Головна
ГоловнаАдміністративне, фінансове, інформаційне правоАдміністративне право → 
« Попередня Наступна »
А.Б. Агапов. Постатейний коментар до кодексу російської федерації про адміністративні правопорушення. Розширений, з використанням матеріалів судової практики, 2004 - перейти до змісту підручника

Стаття 3.5. Адміністративний штраф


1. Адміністративний штраф є грошовим стягненням і може виражатися у величині, кратній:
1) мінімального розміру оплати праці (без урахування районних коефіцієнтів), встановленому федеральним законом на момент закінчення або припинення адміністративного правопорушення (далі - мінімальний розмір оплати праці);
2) вартості предмета адміністративного правопорушення на момент закінчення або припинення адміністративного правопорушення;
3) сумі несплачених податків, зборів, що підлягають сплаті на момент закінчення або припинення адміністративного правопорушення, або сумі незаконної валютної операції, або сумі несплаченого адміністративного штрафу.
(В ред. Федерального закону від 08.12.2003 N 161-ФЗ)
2. Розмір адміністративного штрафу не може бути менше однієї десятої мінімального розміру оплати праці.
3. Розмір адміністративного штрафу, що накладається на громадян і обчислюється виходячи з мінімального розміру оплати праці, не може перевищувати двадцять п'ять мінімальних розмірів оплати праці, на посадових осіб - п'ятдесят мінімальних розмірів оплати праці, на юридичних осіб - одну тисячу мінімальних розмірів оплати праці.
Адміністративний штраф за порушення законодавства Російської Федерації про внутрішніх морських водах, територіальному морі, континентальному шельфі, про виняткову економічну зону Російської Федерації, антимонопольного, митного, валютного законодавства Російської Федерації, а також законодавства Російської Федерації про природні монополіях, про рекламу, про лотереї, про охорону навколишнього природного середовища, про державне регулювання виробництва і обігу етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції, про протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму, що накладається на посадових осіб та юридичних осіб, може бути встановлений з перевищенням розмірів, зазначених в абзаці першому цієї частини, але не може перевищувати для посадових осіб двісті мінімальних розмірів оплати праці, для юридичних осіб - п'ять тисяч мінімальних розмірів оплати праці.
(В ред. Федеральних законів від 30.10.2002 N 130-ФЗ, від 11.11.2003 N 138-ФЗ)
4. Розмір адміністративного штрафу, який обчислюється виходячи з вартості предмета адміністративного правопорушення, а також виходячи із суми несплачених податків, зборів, не може перевищувати триразовий розмір вартості відповідного предмета, суми несплачених податків, зборів.
5. Сума адміністративного штрафу підлягає зарахуванню до бюджету в повному обсязі відповідно до законодавства Російської Федерації.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 3.5. Адміністративний штраф "
  1. § 3. Політико-правові засади організації місцевої влади в УРСР
    Перехід до радянської системи місцевої влади. Більшовики після захоплення влади в жовтні 1917 р. зробили в організації місцевої влади ставку на Ради робітничих, селянських і солдатських депутатів. Ті спочатку виникли як організаційні осередки страйкового руху (революція 1905 р.), ставши в 1917 р. поряд з військово-революційними комітетами органами збройного повстання. У зверненні II
  2. § 3. Розгляд економічних спорів арбітражними судами
    Система і функції арбітражних судів. У судову систему Російської Федерації входять згідно Закону «Про судову систему Російської Федерації» спеціалізовані судові установи - Федеральні арбітражні суди. [1] У п. 2 ст. 118 Конституції Російської Федерації не виділено як самостійного виду судового процесу арбітражне судочинство. Отже, з точки зору
  3. § 3. Правове становище селянського (фермерського) господарства
    Правове становище селянського (фермерського) господарства визначається нормами Цивільного кодексу РФ і спеціальним законодавчим актом - Законом РФ «Про селянське (фермерське) господарство» від 20 листопада 1990 р. ( в ред. від 1993 р.). В економічній структурі аграрного сектора селянські (фермерські) господарства займають скромне місце: на їхню частку припадає не більше 1% виробництва товарної
  4. § 2. Права, обов'язки і відповідальність платників податків
    Права та обов'язки платників податків. Права платників податків передбачені в ст. 12 Закону «Про основи податкової системи в РФ». Серед них присутні права як процесуального (право знайомитися з актами податкових перевірок, робити пояснення щодо обчислення та сплати податків і за актами проведених перевірок), так і матеріального характеру (право на судову і адміністративну захист
  5. § 2 . Фінансові ресурси муніципальних утворень
    За справедливим зауваженням Президента Російської Федерації, "великою проблемою місцевого самоврядування залишається недостатність його власної доходної бази. Але саме з місцевих органів влади населення запитує і за виконання федеральних законів, таких як Закон про ветеранів, і за роботу житлово-комунального господарства, і за дуже багато чого, багато чого іншого ". Сукупність місцевих фінансових
  6. § 2. Поняття права власності
    Загальні положення. Ми не знайдемо визначення права власності в чинному законодавстві. Для досягнення цієї мети слід самим, в доктринальному порядку, відшукати родові ознаки, притаманні праву власності як речовому праву, і видообразующие ознаки, що відрізняють його від інших речових прав. Звичайно, на пам'ять приходить попередження римських юристів: "Всяка дефініція в цивільному праві
  7. § 2. Форми цивільно-правової відповідальності
    Збитки. Форми цивільно-правової відповідальності вельми різноманітні. Традиційно до них відносять: відшкодування збитків, сплату неустойки, втрату завдатку. Останнім часом як форму відповідальності стали розглядати відсотки за неправомірне користування чужими грошовими коштами. Основний універсальною формою цивільно-правової відповідальності є відшкодування збитків, яке може
  8. § 7. Розрахункові зобов'язання
    Поняття розрахунків і розрахункових зобов'язань. У господарському обороті часто виникає необхідність передачі грошових коштів. Вона може викликатися виконанням публічно-правового обов'язку або грошового зобов'язання, пов'язаного з відшкодуванням шкоди, оплатою наданого товару, виконаних робіт або наданих послуг тощо Дії, що здійснюються господарюючими суб'єктами з приводу здійснення
  9. § 4. Відповідальність за шкоду, заподіяну актами влади
    Загальні положення. Відповідно до ст . 53 Конституції РФ кожен має право на відшкодування державою шкоди, заподіяної незаконними діями (або бездіяльністю) органів державної влади або їх посадових осіб. Зміст зазначеного права конкретизує ст. 16 ГК, що встановлює, що збитки, заподіяні громадянину чи юридичній особі в результаті незаконних дій (бездіяльності)
  10. 1.5. Об'єкти авторського права
    Творчість являє собою пізнання нового, раніше невідомого і повинно приводити до нового, раніше невідомого результату. Як зазначає І.А. Зенін, "творчість - суб'єктивний критерій ... Тому, хоча з даного питання написано чимало статей та книжок, до цих пір не вдалося знайти загальноприйнятного критерію творчої діяльності. Слід визнати, що на практиці критерій творчості з повним