Головна
ГоловнаКримінальне, кримінально-процесуальне правоКримінально-процесуальне право → 
« Попередня Наступна »
Г.А.Жіліна. Коментар до Цивільного процесуального кодексу РФ (постатейний), 2010 - перейти до змісту підручника

Стаття 54. Повноваження представника

1. Згідно з положеннями коментованої статті для вчинення представником значної частини процесуальних дій не потрібно спеціальної вказівки довірителя про це у виданій представнику довіреності, а одно в усному заяві довірителя, занесеному до протоколу судового засідання, або в його письмовій заяві, долучених до матеріалів справи. Так, представник без особливих на те повноважень має право знайомитися з матеріалами справи, заявляти клопотання і заперечувати проти клопотань, заявлених особами, що у справі, заявляти відводи складу суду, представляти і брати участь у дослідженні доказів, висловлювати свою думку і приводити свої доводи на виникаючі в ході процесу питання.
У той же час окремі повноваження, вичерпний перелік яких наводиться в коментованій статті, можуть бути здійснені представником лише в тому випадку, коли про право представника на їх здійснення безпосередньо вказано у виданій йому довіреності.
2. Встановлення коментарів статтею вимог про особливий порядок передачі повноважень представнику на вчинення перелічених процесуальних дій обумовлено розпорядчим характером всіх цих дій. Здійснення цих повноважень пов'язано з розпорядженням матеріальним правом довірителя, за захистом якого він звертається до суду як безпосередній учасник спірного матеріально-правового відношення. Крім того, їх здійснення може бути пов'язано з відмовою від продовження процесу. Довільний здійснення представником зазначених повноважень без спеціальної згоди на те його довірителя (коли право на їх здійснення не обумовлено у довіреності) суперечить принципу диспозитивності цивільного судочинства (див. коментар до ст. 3, 4 і 39 ЦПК).
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 54. Повноваження представника "
  1. § 3. Політико-правові засади організації місцевої влади в УРСР
    повноважень депутатів зазначених Рад був визначений у три місяці. Волосні з'їзди складалися з представників усіх сільських Рад волості з розрахунку один депутат на кожні 10 членів Ради; повітові (районні) - з представників сільських Рад з розрахунку один депутат на 1 тис. жителів, але не більше 300 депутатів на повіт (район); губернські (окружні) - з представників міських
  2. § 2. Місцеве самоврядування як основа конституційного ладу
    стаття 3, частини 1 і 2; статті 12 і 131, частина 1). Крім того, встановивши, що у разі, якщо населення відмовилося від реалізації на своїй території права на організацію місцевого самоврядування, на даній території здійснюється державна влада Курської області, законодавець Курської області виходив з можливості створення сільських та селищних органів державної влади. Тим часом в
  3. § 1. Органи місцевого самоврядування: загальна характеристика
    повноваженнями щодо вирішення питань місцевого значення. Дане визначення базується на положеннях Конституції РФ: "місцеве самоврядування здійснюється громадянами шляхом референдуму, виборів, інших форм прямого волевиявлення, через виборні та інші органи місцевого самоврядування" (ч. 2 ст. 130); "органи місцевого самоврядування самостійно управляють муніципальної власністю, формують ,
  4. § 1. Поняття і принципи місцевого самоврядування. Моделі взаємовідносин державної влади і місцевого самоврядування
    стаття 3, частини 2 і 3; статті 12 і 130, частина 1 , Конституції Російської Федерації). Відповідно до статті 130 (частина 2) Конституції Російської Федерації місцеве самоврядування - як публічна (муніципальна) влада - здійснюється громадянами шляхом референдуму, виборів, інших форм прямого волевиявлення, через виборні та інші органи місцевого самоврядування ".
  5. § 2. Регулювання компетенції органів місцевого самоврядування
    статтях, з відповідними нормами Федерального закону 1995 р., не можна не відзначити, що багато в чому вони перетинаються, і в обох Законах поряд з господарськими питаннями до питань місцевого значення відносяться і соціальні питання (забезпечення житлом, бібліотечна справа, транспорт), і питання забезпечення безпеки громадян (попередження та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, заходи
  6. § 2. Форми опосередкованої участі населення у здійсненні муніципальної влади
    повноваження на всій території російської держави, а органи державної влади суб'єкта Російської Федерації - відповідно на території всього суб'єкта Російської Федерації. визнавав Конституцією Російської Федерації особливостями органів місцевого самоврядування є їх тісний зв'язок з населенням муніципальних утворень, невходження до системи органів державної влади і
  7. § 2. Фінансові ресурси муніципальних утворень
    статтях бюджету. У місцевих бюджетах окремо передбачаються доходи, що направляються на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань місцевого значення, і субвенції, надані для забезпечення здійснення органами місцевого самоврядування окремих державних повноважень, переданих їм федеральними законами і законами суб'єктів Російської Федерації, а
  8. СПИСОК
    стаття / / Місцеве самоврядування в Російської Федерації: Зб. нормативних актів. М., 1998. Лаптєва Л.Є. Земські установи в Росії. М., 1993. Ларькина А.П. Органи територіального громадського самоврядування. Саранськ, 1993. Легорнев С. Муніципальна власність як основа реального самоврядування / / Житлове та комунальне господарство. 1993. N 1. Лексин В.М., Швецов О.М. Держава і
  9. § 2. Поняття і основні види угод
    повноваження - абз. 1 п. 1 ст. 182 ГК, заяву про залік - ст. 410 ЦК, прийняття спадщини - ст. 1152 ЦК, схвалення угоди - абз. 2 п. 1 ст. 26 ЦК). Більшість цивілістів відносять до цих оборудок публічна обіцянка нагороди, оскільки вважають, що фактичний склад даної угоди вичерпується волевиявленням обіцяє про виплату нагороди тому, хто зробить вказане ним дію * (507). В
  10. § 3. Умови дійсності і види недійсних угод
    стаття на відміну від ст. 171 ЦК не містить спеціального застереження щодо цього. Однак якщо неповнолітній у встановленому законом порядку був обмежений чи позбавлений права самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами (п. 4 ст. 26 ЦК), відповідні угоди неповнолітнього можуть бути оскаржені його батьками, усиновителями і піклувальниками. Аналогічні правила