Шкода, заподіяна громадянину або юридичній особі в результаті незаконних дій (бездіяльності) державних органів, органів місцевого самоврядування або посадових осіб цих органів, у тому числі в результаті видання не відповідному закону чи іншому правовому акту акта державного органу або органу місцевого самоврядування, підлягає відшкодуванню. Шкода відшкодовується за рахунок відповідно скарбниці Російської Федерації, скарбниці суб'єкта Російської Федерації чи скарбниці муніципального освіти. Відповідно до частини 4 статті 1 Федерального закону від 30.04.2010 N 68-ФЗ відшкодування шкоди відповідно до цієї статті не перешкоджає присудження компенсації за порушення права на судочинство в розумний строк або права на виконання судового акта в розумний термін. Дія статті 1070 поширюється також на випадки, коли заподіяння шкоди потерпілому мало місце до 1 березня 1996 року, але не раніше 1 березня 1993 року, і заподіяну шкоду залишився невідшкодованих (Федеральний закон від 26.01.1996 N 15-ФЗ).
|
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
- § 4. Відповідальність за шкоду, заподіяну актами влади
Загальні положення. Відповідно до ст. 53 Конституції РФ кожен має право на відшкодування державою шкоди, заподіяної незаконними діями (або бездіяльністю) органів державної влади або їх посадових осіб. Зміст зазначеного права конкретизує ст. 16 ГК, що встановлює, що збитки, заподіяні громадянину чи юридичній особі в результаті незаконних дій (бездіяльності)
- 3. Участь публічно-правових утворень в зобов'язальних відносинах
Державні та муніципальні освіти можуть бути суб'єктами різних зобов'язань, що виникають як з договорів, так і з позадоговірних відносин. У сфері договірних зв'язків поширені випадки їх виступи у ролі державних або муніципальних замовників у договорах поставки або підряду для державних або муніципальних потреб (державних контрактах), де від їх імені
- Стаття 7. Відповідальність громадян та посадових осіб за порушення цього Закону
1. Залежно від характеру та тяжкості вчиненого правопорушення у сфері застосування коментованого Федерального закону громадяни можуть нести кримінальну, адміністративну, цивільно-правову, матеріальну та дисциплінарну відповідальність. 2. КоАП РФ встановлює адміністративну відповідальність за адміністративні правопорушення в галузі військового обліку (гл. 21). КК РФ передбачає
- Стаття 8. Уповноважений орган
1. Коментована стаття присвячена уповноваженому органу. Таким згідно визначення, даного в ст. 3 коментованого Закону (можна сказати, згідно скороченим позначенню, введеному в зазначеній статті в юридико-технічних цілях), є федеральний орган виконавчої влади, який приймає заходи з протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і
- 5.21. Зобов'язання, що виникають внаслідок заподіяння шкоди
Загальні положення Шкода, завдана неправомірними діями (бездіяльністю) особи або майну громадянина або юридичній особі, підлягає відшкодуванню особою, яка заподіяла шкоду, у повному обсязі. Правовий інститут зобов'язань із заподіяння шкоди складається з відносно невеликого числа правових норм. Ними є норми, включені в ГК РФ (ст. 1064 - 1101). Крім того, Повітряний кодекс і
- Стаття 33. Відповідальність співробітника поліції
Коментар до статті 33 1 - 2. Коментована стаття присвячена відповідальності співробітника поліції. Раніше в ч. 1 ст. 40 Закону 1991 про міліції в рамках відповідної регламентації встановлювалося, що за протиправні дії або бездіяльність співробітники міліції несуть встановлену законом відповідальність. Дана норма і відтворена в ч. 2 коментованої статті. У частині ж 1 даної статті
- Відповідальність за шкоду, заподіяну актами управління
. До актів управління, які підпадають під дію ст. 1069 ЦК, відносяться найрізноманітніші владні приписи, які у сфері адміністративного управління * (50). Ними є накази, розпорядження, вказівки і будь-які інші приписи, що підлягають обов'язковому виконанню тими особами, яким вони адресовані. Як правило, вони приймаються в письмовій формі, обов'язковість якої іноді
- § 4. Відповідальність органів, посадових осіб місцевого самоврядування перед фізичними та юридичними особами
Відповідальність органів, посадових осіб місцевого самоврядування перед фізичними та юридичними особами настає в порядку, встановленому федеральними законами. Види відповідальності. У разі порушення органами та посадовими особами місцевого самоврядування прав фізичних та юридичних осіб, заподіяння їм майнової чи моральної шкоди вони можуть бути притягнуті до відповідальності,
- § 1. Загальні положення
Завдання правового захисту підприємництва. Здійснюючи правове регулювання суспільних відносин, що складаються в процесі підприємницької діяльності, держава має реалізувати три взаємопов'язані між собою функції: по-перше, визначити основні риси та елементи змісту комерційних правовідносин, тобто виконати конструктивне або творче регулювання, по-друге,
|