Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
А.А. МІШИН. Конституційне (державне) право зарубіжних країн, 2008 - перейти до змісту підручника

Розділ IV. ПОЛІТИЧНІ ВІДНОСИНИ


Стаття 48. Виборцями є всі досягли повноліття громадяни - чоловіки і жінки. Голосування є особистим і рівним, вільним і таємним. Його здійснення є громадянським обов'язком.
Виборче право не може бути обмежене інакше як в силу цивільну недієздатність або остаточного кримінальної вироку або у випадках негідної поведінки, зазначених законом <5>.
---
<5> Крім зазначених, Конституція встановлює ще два обмеження в перехідних положеннях XII і XIII.
Стаття 49. Всі громадяни мають право вільно об'єднуватися в партії, щоб демократичним шляхом сприяти визначенню національної політики <6>.
---
<6> Стаття XII перехідних положень забороняє відновлення в якій би то не було формі фашистської партії.
Стаття 50. Всі громадяни можуть направляти в палати петиції з вимогою законодавчих заходів або з викладенням суспільних потреб.
Стаття 51. Всі громадяни обох статей можуть на однакових умовах вступати на службу в державні установи і займати виборні посади відповідно до умов, встановлених законом.
Відносно доступу на державну службу і заняття виборних посад закон може прирівняти до своїх громадян італійців, які не є громадянами Республіки <7>.
---
<7> Офіційний коментар: "Закон може поширити це право на тих, хто, будучи етнічним італійцем, не є громадянином Італійської Республіки".
Закликаю до державних виборним посадам отримують право мати необхідне для цього часом, зберігаючи за собою місце своєї роботи.
Стаття 52. Захист Батьківщини - священний обов'язок громадянина.
Військова служба обов'язкова в межах та в порядку, що встановлені законом. Її несення не повинно завдавати шкоди трудовому становища громадянина та здійснення ним політичних прав.
Організація збройних сил повинна відповідати демократичному духу Республіки.
Стаття 53. Всі зобов'язані брати участь в державних витратах у відповідності зі своїми податковими можливостями.
Податкова система будується на засадах прогресивності.
Стаття 54. Всі громадяни зобов'язані бути вірними Республіці і повинні дотримуватися її Конституцію і закони.
Громадяни, яким довірені державні функції, зобов'язані виконувати їх дисципліновано і чесно, приносячи присягу у випадках, встановлених законом.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Розділ IV. ПОЛІТИЧНІ ВІДНОСИНИ "
  1. § 2. Місцеве самоврядування як основа конституційного ладу
    Основи конституційного ладу являють собою систему вихідних конституційних принципів, закріплених в гол. 1 Конституції РФ, які задають юридичну модель всього суспільства, держави, національного права в сукупності всіх його галузей. Основи конституційного ладу - це і дійсне здійснення даних принципів, і той стан суспільства, держави, національного права, яке
  2. § 2. Місцева адміністрація
    Термін "місцева адміністрація" рівнозначний терміну "виконавчо-розпорядчий орган муніципального освіти". Виконавчо-розпорядчий орган є постійно діючим органом місцевого самоврядування. Законодавство не містить норм про можливість і порядок припинення повноважень місцевої адміністрації. Інститут припинення повноважень передбачений лише для посадових осіб
  3. § 4. Муніципальне правотворчість
    Підготовка муніципальних правових актів - складна і копітка робота, одна з найважливіших сторін діяльності муніципального освіти. В умовах інтенсивності і розширення обміну правотворчої (нормотворчої) діяльності органів місцевого самоврядування зростає значення якісної підготовки муніципальних правових актів, а також дотримання нормотворчої техніки при їх підготовці.
  4. § 1. Поняття комерційного права
    Підприємницька діяльність і відносини, регульовані комерційним правом. Відродження комерційного права в Росії нерозривно пов'язане з її переходом до ринкової економіки. На рубежі 80-90-х років відбулися глибокі зміни у правовому регулюванні економічної діяльності. Було легалізовано підприємництво. Відносини, що є предметом цивільно-правового регулювання,
  5. § 1. Загальні положення
    Завдання правового захисту підприємництва. Здійснюючи правове регулювання суспільних відносин, що складаються в процесі підприємницької діяльності, держава має реалізувати три взаємопов'язані між собою функції: по-перше, визначити основні риси та елементи змісту комерційних правовідносин, тобто виконати конструктивне або творче регулювання, по-друге,
  6. § 1. Поняття і принципи місцевого самоврядування. Моделі взаємовідносин державної влади і місцевого самоврядування
    Поняття місцевого самоврядування відносно недавно стало загальновживаним в російському праві. В якості юридичного терміну воно було закріплено в Законі СРСР від 9 квітня 1990, N 1418-1 "Про загальні засади місцевого самоврядування і місцевого господарства в СРСР". --- Відомості З'їзду народних депутатів СРСР і Верховної Ради СРСР. 1990. N 16. Ст. 267.
  7. § 2. Історичні аспекти формування російської моделі взаємовідносин державної влади і місцевого самоврядування
    Зародження місцевого самоврядування починається з давніх часів, з родоплемінних відносин. Якоюсь мірою племена, що існували в доісторичну епоху, є прообразами сучасного місцевого самоврядування. Так, у роботі "Походження сім'ї, приватної власності і держави" Ф. Енгельс писав: "Ще майже через триста років після заснування Риму родові узи були настільки міцні, що
  8. § 3. Теоретичні основи побудови моделі взаємин державної влади та місцевого самоврядування
    Теорія місцевого самоврядування має величезне значення в сучасній Росії, оскільки навіть в принципі неможливо побудувати ефективну систему соціального управління в відсутність теоретичних основ. Ще більше значення слід приділити аналізу досвіду реалізації теорій місцевого самоврядування на практиці, оскільки тільки таким чином можна виявити невдачі, пояснити їх причини і запропонувати заходи
  9. § 1. Поняття територіальної основи місцевого самоврядування, види муніципальних утворень і їх особливості
    Конституція Російської Федерації називає два типи муніципальних утворень - міські поселення та сільські поселення. Видається, що на різних територіях (тобто в місті і в селі) місцеве самоврядування не може функціонувати однаково, відтінки соціального призначення надають особливості кожної з форм місцевого самоврядування . У першому випадку ми маємо справу з досить "щільної"
  10. § 1. Економічна основа місцевого самоврядування
    Поняття "економічна основа місцевого самоврядування" було введено Федеральним законом 1995 р . Воно не втратило актуальності і в даний час. Ресурсну базу місцевого самоврядування становлять муніципальна власність, місцеві фінанси, майно, що перебуває у державній власності і передане в управління органам місцевого самоврядування, а також інша власність, яка служить