Головна
ГоловнаПриродоресурсове, аграрне, екологічне правоАграрне право → 
« Попередня Наступна »
Державна дума РФ. Земельний Кодекс Російської Федерації, 2001 - перейти до змісту підручника

Стаття 99. Землі історико-культурного призначення


1. До земель історико-культурного призначення належать землі:
1) об'єктів культурної спадщини народів Російської Федерації (пам'яток історії та культури), в тому числі об'єктів археологічної спадщини;
2) визначних місць, в тому числі місць побутування історичних промислів, виробництв і ремесел;
3) військових і цивільних поховань.
2. Землі історико-культурного призначення використовуються строго відповідно до їх цільового призначення.
Зміна цільового призначення земель історико-культурного призначення і не відповідна їх цільовим призначенням діяльність не допускаються.
(В ред. Федерального закону від 21.12.2004 N 172-ФЗ)
3. Земельні ділянки, віднесені до земель історико-культурного призначення, у власників земельних ділянок, землекористувачів, землевласників та орендарів земельних ділянок не вилучаються, за винятком випадків, встановлених законодавством.
На окремих землях історико-культурного призначення, в тому числі землях об'єктів культурної спадщини, які підлягають дослідженню і консервації, може бути заборонена будь-яка господарська діяльність.
4. З метою збереження історичної, ландшафтної та містобудівного середовища у відповідності з федеральними законами, законами суб'єктів Російської Федерації встановлюються зони охорони об'єктів культурної спадщини. У межах земель історико-культурного призначення за межами земель населених пунктів вводиться особливий правовий режим використання земель, що забороняє діяльність, несумісну з основним призначенням цих земель. Використання земельних ділянок, не віднесених до земель історико-культурного призначення та розташованих у зазначених зонах охорони, визначається правилами землекористування і забудови відповідно до вимог охорони пам'яток історії та культури.
(В ред. Федерального закону від 18.12.2006 N 232-ФЗ)
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна "Стаття 99. Землі історико-культурного призначення"
  1. Стаття 12. Обов'язки поліції
    стаття 141 КПК РФ називається "Заява про злочин". Порядку прийняття заяви про явку з повинною присвячена наступна стаття, яка так і називається "Явка з повинною". У ній законодавець посилається на ч. 3 ст. 141 КПК РФ. Однак нічого не говорить про те, що на порядок прийняття явки з повинною поширюється і ч. 4 ст. 141 КПК РФ. Тому видається, що ч. 4 ст. 141 КПК РФ не має
  2. 2.2. Адміністративна відповідальність
    стаття встановлює відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання обов'язків з рекультивації земель при здійсненні наступних дій: - розробці родовищ корисних копалин, включаючи загальнопоширені корисні копалини; - здійсненні будівельних, меліоративних, вишукувальних та інших робіт, в тому числі робіт, здійснюваних для внутрішньогосподарських або
  3. Стаття 27. Обмеження оборотоздатності земельних ділянок
    землі; 13) розташовані в межах земель, зарезервованих для державних або муніципальних потреб; (пп. 13 введений Федеральним законом від 10.05.2007 N 69-ФЗ) 14) в першому і другий поясах зон санітарної охорони водних об'єктів, що використовуються для цілей питного та господарсько-побутового водопостачання. (Пп. 14 введений Федеральним законом від 19.06.2007 N 102-ФЗ) 6. Оборот земель
  4. Стаття 94. Поняття і склад земель особливо охоронюваних територій
    землі особливо охоронюваних територій та об'єктів м. Федеральний закон від 21.12.2004 N 172-ФЗ. 1. До земель особливо охоронюваних територій належать землі, які мають особливе природоохоронне, наукове, історико-культурне, естетичне, рекреаційне, оздоровче й інша цінне значення, які вилучені відповідно до постанов федеральних органів державної влади, органів
  5. § 3. Правове становище селянського (фермерського) господарства
    землі можуть бути використані тільки для виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, а також для її реалізації. Звичайно, якщо господарство веде ще якісь види діяльності, то воно має право використовувати наданий земельну ділянку, якщо це не вимагає зміни цільового призначення ділянки. Так, на цих землях не можна вести велике промислове виробництво, масове житлове
  6. § 2. Історичні аспекти формування російської моделі взаємовідносин державної влади і місцевого самоврядування
    землі. За земствами здійснювався вельми жорсткий контроль з боку центральної влади: цілий ряд рішень земств вимагали обов'язкового затвердження губернатором або міністром внутрішніх справ. Наприклад, це стосувалося отримання позик, проведення ярмарків тощо Будь-яке рішення земства могло бути оскаржене губернатором. Спори губернаторів з земствами розглядав Сенат. Усі поліцейські,
  7. § 1. Економічна основа місцевого самоврядування
    землі і природних ресурсів, муніципальних підприємств, інших об'єктів місцевого господарства, що створюють джерела місцевих доходів. З іншого боку, реформування системи місцевого самоврядування на принципах самоорганізації, самозабезпечення передбачає активну роботу з розширення фінансування муніципальної економіки, пошуку нових джерел фінансової підтримки економічних програм
  8. § 2. Поняття права власності
    землі), дефіциту житла, зменшення наслідків використання джерел підвищеної небезпеки, дотримання протипожежних, санітарних та інших правил безпеки, неприпустимість порушення прав і законних інтересів інших осіб, усунення конкуренції або створення серйозної загрози моральності в суспільстві. Разом з тим у випадку виникнення спору слід виходити з припущення, що власник
  9. § 5. Початкові підстави набуття права власності
    стаття потребує зміни за моделлю п. 4 ст. 218 ГК. Доцільно закріпити в ст. 219 ГК норму про те, що право власності на об'єкт нерухомості виникає з моменту придбання ним ознак, зазначених у п. 1 ст. 130 ГК. Це правило в найбільшій мірі відповідає інтересам власника і в той же час, як і у випадку з п. 4 ст. 218 ГК, потребують від нього зареєструвати право власності
  10. § 6. Похідні підстави набуття права власності
    землі запасу або консервації, а його подальше використання визначається Урядом РФ * (835). В якості додаткових гарантій захисту інтересів власника реквізованого майна пп. 2 і 3 ст. 242 ГК передбачають можливість, по-перше, судового заперечування розміру компенсації, виплаченої за реквізоване майно, по-друге, витребування по суду зберігся
© 2014-2022  yport.inf.ua