Головна
ГоловнаАдміністративне, фінансове, інформаційне правоАдміністративне право → 
« Попередня Наступна »
Президент Російської Федерації. Кодекс РФ про адміністративні правопорушення (ред. від 02.04.2012), 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 4.5. Давність притягнення до адміністративної відповідальності


Федеральним законом від 21.11.2011 N 327-ФЗ з 1 січня 2013 року частка 1 статті 4.5 після слів "про ринок цінних паперів," буде доповнена словами "про клірингової діяльності, про організовані торгах, ".
Федеральним законом від 21.07.2011 N 252-ФЗ з 1 вересня 2012 роки частина 1 статті 4.5 після слів "санітарно-епідеміологічного благополуччя населення," буде доповнена словами "про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров'ю та (або) розвитку, ".
1. Постанова по справі про адміністративне правопорушення не може бути винесено після закінчення двох місяців (по справі про адміністративне правопорушення, що розглядається суддею, - після закінчення трьох місяців) з дня вчинення адміністративного правопорушення, за порушення законодавства Російської Федерації про експортний контроль, про внутрішніх морських водах, територіальному морі, континентальному шельфі, про виняткову економічну зону Російської Федерації, патентного, антимонопольного, бюджетного, валютного законодавства Російської Федерації та актів органів валютного регулювання, законодавства України про охорону навколишнього середовища, законодавства про енергозбереження і про підвищення енергетичної ефективності, законодавства Російської Федерації про охорону здоров'я громадян, в області санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, про безпеку дорожнього руху (в частині адміністративних правопорушень, які спричинили заподіяння легкої або середньої тяжкості шкоди здоров'ю потерпілого), про авторське право і суміжні права, про товарні знаки, знаки обслуговування і найменування місць походження товарів, про використання атомної енергії, про податки і збори, про захист прав споживачів, про державне регулювання цін (тарифів), про природні монополії, про основи регулювання тарифів організацій комунального комплексу, про рекламу, про електроенергетику, про лотереї, про вибори і референдуми , про участь у пайовому будівництві багатоквартирних будинків і (або) інших об'єктів нерухомості, про протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму, про акціонерні товариства, про товариства з обмеженою відповідальністю, про ринок цінних паперів, про інвестиційні фонди , про недержавні пенсійні фонди, законодавства про протидію неправомірному використанню інсайдерської інформації та маніпулювання ринком, а також за порушення імміграційних правил, правил перебування (проживання) в Російській Федерації іноземних громадян і осіб без громадянства, правил залучення до трудової діяльності в Російській Федерації іноземних громадян і осіб без громадянства (у тому числі іноземних працівників), законодавства про неспроможність (банкрутство), про розміщення замовлень на поставки товарів, виконання робіт, надання послуг для державних і муніципальних потреб, про організацію діяльності з продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) на роздрібних ринках, про пожежну безпеку, про промислову безпеку після закінчення одного року з дня вчинення адміністративного правопорушення, за порушення митного законодавства Митного союзу в рамках ЄврАзЕС (далі - Митний союз) і (або) законодавства Російської Федерації про митну справу після закінчення двох років з дня вчинення адміністративного правопорушення, а за порушення законодавства Російської Федерації про протидію корупції - після закінчення шести років з дня вчинення адміністративного правопорушення.
(В ред. Федеральних законів від 30.10.2002 N 130-ФЗ, від 04.07.2003 N 94-ФЗ, від 11.11.2003 N 138-ФЗ, від 20.08.2004 N 118-ФЗ , від 30.12.2004 N 214-ФЗ, від 27.12.2005 N 193-ФЗ, від 02.02.2006 N 19-ФЗ, від 08.05.2006 N 65-ФЗ, від 27.07.2006 N 139-ФЗ, від 05.11.2006 N 189-ФЗ, від 29.12.2006 N 262-ФЗ, від 09.02.2007 N 19-ФЗ, від 19.07.2007 N 141-ФЗ, від 24.07.2007 N 210-ФЗ, від 25.12.2008 N 280-ФЗ, від 25.12.2008 N 281-ФЗ, від 30.12.2008 N 309-ФЗ, від 09.02.2009 N 9-ФЗ, від 17.07.2009 N 160-ФЗ, від 23.11.2009 N 261-ФЗ, від 28.12.2009 N 380-ФЗ, від 30.04.2010 N 69-ФЗ, від 23.07.2010 N 171-ФЗ, від 27.07.2010 N 224-ФЗ, від 04.05.2011 N 97-ФЗ, від 03.06.2011 N 120-ФЗ, від 06.12.2011 N 409-ФЗ)
2. При триваючому адміністративне правопорушення терміни, передбачені частиною 1 цієї статті, починають обчислюватися з дня виявлення адміністративного правопорушення.
3. За адміністративні правопорушення, що тягнуть застосування адміністративного покарання у вигляді дискваліфікації, особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності не пізніше одного року з дня вчинення адміністративного правопорушення, а при триваючому адміністративне правопорушення - одного року з дня його виявлення.
Частина 4 статті 4.5 визнана не відповідною Конституції РФ в тій мірі, в якій міститься в ній норма дозволяє в разі відмови в порушенні кримінальної справи або його припинення, але за наявності в діях особи ознак адміністративного правопорушення обчислювати строк давності притягнення до адміністративної відповідальності з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або про його припинення (Постанова Конституційного Суду РФ від 13.07.2010 N 15-П). Відповідно до частини 3 статті 79 Федерального конституційного закону від 21.07.1994 N 1-ФКЗ акти або їх окремі положення, визнані неконституційними, втрачають силу.
4. У разі відмови в порушенні кримінальної справи або припинення кримінальної справи, але за наявності в діях особи ознак адміністративного правопорушення терміни, передбачені частиною 1 цієї статті, починають обчислюватися з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або про її припинення.
5. У разі задоволення клопотання особи, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення, про розгляд справи за місцем проживання даної особи строк давності притягнення до адміністративної відповідальності припиняється з моменту задоволення цього клопотання до моменту надходження матеріалів справи судді, до органу, посадовій особі, уповноваженим розглядати справу, за місцем проживання особи, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення.
5.1. Строк давності притягнення до адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені статтею 6.18 цього Кодексу, в частині використання забороненої речовини і (або) забороненого методу починає обчислюватися з дня отримання загальноросійської антидопінговою організацією висновки лабораторії, акредитованої ВАДА, що підтверджує факт використання спортсменом забороненої субстанції і (або) забороненого методу.
(Частина 5.1 введена Федеральним законом від 06.12.2011 N 413-ФЗ)
6. Строк давності притягнення до адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені статтями 14.9, 14.31, 14.31.1 - 14.33 цього Кодексу, починає обчислюватися з дня набрання чинності рішення комісії антимонопольного органу, яким встановлено факт порушення антимонопольного законодавства Російської Федерації.
(Частина шоста введена Федеральним законом від 17.07.2009 N 160-ФЗ)
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна "Стаття 4.5. Давність притягнення до адміністративної відповідальності"
  1. Стаття 4.5. Давність притягнення до адміністративної відповідальності
    1. Постанова по справі про адміністративне правопорушення не може бути винесено після закінчення двох місяців з дня вчинення адміністративного правопорушення, а за порушення законодавства Російської Федерації про внутрішніх морських водах, територіальному морі, континентальному шельфі, про виняткову економічну зону Російської Федерації, митного, антимонопольного, валютного
  2. § 3. Розгляд економічних спорів арбітражними судами
    Система і функції арбітражних судів. У судову систему Російської Федерації входять згідно Закону «Про судову систему Російської Федерації» спеціалізовані судові установи - Федеральні арбітражні суди. [1] У п. 2 ст. 118 Конституції Російської Федерації не виділено як самостійного виду судового процесу арбітражне судочинство. Отже, з точки зору
  3. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
  4. § 4. Відповідальність за шкоду, заподіяну актами влади
    Загальні положення. Відповідно до ст. 53 Конституції РФ кожен має право на відшкодування державою шкоди, заподіяної незаконними діями (або бездіяльністю) органів державної влади або їх посадових осіб. Зміст зазначеного права конкретизує ст. 16 ГК, що встановлює, що збитки, заподіяні громадянину чи юридичній особі в результаті незаконних дій (бездіяльності)
  5. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
  6. 6. Загальні положення про договір страхування
    Договір страхування і його види З двох видів страхування, розмежування яких присвячена ст. 927, що відкриває гл. 48 ГК, - добровільного та обов'язкового - перший вже в силу свого характеру має неодмінно опосередковане договором. Разом з тим, як прямо передбачено в п. 2 тієї ж статті, присвяченому обов'язковому страхуванню в силу закону, і при цьому виді страхування відносини сторін
  7. 2. Договір позики за радянським цивільному праву
    Правове регулювання договору позики У радянський час розвиток правового регулювання договору позики пройшло чотири різних етапи, три з яких можна "прив'язати" до трьох проводилися кодифікація цивільного законодавства. Перший етап правового регулювання відносин позики настав з моменту прийняття і введення в дію (з 1 січня 1923 р.) першого Цивільного кодексу РРФСР 1922
  8. Стаття 61. Обставини, що пом'якшують покарання Коментар до статті 61
    У КК РФ наводяться обставини, що пом'якшують і обтяжують покарання, а не відповідальність, як це було в КК РРФСР. Це справедливо, оскільки зазначені обставини не можуть впливати на встановлення ознак злочину або самого складу злочину, але можуть істотно вплинути на призначення покарання. Наприклад, надання допомоги потерпілому при вчиненні автодорожнього
  9. Стаття 313. Втеча з місця позбавлення волі, з-під арешту або з-під варти Коментар до статті 313
    Основним об'єктом злочину є інтереси правосуддя у сфері виконання судових рішень. Додатковий об'єкт - нормальна діяльність місць позбавлення волі, арешту, утримання під вартою. Якщо втеча супроводжувався ознаками, зазначеними в ч. 3 ст. 313 КК РФ, то в якості додаткового об'єкта виступає також здоров'я людини. Суспільна небезпека втечі полягає в тому, що
  10. Стаття 328. Ухилення від проходження військової та альтернативної цивільної служби Коментар до статті 328
    Об'єктом злочину є авторитет та інтереси державної влади. Проходження громадянами військової та альтернативної цивільної служби належить до числа обов'язків громадян, встановлених державою. Дана обов'язок закріплено на конституційному рівні. У ст. 59 Конституції РФ говориться про те, що захист Вітчизни - борг і обов'язок громадянина Росії. Громадяни Росії несуть