загрузка...

трусы женские х/б
« Попередня Наступна »

Стаття 9. Представлення інформації та документів

1. У коментованій статті регламентовано подання уповноваженому органу інформації та документів, необхідних для здійснення його функцій. Відповідно до ч. 1 цієї статті органи державної влади РФ, органи державної влади суб'єктів РФ і органи місцевого самоврядування надають зазначені інформацію і документи в порядку, встановленому Урядом РФ.
При цьому зазначено, що виняток становить інформація про приватне життя громадян. Дане вилучення засноване на нормі ч. 1 ст. 23 Конституції РФ, яка проголошує право кожного на недоторканність приватного життя, особисту і сімейну таємницю, захист своєї честі і доброго імені. Відповідно, у ч. 8 ст. 9 Федерального закону "Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації" встановлено, що забороняється вимагати від громадянина (фізичної особи) надання інформації про його приватного життя, в т.ч. інформації, що становить особисту або сімейну таємницю, і отримувати таку інформацію крім волі громадянина (фізичної особи), якщо інше не передбачено федеральними законами.
На підставі норми ч. 1 коментованої статті видано постанову Уряду РФ від 14 червня 2002 р. N 425, якою затверджено Положення про надання інформації та документів Федеральній службі з фінансового моніторингу органами державної влади Російської Федерації, органами державної влади суб'єктів Російської Федерації і органами місцевого самоврядування (найменування в ред. постанови Уряду РФ від 24 жовтня 2005 р. N 638) * (214).
Названим Положенням (в ред. Постанови Уряду РФ від 24 жовтня 2005 р. N 638) поряд з іншим передбачено наступне:
федеральні органи виконавчої влади, а також інші органи, уповноважені проводити державну реєстрацію організацій, зазначених у ст. 5 коментованого Закону, надають Росфінмоніторинг щомісяця, протягом п'яти робочих днів з початку місяця, відомості про такі організації, які містяться в державному реєстрі станом на 1-е число (п. 2);
федеральні органи виконавчої влади, органи виконавчої влади суб'єктів РФ, уповноважені видавати відповідні ліцензії організаціям, зазначеним у ст. 5 коментованого Закону, надають щомісяця Росфінмоніторинг відомості про видачу, зміну умов, зупинення дії або про відкликання (анулювання) цих ліцензій станом на 1-е число (п. 3);
органи державної влади та органи місцевого самоврядування забезпечують Росфінмоніторинг доступ до своїх баз даних в цілях отримання ним інформації в обсязі, необхідному для здійснення покладених на Росфінмоніторинг функцій. Порядок здійснення такого доступу визначається власником відповідної бази даних за погодженням з Росфінмоніторингу (п. 4);
Росфінмоніторинг направляє запити про надання інформації та документів (завірених у встановленому порядку копій документів): а) до органів державної влади та органи місцевого самоврядування - з метою перевірки інформації, одержуваної Росфінмоніторингу від організацій, зазначених у ст. 5 коментованого Закону, і виявлення операцій (угод), що мають ознаки зв'язку з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму; б) до органів державної влади та органи місцевого самоврядування - з метою забезпечення взаємодії та інформаційного обміну з компетентними органами іноземних держав у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму та виконання зобов'язань за відповідними міжнародними договорами РФ (за наявності міжнародного доручення або письмового запиту), в) у федеральні органи виконавчої влади - з метою координації діяльності цих органів у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму, а також отримання необхідних інформаційно-статистичних та аналітичних матеріалів (п. 5);
форма запитів, зазначених у п. 5 названого Положення, та перелік посадових осіб, які мають право направляти такі запити, визначаються Росфінмоніторингу і доводяться до відома відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування (п. 6);
інформація і документи (завірені в установленому порядку копії документів) за запитами, передбаченим підпунктами "а" і "б" п. 5 названого Положення, надаються Росфінмоніторинг протягом 10 робочих днів з дати отримання запиту, а за запитами, передбачених підпунктом "в" п. 5 названого Положення, - протягом місяця з дати отримання запиту. При неможливості надати запитані інформацію та документи або при необхідності отримання відстрочки для їх надання відповідь на запит з відповідним обгрунтуванням надсилається в Росфінмоніторинг в ті ж терміни (п. 7);
правоохоронні органи надають Росфінмоніторинг інформацію про результати розгляду надійшли від нього матеріалів та інформації за операціями (угодам), що мають ознаки зв'язку з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму (п. 8);
інформація і документи надаються Росфінмоніторинг в електронному вигляді за визначеним ним каналах зв'язку, в т.ч. по каналах зв'язку єдиної державної системи управління і передачі даних, або на магнітному носії. За погодженням з Росфінмоніторингу інформація та документи можуть надаватися на паперовому носії. Формат надання та форма кодування інформації та документів визначаються Росфінмоніторингу спільно з відповідними органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Захист інформації та документів при їх передачі в Росфінмоніторинг забезпечує власник інформаційних ресурсів відповідно до законодавства РФ (п. 9).
Відповідно до п. 6 названого Положення наказом Росфінмоніторингу від 2 липня 2009 р. N 148 затверджено Положення про форму запитів та перелік посадових осіб, які мають право направляти запити до органів державної влади Російської Федерації, органи державної влади суб'єктів Російської Федерації і органи місцевого самоврядування * (215). До цього діяло Положення про форму запитів та перелік посадових осіб, які мають право направляти запити до органів державної влади Російської Федерації, органи державної влади суб'єктів Російської Федерації і органи місцевого самоврядування, затв. наказом КФМ Росії від 16 жовтня 2002 р. N 81 * (216).
2. Частина 2 коментованої статті встановлює, що Банк Росії надає уповноваженому органу інформацію і документи, необхідні для здійснення його функцій, в порядку, погодженому Банком Росії з уповноваженим органом. Відомостей про видання самостійного відповідного нормативного правового акта немає. У названому ж вище Положенні про надання інформації та документів Федеральній службі з фінансового моніторингу органами державної влади Російської Федерації, органами державної влади суб'єктів Російської Федерації і органами місцевого самоврядування (п. 1), затв. постановою Уряду РФ від 14 червня 2002 р. N 42 (в ред. постанови Уряду РФ від 24 жовтня 2005 р. N 638), лише продубльована норма ч. 2 коментованої статті - зазначено, що Банк Росії надає Росфінмоніторинг необхідні інформацію та документи в узгодженому з Росфінмоніторингу порядку.
3. У частині 3 коментованої статті визначено, що надання за запитом уповноваженого органу інформації та документів органами державної влади РФ, органами державної влади суб'єктів РФ, органами місцевого самоврядування та Банком Росії не є порушенням службової, банківської, податкової, комерційної таємниці і таємниці зв'язку (в частині інформації про поштових перекладах грошових коштів). Слід підкреслити, що в цій нормі йдеться лише про таке надання інформації та документів, яке здійснюється в цілях і порядку, передбачених коментованим Законом.
Розглянута норма в точності аналогічна нормі ч. 8 ст. 7 коментованого Закону, яка визначає, що не є порушенням службової, банківської, податкової, комерційної таємниці і таємниці зв'язку (в частині інформації про поштові перекази грошових коштів) подання до уповноваженого органу працівниками організацій, що здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном, відомостей і документів щодо операцій і в цілях і порядку, які передбачені цим Законом (див. коментар. до зазначеної статті).
4. Як встановлено в ч. 4 коментованої статті, положення даної статті не поширюються на ті інформацію та документи, які відповідно до ст. 6 і 7 коментованого Закону:
1) не вправі запитуватися уповноваженим органом у організацій, що здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном;
2) повинні бути представлені цими організаціями безпосередньо в уповноважений орган.
Відповідно, такі інформація та документи не підлягають поданням до уповноваженого органу органами державної влади РФ, орга5495намі державної влади суб'єктів РФ, органами місцевого самоврядування та Банком Росії. Уявлення ж таких інформації і документів, що становлять таємницю відповідного виду, до уповноваженого органу буде порушенням таємниці даного виду і повинно спричинити настання відповідної відповідальності (про відповідальність див. коментар. До ст. 8 Закону).
5. Під введеної Федеральним законом від 28 липня 2004 р. N 88-ФЗ частини 5 коментованої статті в рамках забезпечення організаціям, що здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном, доступу до офіційної інформації, необхідної для перевірки клієнтів, на відповідні федеральні органи виконавчої влади покладено обов'язок з надання зазначеним організаціям таких відомостей:
відомості, що містяться в єдиному державному реєстрі юридичних осіб;
відомості, що містяться у зведеному державному реєстрі акредитованих на території РФ представництв іноземних компаній;
відомості про загублені, недійсних паспортах, про паспорти померлих фізичних осіб, про загублені бланках паспортів.
Згідно з цією нормою федеральні органи виконавчої влади надають зазначені відомості в межах своєї компетенції та у порядку, погодженому ними з відповідними наглядовими органами.
На виконання зазначеної вимоги за погодженням з Банком Росії видано наказ ФНС Росії від 15 липня 2005 р. N САЕ-3-09/325 "Про порядок надання кредитним організаціям відомостей, що містяться в державних реєстрах, в Відповідно до Федерального закону "Про протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму" * (217).
Як зазначалося в листі ФНС Росії від 29 листопада 2006 р. N ШТ- 6-09/1150 @ "Про надання кредитним організаціям відомостей з ЕГРЮЛ в порядку, встановленому Наказом ФНС Росії від 15.07.2005 N САЕ-3-09/325" * (218), надання відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі платників податків, частиною 5 коментованої статті не передбачено; разом з тим, на підставі п. 12 Правил ведення Єдиного державного реєстру платників податків і названого Порядку, погодженого з Банком Росії, за запитом про код іноземної організації, а також про ідентифікаційний номер платника податків фізичної особи (за наявності) містяться в реєстрі зазначені відомості надаються кредитним організаціям безкоштовно.
У листі Банку Росії від 28 вересня 2007 р. N 155-Т "Про недійсних паспортах" * (219) повідомлялося, що за інформацією, отриманою з МВС Росії, на офіційному сайті ФМС Росії http://www.fms.gov.ru в мережі Інтернет функціонує "Сервіс перевірки дійсності паспортів громадян Російської Федерації", де зацікавленим особам надаються відомості про знаходження запитуваної паспорта громадянина РФ серед недійсних; в даний час кредитні організації довідково можуть використовувати наявну на вищевказаному сайті інформацію про недійсні паспортах при проведенні ідентифікації клієнтів. На додаток до названого листа в листі Банку Росії від 26 листопада 2007 р. N 182-Т "Про недійсних паспортах" * (220) повідомлялося таке: за інформацією , отриманої з Управління паспортної роботи та реєстрації обліку населення ФМС Росії, при використанні сервісу на офіційному сайті ФМС Росії http://www.fms.gov.ru в мережі Інтернет "Сервіс перевірки дійсності паспортів громадян Російської Федерації" відповідь "Не значиться по обліку виданих паспортів "означає, що відомості про перевіряється паспорті ще не надійшли з територіального органу ФМС Росії або запис надійшла, але не поставлена ??на облік в результаті тестування на предмет виявлення помилок.
загрузка...
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна" Стаття 9. Представлення інформації та документів "
  1. § 13. Інші форми безпосереднього здійснення населенням місцевого самоврядування та участі у його здійсненні.
    Поряд з розглянутими вище формами безпосереднього здійснення населенням місцевого самоврядування та участі населення у здійсненні місцевого самоврядування громадяни вправі брати участь у здійсненні місцевого самоврядування в інших формах, що не суперечать Конституції Російської Федерації, федеральним і регіональним законам. У вітчизняній літературі з місцевому самоврядуванню в числі
  2.  § 2. Принципи і гарантії виборчого права
      Принципи виборчого права діляться на три групи. Перша включає вихідні принципи виборів як політико-правового інституту, другий - принципи організації виборів, третя - принципи правового становища громадян у сфері виборів. Вихідні принципи виборів конкретизуються в принципах другої і третьої групи. Вихідні принципи виборів. Вихідними для виборів є принципові положення, в
  3.  § 2. Права, обов'язки і відповідальність платників податків
      Права та обов'язки платників податків. Права платників податків передбачені в ст. 12 Закону «Про основи податкової системи в РФ». Серед них присутні права як процесуального (право знайомитися з актами податкових перевірок, робити пояснення щодо обчислення та сплати податків і за актами проведених перевірок), так і матеріального характеру (право на судову і адміністративну захист
  4.  § 2. Фінансові ресурси муніципальних утворень
      За справедливим зауваженням Президента Російської Федерації, "великою проблемою місцевого самоврядування залишається недостатність його власної доходної бази. Але саме з місцевих органів влади населення запитує і за виконання федеральних законів, таких як Закон про ветеранів, і за роботу житлово-комунального господарства, і за дуже багато, багато іншого ". Сукупність місцевих фінансових
  5.  § 2. Захист нематеріальних благ
      Загальні положення. Нематеріальні блага захищаються відповідно до положень Цивільного кодексу та інших законів у випадках і в порядку, ними передбачених, а також у тих випадках і тих межах, в яких використання способів захисту цивільних прав (ст. 12 ЦК) випливає із суті порушеного нематеріального права ( блага) і характеру наслідків цього порушення (п. 2 ст. 150 ЦК). Інакше
  6.  § 3. Умови дійсності і види недійсних угод
      Загальні положення. Для того щоб угода призвела до тих правових наслідків, яких бажають досягти її учасники, необхідний ряд умов, яким вона повинна відповідати. По-перше, здійснювати угоди можуть лише особи, що володіють такою складовою частиною дієздатності, як сделкоспособность. По-друге, потрібно, щоб особа дійсно бажало здійснити операцію і правильно висловило зовні волю на її
  7.  Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
      1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
  8.  § 2. Договір роздрібної купівлі-продажу
      Договір роздрібної купівлі-продажу та кваліфікуючі його ознаки. За договором роздрібної купівлі-продажу продавець, який здійснює підприємницьку діяльність з продажу товарів у роздріб, зобов'язується передати покупцеві товар, призначений для особистого, сімейного, домашнього чи іншого використання, не пов'язаного з підприємницькою діяльністю (п. 1 ст. 492 ЦК). Даний договір має наступні
  9.  § 4. Підстави виникнення житлових правовідносин
      Виникнення права на житлову площу в будинках державного і муніципального житлового фонду, що надається за договорами соціального найму. З прийняттям нового ЖК умови та порядок надання громадянам житлової площі, що входить до складу державного та муніципального фондів, істотно змінилися. Протягом багатьох десятиліть житлова площа зі складу цих фондів надавалася всім
  10.  § 2. Зміст договорів на виконання науково-дослідних, дослідно-конструкторських і технологічних робіт
      Загальні положення. Зміст договорів на виконання НДР і ДКР утворюють взаємні права та обов'язки виконавця і замовника. Загальний підхід законодавця до їх визначення, виражений в гол. 38 ГК, зводиться до того, що в законі закріплюються їх основні види, а сторонам надається можливість включити в договори будь інші не суперечать чинному законодавству умови. Більшість
загрузка...

загрузка...
енциклопедія  бешбармак  яловичина  кабачки  начинка