аукціону, в тому числі про місцезнаходження, про площі, про кордони, про обтяження земельної ділянки, про обмеження його використання, про кадастровий номер, про дозволений використанні земельної ділянки, про параметри дозволеного будівництва об'єкта капітального будівництва, про технічні умови підключення такого об'єкта до мереж інженерно-технічного забезпечення та про інформацію про платі за підключення;
5) про початкову ціну предмета аукціону (початковою ціною земельної ділянки або початковому розмірі орендної плати);
6) про "кроці аукціону";
7) про форму заявки на участь в аукціоні, про порядок прийому, про адресу місця прийому, про дату і про час початку і закінчення прийому заявок на участь в аукціоні;
8) про розмір завдатку, про порядок його внесення учасниками аукціону та повернення їм, про реквізити рахунку для перерахування завдатку;
9) про істотні умови договору, в тому числі про термін оренди.
11. Організатор аукціону має право відмовитися від проведення аукціону не пізніше ніж за п'ятнадцять днів до дня проведення аукціону. Повідомлення про відмову в проведенні аукціону опубліковується організатором аукціону протягом трьох днів у періодичних друкованих виданнях, в яких було опубліковано повідомлення про проведення аукціону. Повідомлення про відмову в проведенні аукціону розміщується на офіційному сайті відповідно Уряду Російської Федерації, органу виконавчої влади суб'єкта Російської Федерації, муніципального освіти (при наявності офіційного сайту муніципального освіти) в мережі "Інтернет". Організатор аукціону протягом трьох днів зобов'язаний сповістити учасників аукціону про відмову в проведенні аукціону і повернути учасникам аукціону внесення задатки.
(В ред. Федерального закону від 31.12.2005 N 206-ФЗ)
12. Для участі в аукціоні заявники представляють в установлений у повідомленні про проведення аукціону строк наступні документи:
1) заявка на участь в аукціоні за встановленою формою із зазначенням реквізитів рахунку для повернення завдатку;
Про особливості застосування підпункту 2 пункту 12 статті 38.1 до 1 липня 2012 року див статтю 74 Федерального закону від 01.07.2011 N 169-ФЗ.
2) копії документів, що засвідчують особу (для фізичних осіб);
(пп. 2 в ред. Федерального закону від 01.07.2011 N 169-ФЗ)
3) документи, що підтверджують внесення завдатку.
Про особливості застосування пункту 13 статті 38.1 до 1 липня 2012 року див статтю 74 Федерального закону від 01.07.2011 N 169-ФЗ.
13. Організатор аукціону не вправі вимагати подання інших документів, крім зазначених у пункті 12 цієї статті документів. Організатор аукціону щодо заявників - юридичних осіб і індивідуальних підприємців затребувана відомості, що підтверджують факт внесення відомостей про заявника до єдиного державного реєстру юридичних осіб (для юридичних осіб) або єдиний державний реєстр індивідуальних підприємців (для індивідуальних підприємців), у федеральному органі виконавчої влади, що здійснює державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб як індивідуальних підприємців та селянських (фермерських) господарств.
(В ред. Федерального закону від 01.07.2011 N 169-ФЗ)
14. Прийом документів припиняється не раніше ніж за п'ять днів до дня проведення аукціону.
15. Один заявник має право подати лише одну заявку на участь в аукціоні.
16. Заявка на участь в аукціоні, що надійшла після закінчення терміну її прийому, повертається в день її надходження заявникові.
17. Заявник не допускається до участі в аукціоні з таких підстав:
1) неподання визначених пунктом 12 цієї статті необхідних для участі в аукціоні документів або подання недостовірних відомостей;
2) ненадходження завдатку на рахунок, вказаний в повідомленні про проведення аукціону, до дня закінчення прийому документів для участі в аукціоні;
3) подача заявки на участь в аукціоні з продажу земельної ділянки особою, яка відповідно до федеральними законами не має права набувати у власність земельні ділянки;
Про особливості застосування підпункту 4 пункту 17 статті 38.1 до 1 липня 2012 року див статтю 74 Федерального закону від 01.07.2011 N 169-ФЗ.
4) відсутність відомостей про заявника в єдиному державному реєстрі юридичних осіб (для юридичних осіб) або єдиному державному реєстрі індивідуальних підприємців (для індивідуальних підприємців).
(Пп. 4 введений Федеральним законом від 01.07.2011 N 169-ФЗ)
18. Відмова у допуску до участі в торгах з інших підстав, крім зазначених у пункті 17 цієї статті підстав, не допускається.
19. Організатор аукціону веде протокол прийому заявок на участь в аукціоні, який повинен містити відомості про заявників, про дати подачі заявок, про внесені задатках, а також відомості про заявників, не допущених до участі в аукціоні із зазначенням причин відмови. Протокол прийому заявок підписується організатором аукціону протягом одного дня з дня закінчення терміну прийому заявок. Заявник стає учасником аукціону з моменту підписання організатором аукціону протоколу прийому заявок.
20. Заявники, визнані учасниками аукціону, і заявники, не допущені до участі в аукціоні, повідомляються про прийняте рішення не пізніше наступного дня після дати оформлення даного рішення протоколом прийому заявок на участь в аукціоні.
21. Організатор аукціону зобов'язаний повернути внесений завдаток заявнику, не допущені до участі в аукціоні, протягом трьох днів з дня оформлення протоколу прийому заявок на участь в аукціоні.
22. Заявник має право відкликати прийняту організатором аукціону заявку до дня закінчення терміну прийому заявок, повідомивши про це в письмовій формі організатора аукціону. Організатор аукціону зобов'язаний повернути внесений завдаток заявнику протягом трьох днів з дня реєстрації відкликання заявки. У разі відкликання заявки заявником пізніше дня закінчення терміну прийому заявок завдаток повертається в порядку, встановленому для учасників аукціону.
23. Організатор аукціону веде протокол аукціону, в якому фіксується останнє речення про ціну придбаного у власність земельної ділянки або про розмір орендної плати.
24. Результати аукціонів оформляються протоколом, який підписується організатором аукціону і переможцем аукціону в день проведення аукціону. Протокол про результати аукціону складається у двох примірниках, один з яких передається переможцю аукціону, а другий залишається у організатора аукціону. У протоколі також зазначаються:
1) предмет аукціону, у тому числі відомості про місцезнаходження, про площі, про кордони, про обтяження земельної ділянки, про обмеження його використання, про кадастровий номер, про дозволений використанні земельної ділянки, про заснованих на результатах інженерних вишукувань параметрах дозволеного використання об'єкта капітального будівництва та про технічні умови підключення такого об'єкта до мереж інженерно-технічного забезпечення, а також про плату за підключення;
2) переможець аукціону;
3) ціна купованого у власність земельної ділянки або розмір орендної плати.
25. Організатор аукціону протягом трьох днів з дня підписання протоколу про результати аукціону зобов'язаний повернути задатки особам, які брали участь в аукціоні, але не перемогли у ньому.
26. Аукціон визнається не відбувся у разі, якщо:
1) в аукціоні брали участь менше двох учасників;
2) після триразового оголошення початкової ціни предмета аукціону жоден з учасників не заявив про свій намір придбати предмет аукціону з початковою ціною.
27. У разі, якщо аукціон визнаний не відбувся з причини, зазначеної у підпункті 1 пункту 26 цієї статті, єдиний учасник аукціону не пізніше ніж через десять днів після дня проведення аукціону має право укласти договір купівлі-продажу або договір оренди виставленого на аукціон земельної ділянки, а орган державної влади або орган місцевого самоврядування, за рішенням яких проводився аукціон, зобов'язаний укласти договір з єдиним учасником аукціону з початковою ціною аукціону.
28. Організатор аукціону у випадках, якщо аукціон був визнаний таким або якщо не було укладено договір купівлі-продажу або договір оренди земельної ділянки з єдиним учасником аукціону, має право оголосити про проведення повторного аукціону. При цьому можуть бути змінені умови аукціону.
  29. Інформація про результати аукціону публікується організатором аукціону протягом трьох днів з дня підписання протоколу про результати аукціону в періодичних друкованих виданнях, в яких повідомлялося про проведення аукціону, і розміщується на офіційному сайті відповідно Уряду Російської Федерації, органу виконавчої влади суб'єкта Російської Федерації, муніципального освіти (при наявності офіційного сайту муніципального освіти) в мережі "Інтернет".
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "Стаття 38.1. Порядок організації та проведення аукціонів з продажу земельних ділянок із земель, що перебувають у державній або муніципальній власності, або права на укладення договорів оренди земельних ділянок із земель, що перебувають у державній або муніципальній власності, для житлового будівництва"
  1. § 6. Похідні підстави набуття права власності
      Передача речі за договором про її відчуження. Одним з найбільш типових похідних підстав набуття права власності є передача речі за договором про її відчуження (традиція). Суб'єктом, в особі якого виникає право власності у вказаний момент, є сторона договору. ЦК прямо не визначає коло відповідних договорів. Однак він встановлює, що мова йде про такі
  2. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
      1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
  3. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
      1. Ad hoc [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. Ad referendum [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A fortiori [а фортіорі] - тим більше 4. A posteriori [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A priori [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. Bona fide [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. Causa [кауза] -
  4. 7. Торги
      Торги являють собою один із способів укладення договорів, який тісно пов'язаний з основними законами вільного ринку і висловлює їх найбільш послідовно. Це, зокрема, проявляється у притаманній торгів конкуренції. Така конкуренція може охоплювати найширшу область. Наприклад, при державних поставках і підрядах відбувається конкуренція між тими, хто адресує організатору
  5. 1. Загальні положення
      В основі вистави про конкурс як особливої правової конструкції лежить ідея змагальності. Змагальності немає там, де все розставлено по місцях. З повною підставою тому конкурсом було протиставлено конкурсне виробництво, в якому "цей процес ретельно врегульовано Законом про банкрутство саме тому, щоб усунути саму можливість" змагання "." Конкурс і "конкурсне
  6. Стаття 170. Реєстрація незаконних операцій із землею Коментар до статті 170
      Коментована стаття передбачає три самостійних складу злочину, які відрізняються один від одного об'єктивними ознаками. Об'єктом першого злочину є встановлений порядок державної реєстрації угод із землею. Права володіння, користування і розпорядження, а також інші речові права на землю виникають з підстав, встановлених цивільним та земельним
  7. Стаття 110. Продаж підприємства боржника
      1. Для цілей цього Закону під підприємством боржника розуміється майновий комплекс, призначений для здійснення підприємницької діяльності (далі також - підприємство). 2. Продаж підприємства може бути включена в план зовнішнього управління на підставі рішення органу управління боржника, уповноваженого відповідно до установчими документами приймати рішення
  8. 2.1. Загальні положення про надання земельних ділянок для будівництва
      Відносини з надання прав на земельні ділянки із земель, що перебувають у державній або муніципальній власності, є одним з видів земельних відносин, виступаючих предметом земельного права. Як вказувалося вище, надання земельних ділянок відповідно до ст. 29 ЗК РФ здійснюється на підставі рішення виконавчих органів влади або органів місцевого
  9. 2.4. Організація й проведення торгів земельними ділянками в РФ
      Торги являють собою особливу форму укладення договору, передбачену главою 28 ГК РФ. Укладення договору за підсумками торгів є прямою реалізацією принципу визнання рівності учасників відносин, регульованих цивільним законодавством. Саме торгам як особливому способу укладання договору найбільшою мірою притаманні відносини змагальності як гаранта вищеназваного рівності.
  10. Стаття 30. Порядок надання земельних ділянок для будівництва з земель, що перебувають у державній або муніципальній власності
      1. Надання земельних ділянок для будівництва з земель, що перебувають у державній або муніципальній власності, здійснюється з проведенням робіт по їх формуванню: 1) без попереднього узгодження місць розміщення об'єктів; 2) з попереднім погодженням місць розміщення об'єктів. 1.1. Органи державної влади суб'єктів Російської Федерації має право
© 2014-2022  yport.inf.ua