Головна
ГоловнаЦивільне, підприємницьке, сімейне, міжнародне приватне правоЦивільне право → 
« Попередня Наступна »
Президенти Російської Федерації Б. ЄЛЬЦИН і В.ПУТІН. Цивільний кодекс Російської Федерації (зі змінами від 20.04.2012г.). Частина перша, 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 279. Викуп земельної ділянки для державних і муніципальних потреб


1. Земельна ділянка може бути вилучена у власника для державних або муніципальних потреб шляхом викупу.
Залежно від того, для чиїх потреб вилучається земля, викуп здійснюється Російською Федерацією, відповідним суб'єктом Російської Федерації чи муніципальній освітою.
2. Рішення про вилучення земельної ділянки для державних або муніципальних потреб приймається федеральними органами виконавчої влади, органами виконавчої влади суб'єкта Російської Федерації або органами місцевого самоврядування.
(В ред. Федерального закону від 18.12.2006 N 232-ФЗ)
Федеральні органи виконавчої влади, органи виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, органи місцевого самоврядування, уповноважені приймати рішення про вилучення земельних ділянок для державних або муніципальних потреб, порядок підготовки і прийняття цих рішень визначаються федеральним земельним законодавством.
(В ред. Федерального закону від 18.12.2006 N 232-ФЗ)
3. Власник земельної ділянки має бути не пізніше ніж за рік до майбутнього вилучення земельної ділянки письмово повідомлений про це органом, який прийняв рішення про вилучення. Викуп земельної ділянки до закінчення року з дня отримання власником такого повідомлення допускається тільки за згодою власника.
4. Рішення федерального органу виконавчої влади, органу виконавчої влади суб'єкта Російської Федерації або органу місцевого самоврядування про вилучення земельної ділянки для державних або муніципальних потреб підлягає державній реєстрації в органі, що здійснює реєстрацію прав на земельну ділянку. Власник земельної ділянки має бути повідомлений про виробленої реєстрації із зазначенням її дати.
(В ред. Федерального закону від 18.12.2006 N 232-ФЗ)
5. Втратив силу. - Федеральний закон від 26.06.2007 N 118-ФЗ.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 279. Викуп земельної ділянки для державних і муніципальних потреб "
  1. § 6. Похідні підстави набуття права власності
    Передача речі за договором про її відчуження. Одним з найбільш типових похідних підстав набуття права власності є передача речі за договором про її відчуження (традиція). Суб'єктом, в особі якого виникає право власності у вказаний момент, є сторона договору. ЦК прямо не визначає коло відповідних договорів. Однак він встановлює, що мова йде про такі
  2. § 3. Застава
    Поняття і предмет застави. Застава є цивільні правовідносини, в силу якого кредитор (заставодержатель) у разі невиконання або неналежного виконання боржником забезпеченого заставою зобов'язання вправі одержати задоволення з вартості заставленого майна переважно перед іншими кредиторами. Заставне правовідношення встановлюється між заставодержателем і заставодавцем. В
  3. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
  4. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    1. Ad hoc [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. Ad referendum [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A fortiori [а фортіорі] - тим більше 4. A posteriori [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A priori [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. Bona fide [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. Causa [кауза] -
  5. 7. Торги
    Торги являють собою один із способів укладення договорів, який тісно пов'язаний з основними законами вільного ринку і висловлює їх найбільш послідовно. Це, зокрема, проявляється у притаманній торгів конкуренції. Така конкуренція може охоплювати найширшу область. Наприклад, при державних поставках і підрядах відбувається конкуренція між тими, хто адресує організатору
  6. 1. Загальні положення
    В основі подання про конкурс як особливої ??правової конструкції лежить ідея змагальності. Змагальності немає там, де все розставлено по місцях. З повною підставою тому конкурсом було протиставлено конкурсне виробництво, в якому "цей процес ретельно врегульовано Законом про банкрутство саме тому, щоб усунути саму можливість" змагання "." Конкурс і "конкурсне
  7. § 5. Право обмеженого користування чужою земельною ділянкою (сервітут)
    Земельний і Цивільний кодекси розглядають сервітут як вторинної речового права. Однак можливий розгляд сервітуту як обтяження земельної ділянки. З точки зору власника земельної ділянки, який сусіди використовують для проходу до водойми, сервітут є обмеженням його права. З точки зору сусідів, сервітут - це право користування чужою земельною ділянкою.
  8. Стаття 9. Повноваження Російської Федерації в галузі земельних відносин
    1. До повноважень Російської Федерації в галузі земельних відносин належать: 1) встановлення основ федеральної політики в галузі регулювання земельних відносин; 2) встановлення обмежень прав власників земельних ділянок, землекористувачів, землевласників, орендарів земельних ділянок, а також обмежень оборотоздатності земельних ділянок; 3 ) державне управління в
  9. Стаття 23. Право обмеженого користування чужою земельною ділянкою (сервітут)
    1. Приватний сервітут встановлюється відповідно до цивільного законодавства. 2. Публічний сервітут встановлюється законом або іншим нормативним правовим актом Російської Федерації, нормативним правовим актом суб'єкта Російської Федерації, нормативним правовим актом органу місцевого самоврядування у випадках, якщо це необхідно для забезпечення інтересів держави, місцевого самоврядування
  10. Стаття 31. Вибір земельних ділянок для будівництва
    1. Громадянин або юридична особа, зацікавлені у наданні земельної ділянки для будівництва, звертаються до виконавчого органу державної влади або орган місцевого самоврядування, передбачені статтею 29 цього Кодексу, із заявою про вибір земельної ділянки та попереднє погодження місця розміщення об'єкта. У даній заяві мають бути зазначені призначення