Головна |
« Попередня | Наступна » | |
Стаття 9. Представлення інформації та документів |
||
При цьому зазначено, що виняток становить інформація про приватне життя громадян. Дане вилучення засноване на нормі ч. 1 ст. 23 Конституції РФ, яка проголошує право кожного на недоторканність приватного життя, особисту і сімейну таємницю, захист своєї честі і доброго імені. Відповідно, у ч. 8 ст. 9 Федерального закону "Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації" встановлено, що забороняється вимагати від громадянина (фізичної особи) надання інформації про його приватного життя, в т.ч. інформації, що становить особисту або сімейну таємницю, і отримувати таку інформацію крім волі громадянина (фізичної особи), якщо інше не передбачено федеральними законами. На підставі норми ч. 1 коментованої статті видано постанову Уряду РФ від 14 червня 2002 р. N 425, якою затверджено Положення про надання інформації та документів Федеральній службі з фінансового моніторингу органами державної влади Російської Федерації, органами державної влади суб'єктів Російської Федерації і органами місцевого самоврядування (найменування в ред. постанови Уряду РФ від 24 жовтня 2005 р. N 638) * (214). Названим Положенням (в ред. Постанови Уряду РФ від 24 жовтня 2005 р. N 638) поряд з іншим передбачено наступне: федеральні органи виконавчої влади, а також інші органи, уповноважені проводити державну реєстрацію організацій, зазначених у ст. 5 коментованого Закону, надають Росфінмоніторинг щомісяця, протягом п'яти робочих днів з початку місяця, відомості про такі організації, які містяться в державному реєстрі станом на 1-е число (п. 2); федеральні органи виконавчої влади, органи виконавчої влади суб'єктів РФ, уповноважені видавати відповідні ліцензії організаціям, зазначеним у ст. 5 коментованого Закону, надають щомісяця Росфінмоніторинг відомості про видачу, зміну умов, зупинення дії або про відкликання (анулювання) цих ліцензій станом на 1-е число (п. 3); органи державної влади та органи місцевого самоврядування забезпечують Росфінмоніторинг доступ до своїх баз даних в цілях отримання ним інформації в обсязі, необхідному для здійснення покладених на Росфінмоніторинг функцій. Порядок здійснення такого доступу визначається власником відповідної бази даних за погодженням з Росфінмоніторингу (п. 4); Росфінмоніторинг направляє запити про надання інформації та документів (завірених у встановленому порядку копій документів): а) до органів державної влади та органи місцевого самоврядування - з метою перевірки інформації, одержуваної Росфінмоніторингу від організацій, зазначених у ст. 5 коментованого Закону, і виявлення операцій (угод), що мають ознаки зв'язку з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму; б) до органів державної влади та органи місцевого самоврядування - з метою забезпечення взаємодії та інформаційного обміну з компетентними органами іноземних держав у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму та виконання зобов'язань за відповідними міжнародними договорами РФ (за наявності міжнародного доручення або письмового запиту), в) у федеральні органи виконавчої влади - з метою координації діяльності цих органів у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму, а також отримання необхідних інформаційно-статистичних та аналітичних матеріалів (п. 5); форма запитів, зазначених у п. 5 названого Положення, та перелік посадових осіб, які мають право направляти такі запити, визначаються Росфінмоніторингу і доводяться до відома відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування (п. 6); інформація і документи (завірені в установленому порядку копії документів) за запитами, передбаченим підпунктами "а" і "б" п. 5 названого Положення, надаються Росфінмоніторинг протягом 10 робочих днів з дати отримання запиту, а за запитами, передбачених підпунктом "в" п. 5 названого Положення, - протягом місяця з дати отримання запиту. При неможливості надати запитані інформацію та документи або при необхідності отримання відстрочки для їх надання відповідь на запит з відповідним обгрунтуванням надсилається в Росфінмоніторинг в ті ж терміни (п. 7); правоохоронні органи надають Росфінмоніторинг інформацію про результати розгляду надійшли від нього матеріалів та інформації за операціями (угодам), що мають ознаки зв'язку з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму (п. 8); інформація і документи надаються Росфінмоніторинг в електронному вигляді за визначеним ним каналах зв'язку, в т.ч. по каналах зв'язку єдиної державної системи управління і передачі даних, або на магнітному носії. За погодженням з Росфінмоніторингу інформація та документи можуть надаватися на паперовому носії. Формат надання та форма кодування інформації та документів визначаються Росфінмоніторингу спільно з відповідними органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Захист інформації та документів при їх передачі в Росфінмоніторинг забезпечує власник інформаційних ресурсів відповідно до законодавства РФ (п. 9). Відповідно до п. 6 названого Положення наказом Росфінмоніторингу від 2 липня 2009 р. N 148 затверджено Положення про форму запитів та перелік посадових осіб, які мають право направляти запити до органів державної влади Російської Федерації, органи державної влади суб'єктів Російської Федерації і органи місцевого самоврядування * (215). До цього діяло Положення про форму запитів та перелік посадових осіб, які мають право направляти запити до органів державної влади Російської Федерації, органи державної влади суб'єктів Російської Федерації і органи місцевого самоврядування, затв. наказом КФМ Росії від 16 жовтня 2002 р. N 81 * (216). 2. Частина 2 коментованої статті встановлює, що Банк Росії надає уповноваженому органу інформацію і документи, необхідні для здійснення його функцій, в порядку, погодженому Банком Росії з уповноваженим органом. Відомостей про видання самостійного відповідного нормативного правового акта немає. У названому ж вище Положенні про надання інформації та документів Федеральній службі з фінансового моніторингу органами державної влади Російської Федерації, органами державної влади суб'єктів Російської Федерації і органами місцевого самоврядування (п. 1), затв. постановою Уряду РФ від 14 червня 2002 р. N 42 (в ред. постанови Уряду РФ від 24 жовтня 2005 р. N 638), лише продубльована норма ч. 2 коментованої статті - зазначено, що Банк Росії надає Росфінмоніторинг необхідні інформацію та документи в узгодженому з Росфінмоніторингу порядку. 3. У частині 3 коментованої статті визначено, що надання за запитом уповноваженого органу інформації та документів органами державної влади РФ, органами державної влади суб'єктів РФ, органами місцевого самоврядування та Банком Росії не є порушенням службової, банківської, податкової, комерційної таємниці і таємниці зв'язку (в частині інформації про поштових перекладах грошових коштів). Слід підкреслити, що в цій нормі йдеться лише про таке надання інформації та документів, яке здійснюється в цілях і порядку, передбачених коментованим Законом. Розглянута норма в точності аналогічна нормі ч. 8 ст. 7 коментованого Закону, яка визначає, що не є порушенням службової, банківської, податкової, комерційної таємниці і таємниці зв'язку (в частині інформації про поштові перекази грошових коштів) подання до уповноваженого органу працівниками організацій, що здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном, відомостей і документів щодо операцій і в цілях і порядку, які передбачені цим Законом (див. коментар. до зазначеної статті). 4. Як встановлено в ч. 4 коментованої статті, положення даної статті не поширюються на ті інформацію та документи, які відповідно до ст. 6 і 7 коментованого Закону: 1) не вправі запитуватися уповноваженим органом у організацій, що здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном; 2) повинні бути представлені цими організаціями безпосередньо в уповноважений орган. Відповідно, такі інформація та документи не підлягають поданням до уповноваженого органу органами державної влади РФ, орга5495намі державної влади суб'єктів РФ, органами місцевого самоврядування та Банком Росії. Уявлення ж таких інформації і документів, що становлять таємницю відповідного виду, до уповноваженого органу буде порушенням таємниці даного виду і повинно спричинити настання відповідної відповідальності (про відповідальність див. коментар. До ст. 8 Закону). 5. Під введеної Федеральним законом від 28 липня 2004 р. N 88-ФЗ частини 5 коментованої статті в рамках забезпечення організаціям, що здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном, доступу до офіційної інформації, необхідної для перевірки клієнтів, на відповідні федеральні органи виконавчої влади покладено обов'язок з надання зазначеним організаціям таких відомостей: відомості, що містяться в єдиному державному реєстрі юридичних осіб; відомості, що містяться у зведеному державному реєстрі акредитованих на території РФ представництв іноземних компаній; відомості про загублені, недійсних паспортах, про паспорти померлих фізичних осіб, про загублені бланках паспортів. Згідно з цією нормою федеральні органи виконавчої влади надають зазначені відомості в межах своєї компетенції та у порядку, погодженому ними з відповідними наглядовими органами. На виконання зазначеної вимоги за погодженням з Банком Росії видано наказ ФНС Росії від 15 липня 2005 р. N САЕ-3-09/325 "Про порядок надання кредитним організаціям відомостей, що містяться в державних реєстрах, в Відповідно до Федерального закону "Про протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму" * (217). Як зазначалося в листі ФНС Росії від 29 листопада 2006 р. N ШТ- 6-09/1150 @ "Про надання кредитним організаціям відомостей з ЕГРЮЛ в порядку, встановленому Наказом ФНС Росії від 15.07.2005 N САЕ-3-09/325" * (218), надання відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі платників податків, частиною 5 коментованої статті не передбачено; разом з тим, на підставі п. 12 Правил ведення Єдиного державного реєстру платників податків і названого Порядку, погодженого з Банком Росії, за запитом про код іноземної організації, а також про ідентифікаційний номер платника податків фізичної особи (за наявності) містяться в реєстрі зазначені відомості надаються кредитним організаціям безкоштовно. У листі Банку Росії від 28 вересня 2007 р. N 155-Т "Про недійсних паспортах" * (219) повідомлялося, що за інформацією, отриманою з МВС Росії, на офіційному сайті ФМС Росії http://www.fms.gov.ru в мережі Інтернет функціонує "Сервіс перевірки дійсності паспортів громадян Російської Федерації", де зацікавленим особам надаються відомості про знаходження запитуваної паспорта громадянина РФ серед недійсних; в даний час кредитні організації довідково можуть використовувати наявну на вищевказаному сайті інформацію про недійсні паспортах при проведенні ідентифікації клієнтів. На додаток до названого листа в листі Банку Росії від 26 листопада 2007 р. N 182-Т "Про недійсних паспортах" * (220) повідомлялося таке: за інформацією , отриманої з Управління паспортної роботи та реєстрації обліку населення ФМС Росії, при використанні сервісу на офіційному сайті ФМС Росії http://www.fms.gov.ru в мережі Інтернет "Сервіс перевірки дійсності паспортів громадян Російської Федерації" відповідь "Не значиться по обліку виданих паспортів "означає, що відомості про перевіряється паспорті ще не надійшли з територіального органу ФМС Росії або запис надійшла, але не поставлена на облік в результаті тестування на предмет виявлення помилок. |
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна" Стаття 9. Представлення інформації та документів " |
||
|