Головна |
« Попередня | Наступна » | |
Стаття 41. Гарантії співробітнику поліції, обраному (призначеному) в законодавчий (представницький) або виконавчий орган державної влади або в орган місцевого самоврядування |
||
Коментар до статті 41 1 - 2. У положеннях ч. ч. 1 і 2 коментованої статті закріплено гарантії співробітнику поліції, обраному (призначеному) в законодавчий (представницький) або виконавчий орган державної влади або в орган місцевого самоврядування. Тим самим відтворено регулювання, яке містилося в ст. 28.2 Закону 1991 про міліції. Зазначена стаття була введена Федеральним законом від 26 липня 2001 р. N 104-ФЗ, авторами проекту якого зазначалося, що ця стаття з одного боку, уникнути можливої залежності співробітників міліції, обраних депутатами або на інші виборні посади, від позиції керівництва органів внутрішніх справ, а з іншого боку, підвищить об'єктивність роботи органів внутрішніх справ при перевірці можливих фактів зловживань в органах державної влади та місцевого самоврядування. З урахуванням зміни законодавства РФ ст. 28.2 Закону 1991 про міліції була викладена повністю в новій редакції Федеральним законом від 22 липня 2010 р. N 156-ФЗ, яким одночасно до Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ включена ст. 20.1, що має такий же зміст. Стаття, що у випадках, коли співробітник поліції: обраний (призначений) членом Ради Федерації; обраний депутатом Державної Думи; обраний депутатом законодавчого (представницького) органу державної влади суб'єкта РФ; наділений повноваженнями вищої посадової особи суб'єкта РФ (керівника вищого виконавчого органу державної влади суб'єкта РФ); обраний депутатом представницького органу муніципального освіти; обраний головою муніципального освіти; призначений на посаду голови місцевої адміністрації. У зазначених випадках співробітник поліції відповідно до ч. 1 коментованої статті за своїм вибором або зупиняє службу в поліції на період здійснення відповідних повноважень, або звільняється зі служби в поліції за власним бажанням. У даній нормі також передбачено, що після припинення відповідних повноважень співробітнику поліції за його бажанням надається раніше заміщається посаду, а при її відсутності - інша рівноцінна посаду за раніше або з його згоди - по іншому місцю служби. Частина 2 коментованої статті встановлює, що період здійснення повноважень, передбачених ч. 1 цієї статті, зараховується співробітнику поліції в календарному обчисленні до загального трудового стажу і вислугу років, що дає право на присвоєння чергового спеціального звання, доплату за вислугу років, додаткову відпустку і призначення пенсії за вислугу років. Подібне регулювання міститься у Федеральному законі від 8 травня 1994 р. N 3-ФЗ "Про статус члена Ради Федерації і статус депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації" (найменування в ред. Федерального закону від 5 липня 1999 р. N 133-ФЗ) (1). Проте ні у Федеральному законі "Про загальні принципи організації законодавчих (представницьких) і виконавчих органів державної влади суб'єктів Російської Федерації", ні у Федеральному законі "Про загальні принципи організації місцевого самоврядування в Російській Федерації" відповідних норм немає. --- (1) СЗ РФ. 1994. N 2. Ст. 74; 1999. N 28. Ст. 3466. При цьому між нормами коментованої статті та нормами Федерального закону "Про статус члена Ради Федерації і статус депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації" є неузгодженість, яка за не цілком зрозумілої причини не усунуто при прийнятті коментованого Закону (така ж неузгодженість існувала і до норм Закону 1991 про міліції). Йдеться про наступне: згідно ч. 3 ст. 6 названого Закону член Ради Федерації, депутат Державної Думи, які є на день початку терміну відповідних повноважень особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, призупиняють на весь термін зазначених повноважень службу в перерахованих органах та установах; в Відповідно до ч. 4 ст. 25 названого Закону особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, обрані (призначені) членами Ради Федерації, обрані депутатами Державної Думи, по закінченні терміну їх повноважень має право продовжити службу в зазначених органах або достроково звільнитися зі служби в зазначених органах. Там же зазначено, що після закінчення терміну повноважень члена Ради Федерації, депутата Державної Думи їм надається попередня посада або за їх згодою інша посада по колишньому чи за їх згодою по іншому місцю служби; водночас в ч. 1 коментованої статті йдеться про можливість звільнення зі служби в поліції за власним бажанням стосовно датою обрання (призначення) членом Ради Федерації, обрання депутатом Державної Думи. Залишився ще один неузгоджений момент: в частині 8 ст. 38 Федерального закону "Про статус члена Ради Федерації і статус депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації" передбачено, що особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ для роботи в якості помічника за трудовим договором (контрактом) прикомандировуються на підставі подання члена Ради Федерації, депутата Державної Думи до відповідного виконавчого органу державної влади. Як встановлено там же, при цьому служба в органах внутрішніх справ для даних осіб припиняється; проте в коментованому Законі подібні положення не містяться, що не містилися вони в Законі 1991 про міліції і не містяться в Положенні 1992 про службу в органах внутрішніх справ. Відповідне регулювання передбачене лише в Інструкції щодо застосування Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ (п. 10.1). При цьому не цілком зрозуміло, яким чином узгоджується правило про призупинення служби з положенням п. 2 ч. 2 ст. 25 коментованого Закону, які передбачають, що у разі прикомандирування до державних органів, а також до організацій співробітник поліції вважається проходять службу в поліції. 3. У частині 3 коментованої статті передбачено, що у разі, якщо протягом одного місяця (не рахуючи періодів тимчасової непрацездатності) після закінчення строку здійснення повноважень, передбачених ч. 1 цієї статті, співробітник поліції не повідомить про це федеральний орган виконавчої влади у сфері внутрішніх справ , тобто МВС Росії, то він підлягає звільненню на підставі, передбаченій п. 20 ч. 1 ст. 40 коментованого Закону ("припинення підстав для призупинення служби в поліції"). Дана норма є нововведенням коментованого Закону та має на меті недопущення невизначеності статусу співробітника поліції при закінченні строку здійснення ним повноважень, передбачених ч. 1 коментарів статті. Правове управління Апарату Державної Думи відзначало, що частини 1 і 3 коментованої статті вимагають внутрішнього узгодження: так, поліції підлягає звільненню, якщо у встановлений термін не повідомить про це МВС Росії, однак, відповідно до ч . 1 зазначеної статті він вже звільняється зі служби за власним бажанням для виконання повноважень (див. Висновок від 1 грудня 2010 р. N 2.2-1/4410). Дане зауваження не було враховано і це видається логічним, оскільки норма ч. 3 коментованої статті розрахована на випадки призупинення на підставі ч. 1 даної статті служби в поліції. |
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна " Стаття 41. Гарантії співробітнику поліції, обраному (призначеному) в законодавчий (представницький) або виконавчий орган державної влади або в орган місцевого самоврядування " |
||
|