Пости керівників саморегулівних організацій як юридичних осіб, які не здійснюють підприємницьку діяльність, а отже, некомерційних, притягують багатьох людей постійним заробітком, соціальної, майже політичною діяльністю і відповідальністю за колективні фінансові кошти учасників саморегулівної організації. У перший час становлення саморегулівних організацій на ринку цінних паперів планувалося дотримуватися якийсь "баланс інтересів" державного чиновництва і членів саморегулівних організацій, дозволяючи останнім вибирати своїх президентів, кандидатури яких потім погоджував федеральний орган виконавчої влади. Проте втручання державного органу у діяльність об'єднання професійних учасників ринку цінних паперів виглядало недостатньо демократично. В даний час інтерес і участь федерального органу виконавчої влади в процесі узгодження кандидатур керівників СРО пішли на спад. Не можна не відзначити, що діяльність керівних органів саморегулівної організації та прийняті ними рішення впливають на ставлення членів СРО до будь-якої її діяльності, включаючи дисциплінарне провадження. У випадку, якщо рішення ради директорів СРО не відповідають законодавству, а виконавчий орган СРО давно дискредитував себе в очах її учасників, розраховувати на розуміння і співпрацю з боку членів СРО дисциплінарним комітетам саморегулівних організацій не доводиться. Члени такої саморегулівної організації за будь-якими рішеннями і розпорядженнями, прийнятими в рамках дисциплінарного провадження, бачать підступи непопулярних керівних органів СРО. Таке ставлення може супроводжуватися ненаданням документів та інших доказів за запитом дисциплінарного комітету СРО, а також виходом членів СРО з її складу на знак протесту, проти проведеної керівництвом СРО політики.
|
- § 2. Прояви монополістичної діяльності та відповідальність за порушення антимонопольного законодавства
Склади монополістичної діяльності. Монополістична діяльність - це суперечать антимонопольному законодавству дії (бездіяльність) господарюючих суб'єктів або федеральних органів виконавчої влади, органів виконавчої влади суб'єктів РФ і органів місцевого самоврядування, спрямовані на недопущення, обмеження або усунення конкуренції. Закон про конкуренцію визначає
- § 3. Державне регулювання ринку цінних паперів і саморегульовані організації професійних учасників ринку цінних паперів
Державне регулювання ринку цінних паперів. Держава є учасником фондового ринку, а також здійснює його безпосереднє регулювання та контрольні функції Так, наприклад, Міністерство фінансів РФ є емітентом цінних паперів, що засвідчують федеральні державні зобов'язання облігацій (державних довгострокових зобов'язань, державних короткострокових
- § 1 . Поняття страхової діяльності, її державне регулювання та нормативна база
Поняття страхової діяльності. Для визначення поняття страхової діяльності необхідно звернутися до визначення страхування, даному в ст. 2 Закону РФ «Про організацію страхової справи в Російській Федерації »[1], так як під страховою діяльністю слід розуміти діяльність, здійснювану в галузі страхування. Норма, що міститься у зазначеній статті, визначає страхування як відносини по
- § 1. Економічна основа місцевого самоврядування
Поняття "економічна основа місцевого самоврядування" було введено Федеральним законом 1995 Воно не втратило актуальності і в даний час. Ресурсну базу місцевого самоврядування становлять муніципальна власність, місцеві фінанси, майно, що перебуває у державній власності і передане в управління органам місцевого самоврядування, а також інша власність, яка служить
- 2. Особливості цивільної правосуб'єктності публічно-правових утворень
Громадянська правосуб'єктність держави та інших публічно-правових утворень у різних правових системах оформляється по-різному. У багатьох правопорядках держава в цілому і (або) його органи (установи), а також адміністративно-територіальні утворення визнаються юридичними особами публічного права. Вони відрізняються від звичайних юридичних осіб приватного права тим, що створюються на основі
- § 4. Право та інші соціальні норми
Право відрізняється від інших соціальних норм в основному тими ж ознаками, що і від моральних. Співвідношенню права і моралі було приділено порівняно більшу увагу тому , що це - два найбільш важливих і поширених регулятора суспільних відносин, з якими люди постійно стикаються в повсякденному житті. Із зазначеними регуляторами безпосередньо і перш за все пов'язана юридична
- 10.3.2. Федеральна служба судових приставів
Відповідно до Указу Президента РФ від 13 жовтня 2004 р. № 1316 «Питання Федеральної служби судових приставів», що узаконював Положення про неї, підвідомча Міністерству юстиції РФ Федеральна служба судових приставів (далі - ФССП Росії) вважається федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції щодо забезпечення встановленого порядку діяльності судів, виконання судових
- Стаття 195. Неправомірні дії при банкрутстві Коментар до статті 195
Дана стаття передбачає кримінальну відповідальність за вчинення трьох діянь, які відрізняються один від одного об'єктивними і суб'єктивними ознаками. Об'єкт злочину, передбачений ч. 1 ст. 195 КК РФ, - встановлений порядок визнання боржника неспроможним (банкрутом), інтереси кредиторів. Боржник - громадянин, у тому числі індивідуальний підприємець, або юридична особа,
- Стаття 2. Основні поняття, що використовуються в цьому Законі
Для цілей цього Закону використовуються наступні основні поняття: неспроможність (банкрутство) (далі також - банкрутство) - визнана арбітражним судом нездатність боржника в повному обсязі задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов'язаннями та (або) виконати обов'язок по сплаті обов'язкових платежів; боржник - громадянин, у тому числі індивідуальний
- Стаття 21.1. Органи управління та спеціалізовані органи саморегулівної організації арбітражних керуючих
1. Структура, порядок формування, компетенція і термін повноважень органів управління саморегулівної організації арбітражних керуючих, порядок прийняття ними рішень встановлюються статутом некомерційної організації, внутрішніми документами цієї саморегулівної організації в відповідно до цього Закону та іншими федеральними законами. 2. Загальні збори членів
|