- Стаття 418. Ведення документації при вирішенні колективного трудового спору
стаття закріплює єдині вимоги до оформлення дій і угод у процесі вирішення колективного трудового спору. При вирішенні колективного трудового спору мають складатися протоколи, що підписуються представниками сторін, органами по вирішенню колективного трудового спору або органом, який очолює страйк. 2. Протоколами повинні бути оформлені наступні юридично значимі
- Коментар до статті 5.40
примирливі процедури не привели до розв'язання колективного трудового спору або роботодавець ухиляється від примирних процедур, не виконує угоду, досягнуту в ході вирішення колективного трудового спору, працівники вправі використовувати збори, мітинги, демонстрації, пікетування, включаючи право на страйк. Участь у страйку є добровільною. Ніхто не може бути
- Стаття 408. Угоду в ході вирішення колективного трудового спору
418 ТК угоди, прийняті у зв'язку з дозволом колективного трудового спору, повинні оформлятися протоколами. Зразкові форми таких протоколів запропоновані Рекомендаціями Мінпраці Росії N 57, 58, 59. Ці форми можуть бути взяті за основу при оформленні досягнутих угод з урахуванням деяких зазначених раніше неточностей (див. коментар. До ст. Ст. 402 - 404). 3. Виконання досягнутих
- Стаття 401. Примирні процедури
статтях, присвячених кожному етапу. За загальним правилом сторони повинні дотримуватися вказаних строків, проте у разі потреби терміни можуть бути продовжені за згодою сторін. Дана норма відображає гнучкість соціального партнерства і суттєву роль договірного регулювання відносин між соціальними партнерами. 7. Частина 8 коментованої статті надає працівникам право на такі
- Стаття 20.26. Самовільне припинення роботи як засіб вирішення колективного або індивідуального трудового спору
вирішення колективного або індивідуального трудового спору особою, що забезпечує безпеку відповідного виду діяльності для населення, якщо такі дії (бездіяльність) заборонені федеральним законом, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від десяти до п'ятнадцяти мінімальних розмірів оплати праці. 2. Організація дій (бездіяльності), передбачених частиною 1
- Коментар до статті 5.34
ведення примирних процедур (див. коментар до ст. 5.32). 2. Право на страйк гарантовано ч. 4 ст. 37 Конституції РФ, його здійснення є одним із способів вирішення колективних трудових спорів. Порядок здійснення права на страйк визначено ст. 13 - 19 Федерального закону "Про порядок вирішення колективних трудових спорів" (в ред. Федеральних законів від 6 листопада 2001
- Стаття 400. Розгляд вимог працівників, професійних спілок та їх об'єднань
веден один
- Контрольні питання до § 7.9
причини виникнення трудових спорів. 3. Які органи розглядають трудові спори? 4. Що розуміється під колективним трудовим
- Стаття 398. Основні поняття
ведення страйків у різних країнах світу виробила надзвичайно різноманітні дії працівників з метою задоволення своїх вимог. У ч. 4 коментованої статті страйк розглядається законодавцем як тимчасовий добровільна відмова працівників від виконання трудових обов'язків повністю або частково. Важливим елементом легального визначення страйку є вказівка на мету її
- Стаття 42. Порядок розробки проекту колективного договору та укладення колективного договору
ведення переговорів; крім них сторони можуть встановити додаткові процедури погодження, затвердження колективного договору. З обговорення цього питання доцільно розпочати роботу комісії з ведення колективних переговорів. Вона встановлює, в якому порядку, як часто будуть проводитися засідання комісії, чи буде вестися протокол. На першому засіданні комісії може бути визначений і
- Стаття 20.26. Самовільне припинення роботи як засіб вирішення колективного або індивідуального трудового спору
вирішення колективного або індивідуального трудового спору особою, що забезпечує безпеку відповідного виду діяльності для населення, якщо такі дії (бездіяльність) заборонені федеральним законом, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот рублів. (в ред. Федерального закону від 22.06.2007 N 116-ФЗ) 2. Організація дій
- Стаття 415. Заборона локауту
стаття забороняє звільнення працівників у зв'язку з їх участю в колективному трудовому спорі або у страйку. По суті, це означає, що будь-яке звільнення з ініціативи роботодавця в період колективного трудового спору може бути перевірено на предмет наявності (відсутності) зв'язку з участю працівників у спорі або страйку. 3. Якщо локаут таки мав місце, працівники можуть звернутися до суду з
- Коментар до статті 5.32
веденню страйку. 3. Про кореляції Трудового кодексу РФ до чинного на території РФ трудовим законодавством і іншими нормативними правовими актами, що містять норми трудового права, см. п. 1, 2 коментарю до ст . 5.27. Відповідно до ст. 398 Трудового кодексу РФ під колективним трудовим спором розуміються неврегульовані розбіжності між працівниками (їх представниками) і
- Стаття 411. Орган, який очолює страйк
ведень, які повинні надаватися працівникам в ході проведення страйку. Характер і обсяг інформації визначаються за згодою сторін заздалегідь (наприклад, у колективному договорі) або в процесі вирішення колективного трудового спору (див. коментар. до ст. ст. 37, 53). Слід мати на увазі, що головна мета діяльності органу, який очолює страйк, - досягти угоди про
- Стаття 406. Ухилення від участі в примирних процедурах
веденню страйку означало б фактично визнання можливості ігнорувати примирні процедури, які, як показує світовий досвід, є ефективним засобом вирішення колективних трудових спорів. Закон закріплює наступний механізм врегулювання протиріч. Якщо роботодавець ухиляється від створення або участі в роботі примирної комісії, а саме: порушує без
- Стаття 27. Форми соціального партнерства
стаття визначила лише основні форми соціального партнерства. На практиці використовуються й інші його форми, що забезпечують сприяння вирішенню проблем у сфері праці. Вони можуть визначатися чинним законодавством або сформованій практикою. До них належить створення на паритетних засадах постійно діючих дорадчих, координаційних органів; участь соціальних партнерів в управлінні
|