(в ред. Федерального закону від 18.12.2006 N 232-ФЗ) (введена Федеральним законом від 31.12.2005 N 199-ФЗ) 1. Російська Федерація передає органам державної влади суб'єктів Російської Федерації здійснення повноважень у сфері організації та проведення державної експертизи проектної документації, державної експертизи результатів інженерні шукування, за винятком зазначеної в пункті 5.1 статті 6 цього Кодексу державної експертизи проектної докумен-тації, державної експертизи результатів інженерних вишукувань, якщо інше не передбачено Федеральним законом від 29 грудня 2004 року N 191-ФЗ "Про введення в дію Містобудівного кодексу Російської Федерації" (далі - Федеральний закон про введення в дію цього Кодексу). (В ред. Федеральних законів від 18.12.2006 N 232-ФЗ, від 20.03.2011 N 41-ФЗ) 1.1. Російська Федерація передає органам державної влади суб'єктів Російської Федерації здійснення повноважень у сфері контролю за дотриманням органами місцевого самоврядування законодавства про містобудівну діяльність. (Частина 1.1 введена Федеральним законом від 18.12.2006 N 232-ФЗ) 2. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює функції з вироблення державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері будівництва, архітектури, містобудування, має право приймати нормативні правові акти з питань, що належать до сфери переданих повноважень, а також видавати методичні вказівки та інструктивні матеріали щодо їх здійснення органами виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, обов'язкові для виконання. 3. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює функції з реалізації державної політики, з надання державних послуг, управління державним майном у сфері будівництва, містобудування, промисловості буді-вельних матеріалів та житлово-комунального господарства: 1) погоджує структуру органів виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації в галузі державного експерта-зи проектної документації, державної експертизи результатів інженерних вишукувань і в галузі контролю за дотриманням орга-нами місцевого самоврядування законодавства про містобудівну діяльність; (в ред. Федеральних законів від 18.12.2006 N 232-ФЗ, від 20.03.2011 N 41-ФЗ) 2) здійснює контроль за виконанням нормативних правових актів, що приймаються органами державної влади суб'єктів Російської Федерації з питань переданих повноважень, з правом напрямки обов'язкових для виконання приписів про скасування зазначених нормативних правових актів або про внесення в них змін; (в ред. Федерального закону від 18.07.2011 N 242-ФЗ) 3) здійснює контроль за повнотою і якістю здійснення органами державної влади суб'єктів Російської Феде-рації переданих повноважень з правом напрямки приписів про усунення виявлених порушень, а також про притягнення до відпові-дальності посадових осіб, що виконують обов'язки щодо здійснення переданих повноважень; (в ред. Федерального закону від 18.07.2011 N 242-ФЗ) 4) у разі невиконання або неналежного виконання органами державної влади суб'єктів Російської Федерації пе-Реда в відповідно до цієї статті повноважень готує та вносить в Уряд Російської Федерації для прийняття рішен-ня пропозиції про тимчасове вилучення відповідних повноважень в органів державної влади суб'єктів Російської Федеративної-ції; (п. 4 в ред. Федерального закону від 18.12.2006 N 232-ФЗ) 5) встановлює зміст і форми подання звітності про здійснення переданих повноважень, у разі необхід-мости встановлює цільові прогнозні показники. 4. Вища посадова особа суб'єкта Російської Федерації (керівник вищого виконавчого органу державної влади суб'єкта Російської Федерації): 1) самостійно призначає на посаду та звільняє з посади керівників органів виконавчої влади суб'єкта Російської Федерації, які здійснюють передані повноваження; 2) затверджує за погодженням з федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з реалізації дер-жавної політики, надання державних послуг, управління державним майном у сфері будівництва, містобудування-тва, промисловості будівельних матеріалів та житлово-комунального господарства, структуру органів виконавчої влади суб'єкта Російської Федерації в області державної експертизи проектної документації, державної експертизи результа-тов інженерних вишукувань і в галузі контролю за дотриманням органами місцевого самоврядування законодавства про містобудівник-ної діяльності; (в ред. Федеральних законів від 18.12.2006 N 232-ФЗ, від 20.03.2011 N 41-ФЗ) 3) самостійно організовує діяльність щодо здійснення переданих повноважень у відповідності з федеральним законодавством та нормативними правовими актами, передбаченими частиною 2 цієї статті; 4) забезпечує своєчасне подання до федеральний орган виконавчої влади, який здійснює функції з реалізації державної політики, з надання державних послуг, управління державним майном у сфері будівництва, містобудування , промисловості будівельних матеріалів та житлово-комунального господарства, звітності за встановленою формою про здійснення переданих повноважень, про досягнення цільових прогнозних показників у разі їх встановлення, примірників нормативних правових актів, що приймаються органами державної влади суб'єктів Російської Федерації з питань переданих повноважень. 5. Здійснення зазначених у частині 1 цієї статті повноважень Російської Федерації передається органам державної влади суб'єктів Російської Федерації без надання субвенцій з федерального бюджету. Фінансування повноваження з здійсненням організації та проведення державної експертизи проектної документації і (або) державної експертизи ре-злиттів інженерних вишукувань здійснюється за рахунок коштів забудовника або технічного замовника, які направили проектну до-документацію та (або) результати інженерних вишукувань на державну експертизу. (В ред. Федеральних законів від 18.12.2006 N 232-ФЗ, від 20.03.2011 N 41-ФЗ, від 28.11.2011 N 337-ФЗ) 6. Повноваження, передані згідно з цією статтею органам державної влади суб'єктів Російської Федерації, можуть бути тимчасово вилучені Урядом Російської Федерації за поданням федерального органу виконавчої влади, який здійснює функції з реалізації державної політики, надання державних послуг, управління державним майном у сфері будівництва, містобудування, промисловості будівельних матеріалів та житлово-комунального госпо-ва, у разі невиконання або неналежного виконання органами державної влади суб'єктів Російської Федерації відпо-чих повноважень. (Частина 6 введена Федеральним законом від 18.12.2006 N 232-ФЗ) 7. Протягом місяця з дня надходження відомостей про невиконанні чи неналежному виконанні органами державної вла-сті суб'єкта Російської Федерації повноважень, переданих згідно з цією статтею, федеральний орган виконавчої влади, який здійснює функції з реалізації державної політики, надання державних послуг, управління державного-венним майном у сфері будівництва, містобудування, промисловості будівельних матеріалів та житлово-комунального господарства, проводить перевірку достовірності зазначених відомостей і за результатами перевірки видає висновок про належне исполне-ванні органами державної влади суб'єкта Російської Федерації переданих повноважень або готує та вносить в Уряд Російської Федерації пропозиції для прийняття рішення про тимчасове вилучення відповідних повноважень в органів державної влади суб'єктів Російської Федерації. (Частина 7 введена Федеральним законом від 18.12.2006 N 232-ФЗ) 8. Повноваження, зазначені у частині 6 цієї статті і тимчасово вилучені, здійснюються федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з реалізації державної політики, надання державних послуг, управління державного-венним майном у сфері будівництва, містобудування, промисловості будівельних матеріалів та житлово-комунального господарства, або підвідомчим йому державною (бюджетним або автономним) установою. (Частина 8 введена Федеральним законом від 18.12.2006 N 232-ФЗ, в ред. Федерального закону від 24.07.2007 N 215-ФЗ)
|
- Стаття 7. Повноваження органів державної вла-сті суб'єктів Російської Федерації в області містобудівельно-котельної діяльності
До повноважень органів державної влади суб'єктів Російської Федерації в області містобудівної діяльності від-носяться: 1) підготовка та затвердження документів територіального планування суб'єктів Російської Федерації; 2) затвердження документації з планування території для розміщення об'єктів регіонального значення у випадках, передбачених цим Кодексом; (в ред.
- Стаття 3. Законодавство про містобудівну діяльність
1. Законодавство про містобудівну діяльність складається з цього Кодексу, інших федеральних законів та інших нор-мативно правових актів Російської Федерації, а також законів та інших нормативних правових актів суб'єктів Російської Федеративної-ції. 2. Федеральні закони і прийняті відповідно з ними інші нормативні правові акти Російської Федерації, утримуючи-щие норми, що регулюють
- Стаття 5. Суб'єкти містобудівних відносин
1. Суб'єктами містобудівних відносин є Російська Федерація, суб'єкти Російської Федерації, муніципальні освіти, фізичні та юридичні особи. 2. Від імені Російської Федерації, суб'єктів Російської Федерації, муніципальних утворень у містобудівних ставлення-пах виступають відповідно органи державної влади Російської Федерації, органи державної влади
- Стаття 2. Основні принципи законодавства про містобудівну діяльність
Законодавство про містобудівну діяльність і видані відповідно до нього нормативні правові акти грунтуються на наступних принципах: 1) забезпечення сталого розвитку територій на основі територіального планування та містобудівного зонірова-ня, 2) забезпечення збалансованого врахування екологічних, економічних, соціальних та інших факторів при здійсненні
- Стаття 10. Повноваження суб'єктів Російської Федерації в галузі земельних відносин
1. До повноважень суб'єктів Російської Федерації ставляться резервування, вилучення, у тому числі шляхом викупу, земель для потреб суб'єктів Російської Федерації, розробка та реалізація регіональних програм використання та охорони земель, що у межах суб'єктів Російської Федерації; інші повноваження, не віднесені до повноважень Російської Федерації або до повноважень органів місцевого
- Стаття 9. Повноваження Російської Федерації в галузі земельних відносин
1. До повноважень Російської Федерації в галузі земельних відносин належать: 1) встановлення основ федеральної політики в галузі регулювання земельних відносин; 2) встановлення обмежень прав власників земельних ділянок, землекористувачів, землевласників, орендарів земельних ділянок, а також обмежень оборотоздатності земельних ділянок; 3) державне управління в
- Стаття 58. Відповідальність за порушення законодав-ства про містобудівну діяльність
Особи, винні в порушенні законодавства про містобудівну діяльність, несуть дисциплінарну, майнову, адміні-стративно, кримінальну відповідальність відповідно до законодавства Російської
- Стаття 4. Відносини, регульовані законодавець-ством про містобудівну діяльність
1. Законодавство про містобудівну діяльність регулює відносини щодо територіального планування, містобудівельно-тельному зонуванню, плануванні території, архітектурно-будівельного проектування, відносини з будівництва об'єктів капітального будівництва, їх реконструкції, капітального ремонту, а також з експлуатації будівель, споруд (далі - містобудівельно-тільні відносини). (У
- § 2. Наділення органів місцевого самоврядування окремими державними повноваженнями.
Стаття 132 Конституції РФ передбачає, що органи місцевого самоврядування можуть наділятися законом окремими державними повноваженнями з передачею необхідних для їх здійснення матеріальних і фінансових коштів, тобто даною статтею встановлено необхідні вимоги: наділення державними повноваженнями законом - форма правової регламентації; передача необхідних коштів для
- Стаття 57. Порядок ведення інформаційних систем забезпечення містобудівної діяльності і на-дання відомостей інформаційних систем забезпечення градо-будівельної діяльності
1. Ведення інформаційних систем забезпечення містобудівної діяльності здійснюється органами місцевого само-врядування міських округів, органами місцевого самоврядування муніципальних районів шляхом збору, документування, актуалізації, обробки, систематизації, обліку та зберігання відомостей, необхідних для здійснення містобудівної діяльності. 2. Органи державної влади або
- Стаття 1.3.1. Предмети ведення суб'єктів Російської Федерації в області законодавства про адміністративні правопорушення
(Введена Федеральним законом від 28.12.2009 N 380-ФЗ) 1. До відання суб'єктів Російської Федерації в області законодавства про адміністративні правопорушення належить: 1) встановлення законами суб'єктів Російської Федерації про адміністративні правопорушення адміністративної відповідальності за порушення законів та інших нормативних правових актів суб'єктів Російської Федерації, нормативних
- Стаття 44. Містобудівні плани земельних ділянок
До 31 грудня 2013 року в відношенні земельних ділянок, призначених для будівництва, реконструкції лінійних об'єктів, можуть надаватися містобудівні плани земельних ділянок у порядку, встановленому Містобудівною кодексом Рос-сийской Федерації (Федеральний закон від 29.12.2004 N 191-ФЗ). 1. Підготовка містобудівних планів земельних ділянок здійснюється стосовно
- Стаття 6. Повноваження органів державної влади Російської Федерації в області містобудівної діяль-ності
До повноважень органів державної влади Російської Федерації в області містобудівної діяльності відносяться: 1) підготовка та затвердження документів територіального планування Російської Федерації; 2) затвердження документації з планування території для розміщення об'єктів федерального значення у випадках, передбачених цим Кодексом; (в ред. Федерального закону від
- Стаття 8.1. Контроль за дотриманням органами державної влади суб'єктів Російської Федерації, органу-ми місцевого самоврядування законодавства про місто-будівельної діяльності
(Введена Федеральним законом від 18.12.2006 N 232-ФЗ) 1. Федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з реалізації державної політики, надання державних послуг, управління державним майном у сфері будівництва, містобудування, промисловості буді-вельних матеріалів та житлово-комунального господарства, органами державної влади суб'єктів
- Стаття 168.1. Поняття тимчасової фінансової адмініст-рації
Тимчасова фінансова адміністрація - федеральний орган виконавчої влади (виконавчий орган державної вла-сті суб'єкта Російської Федерації), уповноважений Урядом Російської Федерації (вищим виконавчим органом державної влади суб'єкта Російської Федерації) підготовляти й здійснювати заходи з відновлення платоспроможності суб'єктів незалежно єкта Російської Федерації
- § 1. Форми передачі органам місцевого самоврядування державних та інших повноважень.
Державні повноваження повністю або частково можуть передаватися органам місцевого самоврядування у двох формах: за допомогою наділення і делегування. Наділення органів місцевого самоврядування окремими державними повноваженнями здійснюється тільки законом. Таку вимогу встановлено ч. 2 ст. 132 Конституції РФ. Делегування деяких державних повноважень органам місцевого
- Стаття 167. Відповідальність Міністерства фі-Нансі Російської Федерації, міністра фінансів, Федераль-ного казначейства
(В ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) 1. Міністерство фінансів Російської Федерації, Федеральне казначейство несуть відповідальність за здійснення бюджетних повноважень, визначених цим Кодексом. 2. Міністр фінансів несе персональну відповідальність за здійснення повноважень, встановлених статтею 166 цього
- Стаття 25. Повноваження органів державної влади суб'єктів Російської Федерації в галузі водних відносин
До повноважень органів державної влади суб'єктів Російської Федерації в галузі водних відносин відносяться: 1) володіння, користування, розпорядження водними об'єктами, що знаходяться у власності суб'єктів Російської Федеративної-ції; 2) встановлення ставок плати за користування водними об'єктами, що знаходяться у власності суб'єктів Російської Федеративної- ції, порядку розрахунку і справляння такої
- Стаття 11. Повноваження органів місцевого самоврядування в галузі земельних відносин
1. До повноважень органів місцевого самоврядування в галузі земельних відносин належать резервування земель, вилучення, у тому числі шляхом викупу, земельних ділянок для муніципальних потреб, встановлення з урахуванням вимог законодавства Російської Федерації правил землекористування і забудови територій міських і сільських поселень, територій інших муніципальних утворень, розробка і
|