« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Стаття 2.4. Адміністративна відповідальність посадових осіб
|
Адміністративній відповідальності підлягає посадова особа в разі вчинення ним адміністративного правопорушення у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням своїх службових обов'язків. Примітка. Під посадовою особою в цьому Кодексі слід розуміти особу, постійно, тимчасово або у відповідності зі спеціальними повноваженнями здійснює функції представника влади, тобто наділена в установленому законом порядку розпорядчими повноваженнями щодо осіб, які не перебувають у службовій залежності від нього, так само як обличчя, яке виконує організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції в державних органах, органах місцевого самоврядування, державних і муніципальних організаціях, а також у Збройних Силах Російської Федерації, інших військах і військових формуваннях Російської Федерації. Вчинили адміністративні правопорушення у зв'язку з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій керівники та інші працівники інших організацій, а також вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 13.25, 14.24, 15.17 - 15.22, 15.23.1, 15.24.1, 15.29 - 15.31, частиною 9 статті 19.5, статтею 19.7.3 цього Кодексу, члени рад директорів (спостережних рад), колегіальних виконавчих органів (правлінь, дирекцій), лічильних комісій, ревізійних комісій (ревізори), ліквідаційних комісій юридичних осіб та керівники організацій, що здійснюють повноваження одноосібних виконавчих органів інших організацій, несуть адміністративну відповідальність як посадові особи. Особи, які здійснюють функції члена конкурсної, аукціонної, котирувальної або єдиної комісії, створеної державним чи муніципальним замовником, бюджетною установою (далі в статтях 3.5, 7.29 - 7.32, частини 7 статті 19.5, статтею 19.7.2, статті 19.7.4 цього Кодексу - замовники), уповноваженим органом, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 7.29 - 7.32 цього Кодексу, несуть адміністративну відповідальність як посадові особи. Особи, які здійснюють підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи, які вчинили адміністративні правопорушення, несуть адміністративну відповідальність як посадові особи, якщо цим Кодексом не встановлено інше. (В ред. Федеральних законів від 09.02.2009 N 9-ФЗ, від 17.07.2009 N 160-ФЗ, від 08.05.2010 N 83-ФЗ)
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна "Стаття 2.4. Адміністративна відповідальність посадових осіб" |
- Стаття 2.4. Адміністративна відповідальність посадових осіб
адміністративного правопорушення у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням своїх службових обов'язків. Примітка. Під посадовою особою в цьому Кодексі слід розуміти особу, постійно, тимчасово або у відповідності зі спеціальними повноваженнями здійснює функції представника влади, тобто наділена в установленому законом порядку розпорядчими повноваженнями
- Глава 5. ГАРАНТІЇ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
статтях даного Федерального закону, а також в інших федеральних законах. Під юридичними гарантіями місцевого самоврядування розуміються гарантії, закріплені в законодавстві. Основними з них є: 1. Заборона на обмеження прав місцевого самоврядування. Місцеве самоврядування в Російській Федерації гарантується забороною на обмеження прав місцевого самоврядування, встановлених
- § 2. Принципи і гарантії виборчого права
адміністративному арешту, щодо яких обрано запобіжний захід - взяття під варту, щодо яких винесено обвинувальний вирок суду або не пов'язаний з позбавленням волі, або передбачає позбавлення волі, але на день голосування ще не вступив в законну силу. 6. Не можуть реєструватися як кандидатів громадяни РФ, щодо яких набуло чинності рішення
- § 4. Відповідальність органів, посадових осіб місцевого самоврядування перед фізичними та юридичними особами
стаття говорить про незаконні дії (бездіяльності), під якими розуміються дії, що суперечать не тільки законам, а й іншим правовим актам. Види і форми подібних діянь вельми різноманітні. Це можуть бути різні накази, розпорядження, постанови, вказівки та інші владні приписи (не має значення, зроблені вони у письмовій або усній формі), які спрямовані громадянам та
- § 3. Розгляд економічних спорів арбітражними судами
стаття / / Збірник постанов Президії Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації. Вип. 1. Питання підвідомчості і підсудності. М., 1996. С. 2. [10] Постанови Президії Вищого Арбітражного Суду РФ по конкретних справах публікуються в щомісячному журналі «Вісник Вищого Арбітражного Суду РФ» під рубриками, відбивають певні категорії економічних суперечок.
- § 1. Поняття і принципи місцевого самоврядування. Моделі взаємовідносин державної влади і місцевого самоврядування
стаття 3, частини 2 і 3; статті 12 і 130, частина 1, Конституції Російської Федерації). Відповідно до статті 130 (частина 2) Конституції Російської Федерації місцеве самоврядування - як публічна (муніципальна) влада - здійснюється громадянами шляхом референдуму, виборів, інших форм прямого волевиявлення, через виборні та інші органи місцевого самоврядування ".
- § 2. Регулювання компетенції органів місцевого самоврядування
статтях, з відповідними нормами Федерального закону 1995 р., не можна не відзначити, що багато в чому вони перетинаються, і в обох Законах поряд з господарськими питаннями до питань місцевого значення належать і соціальні питання (забезпечення житлом, бібліотечна справа, транспорт), і питання забезпечення безпеки громадян (попередження та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, заходи
- § 3. Визначення повноважень органів державної влади у сфері місцевого самоврядування
адміністративному та трудовому законодавстві. Регулювання особливостей організації місцевого самоврядування в прикордонних територіях, закритих адміністративно-територіальних утвореннях. Дані питання регулюються Законом Російської Федерації від 1 квітня 1993 р. "Про Державну кордоні Російської Федерації" (із змінами та доповненнями, внесеними Федеральними законами від 10 серпня
- § 5. Форми державного контролю за місцевим самоврядуванням
адміністративний контроль, що означає перевірку не тільки законності, а й доцільності дій (рішень) підконтрольних суб'єктів, за його діяльністю неможливий, так як він означав би пряме адміністративне підпорядкування органів місцевого самоврядування органам державної влади. Існує єдиний виняток з цього правила - контроль, здійснюваний при наділення органів місцевого
- § 2. Форми опосередкованої участі населення у здійсненні муніципальної влади
адміністративну та вбудовуванні органів місцевого самоврядування до системи органів державної влади. Як відомо, держава визнає право прийняття нормативних актів представницьким та іншими органами місцевого самоврядування, отже, закріплюється правотворча функція місцевого самоврядування, і новий Федеральний закон приділяє їй досить значне, особливо в порівнянні з
|