1. Викид шкідливих речовин в атмосферне повітря або шкідливий фізичний вплив на нього без спеціального дозволу - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від двох тисяч до двох тисяч п'ятисот рублів; на посадових осіб - від чотирьох тисяч до п'яти тисяч рублів; на осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи, - від чотирьох тисяч до п'яти тисяч рублів або адміністративне призупинення діяльності на строк до дев'яноста доби; на юридичних осіб - від сорока тисяч до п'ятдесяти тисяч рублів або адміністративне призупинення діяльності на строк до дев'яноста доби. (В ред. Федеральних законів від 09.05.2005 N 45-ФЗ, від 22.06.2007 N 116-ФЗ) 2. Порушення умов спеціального дозволу на викид шкідливих речовин в атмосферне повітря або шкідливий фізичний вплив на нього - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від однієї тисячі п'ятисот до двох тисяч рублів; на посадових осіб - від трьох тисяч до чотирьох тисяч рублів; на юридичних осіб - від тридцяти тисяч до сорока тисяч рублів. (В ред. Федерального закону від 22.06.2007 N 116-ФЗ) 3. Порушення правил експлуатації, невикористання споруд, апаратури та обладнання для очищення газів і контролю викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря, які можуть призвести до його забруднення, або використання несправних зазначених споруд, устаткування або апаратури - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч рублів; на осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи, - від однієї тисячі до двох тисяч рублів або адміністративне призупинення діяльності на строк до дев'яноста доби; на юридичних осіб - від десяти тисяч до двадцяти тисяч рублів або адміністративне призупинення діяльності на строк до дев'яноста доби. (В ред. Федеральних законів від 09.05.2005 N 45-ФЗ, від 22.06.2007 N 116-ФЗ)
|
- Стаття 8.21. Порушення правил охорони атмосферного повітря
правил експлуатації, невикористання споруд, апаратури та обладнання для очищення газів і контролю викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря, які можуть призвести до його забруднення, або використання несправних зазначених споруд, устаткування або апаратури - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від десяти до двадцяти мінімальних розмірів
- Стаття 246. Порушення правил охорони навколишнього середовища при виробництві робіт Коментар до статті 246
порушення ". --- --- Бюлетень Верховного Суду РФ. 1999. N 1. Предмет злочину - довкілля в сукупності складових її природних ресурсів. Згідно ст. 1 Федерального закону "Про охорону навколишнього середовища" під навколишнім середовищем розуміється "сукупність компонентів природного середовища, природних і природно-антропогенних об'єктів, а також антропогенних
- Стаття 251. Забруднення атмосфери Коментар до статті 251
порушення правил охорони праці. Відносини з охорони атмосфери регулюються Федеральними законами від 10 січня 2002 р. N 7-ФЗ "Про охорону навколишнього середовища", від 4 травня 1999 р. N 96-ФЗ "Про охорону атмосферного повітря"; Законом РФ від 30 березня 1999 р. N 52-ФЗ "Про санітарно-епідеміологічне благополуччя населення"; Постановою Уряду РФ від 24 травня 1995 р. N 526 "Про першочергові заходи щодо
- Тема 4.2. Правові екологічні вимоги, процедури і відносини з використання природних ресурсів та охорони навколишнього середовища
стаття встановила, що при здійсненні господарської, управлінської та іншої діяльності, що надає негативний вплив на стан навколишнього природного середовища, державні органи, підприємства, установи, організації, а також громадяни Російської Федерації , іноземні юридичні особи та громадяни, особи без громадянства зобов'язані керуватися принципами: пріоритету охорони життя і
- 31.4. Адміністративна відповідальність в галузі використання і охорони природних ресурсів
порушення в цій області передбачена дисциплінарна, майнова, адміністративна та кримінальна відповідальність залежно від вини, екологічного ризику, ступеня екологічної небезпеки діянь осіб. Адміністративна відповідальність за проступки в галузі використання і охорони природних ресурсів передбачена Кодексом України про Адміністративні правопорушення та окремими
- 11.1. Загальні положення
порушенням. Водночас Конституція РФ (ст. 58) встановлює й обов'язок кожного зберігати природу і навколишнє природне середовище, дбайливо ставитися до природних багатств. Конституційні основи екологічного права отримують подальший розвиток і закріплення у федеральних законах, в тому числі в Законі РРФСР «Про охорону навколишнього природного середовища» *, Федеральному законі «Про екологічну
- 11.2. Екологічні вимоги при здійсненні окремих видів діяльності
порушення приймання об'єктів. Юридичні особи та інші учасники господарської діяльності зобов'язані дотримуватися екологічних вимог і в процесі експлуатації підприємств та інших об'єктів. Викид і скидання шкідливих речовин, поховання відходів допускаються тільки на основі спеціального дозволу, в якому встановлюються нормативи гранично допустимих викидів і скидів шкідливих речовин та інші
- 3. Загальні екологічні злочини
статтях передбачена відповідальність за заподіяння шкоди навколишньому середовищу при роботі підприємств певного профілю. Так Кримінальний кодекс ФРН в розд . 29 "Злочинні діяння проти навколишнього середовища" встановив відповідальність не тільки за посягання на конкретні об'єкти природи, а й за незаконну експлуатацію установок (_ 327); незаконне поводження з радіоактивними речовинами та іншими
- 4. Спеціальні екологічні злочини
статтями, що і забруднення внутрішніх вод (наприклад, в Іспанії, Німеччини). Так, у Кримінальному кодексі ФРН норма про посягання на чистоту морського середовища відсутня. Проте в _ 330d, в якому дається визначення понять, йдеться, що під водним джерелом розуміються наземні водні ресурси, грунтові води і море. Забруднення атмосфери (ст. 251 КК). Кримінальний кодекс 1960 передбачав
- Використана література
стаття була введена внаслідок приєднання СРСР до Міжнародної Женевської конвенції від 12 вересня 1923 "Про боротьбу з розповсюдженням і торгівлею порнографічними виданнями". * (373) Див: Відомості Верховної Ради УРСР. 1972. N 51. Ст. 1207; 1987. N 27. Ст. 961; 1974. N 29. Ст. 782; 1974. N 29. Ст. 782; 1986. N 32. Ст. 904; 1988. N 14. Ст. 2664. * (374) Див там же. 1991. N 44. Ст. 1430.
|