Головна
ГоловнаАдміністративне, фінансове, інформаційне правоАдміністративне право → 
« Попередня Наступна »
А.Б. Агапов. Постатейний коментар до кодексу російської федерації про адміністративні правопорушення. Розширений, з використанням матеріалів судової практики, 2004 - перейти до змісту підручника

Стаття 2.10. Адміністративна відповідальність юридичних осіб


1. Юридичні особи підлягають адміністративній відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень у випадках, передбачених статтями розділу II цього Кодексу або законами суб'єктів Російської Федерації про адміністративні правопорушення.
2. У разі, якщо у статтях розділів I, III, IV, V цього Кодексу не вказано, що встановлені даними статтями норми застосовуються тільки до фізичної особи або тільки до юридичної особи, дані норми в рівній мірі діють у відношенні і фізичного, і юридичної особи, за винятком випадків, якщо за змістом дані норми відносяться і можуть бути застосовані тільки до фізичної особи.
3. При злитті декількох юридичних осіб до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення залучається знову виникло юридична особа.
4. При приєднанні юридичної особи до іншої юридичної особи до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення залучається приєднав юридична особа.
5. При поділі юридичної особи або при виділенні зі складу юридичної особи одного або декількох юридичних осіб до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення залучається ту юридичну особу, до якого згідно розподільчим балансом перейшли права та обов'язки по укладених операціях або майну, у зв'язку з якими було вчинено адміністративне правопорушення.
6. При перетворенні юридичної особи одного виду в юридичну особу іншого виду до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення залучається знову виникло юридична особа.
7. У випадках, зазначених у частинах 3 - 6 цієї статті, адміністративна відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення настає незалежно від того, чи було відомо притягається до адміністративної відповідальності юридичній особі про факт адміністративного правопорушення до завершення реорганізації.
8. Адміністративні покарання, призначені відповідно до пунктів 2 - 4 частини 1 статті 3.2 цього Кодексу юридичній особі за вчинення адміністративного правопорушення до завершення реорганізації юридичної особи, застосовуються з урахуванням положень частин 3 - 6 цієї статті.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 2.10. Адміністративна відповідальність юридичних осіб "
  1. Глава 5. ГАРАНТІЇ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
    статтях даного Федерального закону, а також в інших федеральних законах. Під юридичними гарантіями місцевого самоврядування розуміються гарантії, закріплені в законодавстві. Основними з них є: 1. Заборона на обмеження прав місцевого самоврядування. Місцеве самоврядування в Російській Федерації гарантується забороною на обмеження прав місцевого самоврядування, встановлених
  2. § 2. Місцеве самоврядування як основа конституційного ладу
    стаття 3, частини 1 і 2; статті 12 і 131, частина 1). Крім того, встановивши, що у разі, якщо населення відмовилося від реалізації на своїй території права на організацію місцевого самоврядування, на даній території здійснюється державна влада Курської області, законодавець Курської області виходив з можливості створення сільських та селищних органів державної влади. Тим часом в
  3. § 2. Принципи і гарантії виборчого права
    адміністративному арешту, щодо яких обрано запобіжний захід - взяття під варту, щодо яких винесено обвинувальний вирок суду або не пов'язаний з позбавленням волі, або передбачає позбавлення волі, але на день голосування ще не вступив в законну силу. 6. Не можуть реєструватися як кандидатів громадяни РФ, щодо яких набуло чинності рішення
  4. § 4. Відповідальність органів, посадових осіб місцевого самоврядування перед фізичними та юридичними особами
    стаття говорить про незаконні дії (бездіяльності), під якими розуміються дії, що суперечать не тільки законам, а й іншим правовим актам. Види і форми подібних діянь вельми різноманітні. Це можуть бути різні накази, розпорядження, постанови, вказівки та інші владні приписи (не має значення, зроблені вони у письмовій або усній формі), які спрямовані громадянам та
  5. § 3. Розгляд економічних спорів арбітражними судами
    стаття / / Збірник постанов Президії Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації. Вип. 1. Питання підвідомчості і підсудності. М., 1996. С. 2. [10] Постанови Президії Вищого Арбітражного Суду РФ по конкретних справах публікуються в щомісячному журналі «Вісник Вищого Арбітражного Суду РФ» під рубриками, відбивають певні категорії економічних суперечок.
  6. § 3. Правове становище селянського (фермерського) господарства
    адміністративної відповідальності осіб, які допустили такі порушення законодавства. Державне регулювання агропромислового виробництва являє собою економічний вплив держави на виробництво, переробку і реалізацію сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства, включаючи рибу і морепродукти, а також на виробничо-технічне обслуговування та
  7. § 1. Законодавство про оподаткування підприємців та поняття платника податків
    адміністративної відповідальності за невиконання або неналежне її виконання [6]. На федеральному рівні правове регулювання податкового статусу підприємця здійснюється а) федеральними законами; б) указами Президента РФ, в) постановами Уряду РФ; г) відомчими нормативними актами [7]. Серед федеральних законів особливе місце належить Закону РФ «Про основи податкової
  8. § 2. Права, обов'язки і відповідальність платників податків
    адміністративну захист платника податків, право на податкові пільги, право на відстрочення та розстрочення податкових платежів). Серед прав платників податків відсутня найважливіше, на наш погляд, право на мінімізацію податкових виплат у межах чинного законодавства (право на податкове планування). На законодавчому рівні, а може бути, і на конституційному необхідно закріпити право
  9. § 1. Поняття і принципи місцевого самоврядування. Моделі взаємовідносин державної влади і місцевого самоврядування
    стаття 3, частини 2 і 3; статті 12 і 130, частина 1, Конституції Російської Федерації). Відповідно до статті 130 (частина 2) Конституції Російської Федерації місцеве самоврядування - як публічна (муніципальна) влада - здійснюється громадянами шляхом референдуму, виборів, інших форм прямого волевиявлення, через виборні та інші органи місцевого самоврядування ".
  10. § 2. Регулювання компетенції органів місцевого самоврядування
    статтях, з відповідними нормами Федерального закону 1995 р., не можна не відзначити, що багато в чому вони перетинаються, і в обох Законах поряд з господарськими питаннями до питань місцевого значення належать і соціальні питання (забезпечення житлом, бібліотечна справа, транспорт), і питання забезпечення безпеки громадян (попередження та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, заходи
© 2014-2022  yport.inf.ua