Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
Ю. П. Орловський. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації (постатейний), 2009 - перейти до змісту підручника

Стаття 35.1. Участь органів соціального партнерства у формуванні та реалізації державної політики у сфері праці

Коментар до статті 35.1. Коментована стаття спрямована на створення гарантій участі органів соціального партнерства у формуванні та реалізації державної політики у сфері праці.
2. Частина 1 статті практично закріплює право комісій з регулювання соціально-трудових відносин або (у разі їх відсутності) відповідних профспілок (їх об'єднань) та об'єднань роботодавців на участь у розробці та (або) обговоренні трьох видів правових актів: нормативних правових актів (в т. ч. законопроектів); програм соціально-економічного розвитку; інших правових актів.
З цим правом кореспондує обов'язок державних органів (федеральних і регіональних) та органів місцевого самоврядування забезпечити умови для його реалізації.
3. Порядок участі в розробці та обговоренні зазначених правових актів у загальних рисах визначено ч. 2 та ч. 3 коментованої статті. Проекти відповідних правових актів направляються в комісії з регулювання соціально-трудових відносин, а за їх відсутності - профспілкам (об'єднанням профспілок) і об'єднанням роботодавців. Останні приймають рішення, що відображають їх думку з приводу представлених проектів, зауваження та пропозиції, і доводять їх до відома органів, що розробили відповідні проекти.
Державні органи та органи місцевого самоврядування зобов'язані розглядати і враховувати рішення органів соціального партнерства (або соціальних партнерів).
Більш детально порядок участі тристоронніх комісій (профспілок та об'єднань роботодавців) у розробці правових актів має бути визначений федеральними законами, іншими нормативними правовими актами, угодами.
4. Процедура реалізації права на участь у формуванні державної політики повинна розроблятися стосовно:
Російської тристоронньої комісії з регулювання соціально-трудових відносин (РТК);
регіональним тристоронньої комісії з регулювання соціально-трудових відносин;
територіальним тристороннім комісіям з регулювання соціально-трудових відносин;
галузевих (міжгалузевих) комісіям з регулювання соціально-трудових відносин, чинним на федеральному рівні;
галузевих (міжгалузевих) комісіям з регулювання соціально-трудових відносин, чинним на регіональному рівні;
галузевих (міжгалузевих) комісіям з регулювання соціально-трудових відносин, чинним на територіальному рівні;
об'єднанням регіональних професійних спілок, що діють на федеральному рівні;
регіональним об'єднанням (асоціаціям) організацій профспілок;
регіональним професійним спілкам ;
територіальним організаціям профспілок;
загальноросійським галузевих (міжгалузевих) об'єднанням роботодавців;
регіональним об'єднанням роботодавців;
регіональним галузевим об'єднанням роботодавців;
територіальним об'єднанням роботодавців;
територіальним галузевим об'єднанням роботодавців.
З урахуванням того що відповідно до ст. 35 ТК правове становище комісій, створених на регіональному та територіальному рівнях, визначається законодавством суб'єктів РФ, федеральним законодавством можуть бути передбачені лише загальні гарантії, що забезпечують реалізацію ними розглянутого права. Детальна процедура їх взаємодії з органами державної влади суб'єкта РФ або органами місцевого самоврядування повинна визначатися регіональним законодавством. Це повною мірою відноситься і до профспілок (їх об'єднанням) і об'єднанням роботодавців, що діють на зазначених рівнях.
5. У силу специфіки законотворчої діяльності та рівня її здійснення основним партнером палат Федеральних Зборів РФ повинна бути РТК. У тих випадках, коли приймається у сфері праці або соціального розвитку законопроект є кодифікованим актом або зачіпає інтереси працівників кількох галузей (сфер економічної діяльності), мабуть, доцільно залучення до його обговорення не тільки РТК, але і галузевих (міжгалузевих) комісій або відповідних об'єднань профспілок і роботодавців.
Очевидно, взаємодія на цьому рівні має здійснюватися шляхом надання відповідним комісіям, профспілкам і об'єднанням роботодавців інформації про підготовлювані проектах законів та притягнення їх до обговорень у вигляді парламентських слухань, засідань профільного комітету і т.п.
6. Уряд РФ приймає в силу вказівки Трудового кодексу ряд нормативних правових актів з урахуванням думки РТК. З цією комісією воно повинно взаємодіяти в ході підготовки і обговорення програм соціально-економічного розвитку та постанов у сфері праці, розглядаючи рішення Комісії з конкретних проектів нормативних та інших правових актів. Що стосується галузевих (міжгалузевих) комісій (у разі їх відсутності - відповідних об'єднань профспілок і роботодавців), то вони можуть залучатися до обговорень програм соціально-економічного розвитку та постанов, які зачіпають інтереси працівників і роботодавців відповідної галузі (сфери економічної діяльності).
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 35.1. Участь органів соціального партнерства у формуванні та реалізації державної політики у сфері праці "
  1. Стаття 25. Сторони соціального партнерства
    беруть участь представники сторін, зазначені в ст. ст. 29 - 31, 33, 34 ТК, проте вони діють від імені та в інтересах сторін. Правові наслідки їхніх дій настають для працівників і роботодавців. Представники сторін несуть відповідальність за невиконання колективного договору, угоди лише за наявності вини в невиконанні конкретних зобов'язань (див. коментар. До ст. 55). 2. Законодавець
  2. Стаття 28. Особливості застосування норм цього розділу
    участі державних цивільних службовців у системі соціального
  3. Стаття 34. Інші представники роботодавців
    стаття передбачає обмежені можливості участі роботодавців у системі соціального партнерства через представників, які не є об'єднаннями роботодавців. Тепер державні органи та органи місцевого самоврядування можуть представляти інтереси лише установ та інших організацій, що фінансуються з бюджету. Такі роботодавці можуть не створювати об'єднання, а уповноважити на
  4. Стаття 23. Поняття соціального партнерства в сфері праці
    стаття дає легальне визначення соціального партнерства в сфері праці. Запропоноване визначення включає всі види взаємодії між працівниками (їх представниками), роботодавцями (їх представниками) і органами державної влади або органами місцевого самоврядування. 2. Взаємодія може проявлятися у проведенні консультацій, веденні колективних переговорів та укладенні
  5. 2. Права та обов'язки учасників партнерства
    учасники вправі одержати при виході з нього або при його ліквідації частина майна партнерства, тобто мати прямі майнові вигоди від участі в некомерційній організації. Таким чином, партнерство може розподіляти частину свого майна між його учасниками, що також суперечить статусу партнерства як некомерційної організації. Партнери мають право брати участь в управлінні його
  6. Стаття 30. Представлення інтересів працівників первинними профспілковими організаціями
    стаття присвячена положенню первинної профспілкової організації, її значенням у системі соціального партнерства. 2. Первинна профспілкова організація (її орган) діє в організації (у конкретного роботодавця) і представляє в соціальному партнерстві інтереси своїх членів. Однак при проведенні колективних переговорів, укладанні або зміні колективного договору, а також при розгляді та
  7. Стаття 29. Представники працівників
    участі не приймають. 4. Залежно від рівня соціального партнерства представниками працівників можуть виступати загальноросійські профспілки (їх об'єднання), територіальні або первинні організації професійних
  8. Стаття 27. Форми соціального партнерства
    стаття визначає основні форми соціального партнерства в сфері праці. 2. Колективні переговори та укладення колективно-договірних актів (колективних договорів і угод) є головною формою соціального партнерства. Це - реалізація працівниками (в особі їх представників) та роботодавцями права на колективно-договірне регулювання. Зазначена форма соціального партнерства
  9. 8.2. Державна політика в сфері формування і використання інформаційних ресурсів
    органів державної влади, органів місцевого самоврядування, організацій та громадських об'єднань на основі державних інформаційних ресурсів; забезпечення національної безпеки у сфері інформатизації, а також реалізації прав громадян, організацій в умовах інформатизації; сприяння формуванню ринку інформаційних ресурсів, послуг, інформаційних систем, технологій, засобів
  10. Стаття 26. Рівні соціального партнерства
    стаття визначає мету колективного договору як встановлення зобов'язань працівників і роботодавців, треба мати на увазі, що економічне і правове становище соціальних партнерів різна. У зв'язку з цим ніяких додаткових (порівняно з трудовими договорами, правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими інструкціями) зобов'язань на працівників покласти не можна. Вони можуть лише
  11. 50. Поняття і зміст державного регулювання агропромислового виробництва
    соціальної сфери села; 6) інші напрями, визначені законодавством РФ. Товаровиробникам у сфері агропромислового виробництва гарантується можливість вільної реалізації сільськогосподарських продукції, сировини і продовольства. Органи державної влади стимулюють формування ринкової системи збуту та реалізації сільськогосподарських продукції, сировини і продовольства в
  12. 1. Поняття і види некомерційних партнерств
    учасників, що має виняткову компетенцію. Можливо також створення в ньому постійно діючого колегіального органу типу наглядової ради. У партнерстві обов'язковий одноосібний виконавчий (волевиявлятися) орган, утворений його вищим органом. У випадках, передбачених статутом, можливе створення колегіального виконавчого органу (правління, директорату і т.п.).
  13. Стаття 31. Інші представники працівників
    участь у системі соціального партнерства лише в тому випадку, коли в організації немає первинних профспілкових організацій або жодна профспілкова організація не об'єднує більше половини працівників даного роботодавця і жодна з них не уповноважена представляти інтереси всіх працівників (див. коментар. до ст. ст. 30, 37). У зазначених випадках можливі два варіанти поведінки: а) загальні збори
  14. Стаття 24. Основні принципи соціального партнерства
    стаття встановлює правові основи взаємодії соціальних партнерів - працівників і роботодавців. Положення статті базуються на міжнародно-правових нормах про працю і сформованих традиціях. 2. Основним принципом соціального партнерства є рівноправність сторін. Представники працівників і роботодавці (їх представники) мають рівні права щодо участі в колективних переговорах, в
  15. § 4. Некомерційне партнерство
    партнерство
  16. 2. Соціальне забезпечення населення.
    Органів служби зайнятості, в тому числі, в період тимчасової непрацездатності (Закон РФ від 19 квітня 1991 р. N 1032-1 "Про зайнятість населення в Російській Федерації" в ред. Від 18 жовтня 2007 р .) * (94), б) придбання товарів, робіт, послуг на користь громадян для забезпечення їх потреб в цілях реалізації заходів соціальної підтримки населення. Згідно ст. 12 Федерального закону від 17 липня 1999 р. N 178-ФЗ
  17. Коментар до статті 15.10
    органами державної влади Російської Федерації і призначені для реалізації конституційних прав громадян на: - соціальне забезпечення за віком; - соціальне забезпечення за хвороби, інвалідності, у разі втрати годувальника, народження і виховання дітей і в інших випадках, передбачених законодавством РФ про соціальне забезпечення; - соціальне забезпечення у випадку безробіття;
  18. Стаття 35. Комісії з регулювання соціально-трудових відносин
    стаття передбачає створення спеціальних комісій з ведення колективних переговорів та укладення відповідних колективно-договірних актів. 2. Такі комісії утворюються за рішенням сторін на рівноправній основі. Вони складаються з наділених належними повноваженнями представників кожної сторони. Треба розрізняти представників працівників і роботодавців, пойменованих в законі і володіють
  19. 14.5. Методи непрямого державного управління
    органу виконавчої влади та ін), 2) методи управління колективними суб'єктами (формування єдиного колективу, підвищення колективної відповідальності, взаєморозуміння та ін); 3) методи управління поведінкою індивідуальних суб'єктів ( формування почуття відповідальності, єднання та ін.) Види психологічних методів: 1) гуманізація праці; 2) комплектування малих
  20.  37.1. Зміст і основні напрями державної політики у сфері соціального захисту населення
      організації / За ред. В. А. Козбаненко. - М.: Статут, 2000. - С. 733-734. ві напрями реформування пенсійного забезпечення в Україні »1. У них була дана характеристика сучасного стану пенсійного забезпечення громадян, аналіз чинників, що зумовили необхідність проведення в Україні глибокого реформування пенсійного забезпечення, який грунтуватиметься на положеннях