Коментар до статті 1. Коментована стаття присвячена положенню первинної профспілкової організації, її значенням у системі соціального партнерства. 2. Первинна профспілкова організація (її орган) діє в організації (у конкретного роботодавця) і представляє в соціальному партнерстві інтереси своїх членів. Однак при проведенні колективних переговорів, укладанні або зміні колективного договору, а також при розгляді та вирішенні колективних трудових спорів працівників з роботодавцем первинна профспілкова організація може представляти інтереси не тільки своїх членів, але й інших працівників. Стаття 37 ТК передбачає три випадки, коли профспілкові організації (створений ними єдиний представницький орган) виступають від імені всіх працівників даного роботодавця: коли дві або більше первинні профспілкові організації , що поєднують у сукупності більше половини працівників даного роботодавця, створили єдиний представницький орган (ч. 2); коли в організації (в індивідуального підприємця) діє первинна профспілкова організація, що об'єднує більше половини працівників (ч. 3); коли на загальних зборах (конференції) працівників обрана первинна профспілкова організація, якій доручено вступити в колективні переговори від імені всіх працівників (ч. 4). При цьому передача первинної профспілкової організації повноважень від імені працівників, які не є членами профспілки, не проводиться. У зазначених випадках профспілка здійснює представництво всіх працівників незалежно від членства в профспілці в силу прямої вказівки закону. 3. Представництво профспілковими організаціями працівників, які не є членами профспілки, здійснюється тільки в організації (у роботодавця - індивідуального підприємця), на інших рівнях воно неможливе. 4. Коментована стаття передбачає можливість представництва профспілками працівників, які не перебувають членами відповідних організацій, лише для проведення колективних переговорів, укладення або зміни колективного договору, вирішення колективних трудових спорів. Для участі в інших формах соціального партнерства передача повноважень не передбачена, що відрізняється від раніше діяли правил. Видається, що цей недолік чинного законодавства може бути виправлений у колективному договорі або угоді. У зазначених актах можна передбачити можливість представництва працівників, які не є членами професійної спілки, для участі в інших формах соціального партнерства. 5. На відміну від взаємодії в системі соціального партнерства представництво та захист інтересів працівників, які не є членами профспілки, в індивідуальних трудових відносинах здійснюється первинною профспілковою організацією за угодою з конкретним працівником на умовах, встановлених відповідною профспілковою організацією.
|
- Стаття 29. Представники працівників
інтереси працівників. Насамперед, це профспілки та їх об'єднання. Представляти інтереси працівників може і первинна профспілкова організація, а також інші представники, обрані працівниками. Профспілкові організації та профспілки діють через свої органи. Згідно із Законом про профспілки - це органи, утворені відповідно до статуту профспілки, об'єднання (асоціації) профспілок або
- 2. Участь профспілок в звільненні по даній основ
працівників, які є членами профспілки, у зв'язку з невідповідністю займаній посаді проводиться з урахуванням мотивованої думки виборного органу первинної профспілкової організації відповідно до ст. 373 Трудового кодексу РФ. Крім того, за наявності профспілки при проведенні атестації до складу атестаційної комісії в обов'язковому порядку включається представник виборного органу
- 9.6. Профспілка: поняття, основні риси, права та їх гарантії
інтересами по роду їх діяльності, що створюється з метою представництва і захисту їхніх соціально-трудових прав та інтересів. Основні риси профспілок: 1) є різновидом громадських об'єднань; 2) створюються громадянами на добровільних засадах; 3) створюються на основі здійснення спільної виробничої, професійної діяльності; 4) діють на основі
- 4. Повідомлення профспілки і врахування її думки
працівників та служби зайнятості про проведення заходів щодо скорочення чисельності або штату, необхідно повідомити і профспілка. А в деяких випадках доведеться і погоджувати з ним питання звільнення деяких працівників. Але про все по порядку. Так, згідно зі ст. 82 Трудового кодексу РФ роботодавець зобов'язаний у письмовій формі повідомити виборному органу первинної профспілкової організації про майбутній
- Стаття 41. Гарантії співробітнику поліції, обраному (призначеному) в законодавчий (представницький) або виконавчий орган державної влади або в орган місцевого самоврядування
працівника, на виборній посаді у виборному органі первинної профспілкової організації (ч. 2 ст. 375 ТК РФ, ч. 3 ст. 26 Федерального закону "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності"). 3. Про поняття "органи місцевого самоврядування" див. коментар до п. 31 ч. 1 ст. 12 цього Закону. 4. Див також коментар до ст. 12 цього Федерального
- 3. Різновиди громадських об'єднань
представлення інтересів громадян в органах державної влади та органах місцевого самоврядування (ст. 12.2 Закону про громадські об'єднання; Федеральний закон від 21 червня 2001 р. "Про політичні партії"); --- --- СЗ РФ. 2001. N 29. Ст. 2950; 2002. N 12. Ст. 1093; N 30. Ст. 3029 (далі - Закон про політичні партії). е) громадський рух, яким
- Стаття 24. Основні принципи соціального партнерства
стаття встановлює правові основи взаємодії соціальних партнерів - працівників і роботодавців. Положення статті базуються на міжнародно-правових нормах про працю і сформованих традиціях. 2. Основним принципом соціального партнерства є рівноправність сторін. Представники працівників і роботодавці (їх представники) мають рівні права щодо участі в колективних переговорах, в
- Коментар до статті 5.28
інтереси в ході колективних переговорів, укладення, зміни, доповнення колективного договору, угоди та контролю за їх виконанням. Представники роботодавців - керівники організацій або інші повноважні відповідно до статуту організації, іншими правовими актами особи, повноважні органи об'єднань роботодавців, інші уповноважені роботодавцями органи. Сторона, яка одержала
- Стаття 169. Статус містоутворюючих організацій
працівників яких становить не менше двадцяти п'яти відсотків чисельності працюючого населення відповідного населеного пункту. 2. Положення, передбачені цим пунктом, застосовуються також до інших організацій, чисельність працівників яких перевищує п'ять тисяч
- 2.7. Інші підстави звільнення з ініціативи роботодавця
уявлення працівником роботодавцю підроблених документів при укладенні трудового договору (п. 11 ч. 1 ст. 81 Трудового кодексу РФ); - випадки, передбачені трудовим договором з керівником організації, членами колегіального виконавчого органу організації (п. 13 ч. 1 ст. 81 Трудового кодексу РФ); - інші випадки, передбачені законодавством РФ (п. 14 ч. 1 ст. 81 Трудового
- Стаття 8. Локальні нормативні акти, що містять норми трудового права
стаття містить обов'язкову вимогу, що пред'являється до локальних нормативних актів: вони не повинні погіршувати становище працівників порівняно з трудовим законодавством і іншими нормативними правовими актами, що містять норми трудового права, колективним договором, угодами. При цьому враховується і нормотворчість суб'єктів РФ. Стаття 8 передбачає, що в тих випадках, коли локальні
- 2. Відновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу, за рішенням державної інспекції праці або суду
працівник був звільнений з якихось причин, а роботодавець прийняв на його посаду іншого співробітника, але з часом судом або державною інспекцією праці винесено рішення про поновлення на роботі колишнього працівника. У цьому випадку нового співробітника роботодавець зобов'язаний звільнити по підставі п. 2 ч. 1 ст. 83 Трудового кодексу РФ. Таким чином, звільнити у цій підставі можна
- 21. Сільськогосподарські працівники як суб'єкти аграрних правовідносин.
інтересів працівника, що охороняються законом, у сфері обраної ним суспільно корисної діяльності, кіт гарантується д-вою і особистою відповідальністю працівника перед законом, суспільством і трудовим колективом. Правовий статус с / г працівників складається з трьох основних частин: конституційних прав, свобод і обов'язків громадян України; прав і обов'язків, закріплених галузевим зак-вом для всіх
- 2.2. Скорочення штату або чисельності працівників
працівників організації. Порядок звільнення за скороченням штату чимось схожий з звільненням при ліквідації підприємства (відокремленого підрозділу). Наприклад, також необхідно повідомити працівників про майбутнє звільнення, в тій же сумі виплатити вихідну допомогу. Але в той же час процедура звільнення за скороченням штату має велику кількість обмежень і нюансів, які потрібно враховувати
- Глава 4. ОСОБЛИВОСТІ ЗВІЛЬНЕННЯ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПРАЦІВНИКІВ
працівників, таких як: - керівника організації; - сумісника; - педагогічного
- Зміна умов трудового договору
працівника можна при відмові від продовження роботи у зв'язку із зміною визначених сторонами умов трудового договору. Для звільнення по даній підставі необхідно враховувати кілька моментів. 1. Зміна умов трудового договору має бути викликано певними причинами. Як сказано в ст. 74 Трудового кодексу РФ, змінити умови договору можна з причин, пов'язаних зі зміною
|