Коментар до статті 69 У Російській Федерації прийнято низку нормативних правових актів, що регулюють порядок отримання початкової, середньої, вищої професійної освіти, що дає право на здійснення медичної діяльності. Наприклад: Накази Міністерства освіти та науки Росії: від 09.11.2009 N 570 "Про затвердження та введення в дію федерального державного освітнього стандарту початкової професійної освіти за професією 060501.01 Молодша медична сестра по догляду за хворими "(1); --- (1) БНА ФОИВ. 2010. N 9. Від 02.03.2011 N 1332 "Про затвердження і введення в дію федерального державного освітнього стандарту середньої професійної освіти за спеціальністю 060502 Медичний масаж (для навчання осіб з обмеженими можливостями здоров'я по зору)" (1); --- (1) БНА ФОИВ. 2011. N 29. Від 10.11.2009 N 573 "Про затвердження та введення в дію федерального державного освітнього стандарту середньої професійної освіти за спеціальністю 060606 Медична оптика" (1); - --- (1) БНА ФОИВ. 2010. N 5. Від 08.11.2010 N 1120 "Про затвердження і введення в дію федерального державного освітнього стандарту вищої професійної освіти за напрямом підготовки (спеціальністю) 060601 Медична біохімія (кваліфікація (ступінь)" спеціаліст ")" (ред . від 31.05.2011) (1); --- - (1) БНА ФОИВ. 2011. N 7. Від 08.11.2010 N 1121 "Про затвердження і введення в дію федерального державного освітнього стандарту вищої професійної освіти за напрямом підготовки (спеціальністю) 060602 Медична біофізика (кваліфікація (ступінь)" спеціаліст ")" (ред . від 31.05.2011) (1); --- - (1) Там же. Наказ МОЗ Росії від 17.02.1993 N 23 "Про затвердження Положення про клінічну ординатуру" (1); --- --- (1) Російські вести. 1993. N 62. Накази Міністерства охорони здоров'я Росії: від 23.04.2009 N 210Н "Про номенклатуру спеціальностей фахівців з вищою і післявузівську медичною та фармацевтичною освітою у сфері охорони здоров'я Російської Федерації" (ред. від 09.02.2011) (1); --- (1) Російська газета. 2009. N 104. Від 16.04.2008 N 176н "Про Класифікації спеціальностей фахівців з середньою медичною та фармацевтичною освітою у сфері охорони здоров'я Російської Федерації" (ред. від 30.03.2010) (1) та ін --- (1) Російська газета. 2008. N 101. Також в Російській Федерації на законодавчому рівні закріплені вимоги, які пред'являються до медичним і фармацевтичним працівникам. Так, Наказом Міністерства охорони здоров'я Росії від 07.07.2009 N 415н затверджені Кваліфікаційні вимоги до фахівців з вищою і післявузівську медичною та фармацевтичною освітою у сфері охорони здоров'я (1). --- (1) Російська газета. 2009. N 158. Особи, які отримали медичну або фармацевтичну освіту в іноземних державах, допускаються до здійснення медичної діяльності або фармацевтичної діяльності після встановлення в Російській Федерації еквівалентності документів іноземних держав про освіту в порядку, встановленому законодавством РФ про освіту, складання іспиту за фахом у порядку, встановленому уповноваженим федеральним органом виконавчої влади, та проходження акредитації, якщо інше не передбачено міжнародними договорами РФ. Так, Наказом Міністерства освіти та науки Росії від 14.04.2009 N 128 (ред. від 08.11.2010) затверджено Порядок визнання і встановлення в Російській Федерації еквівалентності документів іноземних держав про освіту (1). --- (1) Російська газета. 2009. N 108. Особи, незаконно займаються медичною та фармацевтичною діяльністю, несуть кримінальну відповідальність згідно ст. 235 КК РФ. Так, заняття приватною медичною практикою або приватної фармацевтичною діяльністю особою, що не мають ліцензії на обраний вид діяльності, якщо це спричинило по необережності заподіяння шкоди здоров'ю людини, карається штрафом у розмірі до ста двадцяти тисяч рублів або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до одного року, або обмеженням волі на строк до трьох років, або примусовими роботами на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Те саме діяння, що призвело з необережності смерть людини, карається примусовими роботами на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
|
- По-п'яте, з 1 січня 2016 р. набирають чинності положення, що стосуються:
здійснення медичної і фармацевтичної діяльності (ч. ч. 1 і 2 ст. 69), 2) акредитації фахівців (ч. 3 ст. 69), 3) умов допуску осіб до медичної чи фармацевтичної діяльності, що мають пропуск в роботі за фахом понад 5 років (ч . 4 ст. 69), 4) еквівалентності документів іноземних держав про освіту в сфері медицини та фармацевтики (ч. 6 ст. 69), 5)
- Стаття 6.2. Незаконне заняття приватною медичною практикою, приватної фармацевтичної діяльністю або народною медициною (цілительством)
медичною практикою або приватної фармацевтичною діяльністю особою, що не мають ліцензію на даний вид діяльності, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від двадцяти до двадцяти п'яти мінімальних розмірів оплати праці. 2. Заняття народною медициною (цілительством) з порушенням встановленого законом порядку - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від
- Стаття 6.2. Незаконне заняття приватною медичною практикою, приватної фармацевтичної діяльністю або народною медициною (цілительством)
медичною практикою або приватної фармацевтичною діяльністю особою, що не мають ліцензію на даний вид діяльності, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від двох тисяч до двох тисяч п'ятисот рублів. (В ред. Федерального закону від 22.06.2007 N 116-ФЗ) 2. Заняття народною медициною (цілительством) з порушенням встановленого законом порядку - тягне за собою накладення
- Стаття 89. Відомчий контроль якості та безпеки медичної діяльності
здійсненні професійної діяльності. Відповідно до частини 2 коментованої статті порядок організації та проведення відомчого контролю якості та безпеки медичної діяльності встановлюється уповноваженим федеральним органом виконавчої влади. Слід виділити також позавідомчий контроль якості медичної допомоги за діяльністю закладів охорони здоров'я незалежно
- Стаття 235. Незаконне заняття приватною медичною практикою або приватної фармацевтичною діяльністю Коментар до статті 235
правової форми та відомчої підпорядкованості, які отримали ліцензію на медичну діяльність. До приватної системи охорони здоров'я відносяться лікувально-профілактичні та аптечні установи, майно яких перебуває у приватній власності, а також особи, які займаються приватною медичною практикою і приватною фармацевтичною діяльністю. У приватну систему охорони здоров'я входять медичні та
- Незаконне заняття приватною медичною практикою або приватної фармацевтичною діяльністю (ст. 235 КК).
Медичною практикою; б) неза-кінним заняттям приватної фармацевтичною діяльністю. Під приватною медичною практикою розуміється діяльність з надання медичних послуг як амбулаторно, так і стаціонарно (діагностування стану здоров'я, консуль-тирование, лікування) у системі приватної охорони здоров'я з метою отримання прибутку. Приватна фармацевтична діяльність
- Стаття 235. Незаконне заняття приватною медичною практикою або приватної фармацевтичною діяльністю Коментар до статті 235
медична практика - це надання медичних послуг поза установ державної і муніципальної систем охорони здоров'я за рахунок особистих коштів громадян або за рахунок коштів підприємств, установ і організацій відповідно до укладених договорів. Приватна фармацевтична діяльність - вишукування, виготовлення, зберігання, відпуск лікарських засобів крім установ державної і
- Коментар до статті 6.2
право на заняття народною медициною на території, підвідомчій органу управління охороною здоров'я, який видав диплом. Особи, які отримали диплом цілителя, займаються народною медициною в порядку, що встановлюється місцевою адміністрацією відповідно до ст. 56 Основ законодавства РФ про охорону здоров'я громадян. Допускається використання методів народної медицини в лікувально-профілактичних
- Стаття 88. Державний контроль якості та безпеки медичної діяльності
правовими актами РФ у сфері донорства крові та її компонентів до заготівлі, переробки, зберігання, транспортування, застосування та забезпечення безпеки донорської крові та її компонентів (обов'язкові вимоги), за допомогою : 1) організації та проведення перевірок організацій охорони здоров'я, 2) прийняття передбачених законодавством РФ заходів щодо припинення і (або) усунення наслідків
- Стаття 100. Прикінцеві положення
стаття містить прикінцеві положення, які одночасно є перехідними, оскільки встановлюють умови для поетапного введення в дію норм коментованого Закону і відповідно терміни дії колишніх правил, що регулюють окремі питання. Частина статті Зміст заходів Період (термін дії) Частина 1 Умови та терміни їх дії для реалізації права на
- По-друге, з 1 січня 2013 р. набирають чинності положення, що стосуються:
медичної допомоги: 2) застосування порядків надання медичної допомоги та стандартів медичної допомоги в рамках забезпечення доступності та якості медичної допомоги (п. 4 ст. 10), 3) ліцензування медичної діяльності медичних організацій (подп. "а" п . 1 ч. 1 ст. 15), 4) права Уряду РФ визначати додатковий перелік захворювань для включення їх в перелік захворювань, для
- Стаття 76. Професійні некомерційні організації, створювані медичними працівниками та фармацевтичними працівниками
правових форм юридичних осіб, в яких могли діяти відповідні професійні об'єднання. Медичні та фармацевтичні працівники мають право на створення професійних некомерційних організацій, які можуть формуватися з метою реалізації та захисту прав розвитку медичної та фармацевтичної діяльності, сприяння науковим дослідженням, вирішення інших пов'язаних з
- Стаття 14. Повноваження федеральних органів державної влади у сфері охорони здоров'я
стаття відкриває гл. 3 коментованого Закону, присвячену питанням конкретних повноважень органів влади різного рівня у сфері охорони здоров'я. Відповідні норми були у розд. II Основ законодавства 1993 Правда, на відміну від коментованого Закону в Основах законодавець вів мову не про повноваження, а про компетенцію, що, зокрема, знаходило відображення в найменуванні конкретних
- Стаття 233. Незаконна видача або підробка рецептів чи інших документів, що дають право на отримання наркотичних засобів або психотропних речовин Коментар до статті 233
право на отримання або купівлю цих речовин, що знаходяться в законному обороті (ліцензії на заняття діяльністю, пов'язану з використанням цих речовин та їх прекурсорів, накладні на їх отримання, вимоги медичних і фармацевтичних установ на їх продаж і т.д.). 2. Не утворює складу злочину, передбаченого ст. 233, складання фіктивних документів для приховування розкрадання чи
- Стаття 6.13. Пропаганда наркотичних засобів, психотропних речовин або їх прекурсорів
правопорушенням поширення в спеціалізованих виданнях, розрахованих на медичних і фармацевтичних працівників, відомостей про дозволених до застосування в медичних цілях наркотичних засобах, психотропних речовинах і їх
- Стаття 938. Страховик
правової форми, метою створення яких є страхова діяльність, володіє необхідним статутним капіталом і представившим в орган страхового нагляду документи, перелік яких наведено в п. 1 ст. 32 Закону. Детальніше див. коментар до ст. 6 Закону. § 2. Державний нагляд за діяльністю страховиків здійснює в даний час Міністерство фінансів РФ, в якому є
- Стаття 6.13. Пропаганда наркотичних засобів, психотропних речовин або їх прекурсорів, рослин, що містять наркотичні засоби або психотропні речовини або їх прекурсори, та їх частин, що містять наркотичні засоби або психотропні речовини або їх прекурсори (в ред. Федерального закону від 19.05.2010 N 87-ФЗ)
правопорушенням поширення в спеціалізованих виданнях, розрахованих на медичних і фармацевтичних працівників, відомостей про дозволених до застосування в медичних цілях наркотичних засобах, психотропних речовинах і їх
- Стаття 49. Медичні відходи
стаття є новелою законодавства про охорону здоров'я і, відповідно, вперше знайшла нормативне закріплення. Загальну нормативну базу, яка регулює правові основи поводження з відходами з метою запобігання шкідливого впливу на здоров'я людини і навколишнє середовище, а також залучення їх у господарський обіг в якості додаткових джерел сировини, становлять
- Г.Р. Дзвонів, Н.І. Махонько. Медичне право: навчальний посібник., 2009
право ". У ньому висвітлюються положення російського законодавства у сфері медичного обслуговування. Автори розкривають поняття медичного права, розглядають правове забезпечення охорони здоров'я РФ, принципи організації та функціонування системи російської охорони здоров'я, правове регулювання відносин між громадянами та медичними установами, відповідальність в системі медичного
|