Головна
ГоловнаКримінальне, кримінально-процесуальне правоКримінально-процесуальне право → 
« Попередня Наступна »
А.В. Діамантів. КОМЕНТАР ДО Кримінально-виконавчого кодексу РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ, 2011 - перейти до змісту підручника

Стаття 183. Контроль за особами, звільненими від відбування покарання

Коментар до статті 183
1. Ще одним важливим фактором попередження рецидивної злочинності є контроль за особами, звільненими від відбування покарання, особливо в самий рецідівоопасний перший рік після звільнення. Раніше основною формою соціального контролю за відбули позбавлення волі був адміністративний нагляд органів внутрішніх справ. У коментованій статті йдеться, що контроль за особами, звільненими від відбування покарання, здійснюється відповідно до законодавства Російської Федерації і нормативними правовими актами. Але практично такий контроль зараз відсутня, і це зумовлює актуальність питання про прийняття закону про соціальне контролі за особами, звільненими від відбування покарання.
Законом (ч. 6 ст. 79 КК РФ) прямо передбачений суб'єкт контролю тільки для звільнених умовно-достроково з дисциплінарної військової частини - це командування військової частини. Відносно звільнених умовно-достроково з виправних установ як суб'єкта контролю вказується спеціалізований державний орган, але який саме орган повинен здійснювати цей контроль, досі не визначено. Про контроль за іншими категоріями звільнених від покарання в нормативних актах нічого не говориться. Правда, п. 9.15 Інструкції з організації діяльності дільничного уповноваженого міліції, затвердженої Наказом МВС Росії від 16 вересня 2002 р. N 900 (в ред. Від 12 квітня 2007 р. N 356), наказує дільничного уповноваженого контролювати дотримання особами, звільненими з місць позбавлення свободи, обмежень, встановлених для них законодавством.
2. У п. 12 ч. 1 ст. 5 Федерального закону від 24 червня 1999 р. N 120-ФЗ "Про основи системи профілактики бездоглядності та правопорушень неповнолітніх" (в ред. Від 13 жовтня 2009 р.) встановлено, що органи та установи системи профілактики бездоглядності та правопорушень неповнолітніх проводять індивідуальну профілактичну роботу щодо неповнолітніх, звільнених з установ кримінально-виконавчої системи, що повернулися зі спеціальних навчально-виховних установ закритого типу, якщо вони в період перебування в зазначених установах допускали порушення режиму, робили протиправні діяння і (або) після звільнення (випуску) знаходяться в соціально небезпечному положенні і (або) потребують соціальної допомоги та (або) реабілітації.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 183. Контроль за особами, звільненими від відбування покарання "
  1. Стаття 313. Втеча з місця позбавлення волі, з-під арешту або з-під варти Коментар до статті 313
    Основним об'єктом злочину є інтереси правосуддя у сфері виконання судових рішень. Додатковий об'єкт - нормальна діяльність місць позбавлення волі, арешту, утримання під вартою. Якщо втеча супроводжувався ознаками, зазначеними в ч. 3 ст. 313 КК РФ, то в якості додаткового об'єкта виступає також здоров'я людини. Суспільна небезпека втечі полягає в тому, що
  2. Коментар до п. 1
    1. Позбавлення військового звання як вид кримінального покарання передбачено в п. "в" ст. 44 КК РФ поряд з позбавленням спеціального або почесного звання, класного чину і державних нагород. Так як позбавлення військового звання може застосовуватися виключно щодо осіб, які мають військове звання, то є всі підстави для його віднесення до спеціальних видів покарання. Військовими є звання,
  3. Стаття 6. Операції з коштами або іншим майном, що підлягають обов'язковому контролю
    1. У коментованій статті згідно її назві перераховані операції з грошовими коштами або іншим майном, що підлягають обов'язковому контролю. Поняття "операції з грошовими коштами або іншим майном" визначено в ст. 3 коментованого Закону як дії фізичних і юридичних осіб з грошовими коштами або іншим майном незалежно від форми і способу їх здійснення, спрямовані
  4. Стаття 12. Обов'язки поліції
    Коментар до статті 12 Перераховані в цій статті та інші обов'язки поліції в межах своєї компетенції відповідно до займаної посади виконують співробітники поліції. Коментар до пункту 1 цієї статті 1.1. Порядок реалізації даного обов'язку врегульовано Інструкцією про порядок прийому, реєстрації та дозволу в органах внутрішніх справ Російської Федерації
  5. Стаття 13. Права поліції
    Коментар до статті 13 Перерахованими у цій статті, так само як іншими правами поліції в межах своєї компетенції відповідно до займаної посади користуються співробітники поліції. Коментар до пункту 1 цієї статті 1.1. Вимога, про який йдеться в п. 1 ст. 13 коментованого Федерального закону, може бути як письмовим, так і усним. 1.2. Для
  6. Стаття 1. Цілі і завдання кримінально-виконавчого законодавства Російської Федерації
    Коментар до статті 1 січня. У коментованій статті Кримінально-виконавчого кодексу РФ (далі - ДВК РФ) сформульовані цілі кримінально-виконавчого законодавства та його завдання. Саме вони визначають ідеологію кримінально-виконавчого законодавства і тому всі подальше утримання Кодексу визначається на основі і з урахуванням цілей і завдань, що стоять перед законом. Цілями
  7. Стаття 3. Кримінально-виконавче законодавство Російської Федерації та міжнародно-правові акти
    Коментар до статті 3 Розділ 1. Частиною 4 ст. 15 Конституції РФ встановлено, що загальновизнані принципи і норми міжнародного права і міжнародні договори Російської Федерації є складовою частиною її правової системи. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила, ніж передбачені законом, то застосовуються правила міжнародного договору. У розвиток цього
  8. Стаття 82. Режим у виправних установах і його основні вимоги
    Коментар до статті 82 1. Загальне визначення поняття режиму було приведено у ст. 9 ДВК РФ. У ч. 2 цієї статті режим визначається як встановлений порядок виконання та відбування покарання. У розглянутій нормі поняття режиму конкретизується стосовно до поняття режиму у виправних установах, де виповнюється і відбуває покарання у вигляді позбавлення волі. Сутність конкретизації
  9. Стаття 89. Побачення засуджених до позбавлення волі
    Коментар до статті 89 1. Засуджені мають право на побачення. Побачення з родичами надаються в цілях збереження соціально-корисних зв'язків засудженого. За даними спеціальної перепису засуджених 1999 р., 61,8% засуджених не скористалися своїм правом на тривалі побачення, а 50,3% - своїм правом на короткострокові. Кількість побачень встановлюється залежно від виду
  10. Стаття 97. Виїзди засуджених до позбавлення волі за межі виправних установ
    Коментар до статті 97 1. Засудженим у виправній колонії (крім особливого режиму) і виховної колонії, а також залишеним у слідчому ізоляторі або тюрмі для господарського обслуговування можуть бути дозволені виїзди за межі виправної установи. Виїзд засуджених за межі виправної установи є важливим заохочувальним інститутом кримінально-виконавчого права,