1. Правила землекористування і забудови розробляються в цілях: 1) створення умов для сталого розвитку територій муніципальних утворень, збереження навколишнього середовища та об'єктивним тов культурної спадщини; 2) створення умов для планування територій муніципальних утворень; 3) забезпечення прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, у тому числі правовласників земельних ділянок і об'єктів капітального будівництва; 4) створення умов для залучення інвестицій, у тому числі шляхом надання можливості вибору найбільш ефективних видів дозволеного використання земельних ділянок і об'єктів капітального будівництва. 2. Правила землекористування і забудови включають в себе: 1) порядок їх застосування та внесення змін до зазначених правила; 2) карту містобудівного зонування; 3) містобудівні регламенти. 3. Порядок застосування правил землекористування і забудови та внесення до них змін включає в себе положення: 1) про регулювання землекористування та забудови органами місцевого самоврядування; 2) про зміну видів дозволеного використання земельних ділянок і об'єктів капітального будівництва фізичними та юридичними особами; 3) про підготовку документації з планування території органами місцевого самоврядування; 4) про проведення публічних слухань з питань землекористування та забудови; 5) про внесення змін до правил землекористування і забудови; 6) про регулювання інших питань землекористування та забудови. 4. На карті містобудівного зонування встановлюються межі територіальних зон. Межі територіальних зон поса-ни відповідати вимозі приналежності кожної земельної ділянки тільки до однієї територіальної зоні. Формування одного зе-мельних ділянки з декількох земельних ділянок, розташованих в різних територіальних зонах, не допускається. Територіальні зони, як правило, не встановлюються стосовно до одній земельній ділянці. 5. На карті містобудівного зонування в обов'язковому порядку відображаються межі зон з особливими умовами використання ня територій, межі територій об'єктів культурної спадщини. Межі зазначених зон можуть відображатися на окремих кар-тах. 6. У містобудівному регламенті щодо земельних ділянок та об'єктів капітального будівництва, розташованих у межах відповідної територіальної зони, зазначаються: 1) види дозволеного використання земельних ділянок і об'єктів капітального будівництва; 2) граничні (мінімальні і (або) максимальні) розміри земельних ділянок і граничні параметри дозволеного будів-ництва, реконструкції об'єктів капітального будівництва; 3) обмеження використання земельних ділянок і об'єктів капітального будівництва, що встановлюються в Відповідно до законодав-ством Російської Федерації.
|
- Стаття 11. Повноваження органів місцевого самоврядування в галузі земельних відносин
1. До повноважень органів місцевого самоврядування в галузі земельних відносин належать резервування земель, вилучення, у тому числі шляхом викупу, земельних ділянок для муніципальних потреб, встановлення з урахуванням вимог законодавства Російської Федерації правил землекористування і забудови територій міських і сільських поселень, територій інших муніципальних утворень, розробка і
- Стаття 7.4. Самовільна забудова площ залягання корисних копалин
Забудова площ залягання корисних копалин без спеціального дозволу, а також незабезпечення вимог до збереження будинків і споруд при користуванні надрами - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від десяти до двадцяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від ста до
- Стаття 7.4. Самовільна забудова площ залягання корисних копалин (в ред. Федерального закону від 28.12.2009 N 380-ФЗ)
Забудова площ залягання корисних копалин, у тому числі розміщення в місцях їх залягання підземних споруд без дозволу, незабезпечення збереження будівель, споруд, а також особливо охоронюваних територій та об'єктів навколишнього середовища при користуванні надрами - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від двох тисяч до трьох тисяч рублів; на посадових осіб - від
- Стаття 43 . Проекти межування територій
1. Підготовка проектів межування територій здійснюється стосовно забудованим і підлягає забудові територій-ям, розташованим у межах елементів планувальної структури. (В ред. Федерального закону від 20.03.2011 N 41-ФЗ) 2. Підготовка проектів межування забудованих територій здійснюється з метою встановлення меж забудованих земельних ділянок та меж незабудованих земельних
- § 4. Зміна виду дозволеного використання земель
До набрання чинності Містобудівного кодексу РФ 1 січня 2005 зміна виду дозволеного використання земельних ділянок перебувало у віданні земельного законодавства. Після 1 січня 2005 регулювання даних відносин перейшло до містобудівному законодавству. Містобудівний кодекс встановлює, що дозволене використання земельних ділянок і об'єктів капітального
- Стаття 85. Склад земель населених пунктів та зонування територій
(в ред. Федерального закону від 18.12.2006 N 232-ФЗ) 1. До складу земель населених пунктів можуть входити земельні ділянки, віднесені відповідно до містобудівних регламентів до наступних територіальним зонам: (в ред. Федерального закону від 18.12.2006 N 232-ФЗ) 1) житловим; 2) суспільно-діловим; 3) виробничим; 4) інженерних і транспортних інфраструктур; 5)
- § 7. Право землеволодіння та землекористування громадян на землях сільськогосподарського призначення
§ 7. Право землеволодіння та землекористування громадян на землях сільськогосподарського
- Коментар до статті 7.4
1. В якості самовільної розглядається забудова площ залягання корисних копалин без спеціального дозволу, що видається МПР Росії за узгодженням з Держнаглядохоронпраці України. Згідно подп. 7 п. 6 Положення про Держміськтехнагляді Росії, затвердженого Постановою Уряду РФ від 3 грудня 2001 р. N 841, Госгортехнадзор вживає заходів щодо усунення порушень правил, норм і
- Стаття 29. Виконавчі органи державної влади та органи місцевого самоврядування, які здійснюють надання земельних ділянок
Надання громадянам та юридичним особам земельних ділянок із земель, що перебувають у державній або муніципальній власності, здійснюється на підставі рішення виконавчих органів державної влади або органів місцевого самоврядування, що володіють правом надання відповідних земельних ділянок у межах їх компетенції відповідно до статей 9, 10 і 11 цього
- Стаття 99. Землі історико-культурного призначення
1. До земель історико-культурного призначення належать землі: 1) об'єктів культурної спадщини народів Російської Федерації (пам'яток історії та культури), в тому числі об'єктів археологічної спадщини; 2) визначних місць, в тому числі місць побутування історичних промислів, виробництв і ремесел; 3) військових і цивільних поховань. 2. Землі історико-культурного призначення
- Стаття 33. Норми надання земельних ділянок
1. Граничні (максимальні і мінімальні) розміри земельних ділянок, наданих громадянам у власність із перебувають у державній або муніципальній власності земель для ведення селянського (фермерського) господарства, садівництва, городництва, тваринництва, дачного будівництва, встановлюються законами суб'єктів Російської Федерації, для ведення особистого підсобного
- Стаття 38.2. Особливості проведення аукціону з продажу права на укладення договору оренди земельної ділянки із земель, що перебувають у державній або муніципальній власності, для його комплексного освоєння з метою житлового будівництва
(введена Федеральним законом від 29.12.2004 N 191 - ФЗ) 1. Аукціон з продажу права на укладення договору оренди земельної ділянки із земель, що перебувають у державній або муніципальній власності, для його комплексного освоєння з метою житлового будівництва (далі для цілей цієї статті - аукціон) проводиться тільки щодо земельної ділянки, що пройшов державний
- § 2. Склад містобудівної документації
В якості універсального і єдиного містобудівного документа виступає генеральний план відповідної адміністративної одиниці. У складі генерального плану виділяють наступні елементи: - матеріали територіального планування. Територіальне планування спрямоване на визначення призначення територій виходячи з сукупності соціальних, економічних, екологічних та інших чинників у
|