Головна
ГоловнаАдміністративне , фінансове, інформаційне правоАдміністративне право → 
« Попередня Наступна »
А.Б . Агапов. Постатейний коментар до кодексу російської федерації про адміністративні правопорушення. Розширений, з використанням матеріалів судової практики, 2004 - перейти до змісту підручника

Стаття 2.7. Крайня необхідність


Чи не є адміністративним правопорушенням заподіяння особою шкоди охоронюваним законом інтересам у стані крайньої необхідності, тобто для усунення небезпеки, що безпосередньо загрожує особі і правам даної особи чи інших осіб, а також охоронюваним законом інтересам суспільства або держави, якщо ця небезпека не могла бути усунута іншими засобами і якщо заподіяна шкода є менш значною, ніж відвернена шкода.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 2.7. Крайня необхідність "
  1. Стаття 39. Крайня необхідність Коментар до статті 39
    крайньої необхідності регламентує ситуації, при яких небезпека, яка загрожує одному охоронюваних законом інтересів, можна усунути, тільки заподіявши шкоду іншому чи іншим інтересам, також охоронюваним законом, наприклад особи, власності, громадської безпеки та ін При цьому на відміну від необхідної оборони джерелом виникнення небезпеки може бути не тільки суспільно небезпечне
  2. § 1. Законодавство про оподаткування підприємців та поняття платника податків
    вкрай залякану, непросту для застосування не тільки для підприємців, але і для державних органів [1]. Структура податкового регулювання підприємницької діяльності включає в себе кілька рівнів: конституційний, державний, регіональний (рівень суб'єктів РФ) і муніципальний. Особлива роль у період становлення податкової системи Росії належить конституційним нормам. Про
  3. § 2. Права, обов'язки і відповідальність платників податків
    вкрай незадовільно. З норми Закону «Про основи податкової системи в РФ» (ст. 24) слід тільки одне позитивний висновок: відстрочка і розстрочка платежів не є податковою пільгою, а ставляться скоріше до порядку виконання податкового обов'язку. Підстави надання відстрочки і розстрочки платежів, термін, процедура прийняття рішення, нарешті, наслідки порушення умов відстрочки
  4. § 1. Поняття і принципи місцевого самоврядування. Моделі взаємовідносин державної влади і місцевого самоврядування
    стаття 3, частини 2 і 3; статті 12 і 130, частина 1, Конституції Російської Федерації). Відповідно до статті 130 (частина 2) Конституції Російської Федерації місцеве самоврядування - як публічна (муніципальна) влада - здійснюється громадянами шляхом референдуму, виборів, інших форм прямого волевиявлення, через виборні та інші органи місцевого самоврядування ".
  5. § 2. Регулювання компетенції органів місцевого самоврядування
    статтях, з відповідними нормами Федерального закону 1995 р., не можна не відзначити, що багато в чому вони перетинаються, і в обох Законах поряд з господарськими питаннями до питань місцевого значення належать і соціальні питання (забезпечення житлом, бібліотечна справа, транспорт), і питання забезпечення безпеки громадян (попередження та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, заходи
  6. § 2. Фінансові ресурси муніципальних утворень
    статтях бюджету. У місцевих бюджетах окремо передбачаються доходи, що направляються на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань місцевого значення, та субвенції, надані для забезпечення здійснення органами місцевого самоврядування окремих державних повноважень, переданих їм федеральними законами і законами суб'єктів Російської Федерації, а
  7. § 3. Умови дійсності і види недійсних угод
    стаття на відміну від ст. 171 ЦК не містить спеціального застереження щодо цього. Однак якщо неповнолітній у встановленому законом порядку був обмежений чи позбавлений права самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами (п. 4 ст. 26 ЦК), відповідні угоди неповнолітнього можуть бути оскаржені його батьками, усиновителями і піклувальниками. Аналогічні правила
  8. § 5. Умовні угоди
    принаймні можливий лише при дотриманні передбачених законом умов. Наприклад, за загальним правилом законні представники малолітніх та недієздатних осіб не можуть відмовлятися від прав, що належать опікуваним ними особам. Найбільш часто громадяни та юридичні особи розпоряджаються належними їм правами шляхом їх здійснення. Під здійсненням права розуміється реалізація тих можливостей,
  9. § 2. Поняття права власності
    принаймні до тих пір, поки не зміняться його інтереси щодо речі. Заради продовження існування речі він готовий нести тягар її змісту, що є цілком справедливим. Згідно ст. 210, 211 ЦК власник несе тягар утримання належного йому майна і ризик його випадкової загибелі або випадкового пошкодження, якщо інше не передбачено законом або договором. Під тягарем змісту
  10. § 6. Похідні підстави набуття права власності
    принаймні на законодавчому рівні, не встановлено * (833), тому оплатне примусове вилучення в публічних інтересах може мати місце в будь-який час за наявності хоча б однієї з розглянутих вище обставин. Вилучення майна у формі реквізиції допустимо за рішенням державних, але не муніципальних органів і не вимагає, отже, обов'язкового судового рішення. Оскільки