Головна
ГоловнаЦивільне, підприємницьке, сімейне, міжнародне приватне правоЦивільне право → 
« Попередня Наступна »
П.В. Крашенинников. Авторські та суміжні з ними права постатейний коментар глав 70 і 71 цивільного кодексу Російської Федерації, 2010 - перейти до змісту підручника

Стаття 1264. Проекти офіційних документів, символів і знаків Коментар до статті 1264


1. У коментованій статті визначено особливості правового режиму проектів офіційних документів, символів і знаків, які в Законі РФ "Про авторське право і суміжні права" не були виділені як об'єкти авторських прав. Авторські права поширюються лише на проекти даних об'єктів. Відповідно до п. 6 ст. 1259 ЦК РФ офіційні документи державних органів та органів місцевого самоврядування муніципальних утворень, державні символи і знаки, а також символи і знаки муніципальних утворень не є об'єктами авторських прав.
До проектів офіційних документів відносяться проекти законодавчих, виконавчих і судових органів влади. Так, відповідно до ст. 5 Федерального закону "Про обов'язковий примірник документів" (1) офіційні документи - це документи, прийняті органами законодавчої, виконавчої та судової влади, що носять обов'язковий, рекомендаційний чи інформаційний характер. До офіційних документів відносяться закони, судові рішення, інші тексти законодавчого, адміністративного і судового характеру (наприклад, постанови та інші акти арбітражних судів, судів загальної юрисдикції, органів внутрішніх справ та ін.)
---
(1) Збори законодавства РФ. 1995. N 1. Ст. 1.
Офіційні символи і знаки підлягають реєстрації у Державному геральдичному регістрі РФ, який веде Геральдичний рада при Президентові РФ.
В даний Регістр вносяться наступні офіційні символи і відмітні знаки:
- офіційні символи Російської Федерації і суб'єктів Федерації (прапори, герби);
- офіційні символи федеральних органів державної влади та органів державної влади суб'єктів Федерації (прапори, герби, емблеми);
- офіційні символи органів місцевого самоврядування та інших муніципальних утворень (прапори, герби, емблеми);
- відзнаки і відмінності, нагороди федеральних органів виконавчої влади та органів виконавчої влади суб'єктів Федерації (п. 3 Указу Президента РФ від 21 березня 1996 р. N 403 "Про Державний геральдичному регістрі Російської Федерації" < 1>).
---
(1) Збори законодавства РФ. 1996. N 13. Ст. 1307.
Правовий режим проекту офіційного символу чи знака діє до реєстрації офіційного символу і відмітного знака, яка здійснюється після прийняття рішення про затвердження їх описів.
2. Особливості правового режиму офіційних документів, символів і знаків полягають у тому, що стосовно даних об'єктів вводиться поняття розробника офіційного документа. Розробнику належать:
- право авторства на проект офіційного документа;
- право на оприлюднення проекту, якщо це не заборонено державним органом, органом місцевого самоврядування муніципального освіти або міжнародною організацією , на замовлення яких розроблено проект;
- право на ім'я при оприлюднення проекту. Дане право припиняється після офіційного прийняття до розгляду проекту державним органом, органом місцевого самоврядування або міжнародною організацією.
3. Для визначення правового режиму твори, що трансформується в офіційний документ, необхідно встановити, на підставі якого юридичного факту створений цей документ. Такими юридичними фактами можуть бути:
- трудові відносини з автором, у результаті чого офіційний документ стає службовим;
- договір замовлення, в тому числі для державних або муніципальних потреб (у названих випадках оприлюднення документа можливе лише за згодою замовника);
та ін
Припинення прав розробника відбувається у разі:
- оприлюднення проекту розробником з метою використання державним органом, органом місцевого самоврядування, міжнародною організацією;
- напрямки проекту в дані органи або організацію.
З моменту офіційного прийняття проекту до розгляду припиняється право на ім'я. Офіційним прийняттям проекту є, наприклад, внесення проекту до Державної Думи РФ.
Правом внесення проекту федерального закону, федерального конституційного закону мають суб'єкти права законодавчої ініціативи, перелічені в ст. 104 (ч. 1) Конституції РФ: Президент РФ, члени Ради Федерації, депутати Державної Думи, Рада Федерації, Уряд РФ, законодавчі (представницькі) органи суб'єктів Федерації, Конституційний Суд РФ, Верховний Суд РФ і Вищий Арбітражний Суд РФ. Право законодавчої ініціативи належить також Конституційному Суду РФ, Верховному Суду РФ і Вищого Арбітражного Суду РФ з питань їх ведення. Підготовлений до внесення в Державну Думу законопроект і матеріали до нього, передбачені ст. 105 Регламенту Державної Думи, затвердженого Постановою Державної Думи Федеральних Зборів РФ від 22 січня 1998 р. N 2134-II ГД, спрямовуються суб'єктом (суб'єктами) права законодавчої ініціативи на ім'я Голови Державної Думи. Поступив законопроект реєструється в Управлінні документаційного та інформаційного забезпечення Апарату Державної Думи в Системі автоматизованого діловодства та документообігу Державної Думи. З цього моменту законопроект вважається внесеним до Державної Думи і може бути використаний без згоди розробника і без зазначення його імені, а також до нього можуть вноситися зміни відповідно до Регламенту Державної Думи. При цьому суб'єкт права законодавчої ініціативи вказується в тексті внесеного законопроекту до його прийняття в першому читанні. Внесення змін до законопроекту відбувається на засіданні Державної Думи при прийнятті проекту в другому читанні відповідно до ст. 123 Регламенту Державної Думи. Рішення про прийняття федерального закону приймається більшістю голосів від загального числа депутатів палати, а рішення про схвалення федерального конституційного закону - більшістю не менше 2/3 голосів від загальної кількості депутатів Державної Думи.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 1264. Проекти офіційних документів, символів і знаків Коментар до статті 1264 "
  1. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    стаття трактує про передачу проданої речі із застереженням про збереження права власності за продавцем до оплати речі покупцем або настання іншої обставини, тобто про невідкладно обумовленому договорі про передачу. Абзац 1 ст. 491 ГК відокремлює умовну традицію (речову угоду) від лежить в її основі не умовна купівлі-продажу (обязательственной угоди), а також показує, що угода
  2. § 1. Об'єкти авторського права
    1264 ЦК. По-третє, в силу прямої вказівки закону не охороняються авторським правом твори народної творчості. До них належать твори фольклору - частівки, приказки, анекдоти, танці тощо, твори народних художніх промислів, народні костюми, традиційна архітектура і т.д. Причиною виключення творів народної творчості з сфери охорони є те, що авторство
  3. Стаття 1264. Проекти офіційних документів, символів і знаків
    проект офіційного документа, у тому числі на проект офіційного перекладу такого документа, а також на проект офіційного символу чи знака належить особі, яка створила відповідний проект (розробнику). Розробник проекту офіційного документа, символу чи знака вправі оприлюднити такий проект, якщо це не заборонено державним органом, органом місцевого самоврядування
  4. Стаття 1299. Технічні засоби захисту авторських прав Коментар до статті 1299
    1264, 1272 - 1280, 1306, 1325, 1343 ЦК РФ. Встановлена п. 3 коментованої статті можливість звільнення від відповідальності виробників технічних засобів, призначених для усунення технічних заходів захисту авторських прав, не цілком сприяє охороні авторських прав. У зв'язку з цим вбачається доцільним виключення з даного пункту слів "крім випадків, коли цим Кодексом
  5. § 2. Система російського законодавства про інтелектуальну власність
    статтях глави 69 ЦК. За своїм обсягом це приблизно відповідає загальним положенням про інтелектуальну власність, які пропонувалося включити до Цивільного кодексу в якості альтернативи частини четвертої Кодексу в її нинішньому вигляді. Однак своїм змістом норми глави 69 ЦК істотно відрізняються від того, що пропонувалося авторами альтернативного проекту * (135) . Про надуманих поняттях
  6. 1.5. Об'єкти авторського права
    1264 ЦК РФ, право авторства на проект офіційного документа, у тому числі на проект офіційного перекладу такого документа, а також на проект офіційного символу чи знака належить особі, яка створила відповідний проект (розробнику). Розробник проекту офіційного документа, символу чи знака вправі оприлюднити такий проект, якщо це не заборонено державним органом, органом
  7. Стаття 325. Викрадення або пошкодження документів, штампів, печаток чи викрадення марок акцизного збору, спеціальних марок або знаків відповідності Коментар до статті 325
    офіційних документів, штампів, печаток, марок акцизного збору, спеціальних марок або знаків відповідності. Предметом злочину є: офіційні документи, штампи і печатки (ч. 1); паспорт та інші важливі особисті документи (ч. 2); марки акцизного збору, спеціальні марки або знаки відповідності, захищені від підробки (ч. 3). Поняття офіційного документа було розглянуто вище. Штамп
  8. Стаття 12. Обов'язки поліції
    стаття 141 КПК РФ називається "Заява про злочин". Порядку прийняття заяви про явку з повинною присвячена наступна стаття, яка так і іменується "Явка з повинною". У ній законодавець посилається на ч. 3 ст. 141 КПК РФ. Однак нічого не говорить про те, що на порядок прийняття явки з повинною поширюється і ч. 4 ст. 141 КПК РФ. Тому видається, що ч. 4 ст. 141 КПК РФ не має
  9. Глава 17. Про ПОНЯТТІ ВОЛОДІННЯ
    проекті Цивільного уложення Росії розділ про володіння передував розділу про вотчинних (т.е . речових) правах в чужому майні. У прикладених поясненнях наголошувалося, що "новітня наука відкидає значення володіння як особливого права". --- --- Відома німецької цивілістиці багаторічна і проте далека від завершення на користь визнання володіння правом
  10. Стаття 13. Права поліції
    стаття передбачає права поліції . У пояснювальній записці до проекту коментованого Закону зазначалося, що права поліції максимально конкретизовані; виключені деякі норми, що не мають чіткого юридичного змісту і дозволяють довільно (без необхідних підстав, належної процедури і дотримання певних термінів) обмежувати права громадян і організацій, а також які стосуються не
© 2014-2022  yport.inf.ua