« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Стаття 144. Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів Коментар до статті 144
|
1. Суспільна небезпека перешкоджання діяльності журналістів виходить за межі посягання на чисто професійну роботу цієї категорії громадян. Таке перешкоджання спостерігається в основному тоді, коли журналіст починає займатися будь-якими гострими питаннями, що зачіпають інтереси тих чи інших впливових осіб. Тому об'єктом даного злочину є свобода поширення інформації, нормальна діяльність засобів масової інформації, а саме цей злочин посягає на політичні права громадян, бо обмежує гарантоване Конституцією РФ право на свободу думки, слова, думок і переконань, а також права пошуку, отримання та передачі, виробництва і розповсюдження інформації будь-яким законним способом. 2. Об'єктивна сторона злочину полягає в перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Закон називає два способи цього злочину - шляхом примусу їх до поширення інформації або відмови від поширення інформації. Примус передбачає фізичне чи психічне насильство, тобто заподіяння шкоди здоров'ю, побої або загрози журналісту чи його близьким зробити насильство або пошкодити або знищити майно, або поширити про нього або його близьких відомості, які він хоче зберегти в таємниці. Якщо в процесі примусу винний заподіює смерть або тяжка або середньої тяжкості шкоди здоров'ю, настає відповідальність за сукупністю злочинів - за ст. ст. 105, 111, 112 і за ст. 144 КК РФ. 3. Суб'єктивна сторона - прямий умисел. 4. Суб'єкт - будь-яка особа, яка досягла віку 16 років. 5. Кваліфікований склад цього злочину констатується тоді, коли винний вчиняє злочин з використанням свого службового становища. Тому в даному випадку суб'єкт буде спеціальним. Це може бути посадова особа або особа, яка виконує управлінські функції в комерційній або іншій організації. Наприклад, командир військової частини, де сталася надзвичайна пригода, забороняє давати про це яку інформацію журналістам.
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " Стаття 144. Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів Коментар до статті 144 " |
- Стаття 144. Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів Коментар до статті 144
перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, а також характеризується способом перешкоджання - примусом до поширення або до відмови від поширення інформації. Перешкоджання - це протидія з боку інших осіб шляхом примусу журналістів до поширення інформації. Примус може бути здійснене як шляхом впливу на орган
- Скорочення
стаття. Мінськ, 1999. * (7) Див розділ XII. * (8) СЗ РФ. 1999. N 29. Ст. 3702. * (9) Кримінальне право Росії. Т. 2. Особлива частина. М., 1998. С. 5. * (10) Кримінальне право. Особлива частина. М., 1998. С. 11. * (11) Курс кримінального права. Т. 1. М., 1999. С. 207-209. * (12) Кримінальне право. Особлива частина. М., 1998. С. 3. * (13) Див докладніше: Кузнєцова Н.Ф. Про криміналізації прогалин
- Стаття 295. Посягання на життя особи, яка здійснює правосуддя або попереднє розслідування Коментар до статті 295
144-ФЗ "Про оперативно-розшукову діяльність". Відповідно до ст. 13 цього Закону на території Російської Федерації право здійснювати оперативно-розшукову діяльність надається оперативним підрозділам: --- СЗ РФ. 1995. N 33. Ст. 3349. - Органів внутрішніх справ Російської Федерації; - органів Федеральної служби безпеки; - федеральних
- Стаття 12. Обов'язки поліції
стаття 141 КПК РФ називається "Заява про злочин". Порядку прийняття заяви про явку з повинною присвячена наступна стаття, яка так і називається "Явка з повинною". У ній законодавець посилається на ч. 3 ст. 141 КПК РФ. Однак нічого не говорить про те, що на порядок прийняття явки з повинною поширюється і ч. 4 ст. 141 КПК РФ. Тому видається, що ч. 4 ст. 141 КПК РФ не має
- 1. Поняття кримінальної армалогіі
статтями 222-226 КК РФ. Відсутність протягом багатьох десятиліть законодавчого і, зокрема, кримінально-правового визначення поняття зброї призвело до того, що даний пробіл заповнювався постановами Пленуму Верховного Суду СРСР від 20 вересня 1974 № 7 та постановою Пленуму Верховного Суду РФ від 25 червня 1996 року № 5 , в яких роз'яснювалося, що слід розуміти під
- § 7. Адміністративні правопорушення в галузі зв'язку та інформатизації
стаття передбачає також «встановлену законодавством Російської Федерації» відповідальність за безліцензійну діяльність у галузі зв'язку. Однак адміністративна відповідальність за здійснення діяльності у сфері зв'язку без ліцензії була введена ФЗ від 6 серпня 1996 р. «Про внесення змін і доповнень до Кодексу РРФСР адміністративні правопорушення» 1; таким чином,
- § 12. Адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління
статтях аналізованої групи КпАП, якщо вони вчинені з корисливої або іншої особистої зацікавленості, можуть кваліфікуватися як злочини за ст. 285 КК (зловживання посадовими повноваженнями). На відміну від всіх інших статей гл. 14 КпАП домінуюче початок диспозицій ст. 193, 193, 1932 укладено в регламентації недержавних та приватноправових інтересів. Стаття 193 КпАП
- Коментар до статті 13.16
законних підставах; під підпискою на періодичні друковані видання розуміється форма розповсюдження періодичних друкованих видань, що включає в себе ряд технологічних операцій, у тому числі прийом передплати на зазначені видання і, якщо це передбачено в договорі підписки, їх доставку. 2. Відповідно до ст. 25 Закону РФ "Про засоби масової інформації" розповсюдження продукції
- 6.2. Види юридичної відповідальності
статтях, присвячених інформаційному законодавству. Цілий ряд статей як Кримінального кодексу РФ, так і КоАП РФ регламентує відповідальність за вчинення певних дій, наслідки яких можуть мати значення для інформаційних правовідносин, хоча в диспозиції про це не згадується. Видом юридичної відповідальності за порушення інформаційного законодавства є й
- 8.2. Правові форми організації діяльності ЗМІ
перешкоджання здійснюваному на законній підставі розповсюдженню продукції засобів масової інформації з боку громадян, об'єднань громадян, посадових осіб, підприємств, установ, організацій, державних органів не допускається. Розповсюдження продукції засоби масової інформації вважається комерційним, якщо за неї стягується плата. Продукція, призначена для
|