Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
В.Л. Гейхман, Е.Н. Сидоренко. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації, 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 412. Обов'язки сторін колективного трудового спору в ході страйку

1. В ході проведення страйку учасники колективного трудового спору повинні дотримуватися ряду вимог, встановлених статтею коментарів:
- по-перше, оголошення страйку не звільняє сторони від обов'язку продовжити примирні процедури вже в ході здійснення страйку;
- по-друге, у ч. 2 коментованої статті вказується на обов'язок здійснення так званих мінімальних послуг учасниками колективного трудового спору, а також органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.
2. Здійснення мінімальних послуг слід відрізняти від пов'язаного з ним обмеження на проведення страйків у життєво важливих службах (див. коментар. До ст. 413 ТК).
3. Перелік мінімуму необхідних послуг відповідно до ч. 3 коментованої статті повинен розроблятися і затверджуватися для кожної галузі (підгалузі) економіки федеральним органом виконавчої влади, на який покладено координація і регулювання діяльності у відповідній галузі (підгалузі) економіки, за погодженням з відповідним загальноросійським професійною спілкою . Постановою Уряду РФ від 17.12.2002 N 901 * (584) були затверджені Правила розробки і затвердження переліку мінімуму необхідних робіт (послуг) в галузі (підгалузі) економіки, забезпечуваних в період проведення страйків в організаціях, філіях та представництвах. У відповідності з цими Правилами, перелік мінімуму робіт надсилається федеральним органом виконавчої влади в галузеві загальноросійські профспілки на узгодження. Керівники профспілок або уповноважені ними заступники зобов'язані в 10-денний термін погодити (завізувати) перелік робіт або погодити його із зауваженнями (мотивованими запереченнями) і направити у федеральний орган виконавчої влади. Якщо в зазначений термін профспілки не направили до федерального орган виконавчої влади узгоджений (завізований) перелік робіт, то він вважається узгодженим. При наявності розбіжностей за переліком робіт керівник федерального органу виконавчої влади повинен забезпечити його обговорення з профспілками з метою прийняття взаємоприйнятного рішення. При цьому можуть створюватися погоджувальні комісії за участю посередників.
Так, наприклад, федеральні органи виконавчої влади прийняли такі нормативні правові акти, що регламентують мінімум робіт (послуг):
- Перелік мінімуму необхідних робіт (послуг) у вугільній галузі , забезпечуваних в період проведення страйків в організаціях, філіях та представництвах, діяльність яких пов'язана з безпекою людей, забезпеченням їх здоров'я і життєво важливих інтересів суспільства, затверджений наказом Міненерго Росії від 20.05.2003 N 193 * (585);
- Перелік мінімуму необхідних робіт (послуг) в медичній та біотехнологічної промисловості, забезпечуваних в період проведення страйків в організаціях, філіях та представництвах, затверджений наказом Минпромнауки Росії від 28.05.2003 N 127;
- переліки мінімуму необхідних робіт (послуг) в нафтовій і газовій галузях економіки, а також у нафтопереробній галузі економіки та нафтопродуктозабезпечення, забезпечуваних в період проведення страйків в організаціях, філіях та представництвах, діяльність яких пов'язана з безпекою людей, забезпеченням їх здоров'я і життєво важливих інтересів суспільства , затверджені наказом Міненерго Росії від 09.07.2003 N 306 * (586);
- Перелік мінімуму необхідних робіт (послуг) на період проведення страйку в організаціях охорони здоров'я, затверджений наказом МОЗ України від 25.07.2003 N 326 * (587);
- Перелік мінімуму необхідних робіт (послуг) у лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості, забезпечуваних в період проведення страйків в організаціях, філіях та представництвах, затверджений наказом Мінпроменерго Росії від 27.03.2006 N 57 * (588).
4. У кожному суб'єкті РФ розробляються і затверджуються регіональні переліки мінімуму необхідних робіт (послуг), в яких конкретизується зміст і визначається порядок застосування федеральних галузевих переліків мінімуму необхідних робіт на території відповідного суб'єкта.
5. Зазначений мінімум робіт (послуг) має бути погоджений між сторонами спору в 5-денний термін після оголошення страйку (видається, що в законі йдеться про календарні дні). Якщо не вдається досягти угоди з даного питання, цей мінімум встановлюється рішенням органу виконавчої влади суб'єкта РФ. Це рішення може бути оскаржене до суду.
6. Недотримання зазначених у статті вимог з приводу забезпечення мінімуму робіт (послуг) дає підставу для визнання страйку незаконним.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 412. Обов'язки сторін колективного трудового спору в ході страйку "
  1. Стаття 418. Ведення документації при вирішенні колективного трудового спору
    стаття закріплює єдині вимоги до оформлення дій і угод у процесі вирішення колективного трудового спору. При вирішенні колективного трудового спору мають складатися протоколи, що підписуються представниками сторін, органами по вирішенню колективного трудового спору або органом, який очолює страйк. 2. Протоколами повинні бути оформлені наступні юридично значимі
  2. Стаття 408. Угоду в ході вирішення колективного трудового спору
    сторонами колективного спору може бути досягнуто на будь-якому етапі його дозволу. У коментованій статті міститься важлива вказівка на те, що така угода обов'язково має бути прибраний в письмову форму. Відсутність письмової форми тягне недійсність такої угоди. 2. Оформлену належним чином угода має для сторін колективного трудового спору обов'язкову силу.
  3. Коментар до статті 5.40
    колективного трудового спору. Згідно ст. 13 Федерального закону від 23 листопада 1995 р. N 175-ФЗ "Про порядок вирішення колективних трудових спорів", якщо примирні процедури не привели до розв'язання колективного трудового спору або роботодавець ухиляється від примирних процедур, не виконує угоду, досягнуту в ході вирішення колективного трудового спору , працівники вправі
  4. Стаття 415. Заборона локауту
    стаття забороняє звільнення працівників у зв'язку з їх участю в колективному трудовому спорі або у страйку. По суті, це означає, що будь-яке звільнення з ініціативи роботодавця в період колективного трудового спору може бути перевірено на предмет наявності (відсутності) зв'язку з участю працівників у спорі або страйку. 3. Якщо локаут таки мав місце, працівники можуть звернутися до суду з
  5. Коментар до статті 5.34
    412 Трудового кодексу РФ, статус незаконного страйку встановлений ст. 413 Трудового кодексу РФ. Відповідно до ст. 415 Трудового кодексу РФ в процесі врегулювання колективного трудового спору, включаючи проведення страйку, забороняється локаут - звільнення працівників з ініціативи роботодавця у зв'язку з їх участю в колективному трудовому спорі або у страйку. 4. Страйк
  6. Стаття 411. Орган, який очолює страйк
    412 ТК. 2. Орган, який очолює страйк, має широким колом повноважень для продовження пошуку взаємоприйнятного вирішення колективного трудового спору. Він може скликати збори (конференції) працівників для прийняття принципових рішень, наприклад про дострокове припинення страйку, про організацію виконання мінімуму необхідних робіт (послуг). 3. Орган, який очолює страйк,
  7. Стаття 418. Ведення документації при вирішенні колективного трудового спору
    сторін колективного трудового спору, угод і рішень по суті спору шляхом складання протоколів. 2. При цьому доцільно використовувати форми документів, що містяться в додатках до рекомендацій, затверджених Мінпраці Росії 14.08.2002: N 57 - про організацію роботи з розгляду колективного трудового спору примирною комісією; N 58 - про організацію роботи з розгляду
  8. Стаття 408. Угоду в ході вирішення колективного трудового спору
    сторонами на будь-якому етапі вирішення колективного трудового спору. Можна виділити наступні його види: а) угода за результатами роботи примирної комісії (рішення примирної комісії), б) угоду за результатами посередництва (узгоджене рішення), в) угода про виконання рішення трудового арбітражу. 2. Закон передбачає обов'язкову письмову форму для оформлення
  9. Стаття 398. Основні поняття
    обов'язків повністю або частково. Важливим елементом легального визначення страйку є вказівка на мета її проведення - дозвіл колективного трудового спору. Це означає, що страйк, здійснювана на основі норм ТК, не може бути проведена з іншою метою, ніж врегулювання розбіжностей між працівниками (їх представниками) і роботодавцями (їх представниками) з зазначеним
  10. Стаття 414. Гарантія та правове становище працівників у зв'язку з проведенням страйку
    обов'язків працівником може спричинити за собою дисциплінарну відповідальність. Частина 1 коментованої статті містить ряд важливих гарантій для працівників, які беруть участь у страйку. Презюмируется, що така участь не може розглядатися як порушення трудової дисципліни, отже, не може бути підставою для розірвання трудового договору. Виключення з даного правила
  11. Стаття 414. Гарантія та правове становище працівників у зв'язку з проведенням страйку
    стаття передбачає гарантії не тільки для страйкуючих, а й для працівників, які у зв'язку із страйком не мають можливості виконувати свою роботу і зберегти заробіток в повному розмірі. Зазначена ситуація кваліфікується як простій не з вини працівника. Роботодавець вправі переводити працівників, що не беруть участь у страйку, на іншу роботу з дотриманням правил ст. 72.2 ТК. У тому випадку,
  12. Стаття 5.34. Звільнення працівників у зв'язку з колективним трудовим спором і оголошенням страйку
    колективним трудовим спором і оголошенням страйку - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від чотирьох тисяч до п'яти тисяч рублів. (В ред. Федерального закону від 22.06.2007 N
  13. Стаття 5.34. Звільнення працівників у зв'язку з колективним трудовим спором і оголошенням страйку
    колективним трудовим спором і оголошенням страйку - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від сорока до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати
  14. Стаття 411. Орган, який очолює страйк
    сторони не домовилися інакше, оплата послуг таких фахівців здійснюється представником працівників за свій рахунок; 4) призупинити страйк з можливістю повторного відновлення без проходження примирних процедур. Оскільки в законі не сказано про те, що таке зупинення може бути зроблена тільки один раз (як у випадку з попереджувальним страйком - див. ч. 6 ст. 410 ТК), ми
  15. Стаття 415. Заборона локауту
    стаття забороняє локаут. Таким чином, по суті у статті передбачена ще одна гарантія для працівників, що у колективному трудовому спорі або страйку. 2. Якщо локаут таки мав місце, то працівники можуть звернутися з позовом до суду про відновлення на роботі. Крім того, за дії роботодавця, зазначені в ст. 415 ТК, передбачена адміністративна відповідальність на підставі
  16. Стаття 409. Право на страйк
    обов'язків (повністю або частково). 2. Працівники або їх представники можуть приступити до організації страйку в наступних випадках: 1) нерозв'язання суперечки з допомогою примирних процедур; 2) ухилення роботодавця від участі в примирних процедурах; 3) невиконання ним угоди, досягнутої в ході вирішення колективного трудового спору. Оголошення страйки по яким би то не
  17. Коментар до статті 20.26
    412 Трудового кодексу РФ роботодавець, органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та орган, який очолює страйк, зобов'язані вжити залежних від них заходів щодо забезпечення в період страйку громадського порядку, збереження майна організації (філії, представництва, іншого відокремленого структурного підрозділу) і працівників, а також роботи машин і устаткування,
© 2014-2022  yport.inf.ua