1. Невиконання у встановлений термін законного припису (постанови, подання) органу (посадової особи), який здійснює державний нагляд (контроль), про усунення порушень законодавства - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від трьох до п'яти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від п'яти до десяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від п'ятдесяти до ста мінімальних розмірів оплати праці. 2. Невиконання у встановлений термін законного припису федерального антимонопольного органу, його територіального органу - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від сорока до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від двох до п'яти тисяч мінімальних розмірів оплати праці. 3. Невиконання у встановлений термін законного припису органу регулювання природних монополій, його територіального органу - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від сорока до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від двох до п'яти тисяч мінімальних розмірів оплати праці.
|
- 3. Підстави та умови договірної відповідальності
Протягом багатьох років в юридичній науці радянського періоду панувала думка, згідно з яким необхідним підставою цивільно - правової відповідальності зізнавався якийсь "склад цивільного правопорушення". Дану позицію поділяють і багато сучасні автори. На думку Г.К. Матвєєва, наприклад, "наявність складу цивільного (і всякого іншого) правопорушення - загальне і, як правило,
- Стаття 74. Скасування умовного засудження або продовження випробувального терміну Коментар до статті 74
Питання про скасування умовного засудження дозволяється в присутності особи, щодо якої приймається таке рішення, за винятком випадку, коли доведено, що умовно засуджений втік від контролю. Кримінальним законом передбачено кілька варіантів вирішення питання про скасування умовного засудження, що мають як позитивне, так і негативне значення для засудженого. Загалом виконання
- Стаття 23.1. Контроль (нагляд) за діяльністю саморегулівних організацій арбітражних керуючих
1. Контроль (нагляд) за діяльністю саморегулівних організацій арбітражних керуючих здійснюється органом з контролю (нагляду) у порядку, встановленому регулюючим органом. 2. Предметом контролю (нагляду) органу з контролю (нагляду) є дотримання саморегульованиморганізаціями арбітражних керуючих вимог цього Закону, інших федеральних законів, інших
- Стаття 30. Державний нагляд за страховою діяльністю у Російській Федерації
Коментар до статті 30 § 1. Державний нагляд за діяльністю страховиків здійснює орган страхового нагляду. До серпня 1996 їм була Федеральна служба з нагляду за страховою діяльністю (Росстрахнадзор) (замінила Федеральну інспекцію з нагляду за страховою діяльністю), утворена Указом Президента РФ N 439 від 9 квітня 1993 р. "Про приведення указів Президента
- Стаття 12. Обов'язки поліції
Коментар до статті 12 Перераховані в цій статті та інші обов'язки поліції в межах своєї компетенції відповідно до займаної посади виконують співробітники поліції. Коментар до пункту 1 цієї статті 1.1. Порядок реалізації даного обов'язку врегульовано Інструкцією про порядок прийому, реєстрації та дозволу в органах внутрішніх справ Російської Федерації
- Стаття 13. Права поліції
Коментар до статті 13 Перерахованими у цій статті, так само як іншими правами поліції в межах своєї компетенції відповідно до займаної посади користуються співробітники поліції. Коментар до пункту 1 цієї статті 1.1. Вимога, про який йдеться в п. 1 ст. 13 коментованого Федерального закону, може бути як письмовим, так і усним. 1.2. Для
- § 5. Захист прав та інтересів підприємця у відносинах у сфері управління; роль прокуратури і нотаріату в правовому забезпеченні підприємницької діяльності
Способи захисту прав та інтересів підприємця у відносинах з державними органами. У процесі своєї діяльності підприємці вступають у правові відносини з різними органами державної влади і управління. Цими правовими відносинами опосередковується весь просторово-часовий цикл підприємництва, починаючи від установи комерційної організації і конституювання громадянина
- § 1. Поняття і принципи місцевого самоврядування. Моделі взаємовідносин державної влади і місцевого самоврядування
Поняття місцевого самоврядування відносно недавно стало загальновживаним в російському праві. В якості юридичного терміну воно було закріплено в Законі СРСР від 9 квітня 1990, N 1418-1 "Про загальні засади місцевого самоврядування і місцевого господарства в СРСР". --- Відомості З'їзду народних депутатів СРСР і Верховної Ради СРСР. 1990. N 16. Ст. 267.
- § 5. Форми державного контролю за місцевим самоврядуванням
Оскільки місцеве самоврядування самостійно, адміністративний контроль, що означає перевірку не тільки законності, а й доцільності дій (рішень) підконтрольних суб'єктів, за його діяльністю неможливий, так як він означав би пряме адміністративне підпорядкування органів місцевого самоврядування органам державної влади. Існує єдиний виняток з цього правила -
- § 2. Рівні здійснення місцевого самоврядування
Новий Федеральний закон "Про загальні принципи організації місцевого самоврядування в Російській Федерації" не містить такого поняття, як "рівень здійснення місцевого самоврядування". У відомому сенсі, всі існуючі і створювані по новому Закону види муніципальних утворень є "рівнями" місцевого самоврядування. Це, як уже зазначалося вище, міські поселення, сільські поселення,
|